Aidas Pelenis „SĖKMĖS MOKESTIS“

Autorius: Justinas Žilinskas
Data: 2002-02-19

cover Apie knygą: Aidas PelenisSĖKMĖS MOKESTIS
Leidykla: Tyto alba (2002)

Skaitytojas : apie ką jūsų knyga?

Rašytojas : ai, šaudo, gaudo, įdomu, pirkit.

(Iš knygų mugės pokalbių…)

Kuo jau kuo, bet per dideliu rimtumu ar pasipūtimu Aido Pelenio neapkaltinsi - bet to nepasakytum apie jo leidėją, Lolitą Varanavičienę, kuri "SKAITYTA" skirtuką paėmė su tokia išraiška, kad buvo aišku, jog jo tolesnis panaudojimas būtų tiesiai ten, kur karaliai pėsti vaikšto, tik vat per siauras tokiam reikalui… Nors gal reiktų ir suprasti - juk pavargstama nuo įkyrių reklamerių, o kas gi žinos, kad mes tiesiog entuziastai, mylintys keturkampius popieriaus slėginius. Pala, bet juk reikia rašyti apžvalgą, o ne dėstyti įspūdžius iš knygų mugės…

Gerai, štai ir atėjo metas ilgai lauktai apžvalgai, kurią knygos autorius, galima sakyti, tiesiog išsiprašė įžūloku pasisiūlymu komentaruose. Pasižadu, stengiuosi būti kuo objektyvesnis ir pataikauti tik savo skoniui, kiek suprantu, tai - subjektyvumo esmė.

Taigi, gal reikėtų šiek tiek apie autorių? Bet kad ir taip visa spauda apie jį pritrimitavo. Aidas Puklevičius - Pelenis, margos biografijos trisdešimtmetis: didžėjus, teisininkas, diplomatas, ..., rašytojas, scenaristas… "Sėkmės mokestis" - jau antroji Puklevičiaus - rašytojo knyga. Pirmoji, "Keturiolika restitucijos dienų", liko neskaityta, nors žinau, kad iš knygynų dingo neužsigulėdama.

O dabar keliaukime prie knygos - storos (taip, 528 psl. teksto!), mirgančios įvairiausiomis monetomis ir naftos pumpavimo įrengimų vaizdais… Ir ką gi tai primena? Ar tik ne prieš porą metų ekranuose šmėkščiojusius vaizdus, lydimus nepamirštamo "Garbage" gabalo? Taigi, nors autorius ir teigia, kad jam neteko matyti paskutiniojo "Bondoniados" filmo - "Viso pasaulio negana" ("The World Is Not Enough"), tenka tik stebėtis romano ir filmo temų sutapimu - ta pati nafta, nuovoričai, politika, gražios moterys, inkrustuoti dantys, kieti vaikinai… Tik Bondas neužsiminėjo menage a trois , visgi, konservatyvus britas... Tačiau ir vėl nukrypau - gal visgi geriau užsiminsiu apie knygos, o ne filmo siužetą?

Kazachstanas, gentinis post-sovietinis kapitalizmas, nafta, pinigai… JAV kompaniją "Vanguard PetroGas", tik ką laimėjusią perspektyvaus gręžinio koncesiją, ištinka kelios nelaimės iš eilės: paaiškėja, kad koncesija laimėta davus kyšį, todėl bus nutraukta; sprogsta gamykla JAV; saugumas areštuoja kompanijos konsultantą Rimą Jonyną. Draugą gelbėti šoka advokatas Alekas Danilovas, surasdamas netikėtą sąjungininką ne tik oligarcho Manoilovo merginoje Vikoje, kurią suspėjo pamylėti abu draugai, bet ir saugos firmoje dirbančiame Rimo tautietyje. Negana to, iš kažkur atsiradęs puikiai ginkluotas čečėnų ir arabų būrys užpuola Rusijos naftotiekio atšaką ir Grozno naftos gamyklą, kurių patyko GRU specialios paskirties būrys. Bet kuo toliau, tuo aiškiau, kad visus siūlus tampo tik viena ranka, tik kieno ir kodėl?

Vieno dalyko Aidui Peleniui tikrai galima pavydėti - tai talento rašyti taip, kad nuo knygos atsiplėšti labai sunku. Nuobodžiauti nėra kada, na, nebent kai koks nors FTB agentas geria kavą - bet tie epizodai nelabai dažni. Prisipažinsiu, kad beskaitant, net kai matydavau, kad laikrodžio rodyklė jau tikrai persiritusi per būtiną miego pradžios laiką, aš dar į priekį per kelis puslapius pasekdavau kurią nors siužetinę liniją, kitas praleisdamas. Pagirtina ir tai, kad knygos herojai kalba "taip, kaip gyvenime". Turint omenyje, kad daugelis veikiančių personažų - kultūringi, nekeista, jog "matas" išlenda tikrai krizinėse situacijose (pvz., puiki scena, kai Alekas blaškosi po ofisą ir keikiasi kaip vežikas, kas šiaip jam nebūdinga…) arba atitinkamų veikėjų lūpose. Pagaliau, ir siužetas suregztas taip, kad pateikia ne vieną netikėtumą, o pabaiga, nors ir klišinė (vaizdžiai tariant, viskas sumetama į vieną krūvą ir apmy..., norėjau pasakyti - padegama ar pan.), bet atitinka knygos stilių.

Kai kam patiks, kai ką erzins gan gausūs "žinių" intarpai: Vindzoro mazgai, biržos operacijų smulkmenos, rankogalių ilgiai iš po švarko, kompiuterių išmanymo detalės (pvz., "visiškai atsitiktinis skaičius" bei "128 bitų kodavimas"), žemė - oras raketų rūšys, sprogmenų tipai, bet čia jau skonio reikalas.

Na, o dabar - apie tai, ko iš tiesų pritrūko. Taip, aš suprantu, kad trileryje (lietuviškai - šiurpyje, ak, koks puikus terminas!) veikėjai yra tik "pėstininkai", kad variklis - gerai sukaltas siužetas, bet vis dėlto, ir veikėjų norėtųsi įdomesnių ir, svarbiausia, tikroviškesnių - vėlgi prisiminkime tą pačią Bondoniadą - kiek jai daug duoda impozantiški, įsimenantys blogiečiai! Taip, veikėjų labai daug (kaip prezentacijos metu minėjo M. Mikutavičius - "tiek pat, kiek "Žiedų valdove"", tad šia proga linkime M. Mikutavičiui perskaityti pastarąjį kūrinį ir pamatyti, kad "Sėkmės mokesčiui" trūksta dar kelių šimtų herojų…), tačiau jų paveikslai… Pvz., Alekas nė per nago juodymo milimetrą nepanašus į advokatą, netgi į teisininką. Sakykit ką norit, bet ši profesiją uždeda tam tikrus atspaudus. Rimas - irgi nei šioks, nei toks, sunkiai įsivaizduojamas kaip konsultantas, aišku, viską galima "nurašyti" ekstremalioms aplinkybėms. Trūksta įdomesnių bruožų ir Brunui Frankui, ir GRU agentui Krasnickiui. Gal kiek geresnė situacija su Arnu Šumsku, akademiku Mansurovu. Bet blogiausia, kad visoje knygoje mes sutinkame tik vieną (!!!) moterį - o tai jau, pons Peleni, neatleistina! Per 530 puslapių viena moteris, kuriai kruopštesnio portreto irgi pagailėta (tamsaus aukso plaukai, žodelis "berniukai" - mažoka…), išskyrus kelis kartus pakartotą jos negebėjimą atsispirti menage a trois kerams, argi tai - ne pagrindas kreiptis į lygių lyčių galimybių kontrolierių?

