Audronė Urbonaitė „POSŪKYJE - NEIŠLĖK“

Autorius: Justinas Žilinskas
Data: 2005-11-01

cover Apie knygą: Audronė UrbonaitėPOSŪKYJE - NEIŠLĖK
Leidykla: Tyto alba (2005)
ISBN: 9986164370
Puslapių skaičius: 125

Jau sunku įsivaizduoti gyvenimą be žodžio "skandalas". Beveik kiekvieną dieną galime skaityti apie "skandalingus politikus darančius skandalingus pareiškimus", o leidyklos labai mėgsta leisti "skandalingų autorių skandalingus romanus". Niekas net neabejoja - skandalingumas - geriausia reklama. Jeigu tu - be skandalo, tu - niekas. Išimtis daroma nebent Just. Marcinkevičiui ar kitiems patriarchams, na, gal dar J. Ivanauskaitei, nors ir pastaroji plačiajai publikai labiausiai tapo žinoma kaip skandalingo romano - "Ragana ir lietus" autorė. Jeigu pasidairytume, kas tuos skandalus labiausiai mėgsta surasti, sukurti, išpūsti - žvilgsnis neabejotinai užklius už žurnalistų. Tad nekeista, kad kai žurnalistai pasuka į literatūrą, jų darbus irgi lydi skandalas. Sąmoningai kurstomas, sąmoningai keliamas skandalas. Nes jie tai moka. Tik keista (o gal kaip tik - dėsninga?), kad lietuvių literatūroje pirmiausia skandalija moterys!

"Posūkyje - neišlėk" - puikus skandalo pavyzdys. Pirmuoju smuiku groja kraujomaiša (taip, lietuvių literatūroje to dar NEBUVO!), altai - kraujomaiša ne bet kokia - su pedofiliniu atspalviu (taip, lietuvių literatūroje to DAR NEBUVO!), na, ir violončelė - vargšę moterį persekioja Elektros kompleksas. (taip, lietuvių literatūroje TO DAR NEBUVO!) Viršelis taip pat traukia akį - moteris su blizgančia suknele, matyti tik sukelta krūtinė bei erotiškai (ekstaziškai?) pražiota burna. Galiausiai - agresyvus romano "piaras". Be minėtų skandalingų temų pristatymo dar ir faktas, kad autorė sirgo vėžiu. Mišinys sprogstamasis. Detonacija - pirma vieta perkamiausių "Tyto Albos" knygų sąraše. Ar dar ko nors reikia, ponios ir ponai?!

Gerai, būsiu sąžiningas - A. Urbonaitė ne pirmoji į pirmą vietą lipo skandalu. Tą patį darė U. Radzevičiūtė atseit mizantropišku romanu "Strekaza", ne kaip šventoji buvo pristatoma ir U. Barauskaitė. Taigi, sudie anekdotiniai barniai per balkonus - tegyvuoja skandalingoji moterų literatūra!

Vis dėlto, skandalas temose ir gyvenime - tai viena. Knygos turinys - visai kas kita. Išoriškai skandalingi U. Radzevičiūtės ar M. Hoelbecq kūriniai iš tiesų pasirodė turintys ir ne skandalingą turinį. Juos perskaitęs galėjai nesutikti su autoriais, galėjai ginčytis ar bartis, bet jie privertė susimąstyti, jie kažką davė. Deja, to negalėčiau pasakyti apie "Posūkyje - neišlėk".

Pripažįstu - knygos tekstas - kokybiškas, bet tai - jokia sensacija, A. Urbonaitė - žinoma ir vertinama žurnalistė. Tačiau kur baigiasi kokybiškas tekstas, o kur prasideda kūrinys - atsakyti jau sunkiau. Pirmiausia matyt dėl to, kad "romaną" sudaro labai nelygiavertės novelės: dar sovietmečio laikų buitinio realizmo motinystės vaizdelis "Paguodos telefonas", žurnalistinė - romantinė "Tik Estijoje, visada - tik Estijoje", fantastinė "Fokusininkai" ir skandalingoji - "Posūkyje - neišlėk". Pirmos trys novelės - jokio skandalo. Ne tik skandalo - netgi ugnelės. "Paguodos telefono" tekstu žvilgsnis tiesiog praslysta be jokio užkibimo, nebent atsidusimo "vargšė moteriškė". "Estijoje, visada - tik Estijoje" - irgi ne stebuklas, nors bent jau man labiausiai įsiminė (ypač frazė "Vaitojau kaip elnė, kuri tuoj bus sužeista į pačią širdį"). "Fokusininkus" neabejotinai geriau būtų parašęs T. S. Kondrotas. Kitaip tariant - pirmosios trys novelėse yra labai paprastos, gal net beveidės. Jose nėra nieko ypatingo, jokios kibirkštėlės, kurią turi, pvz., M. Kunderos "Juokingos meilės" - irgi prasidedančios iš labai paprastų dalykų.

Knygos "vinis", be abejo, pati "Posūkyje - neišlėk". Štai čia ir gauname pilną dozę skandalo. Tačiau skandalas taip tvarkingai suregztas, kad norom nenorom regi profesionalaus skandalo demiurgo ranką. Fatališka meilė tėvui, dėl jos - nemeilė visiems kitiems, vėžys, staiga išlaisvinantis ir leidžiantis išsikrauti "chroniškai nepavykstančiai savęs išreikšti moteriai". Novelėje prigruzilinta konkrečiai, nesistebėčiau, jeigu šie klausimai autorei buvo užduoti iš tikrųjų: žmonės - smalsūs, o distancijos orientyrų, kur baigiasi veikėja ir kur prasideda autorė - nerasta. Nors, bent jau man, buvo visiškai dzin, miegojo autorė su tėvu ar ne (taip, labai gražiai parašyta scena, pritariu G. Beresnevičiui) - mat vėlgi, dvelkia visai tai "Okna" ar "Zapretnaja zona" atvirumo režisūra. Dvelkia, ir nieko negaliu padaryti. Galbūt dėl to, kad šiuo metu tapo per daug populiaru save afišuoti ir viešai išsirenginėti. Tokiu atveju norėtųsi ironijos, norėtųsi kažkokio pakilimo virš reiškinio, bet čia gauni tik didelę isterijos dozę, kuri nesujaudina, nepajudina, tik priverčia pagūžčioti ir pasirengti paklausti autorės so what ? Ne, akivaizdu - nesitikima ir neieškoma nei empatijos, nei užuojautos, nei supratimo - tiesiog viena žurnalistė parašė vieną knygą apie vieną bjaurią ir nelaimingą-savaip-laimingą bobą. Ką su ja veikti - vėlgi galima rezervuoti kaip klausimą autorei, nes, kaip sakoma: kaip šauksi - taip atsilieps.

Gintaras Beresnevičius recenzuodamas šią knygą "Šiaurės Atėnuose" straipsnį pavadino "Būtinoji gintis kaip agresijos forma", pastebėdamas, kad "lietuvių moterys įsirašo". Iš tiesų, kai pagalvoji, kiek gi tų lietuvių moterų tarp žinomesnių autorių yra - net nejauku. Gal ir gerai, kad jos įsirašo? Kita vertus, man kažkaip labai įsiminė viena mintis, kuri taip ir nenuskambėjo šią ir kitą "moterišką literatūrą" aptarinėjusioje laidoje "Kultūros kodas" - kad kai tekstas pakyla virš "moteriškos literatūros" jis tampa tiesiog literatūra. Be gradacijų pagal lytį. Todėl U. Radzevičiūtės aš jau nebepriskirčiau "moteriškai literatūrai", o štai A. Urbonaitę - būtent pastarajai, kai norisi "vyriškai" pasakyti veikėjai: "ok, pašūkaliojai, paisterikavai, o dabar eik plauti indų / rūpintis vaikais, etc". Žinau, tai - baisus įžeidimas. Netgi skandalingas pareiškimas.

P.S. A. Urbonaitė žada, kad kitas jos romanas bus apie tėvą, su kuriuo mylėjosi "Posūkyje - neišlėk" herojė. Turėsime "Lolitą" atvirkščiai?

