Kultūros paveldo centras „ISTORINIAI PARKAI IR SODAI LIETUVOJE“

Autorius: Justinas Žilinskas
Data: 2001-03-03

cover Apie knygą: Kultūros paveldo centrasISTORINIAI PARKAI IR SODAI LIETUVOJE
Leidykla: Kultūros paveldo centras (1999)

Grožio toli ieškoti nereikia - reikia tik atsimerkti ir gerai apsidairyti. Šią banalią taisyklę dar kartą patvirtina šis leidinukas: užtenka pasamdyti gerus fotografus, gauti pinigų kokybiškai poligrafijai ir iš tiesų apleisti kampeliai knygų puslapiuose padvelks laukiama vasara ir kelionių romantika.

Leidinys - neblogas atradimas kelionių mėgėjui: jo pagrindinėje dalyje trumpai pasakojama net apie 28 gražiausius Lietuvos parkus. Vienam parkui skiriami 2-3 puslapiai, pristatoma ir parkų istorija, ir jų kūrėjai (tarp kurių daug žymių Vakarų Europos architektų), aptariami stiliai, struktūra, augmenija ir įvairios įdomios smulkmenos. Beveik visi aprašymai iliustruoti labai kokybiškomis nuotraukomis. Taip pat yra nedidelis straipsnelis apie Lietuvos parkų istoriją bendrai bei, manyčiau, palyginimui - apie parkus Nyderlanduose.

Ką galima pasakyti leidinį pavarčius ir aplankius kai kuriuos iš parkų? Nemokame saugoti to, ką turime. Ir naudos iš to nemokame pasidaryti. Gerai, kad, pvz., Paežerių (Vilkaviškio raj.) dvaras sovietmečiu buvo patekęs į geras rankas - sako, melioratorių viršininkas pavaldiniams su batais neleisdavo per senovinį parketą tapnoti, bet jei vieni saugojo - kiti griovė: pakėlė ežero lygį, sunaikino kelis tvenkinius, užtvindė pusiasalį ir parkas jau subjaurotas.

Beje, kai kurie iš pačių gražiausių parkų - vilniečiams čia pat, ranka paduoti: tai ir Lentvario, ir Trakų Vokės, ir Verkių, ir apleistasis prezidentinis Užutrakis. Taigi, pavasaris jau tuoj - metas tepti ratus ir į keliones!

Įvertinimas tarp tokio stiliaus knygų 10 balų sistemoje:

Informatyvumas - 9 Vizualumas - 10

Bendras - 9,5

Švėkšnos parko (Žemaitija) fragmentas

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.