Crista Kramer von Reisswitz „POPIEŽIŲ KŪRĖJAI“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2006-08-15

cover Apie knygą: Crista Kramer von ReisswitzPOPIEŽIŲ KŪRĖJAI
Leidykla: Lektūra (2003)
ISBN: 9986854725
Puslapių skaičius: 276

Popiežiaus „profesijai“ jau 2000 metų atstovauja tik vienas žmogus. Kokia tai pareigybė?

Kažkada popiežiai buvo vos ne galingiausia jėga Europoje, kažkada jų bijojo ir jiems pakluso. Jei jau tapai popiežiumi, gali būti tikras – tavo vardas bus įrašytas į istoriją.

Anot autorės, „šioje knygoje nesiekiu papasakoti visos popiežių ir jų rinkimo istorijos. Pradėsiu šių laikų istorija, dviem paskutiniais šimtmečiais.“

Manau, kad civilizuotas žmogus bent jau „kažką“ apie popiežius žino. Juolab, kad ir Dan Brown „Angelai ir demonai“ – būtent apie konklavą ir popiežius.

Crista Kramer von Reisswitz kiek galėdama tiksliau ir detaliau nušviečia visas, neva, labai slaptas ceremonijas ir panašius su popiežių gyvenimu susijusius aspektus. Pasitelkusi kalnus istorinės medžiagos, ji nuo „sakė tas ir tas, taip ir taip“ prisikapsto iki tikrų faktų ir bando atidengti tą uždangą, po kuria slepiasi paslaptingieji bažnyčios kardinolai ir popiežiai. Knygoje pasaulio istorija neatsiejama nuo bažnyčios istorijos. Popiežiai čia tampa vos ne pačią istoriją lemiančiai veiksniais. Pasigardžiavimui - šiek tiek informacijos apie išpopuliarintą „Opus Dei“, bet svarbiausia dalis – kardinolai ir popiežiai. Jų gyvenimai, paslaptys ir tai, kas juos paskatino žengti vieną ar kitą žingsnį, aplinkinių reakcijos į jų darbus ir kt.

Galbūt kažkam kils klausimas – „ar viso to negalima rasti, tarkim, internete?“ Nelengva atsakyti, tačiau man rodos, kad knygos autorė - tikra savo srities žinovė, kuri stengiasi kiekvieną mintį grįsti faktais. Ar tai subjektyvu? Vėl gi, iš kurios pusės pažiūrėsi. Katalikų bažnyčia dažnai kaltinama vienais ar kitais nebūtai dalykais, tačiau popiežiai, kardinolai, vyskupai ir kunigai irgi žmonės, nors dažniausiai kita pusė stengiasi parodyti tik jų nuodėmes ir ydas. Autorė negina nei vienos, nei kitos pusės, manau, kad pagrindinė užduotis, kurią ji sau kėlė – kuo objektyviau perteikti mitais ir legendomis apipintus Bažnyčios galingųjų užkulisius. Knygoje juntamas savosios srities išmanymas ir svarbiausia – viskas grindžiama faktais, o ne spėlionėmis. Įdomių dalykų šioje knygoje tikrai ras ir gausiausia religine bendruomene besidomintis skaitytojas ir tas, kuris nė velnio nenutuokia apie tai.

Kaip viskas yra iš tiesų? Ką nuo mūsų slepia Vatikano sienos? Ką reiškia būti popiežiumi? Net ir neigiamai į Bažnyčios aukščiausius asmenis žiūrintiems žmonėms, patarčiau perskaityti šią knygą, gal jų požiūris pasikeis. Tai vertinga knyga – visiems.

Tu būsi Uola

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.