Georges Bataille „ABATAS C.“

Autorius: Tomas Ezola
Data: 2001-09-11

cover Apie knygą: Georges BatailleABATAS C.
Leidykla: Andrena (1999)
ISBN: 9986370248
Puslapių skaičius: 186

Kas jau yra skaitęs G. Bataille kūrybos, tas tikriausiai nujaučia ko galima iš jo tikėtis… Na, o kas dar nėra paėmęs jo knygų į rankas - čiupkit tuoj pat ! Nes tik po to galėsite pradėti girtis, kad su XX a. literatūra esate susipažinęs.

Mistiška, sunki ir sutirštintų spalvų knyga. Ji įvarė galvos skausmą ne vienam literatūros kritikui, o ir dažnas skaitytojas neištvėręs paslaptingo ir migloto pasakojimo stiliaus pradėjo graužtis, jog veltui išmetė pinigus (tarp tokių iš pradžių buvau ir aš !). Tačiau ši knyga, kaip jokia kita, reikalauja daug kantrybės… galima sakyti, kad šiuo atveju laimi kantriausi.

Kaip vertinti kūrinį, kurio autorius išdrįso pagrindiniu savo herojumi pasirinkti kunigą ir pavaizduoti jį kaip klystanti, gyvenimo suluošintą žmogų ? Herojus kenčia, draskomas vidinių prieštaravimų ir konfliktų, ieško amžinosios tiesos dažnai balansuodamas tarp realybės ir beprotybės, ir visa tai pavaizduota siurealistiniame pasaulyje.

Ne vienas žymus to meto rašytojas pliekė šią knygą kaip įmanė. Andre Bretonas išvadino G. Bataille bepročių, o J. -P. Sartre'as, išvadinęs jį naujuoju mistiku, sarkastiškai patarė gydytis. Bet neapsirikit ! Praėjus septyniems metams po G. Bataille mirties, M. Foucault šį skandalingą autorių pavadino vienu žymiausiu praėjusio amžiaus rašytojų. Atrodo, jis buvo teisus...

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.