Justina Stučinskaitė „AČIŪ, GYVENU GERAI“

Autorius: Krekas
Data: 2005-04-14

cover Apie knygą: Justina StučinskaitėAčiū, gyvenu gerai
Leidykla: Baltos lankos (2004)
ISBN: 9955584645
Puslapių skaičius: 151

Pagrindinės veikėjos dosjė:
Vardas: Tytė. (Sutrumpinimas nuo Justytė?)
Lytis: Mot. (tiek pagrindinės veikėjos, tiek autorės).
Amžius: 19 m. (tas pats; sakau, tas pats, kaip ir autorės, o ne pats tas!)
Išmatavimai: 130-185-10. Milimetrų (pats matavau). Kalbu apie knygos formatą.
Tikri "išmatavimai": 165 cm, "papai" - 75C: "Jie ten kuitėsi, tarėsi, svarstė ir galiausiai nusprendė, kad aš graži." (68 p.)
Klausoma muzika: radijo stotis "Pūkas 2". Grupės - nuo ankstyvųjų SEL mokyklos laikais iki J. Hendrix'o, J. Morrison'o ir Nirvanos bei haus'o ir kitos "rūgštelės" dabar.
Knygos: skaito. Kiekvienam iš 26 skyrių parinkta protinga mintis arba gražus posmas.
TV: "Simpsonai", "Byvis ir Tešlagalvis", "Pingvinuko Lolo nuotykiai".

Pirmas įspūdis: intriguojanti, įdomi, nekvaila ir turinti humoro jausmą. Jau kreipimasis į skaitytoją parodo, ko galime tikėtis: "visa, kas parašyta šioje knygoje, yra išgalvota, netikra ir tik optinė apgaulė. Jei dėl kažin kokių mano moterišku protu nesuvokiamų priežasčių surasi savo tapatybės, vietovės, darbovietės, rasės ar lyties atitikmenų bei panašumų, tai bus Tavo paties problemos. Turintiems nusiskundimų galiu rekomenduoti paskaityti egzoterinės literatūros, išsivalyti čakras ir eiti velniop su visais skundais. Su malonumu - autorė" (7 p.)

Opiausia problema: jis - tikroji meilė, kuri išėjo. Ne, ne pas kitą - tiesiog dar reikėjo "išsilakstyti". Visa knygutė - tai bandymas pamiršti pirmą rimtą, tikrą (taip kaip tai įsivaizduoja jaunimas) meilę. Kalbant aukštesnėmis frazėmis, tai išsivadavimas iš praeities ir mėginimas pakilti į aukštesnį bendravimo su tuo, kuris tave paliko, ir savęs supratimo lygį. Kalbant paprastai, tai, kaip pamiršti jį -nuostabų ir niekšingą.

Cukrus: proto ribose. Nuo šleikštaus saldumo gelbsti ironijos druska, autoironijos pipirai, taiklūs pastebėjimai (aštrioji paprika) ir jaunimo gyvenimo aprašymai (mėsa), lengvi pamąstymai (bulvės ir kitos daržovės). Viso to rezultatas - gerai subalansuota saikinga pietų porcija, tinkanti ir vakarui (knyga sukremtama per porą valandų). Maistas tinkantis ir merginoms (besilaikančioms dietų ir nekreipiančioms į jas dėmesio), ir vaikinams (nekenčiantiems dietų) - skrandžio užpildas ir lengvas penas galvai.

Ašaros: daugiau juoko nei graudžių pasriūbavimų - jauna: dar viskas prieš akis.

Kitos temos: Nors knyga lyg ir apie meilę, tačiau kadangi prie meilės pritempti galima bet ką, tai ir čia yra apie viską. Apie labai daug ką, bet po truputį. Gerai, nes nereikia perversti puslapių, jeigu neįdomu, bet blogai, jeigu nori pasakyti, apie ką knygą - lieka nuvalkiotas tuščias "apie jaunimą".

Kūrinio stilius: rašau apie tai, kas rūpi: jokių pseudointelektualinių postpostpostpostmodernistinių (nebepamenu, kiek dabar rašoma "post") pretenzijų. Ką matau, tą rašau, ką prisimenu, tą priduriu. Staigūs nuotaikų ir minčių šuoliai (repliką keičia kontrreplika, dabartį seka atsiminimai) sukuria jaunatviško intensyvumo jausmą, o pasakojimas pirmuoju asmeniu bei kai kurie sutampantys veikėjos ir autorės gyvenimo faktai - autobiografijos ar dienoraščio įspūdį.

