Joanna Sandsmark „JO MIAU MA IŠMINTIS. KĄ DARYTI, KAD GYVENIMAS BŪTŲ MIELESNIS“

Autorius: Rasa
Data: 2006-12-03

cover Apie knygą: Joanna SandsmarkJO MIAU MA IŠMINTIS. KĄ DARYTI, KAD GYVENIMAS BŪTŲ MIELESNIS
Leidykla: Alma littera (2005)
Puslapių skaičius: 100

Taigi ką daryti, kad gyvenimas būtų mielesnis? Šiais laikais „gyvenimo patarimų“ knygų parašoma ir išleidžiama daugiau nei reikia. O gal kaip tik nepakankamai? Didėjantį jų poreikį išduoda auganti paklausa. Dažniausiai tokios knygos atkeliauja iš JAV ar Vokietijos rinkos, kaip antai B. de Angelis „Gyvenimo paslaptys kiekvienai moteriai“ ar B. Schaeferio „Kelias į finansinę laisvę“ ir pan. Vyrai rašo vyrams, moterys – moterims. Arba vieni kitiems apie tarpusavio santykius.

Šį kartą rašytoja iš JAV pabandė į šio tipo literatūrą pažvelgti kitaip. Pažvelgti... katės žvilgsniu. Ir ne bet kokios katės, o „iškiliausios per visą istoriją kačių filosofės“ Jo Miau Ma. Kas ji tokia ir kaip ji atsirado knygos autorės gyvenime, paaiškinta tiesų dėstymo pradžioje (beje, prie šios katės kilmės priderintas ir knygos viršelis).

Plonoje knygelėje trumpai aprašyti ir pakomentuoti 12 kačių tipų, pvz., „Katė šiukšlininkė“ ar „Katė narkomanė“, be to, pateiktos ir 6 trumpos istorijėlės apie skirtingas kates, katinus, katytes ir kačiukus. Tikras džiaugsmas kačių mylėtojams, turint omeny ir tai, kad leidinyje gausu kačių iliustracijų.

Istorijos trumpos ir smagios, „suryjamos“ per vieną vakarą, tačiau pakankamai paprastos, kad reikalautų komentarų. Vis dėlto autorė jaučia pareigą paaiškinti kiekvieno katės tipo paraleles su žmonių pasauliu ir išlukštenti istorijos moralą.

Pasirodo, kačių yra pačių įvairiausių. Vienos įkūnija gerąsias savybes – siekį tobulėti (kaip katė paukščiautoja), nemalonių darbų nesibaidymą siekiant tikslo (kaip katė žuvautoja), didvyriškumą (kaip katė didvyrė), linksmumą (kaip katė linksmuolė), karjeros siekimą ir nesitenkinimą vien šeima (kaip katė karjeristė), kūrybingumą (kaip katė kūrėja). Kitos, atvirkščiai, yra pačios tikriausios lepūnėlės, delsuonės, narkomanės, šiukšlininkės ar pikčiurnos. Kaip ir žmonės, jos gimsta, bręsta, kuria šeimas, silpsta, miršta, leidžia skleistis vienokioms būdo savybėms ir užgniaužia kitas, pasirenka tam tikrą gyvenimo pobūdį ir kryptį, o vėliau dėl to džiaugiasi ar gailisi.

Būk kate, kuri niekad nesitenkina mažu. Verčiau būk tokia, kuri mokosi visus devynis gyvenimus.

P.S. Ir stovėdama ant smėlio kišk į jį uodegą, o ne galvą.

56 katės Jūsų namuose

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.