Edmund Katan „MOTERYS IR MEILUŽIAI“

Autorius: Rasa
Data: 2006-10-24

cover Apie knygą: Edmund KatanMOTERYS IR MEILUŽIAI
Leidykla: Infovartai (2006)
ISBN: 995566570X
Puslapių skaičius: 338

Ne, jie, vyrai, nepakartojami! Tikri gyvuliai!

Laimei, čia ne pagrindinė romano mintis. Bet tokių kaip ši – ciniškų ir truputį vulgarių – replikų gausu. Jomis išmarginti visi viršeliai ir priešlapiai. Knygos įvaizdį dar labiau sustiprina ryškiai raudonas, užrašais išmargintas viršelis. Dar vienas romanas apie aistras, išskaičiavimą, ir galbūt apie meilę – „romantikų paistalus“.

Viena iš daugelio tokio tipo knygų. Neišskirtinė. Ir vis dėlto, parašyta ne moters, kaip paprastai būdinga tokiai literatūrai, be to, autorius giriasi pavaizdavęs tas pačias situacijas moterų ir vyrų akimis, t.y. tarsi taiko į objektyvumą. Sunku pasakyti, ar jis apskritai įmanomas tarpusavio santykiuose.

Kuriama nuolatinio kalbėjimo, santykių aiškinimo ir aiškinimosi situaciją, bandoma išsiaiškinti tai, kas turbūt nepaaiškinama, arba priešingai – labai lengvai paaiškinama: kodėl vyrai ir moterys tokie skirtingi? Kodėl jie taip skirtingai suvokia ir įsivaizduoja tarpusavio santykius? Kodėl tokie skirtingi jų idealai bendravime su priešinga lytimi? Atsakymai knygoje nepateikti. Tačiau juk ir taip aišku, kodėl, kas ir kaip.

Pagrindiniai herojai susieina į poras, skiriasi arba ardo šeimas, konfrontuoja patys su savimi, barasi, atsiduoda seksualinėms fantazijoms (kažkodėl čia atvirai atskleistos tik vyrų fantazijos, o moterims priskirtas tik jų įgyvendinimo priemonių vaidmuo), nevaržomai mėgaujasi seksu ir sutrinka, kai dėl jų elgesio iškyla problemų...

Ar tikrai „ tai romanas ir būsimoms nuotakoms, ir moterims, jau stovinčioms prie skyrybų slenksčio “, pasakyti negaliu. Aišku viena: tai tikrai romanas moterims. Apie vyrų psichologiją. Apie tai, kodėl taip, o ne kitaip kas nors vyksta vyro galvoje klostantis tarpusavio santykiams. Bet vargu, ar kas nors dorai paaiškinta. Tiesiog parašytas neplonas skaitalas , galbūt keliais procentais vertingesnis už eilinį meilės romaną, bet vis tiek labiau skirtas skaityti skrudinant nugarą pliaže su draugėmis (akivaizdi nauda – galima iš karto aptarti patikusius teiginius).

Kam tas nuoširdumas? Niekad tarp vyrų ir moterų tikro nuoširdumo nebūna.“ O gal pamirškim tuos stereotipus?

Raudona knyga apie seksą ir santykius

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.