Galiausiai, mano manymu knyga per ilga. Įveikti 500 puslapių - ne juokas. Aišku, reiktų suprasti ir autorių - tiek daug siužetinių linijų sutalpinti į mažesnę apimtį sudėtinga, bet gal vertėjo pamėginti? Nes, kas keisčiausia, pavargau ne nuo stiliaus, o nuo to, kad nebuvo laiko skaityti ištisai: įneri - išneri, įneri - išneri, o norisi įnerti, perplaukti ir išnerti kitam krante… Priešingu atveju atsiranda noras kabinėtis, nes yra kada pagalvoti, o galvoti čia, išskyrus siužeto vingius, daugiau nelabai yra apie ką…

Taigi, apibendrinę randame: sproginėjantį veiksmo kokteilį su gausybe tradicinių veikėjų, išlietą 530 puslapių, kurį galima išlenkti pramogai ar nuovargiui nuvyti. Aidas Pelenis neleis jums nuobodžiauti, bet katarsio, sielos sukrėtimų irgi nesitikėkite… Ir vis dėlto - man tikrai patiko, o jeigu būtų buvusi dar trumpesnė!..

Correct.

Komentarai

Pelenis 2002-02-19 08:12:22
2Justinas
Del Aliko Danilovo - patikek manimi, esu sutikes tokiu advokatu... :) Tikrai ne visi panasus i seneli Motieka :) Jeigu atvirai, tai Danilovo portrete ir yra sukrauti keleto mano pazistamu ex-kolegu bruozai :)
Rimas Jonynas - sutinku, amzinai su tais pagrindiniais teigiamais herojais turiu problemu :)
Moterys - gal praziopsojai Vanguard ofiso Baku sekretore bei Sumsko kaimyne? O jeigu prideti dar senute, nurodziusia Achojevo sodo namelio adresa, tai visos keturios :) Gaila, bet it's a men's world.
Apimtis - baisiai stengiausi kiek trumpesne. Jeigu atvirai - galejau ir dar simta puslapeliu pameteti ;)
Del katarsio - sorry, taciau tikrai nejauciu savyje nei minciu, nei talento jas isdestyti. O noretusi...
Valdas 2002-02-19 09:32:28
Na baigiat ikalbeti nusipirkti sia knyga :)
Justinas 2002-02-19 11:37:11
Valdai, na kam pirkti, jeigu galima LAIMĖTI? :)
Pelenis 2002-02-19 11:42:19
2Justinas
as tau duosiu - laimet!;)
2Valdas
tai pats teisingiausias sprendimas tavo gyvenime - paklausk Linos Krutulytes :)
Valdas 2002-02-19 12:58:58
Na, per pietu pertrauka nusipirkau. Dabar, Peleni, laikyk spygas kiseneje, jei nepatiks turesi dar viena negailestinga ir pikta kritika :)

2 Justinas: buvo minciu bandyt laimet. Bet tie klausimai apie autoriaus brolio megstama muzika... ir siaip sansu manau nedaug. Be to nemegstu laukti kai uzsinoriu perskaityt.
Pelenis 2002-02-19 13:04:20
2Valdas
ne taip jau sunku - na, kox gi sveikas, gyvenima mylintis ir minkstai virtu kiausiniu nevalgantis zmogus gali megti Britney Spears? ;)
Va, vienas variantas jau ir atkrenta ;)
O spygas laikysiu, jau po Krutulytes pareiskimu naktimis nemigdavau ir rekdavau atsibudes ir saltu prakaitu apsipyles "mama, mama, kam mane pagimdei" ;)
Valdas 2002-02-19 13:17:52
Na negrazu dabar, kai vienas pretendentas atkrenda imti isdavineti paslaptis. Imsiu itarti, kad siuose sufleravimuose yra korupciniu elementu kai kuriu asmenu atzvilgiu :)
Redakcija 2002-02-19 15:00:30
Esame apakę. Siūloma knyga nemokamai, tai ne - ją perka, net nepabandę... Gerai gyventi toje Lietuvoje, įtariame. Gal ir skaityta.lt lankymą padaryti mokamu? :)
Lina Krutulyte 2002-02-19 15:26:42
Kad istesta - faktas. O trumpinti tikrai yra kur. Tas sucepsejo, anas pasitaise kaklaraisti, o tada pradejo virti kava, o uz nugaros isnyko kelias su dulketais pakrasciais, o dar ten vaiksciojo kazkoks mesingas ponas su rotveileriu - ar kuo ten - su baltais marskiniais. Ar ne per daug nereiksmingu detaliu ir netgi siuzetiniu liniju?

\b{SPOILERS!!!!!!}

Kodel Brunas, atvykdamas i susitikima, tikejosi, kad jo niekas nenushaus? Man vis dar atrodo, kad butent toki sprendima turejo iskart priimti visi dalyvaujantys, kai tik isgirdo jo idiotiska pasiulyma atiduoti koncesija uz dyka. Ypac kai jis pasiule jiems nesipriesinti, nes jis apie juos daug zino. Justinai, tik nevaryk cia apie Bruno tusciagarbiskuma, nes iki pat "paskutines operacijos fazes" Brunas nuolat pabrezia, kaip svarbu yra nesivadovauti emocijomis.
Taigi jis, kuo ramiausiai ir saltai is anksto viska apskaiciaves, savo pikciausius priesus pasikviecia i nuosalia vieta, maloningai pasiules apsiginkluoti iki ausu. Kas ji gina?
Antra, kas visiskai nerealu - sitiek lavonu ir jokios baudziamosios bylos?

Galiu pasakyti, kad antra karta skaityti - uzsiemimas ne toks varginantis, nes nereikia skaityti kiekvieno zodzio (tai labai nemalonu), uztenka uzmesti aki i pastraipa ir jau aisku, kas ka vel suorganizavo. Sikart uzteko triju valandu. Sakyciau, neiprastas detektyvas, nes cia nera jokio Megre ar Puaro, kuris pabaigoje susikviestu visus i viena kambari ir pirstu parodytu i zudika, nepamirsdamas papasakoti visos nuzudymo istorijos. Oi ne, cia tenka paciam skaitytojui ieskoti pradzioje ir pabaigoje tarp visokio shieno iveltos informacijos, uzsiimineti dedukcija ir ieskoti galu, kad paaisketu, kas gi suorganizavo viena ar kita poksta ir kokiu tikslu. Po antro skaitymo, darant issamius uzrasus, man pagaliau pavyko issiaiskinti, kas atsitiko is tikruju. Ar vertejo ieskoti? Ai, siaip malonus laiko praleidimas, panasiai kaip matematinis-loginis uzdavinys.

Bet Bruno paskutinis poelgis vis dar atrodo ziauriai nemotyvuotas ir gadinantis visa jo charakteri. Ar gali paaiskinti, Peleni, kodel jis i susirinkima atvyko be tanko ir dvieju kulkosvaidziu?
Valdas 2002-02-19 16:07:26
2 Redakcija:
Protestuoju! Mokamas lankymas apribotu zodzio laisve! :)