Kūrinio svoris: lengviausia kategorija tiek tiesiogine prasme (apysaka), tiek perkeltine (perskaitei ir negali pasakyti, apie ką - tik patiko, nepatiko ar nelabai). Tačiau ir lengviausioje kategorijoje yra čempionai ir pralaimėję.

Netipiška: pozityvumas. Nors rašoma apie jaunatvišką meilę, kai išsiskyrimas turėtų būti Romeo ir Džiuljetos variantas, tačiau knygoje nėra nei depresijų, nei nepagrįsto savęs aukštinimo, nei pykčio visam pasauliui, nei kito niekinimo. Žodžiu, aiškus, blaivus žvilgsnis į gyvenimą: kartais linksmesnis, kartais liūdnesnis. Keista, nes tai nebūdinga lietuvių autoriams: nauja karta ar tiesiog jaunystės įtaka?

Be šansų: išversti į kitą kalbą, nes tai knyga apie Lietuvą su vietinėm aliuzijoms, su vietiniais pokštais, su vietiniu jaunimu.

Tikslinė auditorija: tiems, kam iki 20 m., nes tai apie juos, nes tai jiems, nes tai "cool!"

Turėtų suprasti: tie, kurie pritampa prie jaunų - skaito jų knygas, girdi jų muziką, mato jų laidas, žino jų rūpesčius.

Ar verta skaityti? Tikrai nepakenks, gal ir nuotaiką pakels. Kol tokių knygų nepradėjo "štampuoti" konvejeriu, "Ačiū, gyvenu gerai" yra puiki atgaiva nuo rimtosios lietuvių literatūros - tiek klasikinės, tiek moderniosios.

Asmeninė nuomonė: patiko. Ypač išnašų formatas - po visą puslapį išmėtyti langeliai.

Geriausia frazė: "Esi jaunas tol, kol dar lieka pirmų kartų" (A. Mamontovas). Beje, ši frazė laikytina visos knygos moto.

Kas dar? "Atsakymo nebus, tingiu galvoti" (34 p.)

