Daniel Quinn „IZMAELIS“

Autorius: Artūras Vaisiauskas
Data: 2001-06-19

cover Apie knygą: Daniel QuinnIZMAELIS
Leidykla: Trigrama (1998)
ISBN: 9986925320
Puslapių skaičius: 288

""Izmaelis" man visada buvo daugiau nei tik knyga ". Tokiais žodžiais autorius pradeda pratarmę į knygą. Trumpai šią knygų būtų galima apibūdinti taip - gudriai sumanyta filosofinė kelionė, kurią patiria tarp keturių sienų gyvenanti gorila.

Autorius žmogaus ir gorilos lūpomis nagrinėja mūsų civilizacijos kilmę, jos kultūrinę evoliuciją. Neduodamas konkrečių atsakymų Daniel Quinn iškelia begalę klausimų: ką galima laikyti aukščiausia civilizacija, kokia civilizacija yra primityvesnė ir svarbiausia - kodėl? Knygoje aptariamos ir senų, jau išnykusių tautų pasaulėžiūros ypatumai, ir dabartinių, bet paprastai vadinamų "primityvių" kultūrų pasaulio samprata, ir jų pačių požiūris į savo kultūrą.

Kuri civilizacija stovi vienu laipteliu aukščiau - toji, kuri sukėlė du pasaulinius karus, ar toji, kuri aplinką buvo sudievinusi ir kiekvieną kartą imdama gamtos gėrybes, pašvęsdavo tam visą ritualą?

Tokiais ir panašiais klausimais į kuriuos nėra tikro, galutinio atsakymo, Daniel Quinn sudomino milijonus skaityojų. "Tai - ne tik provokuojanti knyga, tai - gyvenimą keičianti knyga" - taip šį kūrinį vertina daugelis skaitytojų ir kritikų.

1992 metais parašyta knyga jau išversta į vokiečių, italų, vengrų, ispanų, portugalų, danų, švedų, hebrajų, prancūzų, korėjiečių, japonų ir kinų kalbas. Ne per seniausiai pasaulį išvydo ir knygos tęsinys "Mano Izmaelis"

Įvertinimas: ŠEDEVRAS

Komentarai

Lelys 2001-06-19 22:56:53
Sutinku su apzhvalga visais 100 procentu...gal netgi pagirchiau ja truputeli daugiau ir apachioje tris kartus parashychiau Shedevras :) Zinoma tai nera knyga kiekvienam. Tikrai ne. Tachiau tai ivena ish tikrai nedaugelio knygu keichianchiu pasauli.
Lietuvoje ji nebuvo labai populiari, todel manau nueje i knygynus tikrai galesite ja rasti. Ir nusipirkti... Ji tikrai privers jus pasijusti kitaip. Bent keletui valandu...
Inna 2001-07-11 23:22:25
labai ispudinga knyga, neiprasta... viena is keisciausiu ir isimintiniausiu. ypac patiko aiskinimas 'Adomo ir Ievos' tema, ir kodel Adomas vis delto suvalge ta nelemta vaisiu:)
Lina Krutulyte 2001-07-12 07:58:17
Apie idejas nekartosiu - taip, jos geros.
Taciau kalbant apie pasakojima, kurio kailyje viskas pateikta, kurini, turinti sudominti skaitytoja ir pateikti idejas lengva, visiems suprantama forma - niekam tikusi knyga, nes siu tikslu nepasiekiama, greiciau atvirksciai.
Dialogai idiotiski, abu herojai - beveides butybes visai be charakterio. Mokinys, atrodo, dar ir protiskai atsilikes. Graudi gorilos is zoologijos sodo istorija, kaip ir mokinio verksmingas verzimasis isgelbeti pasauli, neverti to popieriaus, ant kurio parasyti. Nuolat erzina ideju pateikimas beprasmiu klausimu ir kvailu atsakymu forma. Gorila mena misles, sneka uzuominomis, mokinys bejegiskai varto akis, tada gorila pagaliau is saves isspaudzia kazkokia protinga minti. Pasakyta mintis geniali, bet jos pateikimo budas, svelniai tariant, uzknisantis.
Puse knygos butu galima ismesti i siuksliu deze kartu su abiem sleivais personazais. Palikus vien idejas, vien tai, ka is tikro stengiamasi pasakyti, butu tikrai gera knyga, vercianti susimastyti.
gie 2001-08-17 08:12:57
Intriguojanti pradzia (kurios deka susizavejusi puoliau pirkt knyga) ir... sugadintas popierius. Nerekomenduochiau. Graziai irishtas shlamshtas, kuri, norint atsikratyti, galima padovanot nuododziam savo prieshui. Aishku, kiekvienam - savo ;)
Lina Krutulyte 2001-08-19 21:46:27
gie: o kaip "pradzios knygos" aiskinimas? Negi ispudzio nepaliko?
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.