Maksas Frajus „ATĖJŪNAS“

Autorius: Gailė N
Data: 2006-03-29

cover Apie knygą: Maksas FrajusATĖJŪNAS
Leidykla: Nieko rimto (2005)
ISBN: 9789955683285
Puslapių skaičius: 422

Atrodo, kad dėl neaiškaus adresato Makso Frajaus „Atėjūnas“ ir „Amžinybės Glėbyje“ daug kam praslys pro akis nesukėlę susidomėjimo. Ir kalti mūsų leidėjai. „Echo labirintų” serijos leidimas – kažkoks nesusipratimas: viršelis, iliustracijos, netgi pati leidykla – „Nieko Rimto“, leidžianti linksmas Vytauto V. Landsbergio knygeles vaikams su dar linksmesnėmis Sigutės Ach iliustracijomis, visa tai lyg ir turėtų sudominti jaunesniuosius skaitytojus. „7 Meno dienos” irgi teigia, kad tai – grožinė literatūra vaikams. Galbūt Sigutės sukurti apsnūdę viršelių katinai ir pritrauks vaikus pavartyti knygas, tačiau po to jie išsigąs ne vaikiško šrifto dydžio bei apskritai pačio knygų storio ir padės jas atgal į lentyną. Suaugęs, tuo tarpu, dėl vaikiško apipavidalinimo, irgi dėmesio į jas neatkreips, nors knygos ir yra skirtos būtent jiems.

Labiausiai gaila, kad knygas pro akis praleis ir konkreti jos auditorija – fantastinės literatūros mėgėjai, nes tai aukščiausio lygio nuotykinė fantasy. Ir tikrai ne vaikams.

Maksui, kuris, jo žodžiais tariant, visuomet buvo klasikinis nevykėlis, pasitaiko proga per sapnus nukeliauti į kitą pasaulį ir ten susikurti visai kitokį gyvenimą – susidedantį iš nuostabaus miesto su savo miestiečiais ir jų keistais, be magijos neapsieinančiais įpročiais, iš aštrialiežuvių bendradarbių, tampančių artimiausiais herojaus draugais, niekad nepraleidžiančiais progos pertraukti vieniems kitus per dantį, ir linksmos jų kasdienybės, anaiptol ne kasdieniškos dėl netikėčiausių nutikimų. Galų gale čia Maksas tampa nepakeičiamu, ne tik dėl atrastų savyje įvairiausių galių, bet ir apskritai dėl pačios jo asmenybės, kuriai taip ir nepavyko rasti vietos savo gimtajame pasaulyje. Svarbiausia Maksui – jo darbas, kurį jis gali dirbti naktimis, juk tik dėl buvimo visiška pelėda jam anksčiau taip ir nesisekė prisitaikyti prie gyvenimo. Na, daugiausia naktį. Jeigu ne naktį, tada jį gelbsti kamra, tenykštis kavos pakaitalas, bei kiti gėrimai. Negalima pamiršti ir Echo miesto kulinarų meno, daug kur pagardinto žiupsniu vienos ar kitos pakopos magijos, kurio žinovais, besiginčijant, kas tą dieną moka už visus, ir išbandant vis naujus restoranus, tampa Maksas ir jo kolegos.

Šis herojus negali nesužavėti. Jo komanda – tuo labiau. Ypač, jei lengvai pasiduodi humoro jausmo nestokojančiai kompanijai, Echo miesto Mažajai Slaptajai Paieškos Kariuomenei, kurios pareiga saugoti miestą nuo nusikaltimų ir juose įsivėlusios uždraustosios pakopos magijos, tai yra, aukštesnės nei penktojo lygio...