Jaunų jauniems apie jaunus

Komentarai

Lina Krutulyte 2005-04-14 19:29:41
Smagi knygute, labai lengvai susiskaite. Apie "life after love". Grazus geri zmones, jokio pykcio, agresijos ir kt. neigiamu dalyku. Ne per saldu.
O, pagaliau sugalvojau, i koki "stalciuka" padeti sita knyga, - "bobu romanas" :) Na bet cia geraja prasme. Gerietiskus bobu romanus as megstu :)
Redakcija 2005-11-12 12:37:35
Atsakykit man - senam ir žilam - kodėl jau antroje "jaunos autorės" knygoje (pirmoji buvo "Strekaza, ble") jau pačioje pradžioje sutinku pasiuntimą kur nors, jeigu man ji nepatiktų? Kas per deklaratyvus chamiškumas? Ir kodėl būtent moterų? Ar įžeidinėti skaitytojus - geriausias kelias užsitikrinti jų dėmesį?
Beje, knygutės teįveikiau pirmą skyrių. Ją buvo taip išgyrusi mano numylėtoji G. Adomaitytė, kad labai norėjau gauti ir perskaityti. Tačiau čia į G.A. nieko panašaus, bent jau iš pradžių...
Justinas 2005-11-12 13:03:13
Justinai, kad Strekaza lyg ir kitos autorės, m? Neskaičiau nei anos, nei šitos. Krekas aiškiai nubrėžė tikslinę auditoriją:). Nieko neturiu nei prieš autorę, nei prieš knygą. Apšviesta gana teigiamai, bet įtariu, kad neskaitysiu. Kažkoks a priori nusiteikimas. hm.
Krekas 2005-04-15 06:04:53
Nepasakyčiau, kad J. Stučinskaitės knygoj "pasiuntimas" labai įžeidžia skaitytoją - man tai buvo neblogo humoro pavyzdys. "Strekazos" neskaičiau.
Giedrius Vilpišauskas 2005-11-13 02:51:31
Tai taip, Strekaza buvo U. Radzevičiūtės. Tad aš kalbu gi apie "jaunas autores" bendrai. Tendenciją tokią negerą...
Jami 2005-04-15 07:48:33
Taigi apie vieną jauną, Justinai, visai neseniai pats rašei:) Ten nebuvai toks kritiškas..Ar išimtis čia tik patvirtina taisyklę?
Gedas 2005-11-13 09:02:52
O ten manęs nuo viršelio ar pirmo puslapio niekas asmeniškai niekur nepasiuntė piktasliezuvis
merihold 2005-11-13 10:15:15
Nežinau, asmeniškai aš ir "Strekaza" ir "Ačiū, gyvenu gerai" perskaičiau su malonumu ir tie pasiuntimai visiškai neužkliuvo :)
murmt 2005-11-13 13:12:54
Man irgi pasiuntimai netrukdo. As jas suprantu. Justinai, tos mergytes raso tokioms kaip jos pacios, t.y. tokioms, kuriu pasiuntimai neisbaido :)
"Strekaza", beje, netelpa i bobu romanu stalciuka niekaip, ir deklaruoja, kad skirta ne moterims, bet anyway viskas ten savo vietoj. Visi pasiuntimai tinkami, ta prasme.
Nereikia reaguoti i pasiuntima asmeniskai :) Ten siuncia tik tuos, kuriems knyga nepatiks, tad jeigu tau ji patiks, reiskia, taves niekas niekur nepasiunte :)
Gedas 2005-11-13 14:38:15
Hmm, jei as isleisciau knyga, tai turbut irgi is anksto pasiusciau tuos, kam nepatiks. Tada kai ateitu neigiami atsiliepimai apie knyga, buciau jau rami, nes jie visi jau pasiusti ir is naujo siusti nereikia.
Lina Krutulyte 2005-04-15 10:51:01
...Ir dar, manyciau, tie pasiuntimai pacioj pradzioj reiskia autores nora pozicionuoti knyga NE bobu romano kategorijoje :)
Iprastuose bobu romanuose skaitytoju niekas nesiuncia. Kam pirkti iprasta bobu romana, jei uz ta pacia kaina gali gauti bobu romana su pasiuntimu? :)
Krekas 2005-11-14 05:52:33
su „Strekaza“ nelygintina, ten ir jumoras kitokio skonio, ir Radzevičiūtei nebe devyniolika.
Klia 2005-11-14 05:57:04
Viena panashuma Justinas vis delto rado :) Manau, bent jau siuo poziuriu lyginti galima.
rd 2005-11-14 06:39:53
na baikit..koks skaitytos skaitytojas ims dar ir pamanys,jog si knyga apie pasiuntima girdejai
mazdaug,
"aciu, gyvenu gerai..o dabar eik tu... zinai kurarigato..."
siltos knygos ir ciukcias susildo, mazu perskaitysiu kada.
Lina Krutulyte 2005-11-14 10:12:34
"...pasiuntimai pacioj pradzioj reiskia autores nora pozicionuoti..."
Jeigu jie ir gali kažką kažkur pozicionuoti, tai tik knygą į šiukšlių dėžę.
Man atrodo, tie pasiuntimai reiškia tik norą padaryti knygą originalesne, kitokia, sukelti skandaliuką. "Kas, kad apsišikus, užtai visi žiūri".
Jeigu pirmą kartą toks pokštas gali būti vertinamas kaip publikos zondavimas, tai pakartojimas, matyt pagrįstas tikėjimu, kad du kartus pakartotas bajeris darosi dvigubai juokingesnis.
Klia 2005-11-14 10:50:39
sveika, lietuviskai kalbanti tauta. norit tikekit, norit ne, bet cia ta pati, "jauna, megstanti siuntineti, pozicionuojanti" ir tt. kad zinotumete, kokia esu dekinga savo minciai pasiusti visus tokius dogmatikus, piktadarius ir stokojancius humoro(baisiau nei sirgti kokia psichine liga) jausmo po velniu, kad ojojoj...smagu, jog vos tik pasirodo kas nors naujas toje jusu piraniju-literatu juroje, sugrauziate ir dar paskui pasakote, jog siaubas, nejau lt literatura taip ir stoves vietoje pasiramsciuodama zemaitiskais-ivanauskaitiskas-parulskiskais ramsciais. fig!as plastmasine, todel man nebaisu:)
skaitau forumuose atsiliepimus, recenzijas apie savo knyga ir stebiuosi humanoidu isradingumu-kad priinterpretuoja, primasto ir pan..Tai gal geriau tada jus visi po knyga?..Kad tie nesubrende paaugliai nelistu rasytojus zaisdami,a? Mintis siaip, is neturejimo ka veikti. beje, Krekai, as nemegstu nirvanos.ir man jau 20. bet skaiciau ir buvo smagu.aciu.gal nori kavos?pakviesciau:)
vadinkit tai kaip norit:uzsitesusia paauglyste, noru publikuotis ir zut but gauti eterio.
arba trukusia kantrybe.
matyt-teisingiausia. as gyva. kvepuoju.vis dar.na, kas dar norit man tvoti?
kantrybes turiu.tik ta meile tautai ima blesti...
Todelc 2005-11-14 11:02:42
hoho. Noras perskaityti knygą artėja prie nulio, nors visai neseniai buvo gana didelis. "Ką jūs išmanot, patys pabandykit parašyti"? Žavu. Ir originalu irgi :)
Vilis Normanas 2005-11-14 11:41:31
murmt,atsidurtum tu mano vietoje...
gink die, nenoriu sumenkinti skaitanciojo, juk butu pikta net man paciai skaityti...tik sakau, kad tas puolimas irgi turi tureti kokias nors ribas..deja, jas brezia puolantysis, o ne puolamasis
magyla 2005-11-14 14:05:20
Turėjai ryžto išleisti knygą į viešumą, turėk jėgų ir kritiką priimti. Kontrpuolimas - pati blogiausia reakcija, kokia tik gali būti.
Donis 2005-11-14 17:22:23
Ko tai nesiderina tas piranijoms-literatams neįkandamas plastmasiškumas
("fig!as plastmasine, todel man nebaisu:)"
su
(" murmt,atsidurtum tu mano vietoje...")
storesnę odą, reiktų augintis ar ką, nes tokia tulžinga reakcija (panašu, net neskaičiusiųjų atžvilgiu) tikrai neprideda noro paimti knygą į rankas ir jau tikrai nesitiki, kad "Ačiū, gyvenu gerai".

