Emilis Zola „SPĄSTAI“

Autorius: Tomas Ezola
Data: 2001-10-23

cover Apie knygą: Emilis ZolaSPĄSTAI
Leidykla: Mintis (1995)

Siūlyčiau į šį kūrinį atkreipti dėmesį, nes tai bene geriausia talentingo rašytojo knyga, įėjusi į plačiai žinomą "Rugonų - Makarų" epopėją, kurioje, remiantis vienos šeimos gyvenimo istorija, pateikta įspūdinga Prancūzijos visuomeninio gyvenimo XIX a. panorama.

Nors epopėją sudaro 20 knygų ir visos jos išsiskyria savitumu ir įdomumu, tačiau "Spąstai" užima ypatingą vietą, tarsi vainikuoja visą seriją. Liūdna ir žiauri knyga, prie kurios galėtų būti prierašas: "silpnų nervų skaitytojams nepatartina", tačiau ją perskaityti vertėtų visiems! Tai pasakojimas apie jauną šeimą, kuri kupina jaunatviškų idėjų ir ryžto, savo darbštumu sugebanti įveikti ne vieną gyvenimo iššūkį. Regis, pagrindiniams herojams Žervezai ir Kupo viskas seksis puikiai, bet... kaip ir daugelis iš pirmo žvilgsnio laimingų ir patenkintų žmonių, jie įkliūna į alkoholio spąstus ir žūsta... dvasiškai, o vėliau ir fiziškai.

Ne vienas užvertęs paskutinį knygos puslapį turės nubraukti nuo skruosto ašarą, nes tai natūralistiškas ir net nūdienoje nepraradęs aktualumo kūrinys. Net jei būčiau užkietėjęs kritikas, negalėčiau šiai knygai duoti jokio kito balo kaip tik 10. O kalbant visai atvirai, sunkiai galėčiau rasti geresnį kūrinį.

Geresni retai būna!

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.