Apie Paul Reiser "Kūdikystė"

Autorius: Sandra Vidauskaitė Žirgutienė
Data: 2008-08-11

cover Apie knygą: Paul ReiserKŪDIKYSTĖ
Leidykla: Presvika (1999)

Ar esate kada skaitę tipišką amerikietišką knygiūkštę? Štai ji.

Turėtų būti labai juokinga, gal ir yra labai juokinga, bet tas humoras toks amerikietiškas, kad kartais nebejuokinga (o kartais – prisipažinsiu – net nesuprasdavau – juk aš nesu statistinė amerikietė ir neseku statistiniam amerikiečiui privalomų televizijos šou ir serialų žvaigždžių gyvenimo).


Sveika autoironijos dozė auginant kūdikį pakenkti neturėtų. Net jei kūdikis jau nebe kūdikis, vis tiek smagu paskaityti ir tarsi pažvelgti į save iš šalie: „ooo taip ir aš dariau“, „ne ne, jau taip tai tikrai negalvojau“, „cha cha juk čia apie mano žmoną/vyrą/draugus“. Jei kūdikio dar neturite, bet „kada nors planuojate turėti“, knyga turėtų pasirodyti itin juokinga, nes juoksitės ne iš savęs ir dievagositės, kad kam jau kam, bet jums šitaip tikrai nenutiks.

Reziumė – lengvas skaitalas, pakenkti neturėtų, susipažinsite su labai daug stereotipinių situacijų apie gyvenimą nuo to momento, kai kiti (taip taip, kiti) žmonės nusprendžia, kad jums jau metas turėti vaikų, iki „kuo skiriasi gyvenimas dviese nuo gyvenimo su kūdikiu?“ Pasufleruosiu atsakymą iš knygos: drėgme. Su kūdikiu visas gyvenimas yra drėgnesnis.

Komentarai

Krekas 2008-08-31 17:16:11

Šią knygą skaičiau dar tada, kai TV kaip naujieną rodė P. Reiser‘io kurtą bei vaidintą „Mad about You“ (Lietuvoje žinomą kaip „Pakvaišusi porelė“). Ir nors serialas buvo viena geresnių komedijų, tačiau knyga, švelniai tariant, nuvylė: meilė, kūdikis, džiaugsmas, vargas, džiaugsmas, džiaugsmas – visa tai suprantama, tačiau parašyta taip apsiseilėjus, kad skaityti įdomu turbūt tik autorių dievinantiems fanams.

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.