Baisu ir imti knygelę į rankas, nes, matyt, jei jos nesuprasi ar nesusijuoksi ten kur reikėtų, automatiškai papulsi į autorės kruopščiai sudarytą dogmatikų, piktadarių, stokojančiųjų humoro (kalba, baisesni už psichus) piranija-literatu, besiramsčiuojančiu "zemaitiskais-ivanauskaitiskas-parulskiskais ramsciais". Ai, dar ir humanoidu bei nesubrendusiu paaugliu.
Lina Krutulyte 2005-04-16 19:59:37
Tyte, nesiparink, viskas ten gerai su ta knyga :) ir mes jos visai nepuolam, bent jau as. Labai miela knygute.
Klia 2005-11-15 07:33:40
to autore,
na kam taip sureiksminti kritikus...
visu pirma paziurekim kas issaukia kritika?
ogi ne knygos turinys (Tau Lina baksnoja pirstu,bo matai-patiko knyga bravo), o butent tas nusistaymas pries menamus "priesus".
Zodziu pasiunti visus avansu,jiems dar burnos nepraziojus. Cia kaip buves Irako (dezi)informacijos ministras,kuris avansu visus amerikiecius i pragara po keliskart pasiunte box,kai tuo tarpu anoje upes puseje dejosi visai kitokie dalykai...
skaitai forumuose atsiliepimus ir "recenzijas"?
blogai,vadinasi,ane..? gigimanai,jog cia tik tautieciu bruozas kritikuot? kritikai tam ir yra,kad murmetu. Bukvaliai visa zmonija kilusi is murmanciu bezdzioniu. Visada bus nepatenkintu,bet is to daryti placius toooolius apimancias prielaidas yra didziai karstakosiska...
o tas pasiulymas " Tai gal geriau tada jus visi po knyga?" kazkaip labai jau girdetai skamba..
ir kur as ji girdejau?..
kazkas pan. i "manot lengva vadovauti valstybei?gal norit pameginti jus?sumo "
kritikas(kad ir foruminis) nebutinai turi isleisti savo knyga idant pareikstu laisva nuomone apie kito rasytojo kurini.. nuomone reikia gerbt,bo galbut netyciom atrasi gera minti/pastebejima ar pan.
tad prie ko cia meiles tautai blesimas? wink
Laima 2005-04-17 13:47:42
Išaugama iš visko. Autorė turi potencijos (tiesa, neaišku, kiek procentų knygos yra redaktorių darbas), ir tikiuosi, išaugs iš gana primityvaus tiek literatūrinės kūrybos, tiek kritikos, tiek apskritai kūrybinės veiklos suvokimo. O tuomet turėsime (paradoksas, žinoma) dar vieną ivanauskaitiškos-parulskiškos pakraipos rašytoją. Tikrai ne daugiau. Skaičiau knygą...
merihod 2005-11-15 13:24:33
Justinai:
Atsiprašau, kad apkaltinau klausant Nirvanos - maniau, kad tai bus komplimentas, bet išėjo įžeidimas shuffle
Dėl tamsTYTĖS amžiaus - tegul tai prisiima jūsiškis pijaras, kuris skalambijo, kad autorei ir veikėjai yra 19 metų angeliux
Dėl kavos: ačiū, nelabai geriu, bet arbatos arba alaus - mielai alauz
P.S. Gerai, kad molonumą suteikia ne tik knygos, bet ir apžvalgos skaitymas wink
hash
miego pelė 2005-11-16 07:25:00
geras molonumą
e-vil 2005-11-16 08:22:05
Pirštai susipynė blush
Lina Krutulyte 2005-11-16 09:01:02
krekai,paskaičius , ka tetos ir dedes man sako, tai as pati alaus mieliau nueiciau. o siaip bet kokiu atveju knyga skirta tiems, kas dar moka juoktis.kad ir pro asaras. ir aciu dievui, jog niekada nebusiu diplomuota rasytoja- bent jau sazine rami, kad literaturos vardo netersiu savo a la nebrandumu, puolimu kaip koks piktas diktatorius- juk viso labo profanes darbas.uj.o apzvalga gera.anyway,aciu.
Justinas 2005-04-18 09:06:33
Justina, na kam taip - ir rašytoja nebūsi, ir literatūros vardo neterši - sakyčiau, maksimalistiška, ypač kai sėkmė taip anksti aplanko :) Tave gi išleido prestižinė leidykla (cha, mes, fantastai, apie tokią leidyklą tik pasvajoti galime :)), giria Gintarė Adomaitytė, kandusis Krekas sako, kad knyga nebloga. Tai ko čia dabar juoktis pro ašaras? Gal geriau tiesiog juoktis - tik ne taip piktai dėl tų aštriadančių užsipuolimų. Paskaityk, kaip kitiems autoriams čia kliuvo, ypač amžinatilsį skaitytoje A. Peleniui, jį pati legendinė Krutulytė "suvažinėjo". Taigi, tavo likimas dar visai pakenčiamas, atmink tai! wink
