Glen Cook „DARKWAR: DOOMSTALKER. WARLOCK. CEREMONY“

Autorius: Artūras Vaisiauskas
Data: 2001-10-25

cover Apie knygą: Glen CookDARKWAR: DOOMSTALKER. WARLOCK. CEREMONY
Leidykla: ACT (2000)

Glen Cook (Glenas Kukas) pasaulyje išgarsėjo savo fantasy ciklais, tokiais kaip "Juodosios Gvardijos kronikos", "Siaubo imperija" ar "Gareto nuotykiai", tačiau rašytojas neapsiribojo vien šia fantastinės literatūros pakraipa. Jo trilogija - pavadinta "Tamsos karas" (Darkwar) - puikus mokslinės fantastikos kūrinys. Tačiau pats autorius yra taip atsiliepęs apie šias tris apžvelgiamas knygas: tai ta pati fantasy , tik su "kamufliažu". Šiose knygose glaudžiai susipynę ir fantasy stiliaus, ir "kosminės operos" motyvai. Knyga nestokoja originalumo, man pačiam neteko nieko panašaus skaityti, o ir įvairūs žmonės vienaip ar kitaip atsiliepę apie šį kūrinį vienbalsiai pripažįsta, kad tai tikrai originali mokslinė fantastika.

Autorius sukūrė keistą pasaulį, kuriame gyvena pusvilkiai - pusžmonės. Rašytojo išgalvotoje planetoje šios būtybės išsiskaidžiusios į atskiras grupes pagal kiekvienos išsivystymo lygį - atšiauresniuose rajonuose bendruomenės struktūra primena pirmykštę bendruomenę, o palankesnėse gyvenimui sąlygose yra susikūrę dideli miestai - valstybės, kurias valdo metos. Šioje pusvilkių visuomenėje viskam vadovauja moteriškos giminės padarai, vyriški individai tinkami tik vaikams auginti ir maistą ruošti, netgi kariai yra tik patelės. Tačiau knyga ne apie savotiškų padarų visuomenę ir jos struktūrą.

Pagrindinė trilogijos veikėja Marika - dar vaikystėje aptinka turinti neįprastų galių. Kaip paaiškėje ji turi įgimtą psi galią, kurios pagalba galingos moteriškos giminės metos ir valdo savo miestus - valstybes. Augdama ir bręsdama ji vis labiau įvaldo savo jėgas, kol galiausiai tampa galingiausia visų laikų meta savajame pasaulyje. Tačiau laikai neramūs, vyrai - pirkliai kovoja už savo teises ir dar įvyksta pirmas kontaktas su kita gyvynės forma, atvykusia iš žvaigždių - žmonėmis. Nenoriu atpasokoti visko, kad nesugadinčiau įspūdžio tiems kas imsis skaityti šią trilogiją. Šį kūrinį tikrai verta perskaityti visiems, kas troškta naujo vėjo tarp vis beleidžiamų "štampuotos" mokslinės fantastikos serialų.

Įvertinimas: originalus kūrinys

Komentarai

Gedas 2001-10-24 16:39:29
Mėgstu Kuką, bet ši trilogija buvo žiaurus nusivylimas. Nuobodoka, švelniai tariant. Vienas superherojus, siekiantis išgelbėti/pakeisti ir t.t. pasaulį ir tuntai priešininkų bei stuobrių...
Tačiau jei vis dėlto nusprendėte pirkti šį kūrinį - pirkit tik tą knygą, kur nuskanuotas viršelis puikuojasi - ten sudėtos visos 3 trilogijos dalys. Gi kitur už tą pačią kainą nusipirksit vieną kurią iš dalių...
Visgi geriau jau Kukas nedarytų SF/F mišrūnų: jo grynoji fentezi (Garetas, gvardija) ir grynoji SF (pvz., "Drakonas niekad neužmiega..." - imho, vienas geriausių pastaraisiais metais skaitytų kosminės operos romanų).
Gintas 2001-10-24 18:44:18
Va, va... Jei jau kalbat apie "nauja veja", tai rekomenduokit to paties autoriaus "Dragon Never Sleep"...
O sis ciklas... koks ten vejas, ne guselis nedvelktelėjo... :(
Lao 2001-10-24 21:46:16
Kaip tik matau Kuko knygu komentarus, taip jos visos keliamos i aukstumas ir visaip slovinamos. Na skaiciau ir as 3, Eridano kadaise isleistas... Dideli ispudi paliko siaip, ne koks Goblinu Veidrodis... Bet siaip kyla vienas naturalus klausimas: kodel Eridanas neisleidzia ir kitu daliu?? Idomi politika: suintriguoti skaitytoja, ir... jokiu veiksmu (kaip ir su Ambero kronikomis...:(
shlyxtux 2001-10-25 06:28:36
Matyt nepakankamai suintrigavo, vis delto -- rusishku JG vertimu pilni knygynai, tik nueik ir griebk.Kas del shitos knygos, tai pasirashau po abieju G. nuomonem -- boring shvelniai tariant, nuobodoka iki shvelnaus migdymo -- net nedaskaichiau iki galo.
Tevas 2001-10-25 08:08:37
Nesutinku, kad knyga nuobodi. Ji gal ramesniu stiliumi parasyta, taciau man ji skaitesi labai greitai.
O "Drakonas niekad nemiega" turbut apskritai geriausia Kuko knyga.
mohaukas 2006-04-07 13:41:16
Bėje,balandžio mėn. Mir fantastiki yra labai didelis straipsnis apie detektyvą Garetą...
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.