Maksas - klasikinis, žavus herojus, turintis tam tikrų ydų, kurios jį padaro tik dar žavesnį. Tačiau ilgainiui visur jį lydinti sėkmė ima nusibosti. Kiek galima be jokios patirties būti visur pačiu šauniausiu, greičiausiu, sumaniausiu? Turint omenyje, kad tai tik dvi knygos iš kol kas dešimties parašytų, neaišku, ko laukti toliau. Atrodo, kad daugiau siekti nebėra ko. Kas žino, gal paskutinėse knygose aprašinėjama, kaip jis augina krūvą putliaveidžių vaikučių, kurie tampa naujaisiais herojais?

Ir kažkodėl jam labai trūksta pomėgio menui, konkrečiai – muzikai. Taip ir norisi, kad Eche atsirastų kokių nors bardų, linksminančių Makso ir kompanijos lankomų restoranų publiką.

Makso kolegos žavumu irgi neatsilieka. Seras Džufinas – „gerasis dėdė“, mokytojas, o tuo pačiu ir šefas, kitame pasaulyje suradęs neįtikėtiną darbuotoją naktinei pamainai, rūstus ir amžinai rimtas mirtinų rankų savininkas Lonli – Loklis, kurio vardo niekados teisingai neištaria linksmasis Melifaras, Dieninis Slaptosios Paieškos Kariuomenės Veidas, iš visų, turbūt, labiausiai besivaržantis su Maksu dėl šmaikštuolio laurų; Klausantysis Kofa, Ledi Persekiotoja Melamori, paukščių burivuchų sergėtojas Lukfis, galų gale netgi pats Miesto Policijos viršininkas, storasis keikūnas Bubuta – sudaro komandą, kuriai neįmanoma atsispirti. Verčiant pirmuosius puslapius ima džiugesys, kad liko dartiek daug, o verčiant paskutiniuosius, ima liūdesys, kad viskas jau baigiasi. Ir iš tiesų, užvertus paskutinius lapus liūdna, lyg išsiskyrus su draugais. Ir norisi DAR.

Nors knygos ir sudarytos iš atskirų pasakojimų, kurių kiekvieno pagrindas – Slaptosios Paieškos Kariuomenės tiriamas koks nors vykstantis ar įvykęs, keliomis pašalinėmis istorijomis paįvairintas, nusikaltimas, nėra taip, kad galėtum skaityti bet kurią dalį ar bet kurią knygą be tvarkos. Eilės reikia laikytis, nes kuo toliau, tuo daugiau komentarų apie ankstesnius įvykius. Vienoje dalyje atsiranda koks nors juokelis, o žiūrėk, po kelių kitų,jį ima kas nors ir vėl pamini.

Visos istorijos tiesiog „ryjasi“, galbūt, tai paprasčiausiai priklauso nuo skonio. Kerintis herojus, kurio linksmomis akimis stebime pasaulį, humoro nestokojantys kolegos, šmaikštūs dialogai, dinamiškas veiksmas, nespėji atsikvėpti – ir jau pabaiga.

Pirmoji knyga „Atėjūnas“ yra daugiau kaip įvadas, kuriame mes supažindinami su pasauliu lygiai tai pat, kaip ir Maksas, o antroji dalis „Amžinybės glėbyje“ – tai jau savimi pasitikinčio Echo miesto gyventojo, Naktinio Slaptosios Paieškos Kariuomenės Veido, Makso nuotykiai. O kas toliau?

Toliau – liūdnas išsiskyrimas su šia kompanija, nors ir tik iki gegužės mėnesio, kada, kaip teigia žinutė knygos gale, bus išleista trečioji Echo labirintų dalis – „Paprasti stebuklingi daiktai“. Įdomu, kas dabar bus ant viršelio, juk Makso katinaiArmstrongas ir Ela jau pavaizduoti, gal dabar, tęsiant gyvūnų temą,bus Kurušas, išmintingasis paukštis burivuchas, o gal ledi Melamori gauruotasis chubas? Laukiam.

