Iain Banks „ŠIRŠIŲ FABRIKAS“

Autorius: Tomas Ezola
Data: 2001-11-27

cover Apie knygą: Iain BanksŠiršių fabrikas
Leidykla: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla (1999)
ISBN: 998639130X
Puslapių skaičius: 220

Kartais savo perskaitytų knygų asortimentą norisi papildyti kokia neįprasta, ekcentriška, makabriška ar tiesiog kritikų "šlamštu" apšaukta knyga. Štai tokiais kontroversiškais būdvardžiais "Širšių fabrikas" ir yra išvadintas. O viena lietuvių kritikė yra nuoširdžiai prisipažinusi, jog "neištvėrė" ir neperskaitė iki pabaigos. Tik nesuprantu kodėl?

Puikus kūrinys! Išgąsdintas panašių kritikių atsiliepimų, skaitytojas galbūt ir sudvejos: skaityti ar ne, o aš sakau - skaityti! Ir visai nereikia "ryžto perskaityti šį romaną iki galo", kaip teigiama knygos viršelyje, kad "atsiskleistų visa esmė ir grožis". Pasakojimas apie keistuolį Frenką, kuris savotiškai kankina ir žudo gyvūnėlius, apie jo kaukolių lauką ir gyvačių parką, apie jo tėvą, kuris žino kiekvieno name esančio daikto ilgį ir plotį, bei kitus epizodiškai pasirodančius veikėjus, iš karto sudomina ir net nepajunti, kaip perskaitai šimtą puslapių, paskui dar šimtą ir… negi jau pabaiga? O pabaiga yra tikrasis šios knygos desertas. Na, nebent Jūs esate užkietėjęs meilės romanų gerbėjas, nepripažįstantis jokių liguistų ar šiurpių knygos finalų.

Tad tikrai neverta klausyti kitų, sakančių, jog ši knyga "kažkokia liguista", "nesveika", nors vos tik ją perskaičius būtent taip galima pamanyti. Paskaitykite, jeigu norite susipažinti su saldžių knygų "opozicija". Juk neveltui šis kūrinys I. Banks'ui uždirbo kultinio rašytojo vardą, dėl savo skandalų daugiausia garbinamo visada maištaujančio jaunimo tarpe.

Skaityti nemėgstantiems saldybių!

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.