Harlan Coben „KITOS PROGOS NEBUS“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2006-09-18

cover Apie knygą: Harlan CobenKITOS PROGOS NEBUS
Leidykla: Jotema (2005)
ISBN: 9955130237
Puslapių skaičius: 352

Berods, tai pirmoji Amerikoje gerai žinomo rašytojo Harlan Coben, knyga lietuviškai. „ Winner of the Edgar Award, Shamus Award and Anthony Award - the first author to win all three – international bestselling author Harlan Coben’s critically-acclaimed novels have been called “ingenious” (New York Times), “poignant and insightful” (Los Angeles Times), “consistently entertaining” (Houston Chronicle), “superb” (Chicago Tribune) and “must reading” (Philadelphia Inquirer) .“ – taip šis rašytojas pristatomas savo internetiniame puslapyje. Įspūdinga. Bet čia ne apie tai.

„Kitos progos nebus“ – gerai sukaltas detektyvinis romanas. Panašu, kad Tom Clancy ne vieną tėvynainį įkvėpė sukurti „kvapą gniaužiančią“ knygą.

Pradžioje, tradiciškai, kas nors nužudomas, šį kartą nepasisekė daktaro MarkoZaidmano žmonai. Tiesa, buvo pasikėsinta ir į paties gydytojo gyvybę. Jis pabunda ligoninėje ir sužino, kas ir kaip. Viskas būtų tvarkoj, bet dingo judviejų dukrytė Tera. Vėliau pagrobėjai atsiunčia laišką, reikalaudami dviejų milijonų dolerių už Teros sugrąžinimą, raštelio pabaigoje žodžiai: „Mes jus sekame. Jeigu kreipsitės į policiją – savo dukros daugiau neišvysite. Kitos progos nebus.“

Viskas labai gražu. Prasideda žaidimas. Kaip ir visada, pagrindinis veikėjas esti kvailesnis už eilinį kvailį. Atiduoda pinigus, nieko negauna. Federalai irgi kaip iš vaikų darželio. Nieko nesugauna, visi dumia jiems akis ir t.t. ir pan. Žodžiu, amerikietiškas romanas. Blogiausia, kad tie, kas „apgaudinėja“, kaip vėliau paaiškėja, išėję iš „psichūškės“, bet labai protingi. Ne be reikalo sakau, kad bepročiai yra protingiausi. Bent jau šiam romanui, tai visiškai tinka.

Nepaisant visų minusų, romanas užkabina, verčia sekti įvykius, daryti prielaidas ir spėti – o kas už viso šito slepiasi? Gaila, greit galima šį tą nuspėti, bet ...

Jau įpusėjus skaityti, knyga įgauna antrą kvėpavimą, susipina žmones prekiaujančios grupuotės, buvusi Marko Zaidmano meilė ir Teros paieškos. Rašytojo vaizduotė laki, tačiau filosofavimai apie gyvenimą... Jie labai jau amerikietiški ir šiek tiek naivūs, tačiau kad ir kaip ten bebūtų įtampa išlaikyta iki galo, pabaiga kiek netikėta (net keista), viskas sudėliojama kaip ir turi būti.

Trumpai tariant, „Kitos progos nebus“ – knyga, skirta atsipalaiduoti – jokių gilių minčių. Priešingai nei ambicingesni kolegos Harlan Coben nebando vaidinti religinio žinovo, ar atskleidinėti slaptųjų tarnybų „užkulisius“.

Čia yra ir meilės peripetijų, ir draugų santykių analizės ir dar įvairių su bendravimu susijusių amerikietiškų problemų kapstymo. Nieko naujo Harlan Coben neparašė, tačiau skaityti verta. Nes gal kitos progos nebus...

Bus ar nebus - kita proga?

Komentarai

Skaitytojas 2006-09-19 04:43:46
"Winner of the Edgar Award, Shamus Award and Anthony Award - the first author to win all three – international bestselling author Harlan Coben’s critically-acclaimed novels have been called “ingenious” (New York Times), “poignant and insightful” (Los Angeles Times), “consistently entertaining” (Houston Chronicle), “superb” (Chicago Tribune) and “must reading” (Philadelphia Inquirer).“ – taip šis rašytojas pristatomas savo internetiniame puslapyje. Įspūdinga."

Ir nelietuviška.
skaitovė 2009-07-05 15:30:19

pilnai pritariu apžvalgai, nors tik pusę perskaičiau.

libra 2009-07-17 10:02:55

Ir aš visisškai sutinku su apžvalgininko nuomoneJuokimasis

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.