Laukiam

Komentarai

Žvilgsnis 2006-03-29 06:48:01
Taip taip, viršeliai - kažkoks nesusipratimas: perskaičiau "Atėjūną" - pirmąją "Echo labirintų" knygą ir iki šiol knygynų pardavėjoms aiškinu, kad perdėtų tą knygą iš ikimokyklinukams ir pradinukams skirtų lentynų. Jos įtariai dar kartą pavarto ir pasako: taigi žiūrėkit, ir viduj kokios švelnios iliustracijos, čia - tik vaikams... O kad ten viduj nuostabiausia juodoji fentezi ir kraujas liejasi laisvai, visiškai dzin. Gal Sigutei Ach pritrūko kantrybės skaityti? Netikiu, kad piešė įsigilinusi...
Gedas 2006-03-29 06:51:14
Tegul skaito ir vaikeliai.. Ach, niekaip negaliu priprasti prie to apibūdinimo: "magiškoji fantastika", matyt, man fantasy ir liks fantasy..;)
magyla 2006-03-29 07:16:14
Fantastiška knyga 1liux surijau abi pirmąsias dalis su didžiausiu malonumu, o dabar net pasiryžau viską perskaityti originalo kalba, tikiuosi, kad įveiksiu aš jas, nes nepanašu, kad viską išvers į lietuvių kalbą. O man dar labai labai patiko Chufas, kuris pirmoje dalyje dažnai pasirodydavo, o antroje vos kartelį :( Bet gal kitose vėl jis bus :)

Beje, o dėl viršelio, tai bent jau pačiai Autorei labai patiko Sigutės nupiešti viršeliai ir sakė, būtent taip ji įsivaizdavo jas apipavidalinant. Beje, o Sigutė netgi jau žino, kas bus trečiosios knygos viršelyje...
Mumu 2006-04-19 11:47:36
aš dabar skaitau pirmąją dalį. na, tiesiog super knyga 1liux. nusipirkau tiesiog kažkaip intuityviai, nieko apie ją nežinodama. ir tikrai buvau įsitikinus, kad tai knyga vaikams - suklaidino katinas ant viršelio cheche
Mija 2006-04-19 13:55:13
Nesutinku, kad šios knygos tik suaugusiems. Bent jau paaugliai tai tikrai gali jas skaityti. O šiaip man asmeniškai jos yra mėgstamiausios knygos po Hario Poterio ir Žiedų valdovo, patikėkite- tai daug ką reiškia.
Leleo; 2006-05-01 11:49:42
Sveikuciai! Pritariu: Fantastishkos knygos! Net nebezinau kurios geresnes HP ar echo labirintai.. Labai daug ka reishkia tie nuostabus juokeliai ir net pats pasakotojas (pagr veikejas)Liudesys ima kad negaliu skaityt toliau;[Gal kas zinot kokia diena ishleis 3 dali Paprasti stebuklingi daiktai?
Leleo 2006-05-01 11:55:51
O Kaciukai nekalciausios butybes pasaulyje! Nesu mates tokiu nuostabiu virsheliu! Prie ko cia vaikai niekajp nesuprantu... Juk jie kajp tik gal nesupranta to paslaptingumo, magishkumo...
Vikas 2006-05-02 06:41:46
Irgi tik ka pradėjau skaityt. Visai smagiai skaitos, nors Terry Pratchetas man - smagiau.
Mumu 2006-05-04 13:57:18
gal kas žinot, kur būtų galima paskaityt apie autorių?
Saulius 2006-05-05 08:23:21
Maksas Frajus - pseudonimas, tikrasis autorius - Svetlana Martynčik.
Lietuviškai apie Fraju ko gero nieko ir nebus, rusiškai - http://frei.hobby.ru, http://www.frei.ru
Leleo 2006-05-10 11:01:42
Kada ishleis 3 daly?;/
magyla 2006-05-10 13:15:08
Leidėjai sakė, kad ji dabar ruošiama spaudai, o kada tiksliai bus nepasakė :/
Pijus 2006-05-11 11:15:39
Koks shudas! Man tai jau atsibodo kasdien vaikshciot y knygyna.. Pardavejos jau girdejau shnibshdas, kad - va, antai koks beeprotis... ;D
Pijus 2006-05-11 11:18:08
Ignored
Elektroninis Raimondas 2006-05-11 15:43:19
O kas nors zino ar pirmos penkios knygos elektroniniame formate, kurias galima nusisiurbti is oficialaus tinklalapio (zr. auksciau), pilnos?
Nuorodu policininkas Raimondas 2006-05-11 15:44:15
Beje nuoroda i apzvalga su klaida. Turi buti "Atejunas", ne "Atjunas" :)
magyla 2006-05-11 18:15:58
Elektronininiam Raimondui:

