Leonid Aliochin „PUOLĘ MULTIVERSUMO ANGELAI“

Autorius: Gediminas Kulikauskas
Data: 2005-04-18

cover Apie knygą: Leonid AliochinPUOLĘ MULTIVERSUMO ANGELAI
Leidykla: Eridanas (2005)
Puslapių skaičius: 310
Nors ant lietuviškųjų šio romano viršelių siautėja gašlūnai angelai ir raivosi ne mažiau "įkaitusios" moteraitės, nereikėtų manyti, jog "Eridanas" mums pristatė sunkiasvorės erotinės fantastikos romaną.

Tai jau veikiau kažkoks sunkiasvoris militaristinis pop cyberpunk porūšis: "kietas" stilius, nežmoniškas korporacijų pasaulis, įvairiausi žudymo būdai ir su meile aprašyta ateities kovinė technika - visa tai pateikiama ganėtinai lengvai, rašymo stilius nėra toks sunkus kaip grynakraujo (ar veikiau klasikinio) cyberpunk.

"...ne knyga, o tūkstantis ir vienas būdas užmušti žmogų, autorius tikrai nepagailėjo fantazijos žudymo įrankiams...", "Laabai dinamiškas siužetas, nors autorius ir persistengė su lavonų ir kraujo kiekiu...", "Ginklus autorius myli ir smulkiai juos aprašinėja", - internetiniuose forumuose antrina ir kiti romano skaitytojai (beje, absoliuti dauguma, sprendžiant pagal pseudonimus, vyriškos giminės). Tačiau ne viskas taip paprasta - į siužetą apsčiai primaišyta ir postapokaliptinių motyvų, o futuristines kovų scenas keičia ganėtinai neblogai suregzta detektyvinė linija. Fone, aišku, būtini prieskoniai: sekso-sadizmo scenelės. O jau minėtų motyvų, idėjų bei techninių išradimų gausa pamažėle kone ima varginti, it šiek tiek persūdytas patiekalas. Vis dėlto knyga tikrai įdomi, dinamiška ir visokeriopai rekomenduotina "karinės SF" gerbėjams. Nors ne tik jiems - romanas pretenduoja ir į vadinamojo "rusiškojo cyberpunk" atstovus, taigi, užtenka ten ir antiutopinių-postapokaliptinių-modernių technologijų vaizdelių. Ar tai tikrai cyberpunk, juo labiau pakankamai egzotiška bei sunkiai apčiuopiama "rusiškoji" jo atmaina, pasakyti sunku. Akivaizdu tik, kad autorius puikiai žino šio žanro klasikus ir nevengia iš jų švelniai pasijuokti.

Trumputis siužeto aprašymas: katastrofą išgyvenusi žmonija baugiai įsitvirtino keliolikoje daugiaaukščių (antžeminių ir požeminių) miestų-tvirtovių. Šias citadeles periodiškai, porąsyk per metus, apgula išprotėjusių iš neapykantos žmogui meta-gyvūnų gaujos. Šie nenaudėliai monstrai radosi vadinamojo Lūžio metu, kai dėl nežinomos priežasties (o tiksliau, nežinomų evoliucijos mechanizmų) jau beišmirštančios gyvūnų rūšys žaibiškai evoliucionavo/mutavo ir kone išstūmė žmoniją iš planetos.

Miestų-tvirtovių viduje - nesaugiau, jų gyventojai valdomi korporacijų, ordinų ir pan., kiekvienas kurių atstovauja savotišką išgyventi siekiančios žmonijos kryptį - vieni skiria dėmesį genetinėms kūno manipuliacijoms, kiti - kiborgizacijai, treti virtualiajam pasauliui. Ir būtent iš ten atslenka naujas pavojus: po miestus ima blaškytis mirtinai pavojingi "puolę angelai" - antivirusinės programos, užvaldžiusios žmogaus kūnus ir, kaip tas terminatorius, turinčios vieną tikslą - surasti bei sunaikinti hakerius ne tik virtualiame, bet ir realiame pasaulyje. Taigi, įsivaizduokite kokį "Norton antivirusą" terminatoriaus kūne, besiblaškantį po miesto gatves ir sukaliojantį sprandus vargšams hakeriams...

Na, tai tik keletas iš keliolikos siužetinių linijų, kurias skaitant dažnai tenka tik pavydėti autoriui jo vaizduotės. Ir dar - romanas, kaip jau tikriausiai supratote, veikiau skirtas berniukams, nei mergaitėms..