O del pirkimo net nepabandzius gaut nemokamai: esu kaltas ir laukiu nauju konkursu:)
Dabar kai mane pamokete butinai dalyvausiu
Pelenis 2002-02-19 16:12:48
SPOILER
2Lina
aiskinu taip, kaip man atrode, kodel Bruno taip daro:
1. Telkinys per daug didelis kasnis, kuri jis galetu vienas apzioti. Ergo - reikalingi zmones su kapitalu.
2. Kiekvienas is koncesijos dalyviu (isskyrus Vanguard, sorry, bet yra tokie dalykai kaip FCPA istatymas etc.) atskirai pasiryzes kitam gerkles perkasti. Tuo tarpu kartu jie gali uztikrinti telkiniui finansavima, know-how, rinkas, transportavima etc. Vienintele problema - kaip juos suvesti.
3. Pati tikriausia priemone uzsitikrinti palaikyma - suinteresuoti oponenta. Ka ir daro BF nuo pat pradziu, teikdamas kruva smulkiu ir dideliu paslaugu koncesijos dalyviams - vieniems ex officio, kitiem undercover.
4. Ka galima gauti lemiam rendez-vous nusovus BF? Visiskai nieko, isskyrus maza moralini pasitenkinima, kad issivadavai nuo jo itakos. Taciau tai nepasalina nei baimes prarasti koncesija, nei baimes, kad bus demaskuota visa kruva sunybiu.
5. Zodziu, BF koziris - buti reikalingu visiems, apsidraudziant tuo, kad sio proceso metu jis igijo informacijos, kurios paviesinimo visi bijosi.
Taip bent man atrodo ;)
Valdas 2002-02-20 09:50:27
Na, vakar velai vakare pradejau skaityt "Sekmes mokesti". Kol kas pona Peleni galiu kaltinti tik del to, kad darbe sedziu siek tiek nedamiegojes :) Bet knygos per vakara dar neuzbaigiau :)
Lina Krutulyte 2002-02-20 21:05:03
Galiu pasakyti, kad pagrindinis trukumas, kurio nepastebejau, skaitydama pirma karta, buvo tai, kad priezastinis rysys tarp ivykiu lieka nematomas - arba yra toks nezymus, kad nepastebimas ar pamirstamas. Atrodo, visur viskas vyksta ir tuoj baigiasi, paskui pasirodo, kad del to kazkas dar kazkur ivyko (bet grandis tarp ivykiu pamesta). Ir, kaip jau sakiau, nera jokio Megre, kuris viska pabaigoje isaiskintu.
Blogo rasymo pozymis, imho, ypac kai ivykiu tiek daug.
Lina Krutulyte 2002-02-20 21:22:18
Brunas niekam nebereikalingas: jis visus isdure, o dabar nori is ju paimti telkini, nemokedamas uz tai nieko. Arba as visai nesuprantu, ka reiskia tas "call/put susitarimas", kuri jis siulo.
Baime prarasti telkini? Ko, pvz, bijo Dzavadas? Ar ne geriausia jam butu pasinaudoti proga issaudyti konkurentus? Ta prasme, o kas jiems trukdo toliau konkuruoti tokiais paciais budais, kaip tai dare anksciau?
Kodel Brunas visai nesitiki, kad ivyks susisaudymas? Vos tik perskaiciau jo pasiulyma kazkam ten pasirodyti, pagalvojau "daug saudys". Tai kodel pats susitikimo organizuotojas apie tai nepagalvojo?
Valdas 2002-02-21 09:21:34
O man, pavyzdziui, kaip tik ir patinka visa ta makalyne "Sekmes mokestyje". Ir nereikia noreti, kad amzinai viska iskarto aiskintu koks Puaro. Koks gi idomumas tada skaityti? Tarp kitko, Lietuveleje atidziau patyrinejus verslo pasauli neka maziau galima rasti tarpusavio sasaju ir intrigu, tik aisku mastai ne tokie :)Ir kose butu neka aiskesne. Vienzo, trileriu kol kas nenusivyliau.
Pelenis 2002-02-21 10:18:53
2Valdas
didelis aciu iz kudos
2Lina
matai - BF nelaime - neimanoma sustyguoti lygties su per daug nezinomuju, nors jis ir nuosirdziai stengesi ;)
Lina Krutulyte 2002-02-21 14:10:28
O kaip principas "cover your ass"? Na jeigu kas, ar policija, ar siaip kokie debilai. Prisikviete pilna sanatorija banditu, teroristu ir saugumieciu. Visi ginkluoti. As _laukiau_, kol prades saudyti. Ar isivaizduoji, kaip juokingai tokiame kontekste man pasirode Brunas su savo popieriu paketais? Jokio "plano B", jokio atsitraukimo kelio, nieko.
Be to: kodel jam reikejo pasikviesti VISUS konkurentus? Ir kodel jis nesugalvojo, kad jo visokios kombinacijos su cecenu ir specnazo naikinimu galejo smarkiai pagadinti Manoilovo naudinguma?
Ir dar: kodel neislindo, neisplauke i pavirsiu Zahiro slaptas seifas su sprogdinimo aprasymu? Mazumele stebina niekieno neisprovokuotas Dzavado sprendimas, nepaisant nieko, ji nusauti.
Lina Krutulyte 2002-02-21 14:14:06
Valdai: butu gerai, kad nors pabaigoje kas nors bent ka paaiskintu. Likau nesupratusi, kas, kodel ir kur is tikro atsitiko. Teko kelti klausimus ir ieskoti po visa knyga atsakymu.
Dar pries skaitydama, klausiau Justino, kieno chebra nudejo Zahira. Mano miglota mintis buvo, kad gal Brunas turejo kazkokia paslaptinga gauja motociklininku su automatais. Justinas irgi nezinojo atsakymo. Kas cia gero?
Justinas 2002-02-21 14:16:42
Lina, ar matei tokį filmą "Memento"? O jeigu matei - ar tu ten supratai bent ką nors ir kas kaip atsitiko? Tu nieko nenori interpretuoti, susirasti, viską tau ant lėkštelės su mėlynom gėlytėm. Negi Kingas yra toks nuobodus, kad viską pasako, kas nutiko, galėjo, kodėl, kaip?
Lina Krutulyte 2002-02-21 14:26:39
Jei ir maciau, neprisimenu :)
Ne, man Kingas nenuobodus.

Kas atsitiko, kodel ir kaip, kiek zinau, isaiskina pakankamai aiskiai ir Cveigas, ir Lindgren, ir Markesas. Kodel nesugebantis ar tingintis ka nors aiskiai isdestyti rasytojas staiga pasidaro "nenuobodus", sunku suprasti. Kaip as isivaizduoju idomuma, tai jis atsiranda ne is teksto painumo ir nutylejimu, o is situacijos, i kuria patenka personazai.

Tai kodel, Peleni, tavo knygoje taip silpnai matomas priezastinis rysys? Nesakau, kad jo nera, tik kad jo reikia ieskoti su zibintu ir ilga lazda...
shlyxtux 2002-02-21 15:00:48
Lina, o tu skaichiusi Ph. Dick'o "Ubika?" Chia del tu visu aishkumu-neaishkumu, tiesiog bootu idomu suzhinoti, ka tu apie ji manai.zaliux
Pelenis 2002-02-21 15:14:37
2Lina
O gali taip buti, kad aiskumo truxta tik tau? (na, ne vien tik tau, uz visus perskaiciusius negaliu kalbeti). Kadangi su kiek chebros teko persneketi, ir, patikek, ne is tu, kurie spaustu kritikos zodi uzantyje, jeigu jiems ir uzkliudavo kas nors, tai visai kas kita nei tau.
Valdas 2002-02-21 15:16:18
Taip, Lina, paskaityk "Ubika". Paskutines pastraipos ten galutinai viska suvelia, kad palyginus su tuo "Sekmes mokestyje" viskas kaip ant delno
Lina Krutulyte 2002-02-21 16:31:34
Bet, Peleni, tai ne vienintelis klausimas, kuri as tau uzdaviau. Na, jei kam nepainu, tebunie nepainu. O kaip del Zahiro ir pan.?
Valdai, Ubika as skaiciau, bet nors uzmusk nepamenu, apie ka jis ten.
Lina Krutulyte 2002-02-21 19:28:18
Tai kaip sekasi tam "Sekmes mokesciui"?