Atrodo, kad ten yra pilnos, knygos. Tačiau šiame puslapyje http://www.fictionbook.ru/en/author/frayi_maks/ yra visos, ir tikrai pilnos knygos. Tik kiek pamenu, čia reikia tiksliai susižiūrėti pavadinimus, nes kai kurios knygos skeltos į kelias dalis, o kai kurios apjungtos. Aš tai jas atsirinkau pagal turinius, tai yra pagal skyrių pavadinimus. :)
Vaiduoklis 2006-05-24 20:29:48
Cha, as jau visas skaiciau. Rusiskai spausdintas. Ten kuo toliau tuo fainiau!
eimi 2006-05-29 17:01:30
nu bet as nesuprantu kodel ant virselio katinas?Skaitau knyga ir jokio katino kaip nera taip nera...
Mumu 2006-06-05 11:50:24
taigi knygoj net du kašarai - Ela ir Amstrongas :)
Gabriukas 2006-06-08 15:54:52
Bet knygynuose kajp nepasirodo , tajpp nepasirodo........
Ela 2006-06-12 08:21:44
Chebra, ketvirtadienį 17 val. "Arkos" galerijoje Aušros Vartų g. 7 įvyks šitų knygų pristatymas. Dalyvaus autorė. Aš tai eisiu. Gal leidėjai pasakys, kada pagaliau išeis naujoji knyga.
Uoda Bamba 2006-06-12 08:34:48
Na, taip, knygas reikia pristatinėtti beveik darbo laiku, be to, prabėgus pusei metų nuo jų pasirodymo. Siūlyčiau taip pat pakviesti knygynų atstovus, kad jie nustotų krauti Frajų prie vaikiškų, nes nenustebčiau, jeigu vieną dieną leidyklą užpuls nuo kraujo kiekio apakusių tėvelių laiškai.
Gedas 2006-06-12 09:20:41
Nieko tegul tik krauna, labiau į viduvasarį (kai žurnalistams ypač nėr apie ką rašyt) bus organizuojamas hyperskandalas spaudoje dėl Sapkovskio, Geimano, o va dabar - ir Frajaus priskyrimo vaikiškai literatūrai (su gausiomis ypač "riebių" tekstų vietų citatomis).
Smile 2006-06-12 16:53:05
SUUUUUUUUUUUUUUUUPERINE KNYGA - blyn pagaliau isejo kazkas tikrai gero!!!!!!!!!!!!!!!! As tai paminkla leidyklai "Nieko Rimto" pastatyciau...niu uz tai kad jie is tiesu leidzia knygas, o ne kazin kokia tai makulatura :) Beje, ar zinot, kad si ketvirtadieni (15 d. 17 val.) Arkos galerijoj bus situ knyguciu pristatymas, kuriame dalyvaus ir pats Maksas Frajus, ir Sigute Ach, ir verteja Saukaityte ir dar turbut kazkas :) tai va gera naujiena, ane?
Noreciau but Maksu 2006-06-12 17:01:10
Smile, brangioji, naujiena tikrai gera, tik kad jau nebe naujiena, kazkas apie tai jau rase, ir kazkas jau net susinervino, kad tai beveik darbo laiku. Ne nu jau isradingumo tai Nieko Rimto pritruko - galejo pavyzdziui surengti pristatyma, siauciant vetromt kur nors ant uzupio stogo ir, eiskiai, po dvylikos :) nu, bet as irgi eisiu, kaip normalus zmogus, ir 17 val., ir, jei ne graziuoju, tai piktuoju, issireikalausiu TRECIOS KNYGOD ISLEIDIMO DATOS!!!!!!!!!!! ...ir mane uzkniso i knygynus vaiksciot, ka as normalus, ar ka? :) nu tai ka iki susiregejimo lyg tikroveje :)
Uodas Bamba 2006-06-12 19:41:21
O vat užslėptas piaras gali pradėti ir erzinti subine
