Apie neveikiančias sistemas

Autorius: Dalius
Data: 2008-04-22

cover Apie knygą: John GallSYSTEMANTICS™ The Underground Text of Systems Lore
Leidykla: GENERAL SYSTEMANTICS™ PRESS (1986)
ISBN: 0961825103
Puslapių skaičius: 319

Kartais būna, kad susiduri su sistema, kuri elgiasi visiškai priešingai negu ji buvo sukurta. Kai taip atsitiko man, bendradarbis davė perskaityti šią fantastiškai ironišką knygą. Tiesa sakant, aš net nesu tikras ar tai ironija, juodas humoras ar tiesiog skaudi realybė - knyga gausiai iliustruota įtikinamais pavyzdžiais. Baisiausia buvo skaityti įžanga - knyga parašyta prieš 20 metų, o rašoma apie šiandieninius įvykius.

Autorius iš pradžių nagrinėja dideles/kompleksines sistemas. Didelės sistemos retai kada viršija 5 procentų efektyvumą (turėkite tai omenyje, kai pvz.: diegsite naujas sistemas savo įmonėje). Ir toliau išvardijama krūva didelių sistemų problemų (įskaitant tai kaip jos veikia žmones). Po geros pesimizmo dozės autorius pateikia ir kelis sprendimus. Jei norisi turėti veikiančią sistemą reikia pradėti nuo mažos ir ją užauginti. Šis principas iki skausmo turėtų būti žinomas su Unix'u (visuma yra didesnė negu jos dalių suma) ar Ekstremaliu Programavimu susidūrusiems žmonėms.

Viena mano mėgiamiausiu teoremų iš šios knygos yra "The Fail-Safe Theorem: When a Fail-Safe system fails, it fails by failing to fail safe." (liet.: Gedimų Apsaugos Teorema: Kai nuo gedimų apsaugota sistema sugenda, ji sugenda sugedus gedimų apsaugai). Jeigu dar su šiuo atveju nesusidūrėte pasiruoškite skaudžiai susidurti.

Tai tik keletas pastebėjimų iš šios knygos. Rekomenduoju perskaityti šią trumputę knygą ir į viską imsite žiūrėti daug paprasčiau (prisiminkite "viskas yra sistema").

Šiek tiek šaltinių apie šią knygą:

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.