Pagrindinis Prenumerata Prenumerata el. paštu Apie / Archyvas

12.41. Vidas Morkūnas „Reportažas iš kiaušinio“

Perskaičiau

Tai – jau trečioji skaityta rašytojo knyga (visas skaitytas galite rasti čia). „Reportažas iš kiaušinio“ – apsakymų rinktinė, kuri labai panaši į noveles, skaitytas „Pakeleivingų stotys“. Tiršta tamsa, itin vaizdingi pasakojimai, daug purvo, vaikščiojimo tarp gyvenimo ir mirties. Nors tekstai tamsūs savo siužetais, bet žavėjausi lietuvių kalbos grožiu, net jei ir kalbama apie nelabai gražius dalykus. … Skaityti toliau: 12.41. Vidas Morkūnas „Reportažas iš kiaušinio“

Daugiau

Madeline Miller – Achilo giesmė

veikiantis

Tai knyga, kuri labai gerai susišaukia su tuo už lango pulsuojančiu karščiu (o jeigu lyja – su jo atmintimi), su svilinančia saule, su žmonėmis tarp kurių vaikšto dievai ir pusdieviai. Skaitant tokią knygą ir pats sau pradedi kelti klausimą, kad galbūt ir tu esi vienas iš jų? „Gal jis ir jaudinosi, bet net ir aš …

Skaityti daugiau

Daugiau

12.40. Maggie O’Farrell „Kas nutiko Esmei Lenoks?“

Perskaičiau

Maggie O’Farrell šiemet Lietuvoje buvo pastebėta, išleidus knygą „Hamnetas“, tačiau tai – ne pirmoji lietuviškai išleista rašytojos knyga. Tiesa, tikėtina, kad dalies skaitytojų ankstesni vertimai taip ir liko nepastebėti, kadangi juos leido „Svajonių knygos“. Prisipažinsiu, ilgą laiką visiškai ignoruodavau šią leidyklą, nes meilės romanai – ne visai mano žanras, vos vienas kitas atsiduria rankose ir … Skaityti toliau: 12.40. Maggie O’Farrell „Kas nutiko Esmei Lenoks?“

Daugiau

12.39. Ali Smith „Žiema“

Perskaičiau

Po pernai skaitytos pirmosios metų laikų knygos „Ruduo“ pagaliau atėjo laikas ir antrajai. Ali Smith parašė ir apie pavasarį bei vasarą, bet turint galvoje, kad „Žiema“ Lietuvoje pasirodė 2019-aisiais, jau beveik susitaikiau, kad vertimų nebus. Nors labai norėtųsi. Nors abiejų knygų skaityti viena po kitos išties nebūtina, tačiau tai, kaip pasakojama, nė trupučio neleis suabejoti, … Skaityti toliau: 12.39. Ali Smith „Žiema“

Daugiau

Atraskite vasaros stichijas knygose

Virginija S.

Jūra, saulė, vėjas, lietus.. Turbūt dažnam iš mūsų šios stichijos asocijuojasi su vasara. Atradome šiuos žodžius keturių labai skirtingų knygų pavadinimuose. Skirtingų savo žanrais, jų autorių žinomumu. Ir jūros, saulės, vėjo, lietaus reikšmė knygos pavadinime ir knygos turinyje paaiškėja tik perskaičius kūrinį. Atraskite šias knygas, jei dar nesate jų skaitę!    Alessandro Baricco „Jūra vandenynas“. Priešais „Almajerio” užeigą plyti jūra – audrojanti, gydanti, žudanti. Pasakojanti istorijas. Dailininkas, sūriu jūros vandeniu tapantis baltas drobes. Įsimylėjęs mokslininkas, niekaip negalintis užbaigti ribų enciklopedijos. Nuostabaus grožio moteris, serganti neištikimybe. Tėvas Pliušas su savo maldomis. Elievina, trapi mergaitė, vieną naktį be jokios baimės tampanti moterimi, ir vyras, perplaukęs visus vandenynus, kurio akys lyg medžioklėn išėjusio žvėries… Šis romanas – meilės ir keršto, vienatvės ir vilties istorijos. Šimtai būdų gyventi ir mirti. Klausydamasis tų istorijų, nuolat girdi jūros ošimą.       Frances Mayes „Po Toskanos saule“. Ši knyga įkvėps leistis į kelionę – keliauti į svetimą kraštą ieškoti savojo „aš“, išbandyti daugybę gardžių knygos receptų arba, sekant vaizdingo ir jausmingo pasakojimo pėdomis, persikelti į Toskaną, aplankyti vietas, kuriose spaudžiamas grynas alyvuogių aliejus, grožėtis romaninio stiliaus miestelių bažnyčiomis, klaidžioti atokiais vynuogynų keliukais ir sustoti paragauti švelniausio vyno.           Jurgita Barišauskienė „Po lietaus...

The post Atraskite vasaros stichijas knygose first appeared on Geros knygos.