Mantas 2006-06-12 22:05:28
E... Tai Maksas Frajus - pseudonimas, taip? Tai... Lietuvis autorius? Tai... knyga verta beviltiškai senų skaitytojų dėmesio (kodėl lyginama su HP)? :)
magyla 2006-06-13 06:50:40
Ne, autorė rusė, tik šiuo metu gyvenanti Vilniuje. :)
Uodas Bamba 2006-06-16 05:45:26
Nu, "chebra", kaip praėjo pristatymas? Kas buvo įdomaus? Ar leidykla jau žino, kada išleis trečią knygą? Duokit gerų naujienų, a? :)
Ela 2006-06-16 07:55:42
Pristatymas buvo prikolnas: autorė šmaikšti, kompanija neišsižiojusi,vynas geras. Gailėkitės, kas nebuvot.
Mumu 2006-06-16 12:49:16
o tai dėl trečios knygos kaip, a?
Smile 2006-06-19 14:22:25
pristatymas vykes, tik kada iseis trecia dalis taip ir nepaaiskejo... liuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuudna labai :(
Ela 2006-06-23 09:30:09
Leidėjai sako, kad kitos knygos išleidimas priklausys... nuo skaitytojų. Atseit, jeigu knygas gerai pirksit - išleisime, jeigu ne - apsieisit.
Gedas 2006-06-23 09:54:42
Žvelgiant iš skaitytojo pozicijų: kam man pirkti tas pora knygų, jei nėra jokių garantijų, jog išvers visas?
Tada geriau tuos pinigus išleisiu susipirkdamas rusiškai, kur jau: a) išleista ir neteks kukuot ir virkaut nebesulaukiant kitų knygų b)gerokai patogesnis, ne toks griozdiškas knygos formatas c) visada geriau skaityti originalo kalba
bangis 2006-06-23 11:36:22
Žvelgiant iš leidėjo pozicijų - jei išleistos jau dvi knygos, ir jos nuostolingos, kam merkt pinigus į trečią? Juolab kad bet kurio ciklo kuo vėlesnė dalis, tuo prasčiau perkama ;)
Gedas 2006-06-23 11:48:09
Ir Gleno Kuko? :) Ir Hario Poterio (prasčiau perkama)?
O šiaip atsargaus skaitytojo principas tuomet turėtų būti - kol neišleido viso ciklo, fig aš jum pirksiu. O jei dar ir leidykla atsargi - kol neišpirkot pirmos dalies, fig jum daugiau leisiu - ciklas sėkmingai nuges.
bangis 2006-06-23 18:00:26
Išimtys tik patvirtina taisyklę. Iš savo ne tokios jau menkos patirties galiu netgi pridurti, kad dvitomio antro tomo - ir tai nuperkama mažiau. O Poterį irgi, manai, leistų toliau, jei jau pirmi du-trys tomai būtų buvę nuostolingi?
Taip kad normalus leidėjų atsakymas. Nė viena leidykla nėra "Caritas".
kaip 2006-06-25 16:07:20
Reikėjo normalų iliustratorių pasirinkt, tai ir pirktų geriau. Prisiklausiau, kad knyga superinė, nuėjau į knygyną, pačiupinėjau ir nekilo ranka pirkti knygos, su tarybinio "genio" stiliaus iliustracijom. Kas, kad ten viduj, gal ir super, bet labai neskaniai atrodo.
Vikas 2006-06-25 21:23:51
Aš tai nesuprantu, ko jūs taip visi dėl tų katiniškų viršelių ir knygos apipavidalinimo purkštaujat? Juk verta dėmėsio knyga (o aš tikiu, kad šiuo atveju taip yra yra) bet kuriuo atveju sulauks skaitytojų dėmesio. Ir man pavyzdžiui tie viršeliai visai patinka ir apetito negadina :) Būtų įdomu, ka komentuotojai siūlytų "dėti" ant viršelio - gal koki standartini kičą, dažnai besipuikuojantį SF knygų viršeliuose su pusnuogėm amazonėm, raumeningais, "pilvopresingais" herojais arba magais, kuriems iš akių žybčioja žaibas?
Mumu 2006-06-27 13:57:12
aš į knygą kaip tik atkreipiau dėmesį dėl viršelio. Viršelis man labai čiki.
Ela 2006-06-28 10:47:25
Baikit baikas. Galų gale knygą galima "aprengti" nors ir laikraščiu, jeigu viršelis akis bado.Kitas dalykas - ekonominiai sumetimai. Čia jau nepašokinėsi.
patiko 2006-06-30 16:50:04
o siaube. prazioplinau knygos pristatyma.
skaiciau 3ciklo knygas orginalo kalba.
laaabai patiko. tik nepatartina skaityti alkanam;)
puikus humoras, puikus siuzetas. supar supar;)
Skaitytojas 2006-09-02 16:03:03
SEMESIO DEMESIO DEMESIO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MAKSO FRAJAUS TRECIA DALIS BUS ISLEISTA SPALIO MENESIO PRADZIOJE !!!!!!!!
(TELEFONO , KURIUO GALITE PASIDEIRAUTI PRASYKITE BALTU LANKU KNIGYNE )
Magyla 2006-12-12 06:19:13
Trečioji dalis jau yra :)
Skaitytojas 2006-12-12 11:08:42
Labai gera naujiena.
O į knygynus jau atvežė ?
Magyla 2006-12-12 13:25:38
Tiesą pasakius bent jau savaitgalį knygynuose dar nemačiau, bet sprendžiant iš to, kad Knyguklubas.lt prie naujienų ją jau įdėjo. Šį sykį knyga labai gražiai išleista ir maloni akiai :)
Beje, o pačioje "Nieko rimto" leidykloje pirkti pigiau :)
Skaitytojas 2006-12-12 14:18:22
Na, man atvažiuoti iki Vilniaus irgi kainuoja...
Palauksim.
Tikuosi, nebus blogesnė už pirmasias dvi?
Skaitytojas 2006-12-14 18:26:27
Bet virselis tau jau visai, klausykit, ROZINIS!
Nezinociau, manyciau, mergaites dienorastis viduj.:>
Skaitytojas 2007-02-06 15:46:28
Gal kas žinot, ar lietuviškai bus leidžiami sekantys tomai?
O kitos autorės knygos?
Makso serija(kiek yra lietuviškai) patiko nerealiai.
Ačiū
Įžvalgusis 2007-05-12 17:59:16
gal zinote kada bus kiti tie tomai? sakyciau ta knyga yra daugiau suaugusiems negu vaikams. nors knyginuose deda ja i vaiku skyriu. :D
Įžvalgusis 2007-05-12 20:26:54
Magyla dydelis tau aciu uz ta nuoroda. ;) as jau atsisiunciau penkta knyga ir kitas bandysiu atsisiusti. tad dar karta dydelis aciu. :)
Skaitytojas 2007-09-14 12:19:25
Lyg tai išleido 4 tomą "Tamsioji pusė" ar niekas negirdėjote?
Magyla 2007-09-14 20:34:09
Taip, tikrai jau išleido ir galima įsigyti :)
Skaitytojas 2007-09-25 14:21:51
Puiki ir 4 serijos knyga. Tiesiog sunku patikėti, kad būna tokių gerų knygų.
Beje, mažytė pastabėlė: gal jau reikėtų atnaujinti ir pačią apžvalgą, juk nuo jos parašymo išleistos dar dvi knygos...
Klia 2007-09-26 06:21:03
tai ne atnaujinti reiktų, o naujas parašyti. beje, prie to gali prisidėti bet kuris raštingas skaitytojas, tereikia kreiptis į redakciją nurodytu adresu..
Valda 2008-01-20 09:50:59