Gilzė 2005-11-16 13:53:34
Justina, jeigu jau taip reguoji, ka tetos ir dedes sako, tai tuoj statyti man teks: ir ne kavos ar alaus, o puse litro lakunas
Kas čia po velnių su jaunimu darosi: seniau kritika pradedančiuosius sudirbinėdavo, o dabar guosti turi... zaliux
Gedas 2005-11-16 13:57:27
"seniau kritika pradedančiuosius sudirbinėdavo, o dabar guosti turi... "
hm
Manau, tikrai "Tiesiog citata"!
Dzioba 2005-11-16 14:00:40
to Justinas>
Tvirtinam!
:))
J.St. 2005-04-19 06:43:05
po velniu tas visas jaunimas:)
Lina Krutulyte 2005-04-19 08:13:48
hmm, prisiminiau dar viena jaunimo dievuka, kuris yra pasakes "so you can s... my d... if you don't like my sh.." (nezinantiems cia reikia pasakyti, kad rapperiai savo kooryba vadina "my sh.."), manyciau, cia visas jaunimas kalba jo lupomis :) ar bent jau agresyvioji jaunimo dauguma :)
a beje del "jaunimo" - cia ne taip seniai kazkokie seni krienai literatai isvadino visa si puslapi jaunimu, taip kad, Tyte, esi cia tarp savu ir nesiparink :) Justinas, nors ir deklaruoja savo zila makaule, vis tiek yra jaunas ir sio puslapio jaunimo lyderis :)
J.ST.. 2005-04-19 09:22:56
TADA VALIO AMZINAI JAUNIEMS!
SIAIP, KAS MANE PAZISTA, TIKRAI NEKILTU ITARIMAS,JOG ESU KOKIA NORS PIKTA PERSIUTUSI ASTRIADANTE PAAUGLE- ANAIPTOL, GIRDEJAU KALBANT, JOG JUSTINA- SVELNUMO AMBASADA:) BET KOKIU ATVEJU, SMAGU DALYVAUTI ZODINESE DVIKOVOSE, MAT TYLIAI SKAITYTI IR NEPRABILTI, KAI REIKALAS LIECIA MANO VAIKISCIA-SIUO ATVEJU KNYGA- NEVALIA:) SMAGIU KITU AUTORIU APTARIMU IR TARSYMU:)
BEJE, O KAIP TEN DEL ALAUS?:)
nettro 2005-04-19 09:48:20
KOkio alaus tokiam jaunimui???
Užteks ir pepsikolos!:)
Justinas 2005-04-19 10:03:29
Ui, kaip garsiai jaunimas pavarė... akivartis
Lina Krutulyte 2005-04-19 10:47:49
Nepastebejau jokios dvikovos. Gal man dvikova - naturali busena? fechuote
O gal ne su manim kovesi? Oh well :) Lieku prie savo nuomones. Knygute gera buciuokliai daugiau tokiu.
Lina Krutulyte 2005-04-19 12:45:30
Redakcija: na tai ir perkelk :P
Lina Krutulyte 2005-04-19 12:47:09
O nuoroda i nauja gija kur? Dar pasiklys jaunoji rashytoja.
oper hause 2005-11-17 22:46:31
Perkelta
Bakoozhe 2005-11-21 19:56:55
Tyte, Tavo knygele miela;) na teko ir pakikent ir pamastyt..bet ja "syrijau" per viena vakara, bo labai nesinorejo i sali padet.. geru minciu ir laimingu akimirku! gerai, kad tokiu zmoniu dar yra islike...
Indria 2005-05-08 10:44:24
smagi knygute. Vertinu Tytia, kad turi laiko viskam. Ir man jos mastymas visada atrode puikus. tai irode ir savo knygoj. siektiek pazystu ja, kietas zhmogutis. mm.. na, bet gal rasytoja siektiek geresne nei dainininke.. ;}~ mm... knyga lengvai skaitoma, realus dalykai, taip kasdienishka. lengva.
Justinas 2005-05-09 04:40:32
Na, nežiūrint to, kad pirmajame puslapyje buvau pasiųstas, esu priverstas pripažinti - knygutė tikrai smagi, ir, kaip teisingai įmatė Krekas, teigiama. Tačiau skaitymo efektas labai priklauso nuo nuotaikos - nepatariu skaityti tuo metu, kai esat niurzgantys ar pykstantys. Gerai, kad yr tokių kaip Tytė ! taip
J.St. 2005-05-10 10:18:53
Aciu uz silta vilnoni zodi:), einu megzt pazadu, darbu ir siaip isprotejau, bet tai jau tapo norma:)beje, Justinai, i ta traukini as pavelavau 2 minutes, bet po valandos, pragyventos stotyje, atvaziavo kitas, dar geresnis ir puikesnis(saviitaiga- puikus dalykas)
J.ST 2005-05-17 12:00:22
Indria, o mudvi pažįstamos? :)
frida 2005-06-01 14:55:10
kyla vienintelis klausimas: AR TIK MOTERYS SEGEBA RASYTI NIEKALUS?
knyga paprasta, moteriska, vien jau kalbos kultura kur....kaip tada panele autore realybeje kalba?
dar nepriejusi pakankamo brandos amziaus, kad sugebetu tinkamai kalbeti?:)