Daugiau

Brit Bennett „Nykstantys saitai“

Valiukė

Šios knygos anotacija mane nuteikė giliai ir jautriai šeimos istorijai. Ne paslaptis, kad šeimyniškos istorijos man labai patinka, bet ir kabinėtis prie jų aš mėgstu. Tai man per daug naivu, ta per šabloniška, kartais idėja būna labai kabinanti, bet išpildymas migdantis, todėl buvo labai smalsu, kokia bus ši istorija.Dezirė ir Stela dvynės visą savo vaikystę… Daugiau: Brit Bennett „Nykstantys saitai“

Daugiau

Leïla Slimani – kitų šalis

veikiantis

Tai knyga apie šaltį, kurį jaučia žmogus atsidūręs svetimoje šalyje. Net jeigu aplink visi dūsta nuo kaitros. Tas šaltis plinta poodiniuose sluoksniuose ir kai jį pajunti, būna jau per vėlu, jau niekaip jo nepanaikinsi, niekaip nesušildysi, turėsi su juo gyventi, maitinti jį, rūpintis juo. Mėginsi toje svetimoje šalyje įsitvirtinti, įsikibti į ją tarsi į žemę, …

Skaityti daugiau

Daugiau

Samuel Bak. Nutapyta žodžiais. Vilniaus prisiminimai

Virginija S.

Pasaulyje žinomo litvakų menininko Samuelio Bako knygos „Nutapyta žodžiais. Vilniaus prisiminimai“ antroji laida išleista su rašytojo, intelektualo Amoso Ozo pratarme ir daugiau kaip penkiasdešimt spalvotų iliustracijų. Garsus menininkas Samuelis Bakas gimė 1933 m. rugpjūčio 12 d. Vilniuje. Jo darbai eksponuojami viso pasaulio muziejuose. Ši knyga – tai vaizdingi ir jaudinantys autoriaus prisiminimai apie savo vaikystės miestą, apie artimiausius ir brangiausius jam žmones bei jų dažnai tragiškus likimus Antrojo pasaulinio karo metais. Su meile kurdamas gyvybe pulsuojančius draminius, lyrinius, epinius, o kartais ir absurdiškus personažus, S. Bakas pasitelkia amžinybėn iškeliavusių tėvų, senelių, tetų ir dėdžių portretus, prisimena žmones, padėjusius slapstytis karo metais. Iki 1941 m. S. Bakas gyveno Vilniuje, priešais Šv. Kotrynos bažnyčią, senamiestyje esančio Vilniaus gatvės 39-ojo namo bute (dabar čia įsikūręs Mokyklų tobulinimo centras). Antrojo pasaulinio karo metais su šeima nuo vokiečių slėpėsi Šv. Ignoto gatvėje įsikūrusiame Benediktinių vienuolyne. Vienuoles išsiuntus į koncentracijos stovyklą, pateko į Vilniaus getą. 1943 m. gete surengtoje profesionalių dailininkų parodoje buvo eksponuojami ir tuomet devynmečio S. Bako piešiniai . Pasaulinę šlovę pelnęs S. Bakas tapo pasaulio piliečiu, bet niekada nepamiršo gimtojo Vilniaus, čia patirtų išgyvenimų ir prasidėjusių kūrybinių ieškojimų. 2017 m. balandį S. Bakui suteiktas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas.

The post Samuel Bak. Nutapyta žodžiais. Vilniaus prisiminimai first appeared on Geros knygos.

Daugiau

12.38. Ulrich Alexander Boschwitz „Keleivis“

Perskaičiau

Pastarąjį mėnesį esu pradėjusi nemažą krūvą knygų, tačiau dėl nuo karščio besilydančių smegenų nesugebėdavau apsistoti prie jų ilgiau, nepriklausomai nuo jų tematikos ar emocinio sunkumo. Penktadienį paėmiau „Keleivį“ su mintimi, kad pats metas kažką perskaityti iki galo. Nemanau, kad turinys paskatino šį lūžį, tačiau rezultatas yra – knygą per savaitgalį įveikiau. Vos per kelias savaites … Skaityti toliau: 12.38. Ulrich Alexander Boschwitz „Keleivis“

Daugiau

Мадлен Циге В лесу никто не молчит. Как животные и растения общаются друг с другом

naujosknygo


Мадлен Циге

В лесу никто не молчит. Как животные и растения общаются друг с другом

Madlen Cige

Miške niekas netyli. Kaip gyvūnai ir augalai bendrauja tarpusavyje

Leidykla: Diskurs, 2021 m.

Kaina: 12,30 Eur

Ar žinote, kad žuvys sugeba meluoti? Kad šikšnosparniai „kalbasi“ patys su savimi? Neseniai paaiškėjo, kad gyvūnai, augalai ir net grybai nuolatos bendrauja tarpusavyje. Klysta tie, kurie mano, kad žmonės linkę perdėti ir apgaudinėti. Iš tiesų paukščiai, žuvys ir sraigės kur kas išradingesni už mus, jeigu jiems reikia, tarkim, užkariauti partnerį.

Elgsenos biologė Madlen Cige atveria priešais mus nuostabų pasaulį ir paaiškina, kaip ištisos ekosistemos bendrauja viena su kita. Ji įsitikinusi: gamtos paslapčių pažinimas gali praversti žmonėms ir padėti suprasti, kodėl, pavyzdžiui, reikia kalbėtis su kambariniais augalais.

Knygą galite įsigyti knygyne „Homo sapiens“.


Daugiau

Skaityta.lt (©) 2001-2020. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt .