Klaus Meier, Michael Heinzmann, Ahmad von Denffer, Katharina Ceming, Hans P. Sturm „PASAULIO RELIGIJOS“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2006-05-16

cover Apie knygą: Klaus Meier , Michael Heinzmann , Ahmad von Denffer , Katharina Ceming , Hans P. SturmPasaulio religijos
Leidykla: Jotema (2005)
ISBN: 9955130229
Puslapių skaičius: 385

Manau, neverta skaičiuoti, kiek yra knygų religijos tema. Visi garsiausi praeities meno kūriniai sukurti vienaip ar kitaip darant įtaką religijai. Žmonės nuo žilos senovės garbino įvairiausias dievybes, o šiuo metu pasaulyje išskiriamos bent penkios didžiosios religijos. Būtent apie jas ir yra ši knyga.

Pirmiausia, kuo knyga ypatinga. Tai nėra nuosekliai išdėstyta istorinė medžiaga, kurią būtų nuobodu skaityti. Apie kiekvieną religiją rašė skirtingi autoriai, tačiau knygos bendras bruožas – dėstymas beveik dialogo forma. Autoriai iškelia klausimą, į kurį patys ir atsako. Supažindindami su kiekviena religija, pradžioje pateikia labai glaustą informaciją apie religijos istoriją, o toliau – klausimai ir atsakymai, vadovaujantis chronologija. Tokia forma gali atrodyti šiek tiek keista, tačiau skepticizmas greitai išgaruoja, nes, mano manymu, tai puikus knygos rengėjų pasirinkimas. Knygą įdomu skaityti, be to, nebūtina tai daryti nuosekliai, galima tiesiog atsiversti bet kurią vietą.

Knygoje pateikiama daug įdomių su religijomis susijusių detalių, kurios ne visada paminimos kituose panašaus turinio leidiniuose. Tai šiuolaikiška knyga, kurios autoriai ne religiniai fanatikai, o objektyviai viską vertinatys religijotyrininkai. Knygoje pakanka ir istorinių faktų, ir pikantiškų smuklmenų, kurios tikriausiai ne itin priimtinos religijų pasekėjams. Daugelis „tiesų“ interpretuojama visai kitaip nei įprasta. Aptariant penkias didžiąsias religijas, taip pat nepamirštama ir dauguma jų atšakų, o pabaigoje pateikiama svarbiausių septyniasdešimt trijų religinių judėjimų ir bendruomenių apžvalga. Trumpai supažindinama su kabala, daosizmu, konfucionizmu, sikhizmu, šintoizmu, Jehovos liudytojų judėjimu ir kt.

Net neabejoju, kad didžiajai daliai, pvz., “Klausimėlio” dalyvių čia pateikta informacija bus dar negirdėta. Ar žinojote, kad Jėzus Kristus gyveno 7 amžiuj po Kristaus. Paradoksalu, tačiau tai tiesa, na, o jei jau šitai žinote, tai ar galėtumėte pasakyti kodėl? Ar žinote kas yra mandala? O Golemas, o Elijas?

Nors XXI amžiuje religijų vaidmuo gerokai sumenko, tačiau manau, kad dar yra žmonių, kurie tuo domisi. Tikintiesiems pravartu paskaityti knygą, kad žinotų kuo tiki, o netikintiems - kad susimąstytų, ar neverta patikėti. Galbūt išsirinksite jums patikusią religiją ir tapsite uoliais tikinčiaisiais.

„Pasaulio religijos“ – puikus gidas, klaidžiojant po religijų pasaulį. Vargu ar galima nubrėžti ribą, kokiai amžiaus grupei ši knyga tiktų ir patinkų, mano manymu, kiekvienas besidomintis dvasiniais dalykais apsidžiaugs perskaitęs šią knygą.

Ar tiki?

Komentarai

Agniezka 2006-05-16 16:27:47
Manyčiau tokią knygą visi privalo turėti savo bibliotekoje. Prieš keletą dienų įsigijau ir galiu drąsiai teigti, kad ji pasitarnaus ne tik mano žinioms, bet ir mano vaikams ir anūkams. Labai informatyvi ir gerai "surinkta".
Skaitytojas 2007-10-15 10:38:41
šią knygą skaičiau ir man labai patiko... daug reikalingos informacijos, ir jin pateikta trumpai ir aiškiai ;)
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.