Paskandalijo ir gana

Komentarai

Gedas 2005-11-02 08:11:04
Šauni apžvalga ;)
nettro 2005-11-02 09:00:26
apžvalgininkui>
Jau yra "Lolita" atvirkščiai: knyga vadinasi "Rodžeris".
Joje paauglė iš neturėjimo ką veikti nusitempia vyrioką į lovą....
amelija 2005-11-02 09:07:43
Nulinė apažvalga. J.Žilinskas akivaizdžiai nusistatęs prieš moterišką lektūrą. Tendecingas. Riboto mąstymo. Nes vien J. Ivauskaitę žino,na dar U.Baranauskaitė, kuria irgi kišo į kerzinį batą, o toliau - tundra. Džiauna savo kojinės ir sako, va, uostykite... Puiki, Audronė, jos knyga, laužo stereotipus. Įmanoma tai paneigti? Bandykit.
Justinas 2005-11-02 09:15:15
Taip, J. Žilinskas taip akivaizdžiai nusistatęs prieš moterišką lektūrą, kad net sutinka ją ginti vaizdadėžėje. A, čia turbūt dėl narciziškumo. Visi vyrai tokie!
A, tiesa, kartais pagalvoju, kad kojinės kvepia skaniau nei apatiniai. Ypač svetimi 18_crazy
Gedas 2005-11-02 09:25:48
O p. amelija kiek išvardins moteriškos lektūros autorių (čiur, "google" naudotis negalima!)? Kaip sakoma, sąrašą į studiją.
amelija 2005-11-02 09:34:32
Na jei kvepia skaniau, tai ir uostyk savo kojines, o ne naujas knygas.:)Per savo tariamas dioptrijas vis vien gražių apatinių neįmatysi. Esmi Tamsta neįgalus pažvelgt moterims į dūšią. Ypač svetimoms, ne toms, kurioms yra ūpas padlaižiaut - pvz., Hertai Matulionytei.
Justinas 2005-11-02 09:45:55
"Taip, taip - ir žemės kirmėle!" (c) Bagira
maya 2005-11-02 10:04:50
nieko tendencingo apžvalgoje nematau. tuo tarpu ponios ar panelės Amelijos puolimas čia - grynai moteriškai paprastas. t.y., apkaltinti vyrą šovinizmu ir trumparegiškumu, nes "jūs vyrai nieko apie moteris nesuprantat ir nesuprasit".
Justinas 2005-11-02 10:05:08
Ir visgi, būsiu įkyrus. Gerb. Amelija, įrodykite, ką jau tokio nepaprasto pasakė A. Urbonaitė savo knygoje, kokius stereotipus sulaužė?
meri ne kunigaikštytė 2005-11-02 10:18:12
Hmm, tiesą pasakius, be Ivanauskaitės ar Barauskaitės aš irgi nelabai ką išvardysiu :) "Strekozą" Justinas paminėjo. Aišku, dar yra Elena de Strozzi ar Irena Buivydaitė bei krūva autorių, leidžiančių savo eilių bei memaurų knygutės savo lėšomis - nedrįstu pagalvoti, kad visą šitą marginalinį sluoksnį (pardon, de Strozzi ar Buivydaitė - ne marginalės) turėjo omeny Amelija.
O recenzija netgi labau nuosaiki.
shlyxtux 2005-11-03 08:05:46
Lietuvos skandalingų knygų rinka maža, taip kad ponia A. Urbonaitė turėtų pasirinkti kokią kitą temą sekančiam skandalui, bo ties incestu jau galim pasidėt varnelę. Ko čia mes dar neturėjom, zoofilijos berods? sheep

O p. amelija išsidavė turinti asmenišką nusistatymą prieš p. apžvalgininką, todėl jos nuomonė apie šitą knygą labai atpigo. bee
ezola 2005-11-03 12:09:42
o gal p. Amelija - viena is isizeidusiu nepaminetu autoriu, pvz., taip save spaudoje reklamuojanti Z. Cepaite?:) cia tik spejimas, nieko asmenisko.
Klia 2005-11-03 15:35:54
jei jau apie rimtą moterų literatūrą, o ne skandalatūrą, tai nederėtų pamiršti juknaitės.
valdone 2005-11-03 17:10:12
Nesubrendusio skaitytojo recenzija. Gerbiamasis, negi neiziurejote teksto subtilumo (kalbu apie "Posukyje -- neislek"), gilaus liudesio, autoironijos? Vienintele teisingai sita knyga ivertino Renata Baltrusaityte "Veide", konstatavusi, kad tai metu debiutas. Norint ismokti skaityti, irgi reikia patirties. Siulau autorei nekreipti demesio i jaunu vaikisciu recenzijas.
Justinas 2005-11-03 17:37:13
Įdomus reiškinys - ant visos Lietuvos vienintelė Renata Baltrušaitytė moka vertinti teisingai.
P.S.
Dėkoju už "Jauną vaikiščią" wink. Tikiuosi, kad jūsų žodžius perskaitys daug daug septyniolikmečių pupyčių! zaliux
Gedas 2005-11-03 20:06:45
Valdone, respect.. Turti talentą, seniai taip juokiausi..elefant
Gitana 2005-11-04 08:16:35
Na taip, vyrai (Gedas) tik ir tesugeba šaipytis. Jei recenzijos autorius rimtai domėtųsi lietuviška literatūra, tai būtų pastebėjęs, kad kraujomaišos faktas, deja, jau buvo (Mindaugas Šermukšnis „Smauglys“, publikuotas „Akistatoje“, dabar portale „Rankas aukštyn“), bet sukurptas taip vulgariai ir primityviai, kaip vyrai ir tesugeba. Šiuokart autorė grakščiai „išdūrė“ recenzentą, nes, kaip matome, jis baisiai stebisi ta scena, visai nesusimąstydamas, kodėl visa tai buvo išklota. Visų pirma, Audronė yra sąžininga savo tekste (kalbu apie „Posūkyje – neišlėk“), nuoširdi, jos novelė atlieka apsivalymo funkciją, bet šitas būsenas sunku vyrams atpažinti, juolab, kad tas pats J.Ž. kitoje savo apžvalgoje (U.B. „Dešimt“) teigia:“ Juk ne paslaptis - apibūdinimas "moteriškas romanas" dažnai yra tolygus "šlamšto" sinonimui.“ Kai tokios nuostatos sukasi galvoje, tad ir belieka drėbtelti: “tiesiog viena žurnalistė parašė vieną knygą apie vieną bjaurią ir nelaimingą-savaip-laimingą bobą. „ Mat pagal recenzantą, trūko lietuviškų paverkšlenimų, ieškant empatijos, užuojautos ir supratimo. O dėl per TV paskelbtos tezės, kad „ kai tekstas pakyla virš "moteriškos literatūros" jis tampa tiesiog literatūra“, tai čia vyrų-kritikų problema, kurie vieninteliu matu laiko savo intelektą ir moteris vis dar vadina bobomis.
Justinas 2005-11-04 08:34:54
Gitana, apžvalgininkas ta scena ne stebisi, o tiesiog pabrėžia, kad ji visur akcentuojama, kai kalbama apie šį kūrinį, tai viena. Antra, jis pripažįsta, kad scena parašyta puikiai (skaitykite apžvalgą). Trečia, jeigu atsiversite knygos nugarėlę, pastebėsite, kad pati autorė kalba apie "liepsnojančias bobas". Taip, būtent bobas, o ne moteris (skaitykite anotaciją). Ketvirta, apžvalgininkas niekur neteigia, kad _trūko_ lietuviškų paverkšleimų ieškant empatijos, užuojautos ir supratimo. Kaip tik kalba ėjo apie tai, kad knyga neieško empatijos, užuojautos, supratimo - tai yra SVARBUS ir šiuo atveju teigiamas jos bruožas, neleidžiantis jos priskirti kategorijai "Atleisk mane iš bėdų turgaus". (skaitykite apžvalgą)
Penkta, ta tezė per TV taip ir nenuskambėjo (skaitykite apžvalgą).
Išvada?
Skaitykite apžvalgą wink
shlyxtux 2005-11-04 08:53:03
Gitana...nors ne, nesiginchysiu papunkchiui, bo reiks dar karta skaityt tavo komentara. Tiesiog, kaip sako visokie ten anglai, "get out of my gender!" subine
Gitana 2005-11-04 09:12:17
citata:"Pirmuoju smuiku groja kraujomaiša (taip, lietuvių literatūroje to dar NEBUVO!)"

Taip, jokios asmeninės nuostabos nėra. Argi? :) Juolab, kad klydote. Buvo. Žodį "boba" pats savarankiškai pavartojote (skaitykite savo apžvalgą). Kalba ėjo kad gavote didelę isterijos dozę (skaitykite savo apžvalgą), o ne ko "neieško" knyga - niekur neakcentavote to, kad "tai yra SVARBU" (skaitykite savo apžvalgą). Dėl tezės, taip, nenuskambėjo per TV, taip, apsirikau, bet nuskambėjo jūsų apžvalgoje. Didelis skirtumas? Svarbu, kad taip manote. O gal nesvarbu? :)
Gitana -slyxtukui 2005-11-04 09:14:28
Puikus komentaras.
meri ne kunigaikštytė 2005-11-04 09:19:08
bepigu ginti knygą, kuri nepuolama. bet visų LT moterų, kurioms per 35, biblijos iš jos irgi daryti nereikia...
ezola 2005-11-04 09:20:52
Apmaudu darosi skaityti del ko pykstamasi. Autorius nei sovinistas, nei nemoksa nepilnametis. Labai gera apzvalga, vertina knyga kaip ir bet kuria kita. Lygiai taip pat J. Z. kritikavo daugybe vyru rasytoju, jei ka. Nekiskime lyciu diskriminacijos, kur jos nera.
merihold 2005-11-04 09:25:57
o kad knyga su isterijos doze - irgi nepaneigsi. nuo kada konstatuoti faktą - kriminalas?
Gedas 2005-11-04 09:28:15
Na kaip nekiš.. Taigi labai patogu, kai nėr daugiau prie ko prikibt. Ai, na dar kaltinimai nesubtilumu, jaunavaikiškumu ir t.t... Be to, dar juk apžvalgoje panaudotas žodis "b..", o tai - lyg skuduru raudonu per porą cm nuo veido pamosikuotum.
to ezola 2005-11-04 09:34:08
vertina knyga kaip ir bet kuria kita.

Ane? :) "Demono Mufiko" apžvalgą paskaityk, kaip ten juokingai yra šlovinama "sava autorė". Tokio "kritiko" kompentecija kelia daug abejonių.
meri ne kunigaikštytė 2005-11-04 09:46:34
Na taip, diskusija nukryps į kritikos objektyvumą ir neobjektyvumą.
shlyxtux 2005-11-04 10:03:06
To "To ezola": Loginai iš fantastika.lt forumo, čia tu? zaliux
snegole 2005-11-04 10:10:03
idomu: agresyvi knyga provokuoja agresyvokas gynejas agresyvokai ja ginti ir pulti apzhvalgos autoriu, kuris, sakychiau, jau labai diplomatishkai ja apzhvelge. Ash ja skaichiau ir buchiau turbut gerokai bjauriau apzhvelgusi... shuffle Net jei ir yra grazhiu (ir liudnu, ir subtiliu) vietu, visgi man asmenishkai buvo daugoka ir isterijos, ir agresijos, ir siuto ant gyvenimo etc. Beje, man ir virsh trisdeshimties, ir vaiku turiu - lyg ir visos salygos tapatintis su heroje - betbet... jauchiu, kad nekils ranka antrasyk imt ir skaityti shita knyga (vakar pameginau, noredama isiterpt i shia diskusija kaas)
ezola 2005-11-04 10:39:23
blogiausia, jei pradesime vertinti "objektyvuma". Pasakysiu banalybe, bet... - kuo subjektyvesne apzvalga, tuo geresne. O jei mes nesutinkame, norime keiktis ir spjaudytis, vadinasi, pataike i desimtuka.
maya 2005-11-04 10:41:42
panele valdone/amelija,

jau tokie menkavertiski argumentai...ir ne UZ knyga, o PRIES apzvalgininka.
meri ne kunigaikštytė 2005-11-04 11:29:59
Na, kai nėra ką pasakyti iš esmės, pereinama prie asmeniškumų ...
Kliaksa 2005-11-04 11:33:43
kaip galite rasti parašyta tituliniame skaityta.lt puslapyje, čia publikuojamos apžvalgos yra subjektyvios, ir to nesigėdijama.