esme? nelabai supratau. tokius dalykus gali aptarti su drauge, bet rasyti knyga?...

nezinau,gal as pripratusi prie kazkokiu rimtesniu knygu,o ne pasvaiciojimu apie seiles...
net silvijos plath stiklo gaubtas ne toks "pffff":)
J.Stučinskaitė 2005-06-02 12:26:26
aciu ,Frida, jus labai maloni ir subrendusi.
frida 2005-06-02 14:15:36
prasom:)
mokekite,Tamsta, priimti kritika, ne tik seiletus pasvaciojimus"kaip grazu". gyvenime ir to tenka ismokti. be kritikos gi nesistumtume i prieki, ar ne taip, Jaunoji Rasytoja?:)
al 2005-06-04 16:16:17
muset panele frida mokytoja bus patyrusi sene rasytoja? :)is klaidu komentare nelabai panasu,nors ka gali zinoti...
Nereikia 2005-12-17 21:24:18
ar gebant supeikti knyga butina buti rasytoja? jeigu Jums taip - prasom : )
o kurios ten klaidos? neduok die, rasybos klaidele juk blogiau uz netvarkinga klabesena, taip?:D
J.Stucinskaite 2005-06-08 09:54:55
ačiū... ačiū! Už savo svarią "KLABėSENą"... kitąkart Jaunoji Rasytoja būtinai atsižvelgs ir į Jūsų nuomonę.
Tik atleiskite, kad tingiu šiandien Jums rašyti savo personažo kalbos stiliumi. Nes gal jauciates kiek nejaukiai, kai ta "KLABėSENA" pakankamai tvarkinga?

P.S.Tapatinti veikėją ir autorių...? abejotina...
frida 2005-06-09 14:23:09
kliaviaturine klaida nera tas pats,kas ir kalbesena ir burnos:) ot jaunimas siais laikais. viskas jiems tas pats:D
ne, negalima tapatinti. kas tapatina. juk butent Jus rasete tuo stiliumi, kuriuom kalba Tyte, ar ne? so, komentuoju Jusu kalbos vartosena, o ne Jusu sumanyto personazo. aiskiau jau?:)
tiesa, kaip Jums kilo si mintis rasyti knyga? Jus nepykite, as tik pasidomesiu:)
Tomas S. 2005-06-10 11:22:07
Ponia ar panele Frida- tamstos "klabesena" ir "zodziu vratosena" labai kenkia to, ką jūs norite pasakyti, lygiui. Mažų mažiausiai jūs nelabai atidi, nes "kliaviaturiniu" klaidų darymas ir rašyba be "lietuvisku raidziu ir simboliu", sutikite, taip pat pasako šį bei tą apie jus, kaip apie žinutės autorių. O klystame mes visi, nes tai- žmogiška...
Indraja 2005-12-21 16:58:09
matau, p.frida jaucia iskrypeliska malonuma, erzindama kritikai jautria jauna autore be jokio preteksto.
frida 2005-06-10 14:13:44
nestokite ginti neapsiginančio:)
manyčiau, jog žmogus, jeigu rašo savo knygą, dėsto savo mintis, neturėtų bijoti kritikos ar kažkokių pastebėjimų. kas būtų,jeigu kiekvienas, parašęs sakinį, drebėtų nuo kiekvieno kitokio žvilgsnio, bijotų pastabų. kam tuomet iš viso rašyti, jeigu žmogus bijai kitų nuomonės. ką gi, atsiprašysiu, jeigu įžeidžiau. juk iš klaidų (pastabų) mokomės, ar ne?
al 2005-06-10 17:39:27
pasikartosiu,ir tikiuosi redakcija neistrins ;)
jeigu kritika reiskia vien tai jo..:)kritika:)
al al 2005-06-10 17:42:39
"vien tai jo" turejo buti:
"niekalai,nesupratau esmes!!!kaip galima taip rasyt??!!ta ir ta rastoja geriau parase..."
frida 2005-06-10 18:45:05
panele paliko vaikinas. bilen kas gali taip rasyti, ar ne taip? mazdaug, gyvenu gerai, tik jam nuejus salin noriu listi i krumus ir verkti. velnias, nebeturiu knygos,negaliu pacituoti. ne veltui el.knygynuose knyga patalpinta vaiku ir jaunimo skyriuje, kur s.geda raso vaikuciams knygeles:)
al 2005-06-11 14:44:57
jei panele(ponia?) frida bandot aplinkeliais mesti uzuominas,jog toks stilius-paliko vaikinas,buvo grazi istorija-parasiau knyga,kurioje smagiai isliejau dusia-yra grynas griekas,vertas tik "cosmo" nu tai galiu atsakyti: nebutinai :)galu gale kas sake,jog knyga turi pretenduoti i kazkokias elitines lentynas,ne vaiku ir ne jaunimo skyriuje. Tai yra ne kritika,o savo skonio issakymas,burbant, jog kitokie nepatinka..
Krekas 2005-12-22 09:20:17
2 frida: apie tai gali rasyti bet kas. Bet TAIP gali rasyti ne bet kas.
mama 2005-12-22 09:52:46
Gerb.Frida, nuoširdžiai turiu prisipažinti, jog tikrai nedrebu dėl išsakomos nuomonės apie mano knygą.Ypatingai dėl Jūsų.
Apsiginti? Nelabai matau reikalo gintis. Posakis „šuo loja, karavanas eina“ šiuo atveju tikrai labai tiktų.
Dėl jaunimo literatūros ir S.Gedos: turėčiau didžiuotis, jog mano knyga atsiduria tarp pačių nuoširdžiausių knygų- rašyti jaunimui ir vaikams (jei nori, kad tave skaitytų)- didis menas.O poną S.Gedą aš labai gerbiu ir su malonumu menu laikus, kai skaičiau jo knygeles.
Nemanau, jog esate pedagogė- meile vaikams ir jaunimui netrykštate.
Knygos- ne priverstinis dalykas.Jei stilistika nepatinka, kam tada skaityti ir švaistyti savo brangų laiką?:)
Linkiu geros dienos ir įspūdingesnių siužetų nei „mazdaug, gyvenu gerai, tik jam nuejus salin noriu listi i krumus ir verkti.“
Justina
Klia 2005-12-22 11:33:38
so,taip ir palinkesiu skaitovams - nesvaistykite savojo laiko:)
o as ir nesakiau, kad blogai buti tarp Gedos. dziaukites, ne visi ten patenka:)
shlyxtux 2005-12-22 11:43:13
geras "buti tarp Gedos"
frida: _bukas antakiai
Gedas 2005-12-22 12:15:41
netas nera darbas, uz kuri man moka:)relax
negavęs algos 2005-06-15 08:19:25
Teisingai, jeigu nemoka - būkim beraščiai! Už dyką galime kitus pamokyt, kaip reik rašyt - tegul jie ir stengiasi, o mums nemoka... nemoka, ot! :(
al 2005-06-15 15:10:26
''o as ir nesakiau, kad blogai *buti tarp Gedos*. dziaukites, ne visi ten patenka''
o as ir galvoju ar vienas cia dviprasmiskai supratau _smaagu O uz buvima tarp Gedos juk irgi nemoka,ar ne taip?sok
visgi be neargumentuotos asmenines nuomones kritikos nesimato,tasai ''isankstinio pasiuntimo'' klausimas buvo kur kas vertingesnis.
gie 2005-08-09 11:14:43
jezusmarija, na ir pridiskusinta. net ishsikeliau retorini klausima - ir kada zmones dirba???

