Brenda Schaeffer „MEILĖ. NAUJAS POŽIŪRIS Į INTYMUMĄ“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2006-05-10

cover Apie knygą: Brenda SchaefferMEILĖ. NAUJAS POŽIŪRIS Į INTYMUMĄ
Leidykla: Jotema (2003)
ISBN: 9955527366
Puslapių skaičius: 200

Net neverta kalbėti apie tai, kiek knygų parašyta apie meilę. Galiu paminėti tik Kirilo Vasilevo knygą, kuri taip ir vadinasi „Meilė“.

Brenda Schaeffer – garsi psichoterapeutė, siekianti pagerinti meilės ryšius. Knyga lyg ir bando atskleisti naują požiūrį į intymumą, deja, remiasi senomis kaip šis pasaulis Froido tiesomis, todėl daug „naujumo“ aptikti nepavyko. Ši knyga remiasi vakarietiška psichologija ir kaip teigiama knygos gale „Apie autorę“ – įvairiomis pasaulio filosofijomis. Įdomu, kiek tų „filosofijų“ yra?

Kūrinys tikrai vakarietiškas, su visom tam būdingomis problemomis. Lietuvoje dar gana skeptiškai žiūrima į psichoterapeutus ir kitus gyvenimiškų problemų sprendimo pagalbininkus , tačiau amerikietiškuose filmuose galima grožėtis šia egzotika, kuri vieniems kelia juoką, o kitiems - pavydą.

Autorė knygos ašimi pasirinko meilės manijos temą, kuri, neva, yra priežastis dėl pašlijusių santykių. Kada peržengiamos ribos, kai graži ir tyra meilė tampa manija? Be abejo, ribų nėra, tačiau jei kartu gyvenantys žmonės jaučiasi blogai, vadinasi, reikalinga pagalba. Būtent savo pagalbą siūloBrenda Schaeffer, pateikdama nemažai pavyzdžių iš savo, kaip psichoterapeutės praktikos.

Tai nėra vadovėlis „Praktiniai meilės patarimai“. Nors akivaizdžiai piktnaudžiaujama gerumo ir blogumo priešprieša, visgi perskaičius knygą lieka aišku, jog santykiai tarp vienas kitą mylinčių žmonių reikalauja abipusio pasišventimo.

Na, gerai, o dabar prie pačios esmės. Dažniausiai žmonės nelinkę pripažinti, kad nesugeba susitvarkyti su juos užgriuvusiomis problemomis. Ką jau kalbėti apie viską išmanančius lietuvius. Tačiau tiems, kurie pripažįsta, jog kartais sunku pačiam įveikti visas problemas, Brenda Schaeffer ištiesia pagalbos ranką. Knygoje pateikiami ne tik pavyzdžiai iš įvairiausių žmonių gyvenimo, bet ir stengiamasi įžvelgti gilesnius žmogaus klodus, kurie tas problemas sukelia.

Kadangi knyga parašyta ne literatūriniu stiliumi, o greičiau mintys perteiktos veik šnekamąja kalba, todėl tekstas aiškus ir suprantamas.

Aš sutikau vyrų, kurie deda visas pastangas, kad pakeistų tuos kultūrinius įpročius, kurie gėdina juos dėl jų pažeidžiamumo, arba sako jiems, kad sveika ir vyriška būti seksualiniu maniaku“. Naujoji kultūra visiems bruka sexy įvaizdžio kietumą. „Meilė. Naujas požiūris į intymumą” bando ištaisyti šią klaidą

Tiesiog apie meilę

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.