Kraujas ir ginklai

Komentarai

kitas tox 2005-11-17 11:14:04
Na, kol apžvalgos nebuvo tai plepėjot apie šią kn., o kai pasirodė - nė žodelio. Labai nuvylė ar ką?
Valdas 2005-04-19 16:10:55
Ne tas žodis...
Gedas 2005-04-19 16:37:48
Che, vadinasi knygos pardavimai bus geri...
amtix 2005-11-18 14:57:04
pasimeciau Tai čia aš priskiriamas prie tų, kurių nuomonė visada priešinga komerciniams knygų vėjams? :)
murmt 2005-11-18 16:42:02
"sunkiasvoris militaristinis pop cyberpunk porūšis: "kietas" stilius, nežmoniškas korporacijų pasaulis, įvairiausi žudymo būdai ir su meile aprašyta ateities kovinė technika - visa tai pateikiama ganėtinai lengvai"

Tai sunkiasvoris ir kietas ar lengvas pamislykim
Gedas 2005-04-20 11:02:09
na, sudėliokim: knygelė "skaitosi" pakankamai lengvai, nors militaristinėmis, technikinėmis detalėmis, susirėmimų scenomis balansuoja ant persisotinimo ribos. Ar aiškiau?
Vaidotas L. 2005-04-20 18:56:41
Labai geras romanas. Seniai skaičiau tokį įtraukiantį kūrinį. Puikus veiksmas, daugybė užuominų į kitų kiberpankistų kūrybą. Be to, tai pirmasis autoriaus romanas. Nuostabus debiutas. Neprisimenu, kad kas nors pasaulyje būtų debiutavęs tokiu GALINGU romanu. 10 balų Eridanui, kad pastebėjo ir išleido šį romaną.

P.S. Lietuviški viršeliai, beje, nepalyginamai patrauklesni už rusišką originalą. SKAITYTA galėtų įdėti ir rus. variantą, tada visi galėtų palyginti.
Edgaras 2005-04-20 19:10:53
Man tai pvz irgi labai patiko. Svarbiausia, kad skaityti yra tikrai idomu. Jau cia kazkur buvo pasakyta, tik pakartosiu - Puole Angelai kur kas idomiau uz Lavina. Aliochinas - jega.
Ir nesikabinekit prie virsheliu - labai menishki ir traukia aki.
Gedas 2005-04-20 20:34:37
"SKAITYTA galėtų įdėti ir rus. variantą, tada visi galėtų palyginti."
Palyginti galite čia:
http://www.fantastika.lt/content.php?id=316

O lietuviško viršelio bėda, giliausiu imho, kad skaitytojas, griebęs knygą "pagal viršelį", neras joje to, ką viršelis pateikia. Ir, atvirkščiai, cyberpunk mėgėjas, jei teks spręsti pagal viršelį, vargu bau įžvelgs jame mylimo žanro bruožus.
Su rusišku variantu šiuo atžvilgiu viskas tvarkoj - jis bent apytiksliai atspindi knygos siužetą ir dvasią.
Lietuviško gi, pavadinimo-pateikto vaizdo sąsaja aiškiausiu būdų žada mums erotiką, kokį F. H. Farmerio tipo erotinės fantastikos kūrinėlį ar pan.
Vika 2005-04-21 08:36:09
Rusishkame virshelyje tematau kazkokius vijoklius ir nuspurusi bomzha, o Eridano virshelis kur kas labiau intriguojantis.
o romanas - puikus, ir ne tik berniukams.
Valdas 2005-04-21 09:02:23
Pasijutau dinozauru ir beviltišku snobu hash Ignored
Gedas 2005-04-21 09:18:42
O taip. Eridano viršelio detalės kur kas pikantiškesnės (ypač antros knygos:) A, supratau, čia gi "puolęs angelas", pasigavęs, hakerę tvarko...
O išpampęs sparnuočio padargas, žinia, kur kas labiau "intriguoja", nei "kažkokie vijokliai".
Gedas 2005-04-21 09:20:56
Valdai, gali brūkštelt kodėl nuvylė? Nes diskutuot tik dėl skonių skirtumo, žinai...
Algirdas 2005-04-21 09:57:42
Šiaip jau Vika yra teisi, nes rusiškame viršelyje tikrai matyi tik vijokliai ir bomžas, kuris, beje, yra Rojus Kompleinas. Taip, taip Rojus Kompleinas iš Briano Aldisso romano NON-STOP. Nes rusai Aliochinui uždėjo NON-STOP viršelį, todėl aišku, kad tai, kaip sakoma, nei į tvorą, nei į mietą.
O jeigu puolęs angelas ir "tvarko" hakerę - tai kas? Romane daug sekso scenų ir visai neblogų.