Stai jau kuri laika jis knygynuose, butu idomu suzinoti, ar perka ji kas ir kokiais kiekiais? Ar atsiliepe kas nors is tikru, rimtu kritiku? Ar tu, Peleni, nepasidalintum tokia informacija? :)
Pelenis 2002-02-22 07:26:39
2Lina
Ka turi omenyje "tikru, rimtu kritiku"? Chebra, kurie rasineja i muzu maluna? ;)
Valdas 2002-02-22 07:29:59
Hmmm... negi panele Krutulyte savo nuomone formuoja remdamasi kritikais, o ne pati skaitydama knygas :) Kaip tada su Kingu? Kiek zinau kritikai nelaiko sio autoriaus super klasiku :)
Zebediejus 2002-02-22 08:53:54
2 Lina
Call/put option susitarimas, tai susitarimas, kuriuo viena šalis turi teisę pirkti kitos šalies akcijas, o kita šalis turi įsipareigojimą parduoti akcijas. Šiuo atveju Bruno idėja buvo įpareigoti kitus akcininkus ateityje parduoti savo akcijas jeigu biznis einasi gerai. Labai nachališkas pasiūlymas.
Valdas 2002-02-22 09:06:06
Siaip opcionas, tai ne visai tas ka raso Zebediejus. Kiek atsimenu is finansu paskaitu, tai vp, suteikiantis teise (bet neipareigojantis) pirkti (call) arba parduoti (put) kokias nors vertybes (nebutinai akcijas, gali buti ir kokios atsargos, ar depozitai ir pan.) uz tam tikra kaina tam tikru laikotarpiu ar momentu. Gal cia ir nepataikiau su romano kontekstu, nes dar nedaskaiciau iki tos vietos.
Lina Krutulyte 2002-02-22 10:16:24
Tai va, tas nachaliskas pasiulymas, paremtas grasinimu "as daug apie jus zinau", yra daugoka vien popieriais prisidengusiam vaikinui, stovinciam pries ginkluotu teroristu, banditu ir saugumieciu minia.
Nes tokiu atveju mineti teroristai, banditai ir saugumieciai gali suprasti, kad tasai vaikinas jiems nebera toks naudingas, kaip atrode. Priesingai, jis kenkia sveikatai, nes nori pasiglemzti sau visa sumauta imone uz "fiksuota suma", t.y. uz nieka. Peleni, vel klausimas tau: ar yra tame logikos?
Valdai: ne, as ne kritikais remiuosi, susidarydama nuomone. Savo nuomone apie sita konkrecia knyga as jau kaip ir turiu. O Kinga Lietuvoje objektyviausiai kritikuoju as :)
Peleni: man nesvarbu, kokia chebra ir i ka rasinejanti, kad ir i lit.sofa ar siaures atenus, man idomu, ar jie nors ka pasake, ar paprasciausiai tave praziopsojo? Ir kiek is tu 3000 tirazo jau ispirko, jei tai ne kokia nors paslaptis? O man idomu del to, kad mano asmenine prognoze sitai knyga butu labai prasta ir noreciau suzinoti, kiek ji pasitvirtintu :)
Pelenis 2002-02-22 10:35:08
2Lina
sales reportu dar neturiu. Recenzija buvo tik Lietuvos Zinios (daugiau pristatymas nei recenzija). Del rimtuju kritiku - demesio nei tikiuosi, nei laukiu - sorry, skandalu sisyk nesukeliau, del nesitikiu tokio demesio savo kurybai, ypac ir del to, kad ji nepriklauso rimtajai literaturai.
Del BF - paskaityk truputi atidziau ta scena sanatorijoje. Berods ten yra mazi pasazai apie ka galvoja susirinkusi tauta. Gal tada prasvieses, kodel visi ruosiasi isdurti vienas kita ateityje, ir kodel jiems imanoma susitarti, su salyga, kad buvo katalizatorius tokiam susitarimui (BF), dabar.
Lina Krutulyte 2002-02-22 11:01:20
Labai jau patogu, kad jie visi taip gerai galvoja, bet man tas ju galvojimas atrodo mazai pagristas.
Pvz, as jau berods klausiau, kas jiems trukdo konkuruoti toliau tais paciais metodais ir pasiglemzti viska sau. Kodel, pvz, Dzavadas staiga nutaria, kad jis jau buvo beprarandas vilti. Kodel?
Be to, jie ten patogiai galvoja tik iki tol, kol islenda i pavirsiu "call/put" klausimas, o tada pasoka ir ima mojuoti rankomis. O Brunas jiems ramiausiai pareiskia, kad jei jie neatiduos visu milijardu jam, tai jis turi apie juos informacijos. Argi imanoma _tokiomis_ salygomis susitart? Tuo labiau, kaip gali sutikti amerikieciai su tuo, kad viena is salygu - pasalinti nesuinteresuotus asmenis?
Faktografas 2002-02-22 12:13:46
Apie pirkimus. Antrą knygų mugės dieną (02 08)klausimas Vagos knygyne: "Pelenio naują turite?". Atsakymas - išpirkta, gausime po parodos.
Lina Krutulyte 2002-02-22 12:23:50
O kiek buvo atvezta pirma diena? T.y. man idomu, kiek ten ju per dvi dienas ispirko.
Trecia (o gal ketvirta?) knygu muges diena (sekmadieni) knyga ten buvo, dargi pasipiktinau, kad tik 15Lt, o as pirkau uz 20.
Zebediejus 2002-02-22 14:28:18
2Valdas. Pac iš dalies esi teisus, tačiau opciono esmė ir yra įsipareigojimas parduoti arba įsipareigojimas pirkti ateityje, jeigu kita šalis atitinkamai pasiūlys pirkti arba pasiūlys parduoti.
2Lina.
galima jus tik painformuoti, kad mano neoficialiomis žiniomis, 14 Restitucijos dienu tiražas buvo išpirktas čystai iki paskutinės knygos. Knygų mugėje Sėkmės mokestis buvo antra pagal pardavimus po Daugvietytės. Aišku tegul tai patvirtina pac autorius.
Valdas 2002-02-22 16:02:53
2Zebediejus: tu teisus tuo atveju, kai opciona turintis asmuo nusprendzia juo pasinaudoti. Nes tada ji pardavusi salis turi atlikti ta veiksma (pasirinkima turi opciona turintis, o ne ji isleides asmuo). O isipareigojimai vadinami fjuceriais. Taciau bala nemate. :)
Pelenis 2002-02-23 18:38:23
2Lina
tame ir problema, kad tik tau jis atrodo mazai pagristas :) Pries kita knyga butinai tau imesiu i mailboxa drafta, kad nebutu tokiu ilgu diskusiju :)
Lina Krutulyte 2002-02-24 15:56:21
"Tik tau" jau tapo tavo universaliu argumentu, Peleni. Ji sunku patikrinti, nes Justinas per tave su manim nebekalba, o daugiau skaitanciu kaip ir nera. Isskyrus Valda, bet ir jis tyli.
Yabadabadoo 2002-02-24 19:49:21
Veidrodėli veidrodėli, kaip tu drįsti rodyti, kad mano veidux kreivas? :) (c) beveik Justinas, SKAITYTA forumas.
Gintas 2002-02-24 19:54:35
Offtopicas - ale shiaip prisiminiau. "Stebuklingieji veidrodziai (pasakantys, kas pasaulyje graziausias) skirstomi i dvi rusis: sudauzytus ir melagingus". :)Cituojamas (is atminties, gal ne pazodziui, bet mintis - ta pati) Sapkowskis.
Silas 2002-02-25 06:17:38
Viena geriausiu lietuvishku knygu skaitytu paskutiniu metu. Dekoti reiktu Linai, nes pirkau noredamas isitikinti ar tikrai knyga gali buti tokia bloga:)
Pelenis 2002-02-25 06:18:29
2Lina
Patikek manim - yra. Negaliu juk patiketi, kad visus egzempliorius ispirkai pati viena :)
Valdas 2002-02-25 06:31:21
Baigiau skaityti "Sekmes mokesti". Patiko. Ir pabaiga visai nieko. Galeciau prikisti tik Bruno pernelyg dideli goduma. 3 metu opcionas? Jei teisingai prisimenu, tai reiskia, kad po triju metu jis nusiperka partneriu akcijas uz savo paties nustatyta kaina. Mazoka laiko, ypac laikant, kad vien jau versloves paleidimas uzims ne maziau kaip metus. Tokiom salygom partneriai gali nusispjaut i santaza ir bandyti spresti Bruno problema kitais budais.
Lina Krutulyte 2002-02-25 14:42:24
Negi visus 3000 jau ispirko?
Giliai angazuota teisininke 2002-02-26 09:17:43
Labai nesigilindama i tenderius, kaklaraisciu mazgus, kontraktu salygas ir kitas smulkmenas, knygai turiu viena esmini priekaista - logikos trukumas formuojant personazu charakterius. Nesu baisiai stipri literaturos srityje, taciau perskaicius "Sekimes mokesti" staugti norisi nuo tokiu personazu. Keletas detaliu argumentavimui. Sorry gerbiamieji, bet kai du vyrai, atvarge vargeli Afganistane, pradeda blaskytis per susisaudymus ir kitokius bekim rekim kaip du -niolikmeciai, nezinodami, kada begti, kada gulti, tai jau visai neitiketina. Tai kaip tie du buvusio karo drauguziai gyvi isliko iki Kazachstano? Ir isvis, koks is Aliko advokatas, jei logikos neturi nei uz kapeika - zinodamas, kad Bruno didysis isdavikas dar lenda i ofisa ir leidzia sefui su juo telefonu kalbetis. Galbut vien tam, kad paskui per tualeto langa issokti galetu? Argumentas, kad dauguma autoriaus pazistamu advokatu tokie - nepriimtinas. Kiek teko su kolegomis susidurti, dauguma ju turi blaivaus proto gerokai daugiau, nei "Sekmes mokescio" personazas. Apie Rima isvis net kalbeti nesinori, neaiski jo motyvacija, nors tu pasiusk.
Beje, kad Bruno visas virveles tampe, pasidare aisku perskaicius trecdali knygos. Ar ne per anksti?
Valdas 2002-02-26 09:24:15
2Angazuota teisininke
O skaitei koki nors Forsytho trileri? Ten nuo pat pradziu viskas aisku (pvz. savo zanro klasika,bent jau mano nuomone - "Sakalo diena"). bet skaityt idomu vien del to, kad smulkiai narstoma visa nusikaltimo eiga ir sekliu veiksmai siekiant jam uzkirsti kelia.
Del "sekmes mokescio" afganistano karo dalyviu veiksmu, teisi is dalies. O del musu teisininku - tai kiek teko susidurti, jie labai gudrus, kai saskaitas israsineja (pagal mane neatitinkancias atliktu darbu) Turiu omeny verslo teises srity :)
Pelenis 2002-02-26 09:40:42
2giliai angazuota teisininke
Ar teko girdeti, kad skiriasi tokie dalykai kaip urban warfare, close quarters fighting nuo iprastinio kareivio apmokymo, tegul ir patikrinto kova? Ir kad Afgano patirtis ne visada gali patarti, kaip elgtis visiskai nebutoje situacijoje, iskyrus naudojimasi ginklu?
Del Aliko - iki pat galo visi apmastymai, kad BF yra pagrindinis vagis ir sukcius yra pagristi tik nuojautomis, be konkreciu irodymu, iskyrus nesispratima del 5 ir 3 parasytu Rimo dantirasciu. O kai uzsuka pas Kelhuna, sorry, nei Bruno tuo metu kabinete nera, nei jie gali isdestyti Kelhunui irodymus pries Bruno.
Trecia, blin, tiek recenzijoje, tiek sitose pastabose - chebra, ne tiek daug laiko prabego nuo Sovietijos, kad maisytumem Kazachstana su Azerbaidzanu. Suprantu, ir vienoj, ir kitoj yra naftos, taciau manoji story yra butent apie Azerbaidzana :)
roka_Z 2002-02-26 10:06:37
Justinai, kiek zhinau, M.M. ir knyga skaite, ir ZhV mate :)
Peleni, gal kada ant "didziojo rato" ir apie knyga padiskutuosim? :)
Giliai angazuota teisininke 2002-02-26 15:46:46
2 pelenis

