Bernard Werber „Angelų imperija“

Autorius: Agnė Mikalauskaitė
Data: 2008-12-26

cover Apie knygą: Bernard WerberAngelų imperija
Leidykla: Tyto alba (2008)
ISBN: 9789986166597
Puslapių skaičius: 398

 

Perskaičius įdomią knygą, dažnai susimąstau, jog smagu būtų sužinoti, kaip klostosi tolimesni jos veikėjų gyvenimai. Pažįstų ne vieną, kuris su mano nuomone nesutiktų ir pareikštų, jog visi tęsiniai: tiek literatūroje, o ypač kine, yra nieko verti, arba beveik niekada nepranoksta „pirmosios dalies“. O, pavyzdžiui, Bollywood (Indų kino) mėgejai teigia, jog dauguma amerikietiškų filmų turi tęsinius tik todėl, kad jie nesugeba papasakoti visos istorijos per trumpą (1,5 val.) laiką. Bet apie filmus, gal kitąsyk - grįžkime prie literatūros. 

Viena tų knygų, kurios tęsinio labai laukiau, buvo Bernard Werber „Tanatonautai“ – fantastinis romanas apie tai, kas vyksta žmogui mirus. Apie pomirtinio gyvenimo tyrinėtojus, žemės valstybių lenktynes, septynis Dangus (Mochus) ir Šventąjį kalną, kuriame sveriamos sielos.

Trumpai apie „Angelų imperijos“ siužetą. Pirmuosiuose puslapiuose sužinome, kad nelaimingo atsitikimo dėka žūva pirmieji žemės tanatonautai: Mišelis, Roza ir Amandina. Ir štai jie vėl kelionėje į pomirtinį pasaulį. Jau gerai pramintu taku, tačiau be vilties grįžti atgal, nes sidabrinis bambagyslės siūlas, jungiantis sielą su kūnu, nutrauktas. Šventojo kalno papėdėje trys Arkangelai sveria kiekvieno iš jų sielas ir sprendžia, kuris vertas Rojaus, o kuris - dar vienos reinkarnacijos. „Iki mane nuteis, teisiu save pats. Keistas jausmas. Tai toks buvo mano gyvenimas? Pirmiausia mane sukrečia, kad iššvaisčiau nemažai laiko. Bijojau. Suprantu, jog mane visada kaustė nežinomybės baimė.“ 

Mišelio Pensono laimei, gerų ir blogų poelgių suma viršija lemiamą balų skaičių ir jam leidžiama patekti į Rojų, kuriame jis tampa angelu. „Šviesos būtybė, globojanti trijų žmonių sielas. Angelo užduotis – padaryti, kad bent viena iš jų evoliucionuotų ir taip pat išeitų iš reinkarnacijų ciklo.“

Jei jam pavyks – Mišelis pereis į aukštesnį angelų evoliucijos lygį..

Toliau romane pasakojama apie kiekvieno iš Mišelio pasirinktų sielų gyvenimus, angelo sargo įsipareigojimus: „Privalai pildyti jų norus. Net ir tokius, kurie prieštarauja jų pačių interesams. Jie turi didžiulę 50 procentų laisvos valios privilegiją. Tau draudžiama kištis.“; gebėjimą perspėti savo globotinį apie likimo pokštus: „Sapnų problema ta, kad jis juos arba pabudęs pamirš, arba supras kitaip.“;

Čia sutiksime ir dar vieną angelu tapusį tanatonautą Raulį, kuris vis stengiasi įrodyti Mišeliui, jog jo naujasis darbas niekų vertas: „Visi mūsų klientai yra kretinai ir niekada neevoliucionuos.“; Kažkur horizonte šmėstels Motina Teresė, Oskaras Vaildas, Merlin Monro..  

Sarkastiškas rašytojo stilius ir mielos smulkmenos (Pavyzdžiui, ar žinojote, jog duobutė virš lūpų yra angelo ženklas, uždėtas gimimo akimirką?) sudomina ir leidžia skaitytojui pažvelgti į gyvenimo ir mirties ciklą dangaus gyventojų akimis. Tikrai įdomi istorija, net ir tiems, kurie nemėgsta istorijos tęsinių, arba netiki angelais. Tuo tarpu man nieko nelieka, tik tikėtis, jog kažkada bus parašyta ir trečia romano dalis. 

Komentarai

Linas 2008-12-26 18:22:56

Sudomino apžvalga. Jei kada pateks šio kūrinio II dalis - perskaitysiu... gal...

Apy 2009-01-19 14:28:29

ši knyga ir yra tęsinys - pirma dalis vadinasi "Tanatonautai", tikrai įdomi knyga.

Gerda 2009-01-27 16:24:05

Pasakykit man kodėl Mišelis Pensonas? Juk Tanatonautuose jis Maiklas Pinsonas. Toks vertimas man gadina visa knyga, labai gaila.

O šiaip Tanatonautai buvo pati geriausia mano skaityta knyga beproto sudomino, linkiu visiems perskaityti, o aš tuo tarpu lėksiu į knygyną.

Ava 2009-04-30 17:37:48

''Tanatonautus'', nors ir ne plona knygele, ''suvalgiau'' per savaitgali - taip isitraukiau, kad palikau diplomini darba, kuris, beveik skaisus, laukia, kol teiksiuosi ji paliesti. Stai taip buvo... dabar laikau rankose ''Angelu imperija''. Ir dilema - skaityt, ar dar palaukt. Atleisk, diplomini... :)

Neringa 2009-06-11 18:25:15

"Tanatonautus" perskaiciau nes sudomino aprasymas. Ir galiu pasakyti Superine knyga. Viena idomiausiu ir isimintiniausiu is visu perskaitytu. :) kai suzinojau kad yra jos tesinys, nekantrauju is kur nors gaut ir perskaityt kuo greiciau :)

cha 2009-10-19 10:40:24

Ok nuoširdžiai - tabatonautai verčia susimastyti, bet vidury knygos pasidaro boring. Po to - vėl idomu. net labai

Angelų imperija - lyg ir tokia pati, bet kitokia. Mažiau atradimų, daugiau filosofijos. Bet yra perlų - katės, kurios yra saryšis su dangus ir žeme :) arba tai, kad siela renkasi gyvenimą kaip patirtį. Žmonėm visada patiko tokia fantastika.

 

p.s. man buvo koma , mačiau baltą tunelį, rimtai. ;)

Dalius 2009-10-19 10:52:35

cha, o tunelio gale kas?

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.