Petras Kudaras
Šį sutrumpintą knygos leidimą, pasirodžiusį paskutiniais sovietiniais metais, prisimenu iš vaikystės. Pamenu, jog varčiau šią storoką knygą ir žavėjausi jos pasakojimais – tiesa, taip jos niekada ir nepabaigiau, mat dešimties nesulaukusiam jaunuoliui nuotykių ten buvo per mažai. Nukonkuravo ją indėnų istorijos. Ir štai šiemet ją pagaliau įveikiau visą. Matas Šalčius buvo garsus tarpukario Lietuvos keliautojas,…
Valiukė
Šią knygą įsigijau vos tapusi mama ir pajutusi pirmus „rauna stogą“ simptomus, tačiau nepuoliau jos skaityti, o dėl lengvumo maniau pasiimsiu į kokią kelionę. Kelionės nešviečia, o motinystė banguoja visomis savo spalvomis, todėl keliais prisėdimais ėmiau ir perskaičiau. Man knyga patiko. Patiko savo žemiškumu. Vaikai nėra tobulai besielgiantys mechanizmai, natūralu, kad ir buvimas mama yra… Daugiau: Sarah Turner „Motinystės „atostogos“. Kaip išgyventi chaotišką mamos kasdienybę“
veikiantis
Perskaitęs šios knygos aprašymą iš karto užsimaniau ją paimti į rankas. Patraukė idėja, o taip pat ir viršelis. Tarsi būtų saldainis, akį viliojančiu popierėliu. Todėl, kai atėjo eilė šiai knygai, atsiverčiau ją su dideliu džiaugsmu ir nekantrumu. „Maži žingsneliai, jokių staigių judesių, nuo kurių ta košė trykštelėtų ant veido. Supykina, bet pilvas jau seniai tuščias. …
Perskaičiau
Anksčiau skaitytame romane „Močiutė siunčia linkėjimų ir atsiprašo“ rašytojas supažindino su moteriške, kurią visi kaimynai vadino Brit Mari. Įkyri, itin pedantiška ir nenulaikanti liežuvio už dantų, vis kuo nors nepatenkinta – tokia ji atrodė iš pirmo žvilgsnio. Visgi, atskleidus kiek daugiau jos asmeninio gyvenimo detalių, tapo lengviau suprasti, kodėl ji yra būtent tokia. „Čia buvo … Skaityti toliau: 12.7. Fredrik Backman „Čia buvo Brita Marija“
Virginija S.
„Mintis, kad netvarka ir maišatis gali būti nežalingos ar net naudingos, neturėtų trikdyti“ (citata iš knygos „Tobula netvarka“). Ši knyga, ko gero, gali sugriauti mitus apie tai, kad netvarka gali būti vertinama tik neigiamai. Autoriai pateikia daug įtikinančių pavyzdžių, kaip saikingas chaosas padeda produktyviau dirbti, skatina kūrybiškumą ir pasufleruoja geriausius sprendimus. Knyga padeda suvokti, kad truputį sujauktas sistemas sugriauti kur kas sunkiau, negu idealiai tvarkingas! Greičiausiai, kaip ir daugeliui žmonių, kurių stalas atrodo lyg po karo, jums šiek tiek gėda ir dėl netvarkos jūsų namuose ar gyvenime apskritai. Jei netvarka toks jau siaubingas dalykas, kodėl tada pedantiškai tvarkingi žmonės sugaišta vidutiniškai trečdaliu daugiau laiko ko nors ieškodami, nei tie, kurių darbo vieta truputėlį chaotiška? Knygos įvade sakoma: „Šioje knygoje pristatoma pažintinė kelionė po ganėtinai menkai įvertintą netvarkos pasaulį. < … > Kelionės tikslas nėra visapusiškai susipažinti su netvarka ir chaosu. Tikrai ne. Bet kuris šio dalyko aspektas galėtų būti nagrinėjamas daugelyje šios knygos tomų. Veikiau siekiama išnagrinėti ir išryškinti tik kelias svarbiausias su netvarka susijusias tiesas, kurių dažniausiai nepaisoma“. Taigi, nesibaigiančios popierių krūvos ir planavimas paskutinę minutę nėra taip baisu, kaip atrodo. Metas atrasti kitą netvarkos pusę. Knyga į biblioteką atkeliavo mūsų bičiulių – elektroninio knygyno Patogu pirkti dėka. Ačiū jiems...
The post E. Abrahamson, D.H. Freedman. Tobula netvarka first appeared on Geros knygos.Unknown
Autoriai: Patricia LoganPavadinimas: Flash and BangSerija: Death and Destruction 2Žanras: Veiksmo; LGBT romanasPsl.: 347Įvertinimas: 3/5 | GoodreadsEh, ką gi. Perskaičiau Patricia Logan knygą "Flash and Bang", antrą Death and Destruction serijoje. Tokia... Vidutiniška.Apie Knygą: Buvęs karys su praeitimi, kuri grįžta įkąsti jam į pasturgalį pačiu blogiausiu įmanomu metu. Vos spėjus kojas apšilti
Perskaičiau
Nė nepasakysiu, kuo patraukė dėmesį „Vėjas gluosniuose“. Kažkas jos itin sunkiai ieškojo, nes tuo metu buvo išpirktas tiražas, dar kažkas itin gyrė pasakojimą, nors aš net nebuvau girdėjusi apie tokios knygos egzistavimą, o tuomet užsinorėjusi vaikiškos literatūros pamačiau ją „Nieko rimto“ puslapyje. Išleista su puikiomis R. Ingpen iliustracijomis ji netrukus atsidūrė mano namuose. O viskas … Skaityti toliau: 12.6. Kenneth Grahame „Vėjas gluosniuose“
Perskaičiau
Prieš keletą metų skaityta kita rašytojo knyga – „Mergina rūke“ – paliko gerą įspūdį. Tiesa, atmintyje išliko vien tik prisiminimas, kad pabaiga man labai nepatiko. Todėl „Blogio šnabždesį“, kuri, rodos, skaitytojų yra daug labiau giriama nei pirmoji minėta, skaičiau atsargiai, nes bijojau nuviliančios pabaigos. Viduryje miško rasti šeši kapai. Kiekviename iš jų – po ranką. … Skaityti toliau: 12.5. Donato Carrisi „Blogio šnabždesys“
Unknown
Autoriai: Lance HendersonPavadinimas: DarknetSerija: -Žanras: Mokslinė literatūra; TechnologijosPsl.: 89Įvertinimas: 5/5 | GoodreadsReikėjo kažko trumpo, tai pasiėmiau Lance Henderson "Darknet: A Beginner's Guide to Staying Anonymous". Neblogas pradžiamokslis, trumpas ir aiškus.Apie Knygą: Autorius, neslėpdamas savo šiek tiek didesnio paranojos pojūčio, nei gal būt jaučiame mes, papasakoja mums
Petras Kudaras
Šį 2003-ųjų knygos leidimą netikėtai užtikau viename Londone naudotų knygų knygyne (pirmasis leidimas išleistas prieš pusę amžiaus, 1971-aisiais). Nors po kelių šimtų puslapių ją buvau užmetęs ir prireikė kone dviejų metų jai įveikti – labai ja džiaugiuosi. Sužinojau daug naujo apie XVI ir XVII amžiaus Anglijos prietarus, raganystes, astrologiją, būrimus ir panašius dalykus. Ši knyga…
Skaityta.lt (©) 2001-2020. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt .