Anne Rice „MUMIJA arba RAMZIS PRAKEIKTASIS“

Autorius: Agnė Mikalauskaitė
Data: 2008-10-22

cover Apie knygą: Anne RiceMUMIJA arba RAMZIS PRAKEIKTASIS
Leidykla: Eridanas (2008)
ISBN: 9789986972242

Turbūt nesumeluosiu, jei pasakysiu, kad kaip ir dauguma skaitytojų su Anne Rice susipažinau po 1994 metų filmo „Interviu su vampyru“. Kadangi filmo nepakako, puoliau ieškoti istorijos tęsinio ir taip suradau ne tik „Vampyrų Kronikas“ (Vampire Chronicles), bet ir Mayfair Raganų (Mayfair Witches) seriją bei daugelį kitų šios rašytojos knygų. Visos minėtos knygos buvo skaitomos originalia anglų kalba.

Ir vos prieš porą savaičių man į rankas pateko Eridano išleistas Anne Rice romanas „Mumija arba Ramzis Prakeiktasis“. Tik atsivertus pirmą puslapį buvo labai smalsu, ar įmanoma perteikti rašytojos sukurtą mistinį pasaulį sklandžia ir savitų atspalvių turinčia lietuvių kalba. Ir tikrai, džiugu pripažinti, jog vertėjos darbas atliktas puikiai. Romanas „Mumija arba Ramzis Prakeiktasis“ nukelia mus į tvankią Egipto dykumą, kur archeologas Lourensas Stratfordas suranda faraono Ramzio Antrojo kapavietę. Keliomis senovės kalbomis išraižytos durys perspėja prašalaičius, kad viduje ilsisi didingas karalius, atradęs nemirtingumo paslaptį. Nespėjęs pasidžiaugti savo sėkme, archeologas miršta, o faraono palaikai ir kitos kapavietės brangenybės nugabenamos į Londoną, jo dukters Džiulijos namus. Ten, daugiau kaip po dviejų tūkstantmečių karalius pabunda iš mumijos sąstingio stulbinančios išvaizdos vyro pavidalu...

Šioje vietoje skaitytojai turbūt prisimins visiem gerai žinomą filmą „Mumija“ (1999m.). Ne, tai ne sutapimas. Šis romanas buvo rašomas būtent kaip scenarijus minėtam filmui. Tačiau, kai prodiuseriai pateikė rašytojai nuotykinio fantastinio veiksmo filmo koncepciją, Anne nusprendė pasitraukti iš projekto ir išleisti knygą kietu viršeliu. Visi žinome, kaip baigėsi režisierių užmojai – prieš porą mėnesių Lietuvos kino teatruose jau trečioji Mumijos dalis: „Drakono imperatoriaus kapas“.

Bet grįžkime prie Anne Rice pasaulio, kuriame nėra nei Kinijos, nei bejausmio imperatoriaus, trokštančio užvaldyti pasaulį, ar atšiaurios numirėlių armijos. Rašytojos kuriami charakteriai daug sudėtingesni. Jiems nesvetimi tokie žmogiški jausmai kaip baimė, smalsumas, meilės troškimas. Atskiro žavesio suteikia visiem gerai žinomos pasaulio istorijos perpasakojimas nemirtingų veikėjų akimis. Ir niekada nežinai, ar tai, kas perskaityta, vyko iš tiesų, ar buvo sukurta rašytojos lakios vaizduotės. ..nepabūgusi senovės paslapčių Džiulija priima Ramzį savo namuose kaip svečią ir užsimoja supažindinti jį su naujuoju pasauliu. Londone ima sklisti kalbos apie po miestą vaikščiojančią mumiją. Faraonas nusprendžia keliauti į Egiptą atsisveikinti su savo praeitimi ir tam kartui pasislėpti nuo akylų akių. Džiulijos sužadėtinis, dėdė ir pusbrolis kategoriškai atsisako išleisti ją į kelionę vieną su keistuoju vyriškiu ir keliauja kartu.. Čia savo apžvalgą ir baigsiu. Ką viename Kairo archeologijos muziejų suras Ramzis bei kaip susiklostys Džiulijos ir jos giminaičių likimai – turėsite sužinoti patys (jei perskaitysite knygą iki paskutinio puslapio).

Komentarai

offca 2008-10-24 17:06:28

Is aprasymo man susidaro ispudis, kad ir Rice gavosi labai jau panasi fantastine vaikiska komedija, kokia buvo nufilmuota, kad ir ne pagal sia knyga.

beje kaip knygoje su tuo siaubu, kuri taip anonsuoja ant virselio?

angelake 2008-10-24 19:35:43

Kaip kas supranta siaubą ;) man tai jo buvo - bent jau tiek pat, kaip pas GiedriųV "Vėjyje nuo jūros"

gyte 2008-11-14 15:38:48

mumija idomus dalykas!!!!JėgaJuokimasis

Vytas 2009-03-31 07:36:52

Perskaitęs knygą turiu madą sau pasirašyti bent trumpą jos santrauką ( kad po ilgesnio laiko bent atsimintum apie ką ji). Pastaroji tokia vienadienė, kad gaila laiką gaišti - nusikopijuosiu Agnės apžvalgą. Vienintelis dalykas, kurį turiu pripažinti - tas, jog ir autorės stilius ir vertimas yra geros kokybės. Skaityti lengva ir greita.

Matas 2009-03-31 12:37:41

O man MUMIJA net labai patiko Piniginga burnaPiniginga burna

WV 2009-06-22 14:30:35

gal kas nors zino is kur galeciau gauti (angliskas ar lietuviskas) vampyru kroniku dalis? knygynuose nera o bibliotekose randu nebent interviu su vampyru.

Agnė Mikalauskaitė 2009-11-02 19:28:18

vampyrų kronikas galima rasti specialiuose angliškų knygų parduotuvėse. Aš pirkau keletą Trakų g./Basanavičiaus g. Kitas variantas - paprašyti, kad kas parsiųstų iš užsienio šalių :)

DEMESIO 2009-11-03 17:22:21

Obuolio leidykla katik isleido Interviu su vampyru,pirmaja vampyru kroniku dali,isleis ir kitas:)

DEMESIO 2009-11-03 17:23:09

turetu buti visuose Lietuvos knygynuose

TKUG 2011-07-07 20:32:30

Blanki knyga. Iveikiau beveik puse, vis po kelis puslapius... Po to paemiau Guillaume Musso "O paskui" ir siek tiek atsigavau :)

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.