1. Del Azerbaidzano - sorry, mano liapsusas.
2. Del Aleko - galiu kompetentingai patvirtinti, kad bet kuris save gerbiantis teisininkas situacijoje, kai jo uzpakalis svyla, meta i arena visus argumentus, galincius jam nor kiek pagelbeti, nesvarstydamas, turi jis tam irodymu, ar ne:) Apie kalte irodanciu irodymu surinkima galima pagalvoti ir veliau. Juolab tikrai niekas nelaukia, kol jo didziai gerbiamas sukciaujantis kolega apsireiks apsireiks i kabineta, kad galetu savo itarimus i veida issakyti.
3. Galiausiai del blaivaus proto. Afganistano patirtis, be mokejimo naudotis ginklu, turetu ismokyti dar vieno dalyko - saltakraujiskai mastyti nestandartinese situacijose. Bent jau tam, kad isliktum gyvas.

2 Valdas

Sorry, bet iki klasikos "Sekmes mokesciui" dar toli grazu... Visada galima pasiremti autoritetais - vienas dare taip, anas kitaip, bet klasikus dar reikia moketi atkartoti.

PS Pritariu autoriui del knygos anotacijoje issaakytu minciu apie vyna ir gera nauja knyga - knyga tikrai nauja:)
Valdas 2002-02-26 16:04:18
2teisininke: prasom neiskraipyti pasisakymu - klasika vadinau "Sakalo diena" (teisingai minejai, kad teisininkas gali griebtis bet kokiu argumentu :)
Ir ko nori is trilerio? Kad jis nagrinetu amzinasias egzistencijos problemas? Gvildentu herojaus vidini pasauli, kodel jam nusiciaudejus jis prisimena vaikystej patirta nuotyki ir pan.? Trileris susideda is intrigos, veiksmo ir itampos, o jei dar veikejai idomus - tuo geriau. Manau "Sekmes mokestis" pakankamai geras. Be to lietuviu literaturoj nedaug dar yra su kuo lyginti.
Pelenis 2002-02-26 16:29:32
2giliai angazuota teisininke
Del blaivaus proto - tai liko jie gyvi ar ne? kadangi kritikuoji ju elgsena taip, lyg ji butu tapusi ankstyvos zuties priezastimi :)
neskaityta 2002-02-27 16:59:01
Nauja Pelenio knyga skaiciau del 14 restitucijos dienu. Sita - beveik neskaitoma. Visiskai sutinku su Beresneviciumi:
http://www.omni.lt/?rask$9359_16017_16038$z_43783
Maksimas Gorkis 2002-02-28 07:40:52
Perskaičiau Beresnevičiaus komentarą. Tipinis trijų, niekam nereikalingų, eileraščių rinkinių autoriaus komentaras, stengiantis kaip galima labiau sudirbti tą kuris rašo kažką sėkmingiau.
Labiausiai prajuokino tai, kad "Rimui ant Lietuvos nusispjauti". Kur tai buvo parašyta knygoje? Jeigu žmogus nedainuoja per tris puslapius "marija marija švenčiausia lelija", ir nesvaičioja apie tai, kaip negalima parduoti žemės užsieniečiams arba, kad Ignalinos AE yra tas pats, kaip koks šventas ąžuolynas, tai jau tokiam žmogui nusispjauti ant Lietuvos...
O ir apskritai susidaro įspūdis, kad gerb. kritikas nėra perskaitęs nieko daugiau kaip "Napalys darbus dirba" arba tą patį Granauską. Na nebent per apskirikimą pwerskaitė kokią Marinininą. Dar prajuokino , tai , kad išdergė visą knygą, o paskui nustebęs pareiškė, kad "knyga skaitėsi". Tai ko jis jolki matalki norėjo? Ar kad jį trileris sukrėstų kaip koks "Nusikaltimas ir bausmė" ar kad elemtariai paturėtų gerą laiką. Apskritai susidarė įspūdis, kad jam patiko skaityti, bet jis negali to prosipažinti, nes tirleris, tai nėra rimta literatūra.
Krutulytės kritika, tai ne kritika, ją manau autoriui turėtų būti tiesiog malonumas skaityti. Ji bent nesimaivo.
Lina Krutulyte 2002-02-28 08:34:49
Nemanau, kad teisinga kaltinti G.Beresneviciu nenusisekusio autoriaus pavydu sekmingesniam. Visu pirma, trys eilerasciu rinkiniai (jei ju tiek; niekada neskaiciau) yra ne taip jau mazai. Antra, G.Beresnevicius sugeba rasyti ir ne eilerascius, kiek teko matyti "Siaures Atenuose". Trecia, nieks nesako, kad ta visa kruva eilerasciu G.Beresneviciaus kuryba turi ir baigtis. Gal ims ir isleis ka nors panasaus stiprumo i S.Parulskio "Drabuzius". Tada ir paziuresim, kas juoksis paskutinis :)
Del sekmingumo ir gerumo galiu pasakyti tiek: girdejau, kad rinkini "GLF'01" Eridanui teko leisti antra karta, nes visa leidima ispirko. Stai kur sekmingas darbas. O jei nepatingesit ji atsiversti, rasit ne maziau kaip 6 kurinius, parasytus su didesniu ikvepimu ir apskritai viskuo geresnius uz Pelenio storaji romana.
Ogi del G.B. kritikos Pelenio atzvilgiu, tai jei as mokeciau tiek daug sudetingu fraziu apie literatura, buciau nedaug kitaip parasiusi.
Sudirbti ten nera ka. Is tikro Pelenis nejaucia kurinio kaip visumos, del to jo ir pabaiga lieva, ir personazai, ir visa kita sukelia panasius jausmus, kaip begalinis ropstimasis per medziu isvartas tamsiame miske.
O kad Rimui ant Lietuvos nusisvilpt, man kuo tikriausiai parode jo ir jo draugelio Aliko komentarai. Grisi i gimtaja Lietuvele, galesi ten verslo vadyba destyt. Jei niekur kitur netiksi. Atrodo, Lietuva - tai tokia skyle...
Trileris imho turi kelti astrius pojucius, nora skaityti nepadedant knygos ir malonuma skaitant ta vieninteli karta (kadangi trileriuose nebuna gelmes, kvailyste butu skaityti du kartus). Ogi Pelenio "trileri" teko skaityti tris dienas, prisiverciant, vargstant, metant knyga i sali ir vel pakeliant. Jau nekalbant apie kokia nors itampa, malonuma, susizavejima sumanymu elegancija ar pan. Vienintelis malonumas, kuri pavyko istraukti is "Sekmes mokescio" - kai skaiciau "pervertimo budu" antra karta, spresdama detektyva, kas ten ka is tikro organizavo ir kas del ko kaltas.
