Amerikietiškos virtuvės ypatumai

Autorius: Barabas
Data: 2009-01-12

cover Apie knygą: Dean KoontzŠalta liepsna
Leidykla: Eridanas (2009)

Keletą savaičių prasimurkdžius filosofijos skaitiniuose ( patikėkite – tikrai ne savo noru – mokslai privertė ) nusprendžiau, jog laikas imtis ko nors lengvesnio ir greito. Tad žvelgdamas į savo knygų lentynas akimis užkliuvau už D.Koontz knygų – „Griaustinio namai“ ir „Šalta liepsna“. Abi knygos po skambiu Eridano leidyklos šūkiu – Populiarusis supertrileris. Pavartęs rankoje abi pasilikau su „Šalta liepsna: 

Vos pradėjus skaityti apėmė jausmas, kad kažkur kažką jau esu matęs ( būtent matęs, o ne skaitęs ) – pradžioj tai, tarsi, filmo „Nepalaužiamasis“ tęsinys, vėliau pereina į serialą „Atskalūnas“, neatmenamais laikais rodytą per kažkurį Lietuvos supertelevizijos kanalą, galiausiai viskas virsta filosofiniais pasvaigimais ( dieve padėk ) apie gyvenimo ir mirties prasmę, o viską vainikuoja aukščiausia meilė.

Šiek tiek detaliau: tūlas amerikonas Džimas Airenhartas prieš netikšos reporterės Holi Torn akis iš po sunkvežimio ratų išgelbėja berniuką. Ir, kas nebūdinga amerikiečiui, visiškai atsisako nuo bet kokio interviu ( koks siaubas – kuklus didvyris! ). Žodžiu, po šio įvykio reporterės galvoje tik jis – Džimas. O kai Holi išsiaiškina, kad tas pats „mėlynų akių“ kuklus didvyris išgelbėja dar keletą gyvybių, išvis pameta galvą ir nusprendžia nebepaleisti laimikio iš rankų.

Didžiausias knygos minusas amerikonizmas visur ir visada, net palyginimai verčia iš koto: „Žinoma, kai kurie žmonės sugeba viską labai greitai suvokti. Simfonijos kūrėjas gyvena melodijų ir ritmo, negirdimo eilinio klausytojo ausiai, pasaulyje; beisbolo meistras geba pamatyti kamuoliuką, atlekiantį nuo saulės pusės, nors dauguma žmonių jo net nepastebi.“ Tokie ir panašūs išsireiškimai džiugina skaitant. Bet kita vertus, juk imdamas į rankas to ir siekiau – lengvo ir greito.

Įdomiausi dalykai knygoje – tai sapnai. Nors ir juose esama tam tikrų štampų, tačiau vaizduotei vis tik yra kur pasireikšti, o tai jau didelis knygos pliusas. 

Apibendrinant galima pasakyti taip – greitas maistas nesveika, tačiau jei valgai kartą ar du kart per metus pakenkti negali. Skanaus.


Komentarai

Rento 2009-01-12 17:12:35

Neblogai:)

nebūtinas 2009-01-12 19:24:11

o skyryba?:(

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.