P.S. Įsitikinti, kad ruseliai įkalė NON-STOP viršelį Aliochinui galima britiškame amazon.com'e.
valdas 2005-04-21 10:33:00
"Lavinos" gijoje jau rašiau, bet galiu pakartot. :) Knyga perkrauta siaubingai nelogiškų dalykų net nebandant jų nors minimaliai pagrįsti.
Bum bum ach oi, ateina super terminatorius ir visus šaudo, po to ateina dar didesnis terminatorius ir nušauna pirmąjį (nors pagal ankstesnį kontekstą jau tas pirmasis buvo kiečiausias). O dar po to paaiškėja, kad visus pergudrauja iš vis bile kas be jokių pribumbasų.
Po to tas pusdievio nužengusio iš virtualybės variantas, maždaug: "virtualybėje hakeris gali landžiot kiaurai plieno seifus, tai ir realybės užtenka panorėt ir..." Ir kas svarbiausia - pavyksta! Jei jau čia sf, tai bent kažkaip pagrįstų tokį leptelėjimą... Po to kažkoks orakulas būtinai vaikosi pusdievį, kad jo kūną gaut, nors senų seniausiai galėjo panašiais metodais apsėsti kokį nors gyvą žmogų pats ir gaut tokias pat galias. Po to kažkokie mistiniai dvigubi chromosomų rinkiniai...
Čia truputį chaotiškai išsiliejau, bet toks įspūdis, kad rašyta dėl daugybės sprogimų ir paskui bandyta išsipainiot iš situacijų kur nusišnekėta.
Gedas 2005-04-21 11:25:27
Algirdui:
Aišku, kad nė vienas viršelis nėra specialiai pieštas Aliochino romanui, tačiau NON-STOP-inis bent jau artimesnis romano siužetui ir dvasiai (keista, kad daugelis teįžvelgia vijoklius ir bomžus, kai, bent jau man, puikiausiai matyti pusiau praviros, vijoklių paglemžtos durys, kokie tai mechanizmų kontūrai gilumoje, žodžiu, ganėtinai niūrokas postapokaliptinis vaizdelis, savo dvasia kur kas artimesnis cyberpunk į kurį lyg ir pretenduoja ",...angelai", nei fantasy/erotiniai Luis Royo piešiniai, kuriuos su knyga sieja gal tik žodžiai "puolę...angelai" ir tai, kad romane yra (šiaip jau ganėtinai negausių, nei nuteikia viršelis) sekso scenų.
Imho, ganėtinai menkos sąsajos, bet kiekvienam savo. Svarbu, kad išleista pakankamai nebloga knyga, tikėtis kad ji šokteltų dar ir per "geltonosios literatūros" kartelę jau būtų per daug.
Bakoozhe 2005-11-21 16:14:45
Ką tik perskaičiau. Pritrenkiantis įspūdis. Vienas geriausių SF romanų per pastaruosius metus. Su įdomumu lauksiu, ką dar parašys Aliochinas.
sapienti sat 2005-11-22 13:40:25
Vaidotas L.
"Labai geras romanas. Seniai skaičiau tokį įtraukiantį kūrinį"
Edgaras
"Man tai pvz irgi labai patiko. Svarbiausia, kad skaityti yra tikrai idomu."
Kostas
"Ką tik perskaičiau. Pritrenkiantis įspūdis."

Man vaidenasi ar čia reklaminiai robotai rašinėja? O gal žmonės tiesiog be fantazijos?
Vidas 2005-04-25 10:33:48
Pats tu robotas be fantazijos.
Labai geras romanas.
Lina Krutulyte 2005-11-22 17:31:21
Labai gerai įspūdingas, pritrenkiančiai įtraukiantis ir įdomus skaityti romanas.
varzha 2005-05-03 14:50:49
niu mergaitės irgi paskaitinėja popsinę militaristinę fantastiką, pretenduojančią į kiberpanką :)
ir jei jau tame lygyje žiūrėt, tai burcevas šimtą kartų geriau. imo, didžiausias trūkumas "Angelų", kad autorius mėtosi tarp siužetinių linijų ir mėgina sukurti daug pačių pačių pagrindiniausių :) herojų. o rezultatas - nei vieno veikėjo, kuris būtų išskirtinis, ir nei vienos istorijos, kuri būtų labai įdomi. na... tamplieriai buvo neblogai, bet kad ten su jais daug nesiterlinta.
vėlgi anturažo prasme, tai tamplieriai neperspjauna Šeli (kuris Meri i Persi, arba Mersi). Nors - ko gero - geriau už Zoričiaus Avgustinus :D
yo mai jo 2005-06-15 17:42:22
jama kebryte.
nereali knyga.
rulinaaaaaaaaa. ne ka prasciau nei atspindziu labirintai.
va pagal ja filma prastumus, tai matrix butu pavesyje palikta.
libra 2011-07-19 18:57:36

Mergaitėms ši knyga irgi patinka :) Senokai skaičiau, bet vis dar prisimenu įspūdį. Super!

3 2012-11-18 00:26:04

kokius 3 kart jau skaiciau. tai patys spreskit ar patiko ;)

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.