Ir del lavonu kruvos G.Beresnevicius teisus. Pabaigoje nusaunama tiek zmoniu, kad ne tik neidomu, bet ir nejuokinga darosi. Ir kur, po velniu, baudziamoji byla? Tiedu hobitai konsultantai pabaigoje taip ramiai planuoja savo keliones i Nigerija, lyg jiems visai neprireike nieko liudyti ir uz ka nors (pvz, uz nusauta Bruna) atsakyti.
M.Gorkis 2002-02-28 09:20:57
Aš iš viso nežinau, kas tas belenevičius ar beresevičius, o tris eilėraščių rinkinius aš paėmiau kaip pavyzdį t.y. yra labai daug rašytojų, poetų, kurie tarybiniais laikais malė tiesiai sakykim š*dą: parašydavo po dvi knygeles per dvylika metų ir laimingai vaikščiodavo po Neringos kopas. Dabar laikai pasikeitė reikia pinigus užsidirbti ir nervyjasi, pyksta ant viso pasaulio, kad nieko daugiau be savo eilėraštukų nesugeba.
Beje Alikas sakė, kad "grįši į kokią profkę Lietuvoje verslo vadybą dėstyti". Taip, kad skylė ne pati Lietuva, o profkė.
Skirtumas tarp tavęs ir beresevičiaus tas, kad tau knyga nepatiko, tai tu taip ir rašai, kad nepatiko, o jis sako, kad "knyga skaitosi", bet vis viena yra š*das. Man asmeniškai bloga knyga nesiskaito, aš ją paprasčiausiai numetu.
Beje dar dėl logikos, kurią tu prikaišioji "Sėkmės mokesčiui". Kur tavo nuomone yra logika, kai katinas Čerčas pareina iš kapinių prieš tai palaidotas? Arba kur logika, kad velnias sėdi kukurūzų lauke? Ko jam ten sėdėti?Nėra jokios logikos, taip nebūna, bet vis viena knygos cool.
Pelenis 2002-02-28 10:13:01
2Del Beresneviciaus kritikos
Labiausiai uzbelde tai (IMHO, ta pati minejo ir Lina), kad sekama rusiska kriminalka. Broliai ir seses, kalkit prie kryziaus, bet neskaitau as tu rusisku trileriu, ibo dazniausiai virseliai atbaido. Esu tik Marinina vartes ir Nieznanski (kurio dar emigraciniais-sovietiniais laikais parasyti daikteliai, ypac kartu su Topoliu, buvo visai cool, taciau po to pasipyle visiskas s@$as).
O trileriai, kurie man patinka, yra parasyti Tom Clancy, Harold Coyle, Clive Cussler (kas per velnias, vien C raide :), Larry Bond, Len Deighton. Taciau, itariu, nei Beresnevicius, nei Lina, ju kol kas nera skaite, todel lygino su tuo, kas arciausiai po ranka (nors netikiu, antra vertus, kad jie gaistu laika ir su rusiskomis kriminalkomis, kam visokeriopai pritariu).
O pabaigai - Lina, matai, Beresneviciui, nepaisant "stiliaus ir sakinio strukturos" nebuvimo, knygele vis delto "skaitesi" :)
avalon 2002-02-28 11:42:19
2Pelenis
Clancy ir ne kuriuos kitus tavo minetus rasytojus skaiciau, man jie irgi patiko, taciau sorry, bet su Beresneviciumi visai sutinku. Kadangi ir pati Beresneviciu siek tiek zinau, noriu prideti, kad raso jis visai neblogai, nors jo eilerasciu neskaiciau (bendrai nelabai eilerascius skaitau), tik ne kuriuos kitus literaturinius ir ne tik dalykelius. O del sekmes mokescio - trileris, ar kaip ji ten - siurpis - yra kas yra.
P.S. nelabai i tema - o mane S. Rushdie veza ponas Peleni :)
rasa 2002-02-28 12:14:22
Toks pastebėjimas - Gintaras Beresnevičius nėra išleidęs nė vieno eilėraščių rinkinio, ir, kiek man žinoma, jų nerašo. Na, nebent, rašo tik sau :)
Valdas 2002-02-28 14:25:38
Linai: as pvz. Sekmes mokesti skaiciau berods 4 dienas ir vien del to, kad negalejau is vis per viena diena daug laiko skaitymui skirti. Ar dienu skaicius ka nors irodo? O pati atsimenu stebejaisi, kad Brunas taip drasiai i paskutini susirinkima be kruvos snukiadauziu uz nugaros ejo. Vadinasi vis tik tikejaisi kraujo. O del liudijimo... Taigi viska galima suversti nebegyviems azerams (OPON'ui ir pan.) Juk ir ginklas ne ju buvo:) Du kartus skaitei ir vis tiek nepagalvojai?:) As, tarp kitko, dar daugiau lavonu tikejausi (bent jau vieno amerikiecio:) Ir siaip, kazkurioj apzvalgoj prisipazinai, kad perskaitai nepatinkancias knygas, nera ko noreti kad jos lengvai skaitytusi.
Pelenis 2002-02-28 14:40:44
Lygiai taip pat mano ziniomis Beresnevicius raso labai prikolnas apybraizas Lietuvos istorijos temomis "Siaures Atenuose", apie poezija - nieko nezinau. Apskritai, avalon, kodel tu man atsakineji del jo eilerasciu, kai net nebandziau apie ja uzsiminti? Ar gal pamanei, kad M.Gorky slapyvardziu ginu savo kuryba? :) Kiekvienam forume visad pasirasineju savo nicku.
Pelenis 2002-02-28 15:23:52
2avalon
Del Rushdie - skonio dalykas. Jeigu jau kalbeti apie panasia literaturos tradicija VS Naipaul man simta kartu labiau patinka. Ir tikrai ne del Nobelio :)
Lina Krutulyte 2002-02-28 17:01:50
As apie Beresneviciu apskritai pirma karta pries pora dienu isgirdau, tad is viso nezinau, ka jis raso, o ko ne. O kritika Peleniui jis visai teisinga ikale.
skaityt_reikia 2002-02-28 18:30:45
oi.
chebra, nezhinot gintaro beresnevichiaus, tai ner ko tuo didzhiuotis. prisipazhistu, nufirinau siuos duomenis is vieno saito ir pateikiu be kopyraito:

Gintaras Beresnevičius, g. 1961 07 08 Kaune.
1979-1984 studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete.
1986-1988 dirbo Kauno Politechnikos instituto Filosofijos katedroje asistentu,
nuo 1989 dirba Kultūros ir meno institute,
nuo 1990 VDU etnologijos ir folkloristikos katedros dėstytojas, nuo 1995 docentas.
1993 apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją.
Knygos:
Dausos. Pomirtinio gyvenimo samprata senovės lietuvių pasaulėžiūroje. Vilnius, 1990;
Baltų religinės reformos. Vilnius, 1995;
Religijų istorijos metmenys. Vilnius, 1997 (2 leid. 1998);
Religijotyros įvadas. Vilnius, 1997.