o siaip tai irgi pasisakysiu - knygele pateko i rankas per draugus. Pati zinau kaip kartais smagu yra kartais rasyti, o dar smagiau skaityt, o dar paskiau SAVA kuryba pasitaro tokia sava, kad net grazi :) + visi mes "patys patys" ;)

Buchiau rekomendavus sau (ar kitiems) kai man buvo 17-23 metai. IMHO - eilinis dienorashtis, tik tiek, kad ishleistas (bus atminchiai)
o dabar, bliamba, su tokiu gyvenimu tempu yra laiko skaityti tik GERIAUSIOMS knygoms. ir nepriprasti prie beleko. O dar geriau - su gyvais zmonem sneketis.

ir apskritai - nesieeeskit fechuote jus tam i-nete, o padarykit SKAITYTA susitikima su autore - ir alaus pagersit (kam jau galima) ir pasidiskutuosit.
Net prisijungciau

Juk ""Besides, research shows that social connections can help with all kinds of
ills, including bad moods."
leb

hehehe.
psio lekiu dirbt subine
xixi 2005-08-09 11:46:38
gie, smarkiai vėluoji su patarimais cheche
Redakcija 2006-01-26 11:49:21
2 xixi

pati pama iua kai parasiau, ghe ghe ghe. Bet ruduo - diskusiju apie knygas metas ;)
nettro 2005-08-10 07:58:24
Koks Tau ruduo???
Rugpjūtis - pati ta vasara!!!
Valdas 2006-01-27 09:26:36
gie,kazka ryskiai uzsiskaitei po lapais :)
Skarlett 2005-08-20 06:40:04
siandien ir as perskaiciau sita knygute,,na negaliu pasakyti kad ji mane labai suzavejo,paprastute,lengva knygute,.Bet jaunutei Autorei didziausi aplodismentai nuo manes,juk tai pati jos kaip rasytojos gyvenimo pradzia,su laiku ir metais tobulejama,,linkiu ir Jai to pacio:)
p.s buvo vietu kur labai skaniai pasijuokiau;)
shimgong 2006-02-06 10:40:37
malonu, Skarlett.Tikiuosi, jog tolimesnė mano kūryba Jus ne tik prajuokins (šypt). Gero rudens.
Justina Stucinskaite-Serviene 2010-07-02 15:45:23

ačiū visiems kurie skaitė mano knygą ir dar jeigu patiko dar didesnis ačiū.
p.s išmokau rašyti CURT COBAIN vardą.

Autorė 2010-10-24 11:41:39

Komentatoriui, savo pasisakymą paskelbusiam 2010-07-02 15:45:23, norėčiau priminti, jog svetimo vardo ir pavardės naudojimas gali patraukti teisinėn atsakomybėn.
P.S. išsitaisykite klaidas.

Kornelija 2012-11-21 15:16:26

Sveiki, gal galite pacituoti, deditaciją, kuri yra knygos pačiame priekyje, kur kalba apie žmones, kurie randa panašumu su savimi, būčiau dėkinga;]

vika 2012-12-07 16:36:51

Aciu autorei uz sia puikia knyga, kuri padejo susivokti sunkiu (tuo metu man taip atrode) laikotarpiu :) Labiausiai man patiko visas pasakojimo ejimas i kulminacija ir tas momentas, kai ji pagaliau sutinka savo meile, kuris ja paliko ir nebejaucia to, ka atrode kaupe tiek laiko. Sis susidurimo su realybe momentas labai svarbus kiekvieno gyvenime, visas tas situacijos mistifikavimas, hiperbolizavimas ir pan....pasirodo toks bevertis, kai tam tikru momentu pamatai tiesa. Nors kiek skaiciau vertinimu, kad tai ne literaturos lobynas, man tuo gyvenimo atveju tai buvo labai didelis lobis :)

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.