John Case „Kilmės kodas“

Autorius: Danutė Kontrimavičienė
Data: 2008-05-28

cover Apie knygą: John CaseKilmės kodas
Leidykla: Eridanas (2008)
ISBN: 9789986972167
Puslapių skaičius: 394

Kuklus Italijos provincijos kunigas išklauso priešmirtinę garsaus mokslininko išpažintį. Ji taip sukrečia tėvą Azetį, kad šis strimgalviais puola į Romą ir reikalauja susitikimo su aukščiausią rangą užimančiu kardinolu, pasiryžęs atskleisti jam išpažinties paslaptį.

Bet šią paslaptį nugirsta ir tas, kam nederėjo – konservatyvios Katalikų Bažnyčios organizacijos „Umbra Domini“ narys. Organizacijos, smerkiančios naująsias Bažnyčios reformas, griežtos ir viskam pasiryžusios, „laukiančios savo valandos, tarsi katalikiška „Hezbollah“.

O netrukus, Amerikoje, privatus seklys Džo Lasiteris sužino siaubingą dalyką. Jo sesuo Ketė ir mažytis jo sūnelis nužudyti, padegtas ir jų namas, mėginant visiškai sunaikinti kūnus. Žudikas sučiuptas nusikaltimo vietoje – tiksliau sakant, jis pats smarkiai apdegė gaisre ir dabar guli ligoninėje apkaišytas vamzdeliais, tad išpešti nusikaltimo motyvų iš jo visiškai neįmanoma.

Džo ryžtasi sužinoti, kodėl žuvo jo sesuo ir sūnėnas. Mirčių vis daugėja, atsiskleidžia šiurpios paslaptys. Galiausiai Lasiteriui tampa svarbu tik viena: žūtbūt išgelbėti nuo sesers ir sūnėno likimo pasitraukusią iš ekranų kadaise garsią aktorę ir jos mažytį sūnelį.

Dėl to, kad romane vaizduojama konservatyvi Katalikų Bažnyčios organizacija, rezganti sąmokslus, dėl detektyvinės intrigos ir mistikos detalių „Kilmės kodas“ neišvengiamai lyginamas su Dan Brown „Da Vinčio kodu“ – tik, vienų nuomone, nė iš tolo neprilygsta Dan Brown kūriniui, kitų – palieka pastarąjį toli užnugaryje. Aš pati laikausi antrosios nuomonės. „Kilmės kodas“ ir parašytas meistriškiau, ir veikėjai kur kas sudėtingesni bei labiau įtikinami. Nekalbant jau apie tai, kad „Kilmės kodas“ parašytas visais šešeriais metais anksčiau už garsųjį Dan Brown kūrinį. Tad panašu, jog tai Dan Brown nusirašinėjo nuo John Case knygos, tuo metu jau tapusios bestseleriu... Tiktai ne taip vykusiai.

Komentarai

Rimas 2008-06-02 18:34:53

Saunuole p.Danute (atsiprasau uz praeito post'o klaida). Aciu uz nuosirdzia apzvalga. Tos knygos neskaiciau ir nepirksiu nors sia knyga rankoje "pasveriau" knygyne,,nezinau, matyt masinis knygu apie religijos slepinius (tamplierius, Jezu, Vatikano paslaptis)

stampavimas atitinkamai veikia tokio eilinio skaitytojo kai as pasirinkima.

Ne Danutė 2008-06-03 08:43:19

Šiaip ši knyga, nors lyginama su "Kodu", bet smarkiai skiriasi. Siužetas visai kitoks, tik tiek kad blogiuko vaidmenyje veikia konservatyvi Katalikų Bažnyčios organizacija. Tai daugiau detektyvas, nei "knyga apie religijos slėpinius".

Toxis 2009-01-15 08:57:00

Na mano nuomone sita knyga - visiskas nesusipratimas. Skysta, su apgailetinom alegorijom, lengvai nuspejama pabaiga, veiksmu ir mano manymu visishkai nereikalingais aprashymais. (Skatydamas vietas kuriose aprashomi drabuzhiai, nepamirshtant paminet, kurioj parduotuvej pirko, koks brand neimas ir siaip beveik iki tokiu smulkmenu, kaip su meile siuos drabuzelius siuvo kalbodzhios vaikai vergai.. man pykino.. taip, aprashymai knygose labai shaunus dalykas - zhr. A.C.Doyle:) - bet na, toks susikoncentravimas i jo apdarelius ir YPACH brand neimus, mane uzhmushe...

********************SPOILER ALERT************************

 

 

 

 

 

Galine alegorija i jazusa, marija ir juozapa ish vis uzhmushe, pradejau isterishkai krizent... mano siulymas - norit lengvos ir neipareigojanchios knygos - venkit shitos - rinkites pvz kaulu zemelapi ir jo tesini berods tamsusis ordinas (irgi isleisti eridano) - jis bent jau siek tiek protingiau sukaltas - arba Ekvinokcija - ja bent jau rase zhmgus turintis supratima apie ka raso... O shitos venkit kaip maro (cia tik mano nuomone, zhmonai mano, ji pvz patiko:)

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.