Taip pat mokslinėje ir kultūrinėje spaudoje paskelbė apie 100 str.

http://www.aidai.lt/zidinys/6_3.html - jei jo poziuris i knygas jus domina...;)
Inna 2002-02-28 20:57:47
LK : "Antra, G.Beresnevicius sugeba rasyti ir ne eilerascius, kiek teko matyti "Siaures Atenuose"."
Po keliu valandu: "As apie Beresneviciu apskritai pirma karta pries pora dienu isgirdau, tad is viso nezinau, ka jis raso, o ko ne. "
Provaly v pamiati, ne kitaip...)
Lina Krutulyte 2002-03-01 07:27:35
Na taip, atsiverciau tuos pacius siaures atenus ir radau ten ji. Diena pries. okay?
O tas Beresnevicius, pasirodo, kietas :)
M. Gorkis 2002-03-01 08:42:49
Atsiimu savo nepagarbius žodžius apie Beresnevičių. Aš tikrai galvojau, kad jis vienas iš tų rašytojų sąjungos veikėjų, kuriems visi, kas nepriklauso rašytojų klanui, yra laikomi žąsinais nervertais rašytojų vardo. Pasirodo jis visai įdomus diedas reikės paskaityti Šiaurės atėnus. Bet jeigu jis yra istorikas, religiotyros asas, kokio velnio jis rašo apie trilerius?
rasa 2002-03-01 09:27:49
Šiaurės Atėnai - cool laikraštukas.
O kodėl jis turėtų nerašyt apie trilerius? Turi noro ir ką pasakyt, tai ir rašo.
lione 2006-03-07 10:24:07
Beresnevičius ne siaip kietas - jis genialus. Rekomenduociau paskaityti jo Baltų religinės reformos - tai nedidelis šedevriukas. Skaitydamas ją patyriau gan reta malonuma suzinoti kazka radikaliai naują ir visiškai negirdėtą. Be to Beresnevičių labai lengva skaityti, net ir jo moksliniai darbai man skaitėsi kaip kokie trileriai.
avalon 2002-03-01 09:38:56
2Pelenis
Man tikrai neidomu kokiais nick'ais pasirasineji, beje ir neitarinejau. Pastaba apie Beresneviciu ir eilerascius isvis ne tau.
Pritariu Mantui ir"skaityt reikia", net p. Lina Krutulyte pripazino, kad GB kietas. Lauksiu jos komentaru :)
Geros dienos visiems
rasa 2002-03-01 09:42:28
Pritariu Mantui - vienas malonumas skaityti "Reformas". O dar smagesnis "Trumpas Lietuvos istorijos kursas" Š. Atėnuose. Tokia nuotykinė - satyrinė Lietuvos istorija.
Bet turbūt reiktų kelti šitą diskusiją kitur...
:)
Lina Krutulyte 2002-03-01 12:21:11
Tikriausiai "Reformu" knygynuose nebera?
rasa 2002-03-01 13:03:17
Nesu tikra ar dar yra, bet maždaug prieš mėnesį "Alma littera" (universiteto kieme) tikrai turėjo.
avalon 2002-03-01 13:52:19
Tikiuosi p.Lina ras ko iesko, o siaip ir kitas GB knygas visai verta paskaityti. Tikiuosi p.Pelenis neisizeis, kad mes cia ne apie ji :)
neskaityta 2002-03-01 15:53:52
Neblogai cia apie GB pavaret. Pirmadieni jam parodysiu - manau prisijungs prie forumo
Pelenis 2002-03-01 16:22:05
P.Pelenis tikrai neisizeis :)
beresnevicius 2002-03-04 09:40:30
nebloga diskusija, aciu uz dosniai padovanotus tris eilerasciu rinkinius ir demesi asmeniui, tik nesuprantu kuo savo persona galiu pakeisti poziuri i teksta: siuo atveju recenzija; teksta reikia vertinti, autorius prie jo - tik marginalija.
Gedas 2002-03-04 17:39:44
hm, idealiu atveju, matyt reiktų vertinti tekstą atsietai nuo autoriaus. Tačiau asmenybės spalvingumas (kaip nutiko su pirma, ir, matyt, kiek silpniau su antra Pelenio knyga) vis tiek kone neišvengiamai sudaro pirminį įspūdį apie tekstą.
M.Gorkis 2002-03-05 16:17:38
p. Beresneviciu
Jeigu apie recenziją, tai ji gana "lieva", nes nenuosaiki ir tiesiog juste justi išankstinis nusistatymas tiek autoriaus tiek paties žanro atžvilgiu. O tamstos knygas reikės perskaityti.
Lina Krutulyte 2002-03-05 17:53:23
O man recenzija patiko kaip tik del to, kad pateiktas subjektyvus vertinimas. Ir dar patiko mintis apie tai, kad knyga atrodo "dirbta" o ne "rasyta", t.y. be didelio malonumo ir ikvepimo. Taip, ji sukelia toki ispudi ir man :)
Apskritai Pelenis pataike pasirinkti toki zanra, kuris nepatinka tokiai daugybei mastanciu zmoniu, kad pareiskus, jog knyga nepatinka, is karto susilauki kaltinimu, kad nepatinka zanras... Stai ir as niekaip nesugebejau itikinti Pelenio, kad megstu trilerius.
Valdas 2002-03-06 06:25:13
Panale Krutulyte, jei man patiko trileris, ar as tureciau suprasti, kad esu nemastantis zmogus? :)
Lina Krutulyte 2002-03-06 20:46:35
Stai dar viena problema, kuria norejau parodyti :) Man, Valdai, irgi patinka trileriai.
Logika tokia: daugeliui mastanciu zmoniu nepatinka trileriai; kai kuriems nemastantiems zmonems trileriai patinka; kai kuriems mastantiems zmonems jie irgi patinka. Na, pasitelk predikatu logika, jei nesupranti, ka pasakiau :)
Gugucė 2002-03-07 09:18:46
O jei nesuprantu kas per velnias ta predikatu logika? :)
Lina Krutulyte 2002-03-07 19:23:39
Na kaip cia be piesimo paaiskinti :) Pavyzdziui. Jei kai kurie ziurkenai devi akinius, tai dar nereiskia, kad visi, devintys akinius - ziurkenai. Ir eziukui aisku :)
Pelenis 2002-03-08 08:37:15
Ql. Is pradziu - Beresnevicius, po to predikatu logika su disjunkcijomis ir implikacijomis. O vargsui kurineliui - jokio demesio :)
mantas 2002-03-08 13:10:50
Mielai parašyčiau ką nors mielo apie jūsų, neabejoju, puikų kūrinį. Tačiau, vien dėl savo snobizmo, dabar gilinuosi į Prustą, o jūsų Sėkmės mokesčio neskaičiau...
Valdas 2002-03-08 14:17:43
Pastaba Peleniui: Kurinio pradzia su tokiais kai kada riebiais ir sodriais zodziais gali atbaidyt dali skaitytoju :) Daviau mamai paskaityt "Sekmes mokesti", tai po pirmu 30 psl. sake, kad knyga per bjauri. Nors paskui visai isijaute :)
Pelenis 2002-03-09 11:22:43
2Valdas
Atsiprasyk uz mane mamos ;)
egle 2002-03-09 20:42:04
Matyt teks skaityti knyga vien del Jusu "krauja nuleidzianciu" komentaru :) Aidai, o kuris is dvieju "kudikiu" tau mielesnis?
Remis 2002-03-10 18:46:38
perskaiciau "Sekmes mokesti", tai manau galis iterpti viena kita sakinuka i tokia intelektualia diskusija (vien predikatu logika ir ziurkenai su akiniais ko verti :)).
Man labiau patiko pirmoji Pelenio knyga "Keturiolika restitucijos dienu". Negaleciau to motyvuoti kokiais nors gudriais teiginiais (tipo "gilesni charakteriai" ar kazkas pan.), paprasciausiai skaitesi kur kas lengviau ir trauka buvo kuo greiciau perskaityti. "Sekmes mokestis" kaip tai tos traukos neturi.
