Aleksandra Marinina „KIEKVIENAS UŽ SAVE“

Autorius: Rasa
Data: 2006-06-02

cover Apie knygą: Aleksandra MarininaKIEKVIENAS UŽ SAVE
Leidykla: Jotema (2005)
ISBN: 9955130369
Puslapių skaičius: 360

Ar esate ką nors girdėję apie rašytoją Mariną Aleksandrovą? Jei skaitote šią recenziją, vadinasi domitės jos kūryba. Nes Marina Aleksandrova - tikrasis detektyvų meistrės Aleksandros Marininos vardas ir pavardė. Atrodytų, romanus ji kepa kaip blynus, nes kasmet, bent jau lietuviškai, pasirodo po kelias jos knygas. Beje, A. Marinina turbūt yra vienintelė detektyvų rašytoja iš Rusijos, kurios knygos seniai tapo bestseleriais visoje Europoje.

A. Marininos detektyvų pagrindinė veikėja visada yra moteris - smulkaus sudėjimo, nedidelio ūgio, vidutinio amžiaus, neypatingos išvaizdos, iš pažiūros labai trapi. Tačiau tik iš pažiūros. Viduje ji labai stipri - sugeba viena išnarplioti itin sudėtingas bylas, nepalūžti užgriuvus negandoms. Tiesa, kartais jai malonu pabūti ir silpna dailiosios lyties atstove, kuriai reikia dėmesio, meilės, šilumos, rūpesčio...

Romanas "Kiekvienas už save" šiek tiek primena E. Černiauskaitės romaną "Visos Italijos dulkės" - pasakojimas pradedamas tuo, kad pagrindinė herojė atsiduria nepavydėtinoje padėtyje. Atrodytų visas pasaulis prieš ją susimokęs - netikėtai išėjus vyrui, Veronika Kadyrova lieka be paso (jis kažkada nebuvo išduotas dėl labai banalios priežasties), registracijos ir pinigų pragyventi. Neturėdama darbo, negali susimokėti už butą, o darbo negali gauti todėl, kad nėra prisiregistravusi ir neturi paso. Žodžiu, gili duobė, iš kurios išsikapanoti yra sunkiau nei atrodo. Bet kas ieško, tas randa - buvusi greitosios medicinos pagalbos gydytoja įsidarbina namų tvarkytoja. Nuo šios vietos įvykiai ima klostytis pašėlusiu greičiu: atsiranda vis naujų veikėjų, išaiškėja vis naujų paslapčių... Įdomu tai, kad A. Marininos romanuose net ir menkiausios detalės nėra paminėtos be reikalo - jos visos anksčiau ar vėliau pasitarnauja narpliojant sudėtingas istorijas. Įtempto siužeto trileris pasibaigia netikėtu hepiendu, kuris būdingas visiems rusų Agatha Christie tituluojamos rašytojos romanams.

Geras detektyvas - vertybė. Jį galima sugraužti per pusdienį arba atvirkščiai - pasilikti savaitgaliui kaip desertą po sunkios darbo savaitės. O kad jis būtų tikrai geras, verta rinktis bent iš trijų "banginių": rusų (A. Marinina), britų (A. C. Doyle, A. Christie) ar skandinavų (P. Hoeg ir kt.) autorių.

Geras detektyvas su gera pabaiga

Komentarai

Gedas 2006-06-02 14:30:38
O kaip lenkaitė J. Chmelevska - teko skaityti? Lenkia ją Marinina ar ne?
meri 2006-06-05 07:18:40
Chmelevska šiaip kitoks autorius - ją gal su Doncova galima lyginti. O Marinina rezga rimtus detektyvus. Beje, kiek prisimenu, šitas "Každyj za sebia" - vienas iš tų, kurio pagrindinė herojė - ne Kamenskaja?
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.