bet brangieji, šimtą kartų geriau subjektyvi neigiama nuomonė, kurią susidaro PATS apžvalgininkas, veikiamas savo pasaulėžiūros, negu skaitomo autoriaus stiliaus, idėjų, poteksčių perleidimas per save kaip per orą, tampant tik ruporu, referuojančiu tai, ką perskaitei. tokių 'apžvalgų' galite rasti laikraščiuose ir žurnaluose, ir pasirašytos jos skambiai, pvz., 'knygų kritikės' vardu.

kokią knyga sukėlė reakciją, tokia ji ir pateikta. jokio ten ypatingo tendencingumo nėra; tiesiog kai kam vis dar sunku įsisąmoninti (o kai kurie neįsisąmonins niekada), kad pasakyme "kai norisi "vyriškai" pasakyti veikėjai: "ok, pašūkaliojai, paisterikavai, o dabar eik plauti indų / rūpintis vaikais, etc"." raktas yra į kabutes paimtame žodyje 'vyriškai': tokios knygos pačios skirstos pasaulį į konfliktuojančias puses, abi jas sustereotipindamos. ir atitinkamai sudėtinga suvokti, kad purkštavimas "Na taip, vyrai (Gedas) tik ir tesugeba šaipytis." yra toks... na, nebrandūs, kad tas noras krūtine užstoti išties ant skandalo mielių išaugintą knygą nedaro įspūdžio.

bet kokiu atveju, skaityta.lt neužsiima lankytojų atvertinėjimu į apžvalgose reiškiamą nuomonę. manot kitaip - gi prašom, reikškitės. tiesiog norėtųsi, kad piktindamiesi nenusileistumėt iki pravardžiavimosi: yra tam tikros netiketo taisyklės, kurių pravartu laikytis, norint, kad su jumis apskritai būtų bendraujama.
čia aš pasakiau už redakciją.

o dabar pasakysiu už save:]
jei justinas kritikuoja knygą - vadinasi, jinai jam kažkuo nepatiko. jei jis knygą giria - vadinas, patiko. ir nesvarbu, ar ji 'savo' ar 'nesavo', ir ar ta knyga tikrai padarė tokį patį įspūdį man, petriukui iš gretimos laiptinės ar beresnevičiui, - tai nei petriuko, nei mano, nei beresnevičiaus apžvalga. taip kad siūlau baigti tas isterikas ir suprasti, kad kas nors gali turėti ir kitokį požiūrį, negu jūsų. antraip, jei jau ką ir kaltinti ribotu mąstymu...
meri ne kunigaikštytė nueina kraipydama žilą galvą 2005-11-04 14:36:40
girdėjote evangeliją pagal Kliaksa. ale man kaip ne aristokratei keista, kad garbingai iš pirmo žvilgsnio publikai reikia "likbezo" - kas verčiama kaip likvidacija bezgramotnosti...
mama 2005-11-05 08:39:09
Vat aš ir galvoju, juk čia skelbiamos ne moksliškos ir ne tobulos recenzijos, o subjektyvios apžvalgos skaitytų knygų... Autorei ir jos gynėjams turėtų būti įdomu, kokias gi mintis jos knyga sukėlė eiliniam skaitytojui, o ne etatiniam kritikui, ar ne? Apžvalga man patiko, bet jaučiu, knygos neskaitysiu, nes ir savos isterijos pakanka zaliux
Gedas 2005-11-11 20:28:55
Va dar viena subjektyvi ne-recenzija:) :