Keletas dalykeliu, kurie man pasirode keisti. (1) kuo nusipelne Jonynas ir Danilovas prie visos istorijos issirutuliojimo? Ogi kysio davimu ir netycia suzinotu "Ricardo Liutasirdzio" adresu. Ta istorija butu taip pat pasibaigusi ir be ju isikisimo. Tai kam ta garbe buti pagrindiniais herojais? Pagrindinis herojus galejo (turejo) buti Brunas. Ir ta pati istorija is kito kampo butu atrodziusi daug patraukliau (cia mano subjektyvi nuomone); (2) nepaaiskinama (bent jau nepamenu) kokio velnio Dzavadas drabstesi i Cecenija sprogdinti naftotiekio. Ar cia jis taip sieke ismesti is konkurso Manoilova? Jei taip, tai ner labai daug prasmes, bo skelbiant konkursa naujai galejo atsirasti nauju konkurentu. O visu juk neismusi; (3) ir butu idomu suzinoti kaip Arturas Krasnickis is 57 p. per desimt puslapiuku sugebejo pavirsti Viktoru Krasnickiu (ir tapo tokiu visai likusiai knygai) :)
P.S. Reiktu pona Peleni paskusti poniai Burneikienei (lyciu lygiu teisiu kontrolierei) - moterys (kuriu romane ir siaip nedaug) jokioje firmoje nesugeba pakilti auksciau sekretores :).
rapolas 2002-03-11 08:42:41
taigi ir as kaip kiti, skaiciau knyga. Ir man ji nepatiko. Tiksliau is pradziu patiko, paskui nepatiko. Tikrai per stora. Atemus 200, o gal ir 300 puslapiu jos verte tikrai pakiltu (bent jau mano akiniuose). Taigi esu kaip ir visi - skaiciau ir dabar kritikuoju:) Taciau kas is to? jei man reiktu parasyti knyga, nemanau, kad geresne parasyciau. Tai viena. Antra, vis tiek ja zmones perka ir skaito. Tai kur problema? Juk pramogines literaturos uzdavinys ir yra - kuo daugiau egzemplioriu parduoti. Nekenciu "Titaniko", taciua noreciau, kad buciau investaves pinigus. Kiek buciau uzdirbes! O gal neorciau ir suvaidinti - juk esu garbetroska.
Pelenis 2002-03-12 06:32:02
2Egle
skirtingai nuo kudikiu, su knygomis viskas kitaip - mieliausias dar negimes, kadangi matai pirmuju trukumus. Taciau man paciam antroji daug idomesne. Jeigu reiktu leisti restitucijos antra leidima, labai daug ka perdaryciau. Sekmes mokestyje - taip pat, tik ne tiek daug. Sakysim akylojo Remio pastebeta lapsus lingua - Arturas ir Viktoras :)
Blogiausia, kad knyga galima tobulinti be galo, be krasto. Visa gyvenima. Taciau tada ji taip niekuomet ir nepasirodys :) Kuo, aisku, dziaugtusi Lina Krutulyte :)
Lina Krutulyte 2002-03-13 15:11:52
Apsidziaugciau, jei nepasirodytu tavo nauja knyga?? Taip iseina, kad as kasdien dziugauju, nes is tavo puses vis nieko naujo nepasirodo :)
Jei tavo ar kieno nors kito nauja knyga kada nors nepasirodys, ketinu ta reiksminga ivyki praziopsoti kaip visada.
egle 2002-04-02 13:36:43
Kalsiu ir as vini i p.Pelenio abrozdeli maniac
Nupirkau Sekmes mokesti dovanu ir aisku pati pradejau skaityti blush . Ir ka jus sau manot - liko 40 psl. iki pabaigos ir teko knyga atiduoti tam, kam ji buvo skirta bliaunu
Aha, apie ka as cia? Apie knyga. Gerbiamas autoriau, turiu prisipazinti, kad Jusu kurinys mane, kaip detektyvu myletoja, "uzveze" (ypac kai liko tie 40 psl.) Bet... uzveze tik nuo kokio link 100 beverciamo psl. Pradzia katastrofiskai bloga. Jei tamstos pirmosios knygos nebuciau skaiciusi, tai turbut antroji po pirmu pervertimu butu paremusi kavos staliuko koja. Juk net referatus rasant kala i galva - svarbiausia ivadas hm Kai kurie veikejai "nutapyti" labai iskalbingai, skiriant ju "charakteriu atskleidimui" pakankamai demesio viso romano eigoje ir autoriui yra ryskiai "prie sirdies". Isvedus auksciau surasytu komentaru statistika, tai greiciausiai butu Bruno ir Alikas. p.Peleniui su teigiamais veikejais tai tikrai labai ne kas... Tulas Jonynas tikras lietuviskas meme ir absoliuti visu detektyviniu romanu geda. Sunkiai ir su moterimis, tiksliau, kaip teisingai buvo pastebeta, sekretoremis. Griztant prie teigiamu heroju ir moteru, gerb. autoriau, tai romanas butu puikus ir be menage a trois, ir be dalies keiksmazodziu - nelimpa jie vietomis, oi kaip nelimpa. Nesu labai atydi skaitytoja, todel i svarstymus, kur netas vardas ar skirtingos kojines, nesileisiu. Verkiau vienoje vietoje - kai pardave Jaguara (ar buvo juodas? tada dar paverksiu...). Labiausiai istrige veikejai: slaptas Prokuraturos pulkininkas, paemes is Aliko kysi ir istraukes Jonyna is karcerio. Gaila tik, kad ir jo portretui autoriaus ikvepimo siek tiek truko. Bet siaip mielas senukas :) O labiausiai patiko Arnas... emmm... pavardes visada buvo mano liga. Na, patys suprantat - tas saugos firmos vadovas. Jei jis turi prototipa in real, mielai susipazinciau ;)
Tiek trumpai - chaotiska, bet taip visada buna po sviezio skaitymo :)
Aidas 2002-06-25 08:23:49
Na, siaip manau knyga nebloga, bet nezinau ar tas Aidas Pelenis yra slapyvardis ar tikras vardas, nes as irgi esu Aidas Pelenis ir man siek tiek keista, jog Lietuvoje ne vienas as toks esu tokia pat pavarde, ypac vardu. Na, tai tiek ir norejau pasisakyti.
Lina Krutulyte 2002-06-25 15:32:47
Slapyvardis. Matyt, rado tave telefonu knygoje, ir nutare, kad tiksi uz slapyvardi :)
daiva 2002-06-26 11:19:15
Gal galite patart, kokias knygas galima nupirkti absolventams, norėtusi, kad turėtų išliekamąją vertę ir gerai išleista, o pinigučiai, deja, riboti
wewe 2003-04-05 01:00:27
To Daiva
Neskaityk knygos, tada ji visada tures isliekamaja verte:)
Vytas 2003-05-16 07:27:51
Pagal abu Pelenio romanus rusai susuktu puikius trilerius.Gal ir amerikonai sugebetu.Budraitis Maskvoje galetu prastumti
Valdas 2003-05-16 12:28:24
Vo ideja! Butu kur kas geriau negu ta visa kruva slamsto pagal kompiuterinius zaidimus ir komiksus :)
wewe 2003-05-16 19:43:26
Jei Aidas rimtai atsidėtų rašymui, o ne priešokiais, kaip dabar, turėtume rimtą literatūrinę figūrą.
Sonata 2005-02-03 11:45:34
Rimai Jonynai ar nebusi tas psichopatas kur zlugdo zmogu?
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.