http://www.livejournal.com/community/beveik/13910.html
Gedui 2005-11-12 07:05:34
Vos pasirodo kokia sudirbinėjanti rašliavėlė, tamystai, žuru, pilnos kelnės džiaugsmo. Ką tai reikštų?
Gedas 2005-11-12 12:06:36
Che, jum geriau žinot, paslaptingoji kelnių tyrinėtoja (-au?).
Redakcija 2005-11-12 12:37:35
Redakcija įspėja, kad kai nėra ką pasakyti, geriau kartais patylėti. Tikrai tikrai.
Lux 2005-11-15 11:59:32
Išties verčiau patylėti. Užtenka pasižiūrėti į knygos vertinimą balais. Trumpas drūtas argumentas.
Justinas 2005-11-15 13:01:17
Cha cha, tai bent komedija su balais! 4 po 10, 10 po 1, 1 po 2, 2 po 5, 1 po 7 ir 1 po 9. Kažkas mėgsta vaikų žaidimėlius - aš duosiu daug, o aš tuoj numušiu. Štai todėl vis dažniau norisi šito balų reitingavimo atsisakyti :(
merihod 2005-11-15 13:24:33
Palikit tuos balus - juk tai, kad žmogus spaudžia vertinimo mygtuką, kad ir iš skirtingų kompų, stengdamasis, kad jo vertinimas "nugalėtų" - irgi pasako šį bei tą apie jo požiūrį į knygą.
Luxus 2005-11-16 18:09:54
Tas ir yra, kad pasako požiūrį į knygą. Tam ir yra vertinimas balais - vidurkis vis dėlto yra tam tikras rodiklis. Racionalus? Taip. Bet ir tokio reikia. Nes emocijos (patiko, nepatiko, pavydžiu, pykstu, pataikauju)- vienadienės ir labai nepatikimos.
murmt 2005-11-16 19:54:50
Luxus, šitam balsavime vienos emocijos ir jokio racionalumo - 3 žmonės sudeda 10, tada ateina vienas piktas ant visko ir sumeta kelioliką vienetų. Nėr registracijos, nėr ir kontrolės šito reikalo...
Justinas 2005-11-22 12:49:18
Šios dienos lryto Mūzų malūne - Ramūno Gerbutavičiaus nuomonė. Gruboka, jeigu nepasakyti stipriau.
meri 2005-11-23 09:56:14
Uhu, bet pateiktoji nuomonė – dar ir atbalsiai redakcijos gyvatyno vidaus kovų, labai mažai susiję su l-ra ir AU romanu.
Justinas 2005-11-23 10:13:29
Nejaugi taip smarkios redakcijos vidaus kovos? Negražu gi... O ir į nosį gauti galima (pvz., rankine. O joje - plyta) akin
meri 2005-11-23 10:27:29
Redakcijoje daug kas pasmerkė AU - kas iš pavydo, kas už atvirumą, kas šiaip - iš dvasinio bjaurumo.
Justinas 2006-01-30 06:39:36
Na, jeigu kas seka "Šiaurės atėnus", tai praėjusiame numeryje buvo šlykšti, labai šlykšti "Posūkyje - neišlėk" pseudorecenzija. Tas naujas "projektas" "Castor&Pollux" panašu irgi eina vien tik skandalo keliu, bet visgi reikėtų rinktis žodžius. Šiame numeryje A. Urbonaitė jiems rėžia atgal - taip pat be mandagybių. `
(galvoje nuskamba dialogas iš "Meistro ir Margaritos" tarp Meistro ir Bezdomno apie įvairią leksiką ir jos vartojimo ypatybes)
Ir nors tokie aiškinimaisi, manau, yra neverti kultūros savaitraščio puslapių, šįsyk stoju į A. Urbonaitės pusę - Š.A. redakcija, riškite tą "projektą", kol tiražo likučiai nesutirpo.
taip 2006-01-30 22:48:51
Justinai, gaila dėl "Šatėnų". Taip, kaip rašo "Castor&Pollux" daug proto nereikia kad parašytum.
Viktorija 2006-05-03 19:01:21
Is sios knygos palikciau lygiai 3.5 puslapio. bet ir tiek turbut nera blogiausia.
sha 2006-06-10 08:08:34
Urbonaites romano atveju - as 100% uz cenzura. Juk negalima leisti, kad kiekviena moteris, isgyvenusi siaubus onkologiniame institute (o, patikekit manim, tai labai baisus potyriai)imtu rasyti (na, tebunie) ir leisti (o cia-tai apsaugokit mus nuo sito)prastas prasciausias is prasciausiuju knygas. Siaubas kazkoks. Nebeturi moterys jokios savigarbos nei grakstasu orumo.
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.