gal kas galėtu pasakyti ar bus išleista 5 knyga ? ar bent nuoroda kur galėčiau ja atrasti ,?

libra 2008-02-08 09:42:21

Pritariu Mijai - Maksas Frajus lygiuoasi prie Žiedų valdovo, Hario Poterio ir Žemjūrės burtininko. Aš Makso Frajaus seriją, na, 4 jau išleistas knygas, tiesiog prarijau. Ir nusipirkau, ir vis paskaitinėju, kai liūdna būna. Ir labai laukiu tęsinio. Labai! Labai!

Meli 2008-07-13 06:56:54

Na, man tik trylika ir kai mama nupirko atėjūną, neatrodė labai įdomi knyga. Bet kai perskaičiau, tai ji patapo mano mylimiausiaja. Dėl viršelių tai tiesa, jie gana vaikiški. Tačiau ar nepagalvojote, kad jie labai atitinka vienišo svajotojo pasaulio iliustravimą. O juk Maksas būtent toks. Jam nepasisekė gyvenime šiame pasaulyje ir jis pabėgo į kitą. O ten ir nuostabūs draugai, nuotykiai, jis pats tarsi didvyris. Ten Maksui viskas sekasi taip, kaip jis ir svajojo. Gal ne taip sklandžiai, kad iškart būtų galima atpažinti svajonę, tačiau tobulybė nieko netraukia, bent jau greitai nusibosta. Na, bet knygos ištiesų labai geros, siūlau visiems perskaityti, nenusivilsite. =)

skaitytojas 2009-01-26 13:25:27

nuostabios knygos! itariu, pacios mano mylimiausios:) is tikro man nera zodziu jas apibudintbet jois nerealiu nerealiausios pacios smagiausios idomiausios ir panasiai;) o prie sigutes ach NESIKABINEKIT! super jos iliustracijos ir labai tinka beto, kaip jau mineta, paciai autorei irgi labai patinka, o skaite sigute ach tikrai isigilinusi ir visas knygas, jus paskaitykit jos atsiliepimus apie sia knyga! zodziu, tegul skyle danguje visus tuos, kurie kritikuoja sigute ir pacia knyga!!!!!
;)

skaitantis 2009-01-27 07:52:59

Idomu, ar sulauksim daugiau knygų iš Makso serijos lietuvių kalba?

Jei kas žinot, parašykit, prašau...

Tikrai nuostabios knygos

 

Patrė 2009-04-08 18:59:58

Pirma knyga psirodė visdai nieko, kitos dalys iš esmės yra tokios pačios kaip pirma. Tinka skaityti vonioje ir kitose panašiose vietose.

laimute 2009-10-15 17:16:25

NEREALIOS knygos. nors man vos 12 jas ryte perijau... nekantrauju nauju daliu. o del virseliu tai man jie patinka,bet jie klaidina kitus zmones,tad...

Hello 2009-10-15 18:00:48

Jo tie virseliai klaidina zmones,jai ne si apzvalga net nebuciau nusipirkes...

kristina 2009-10-24 15:48:01

na,gal knygele ir netinkama ikimokyklinukams. bet kodel ne vaikam,a? man 12 o as jau kazkur 28 karta skaitau 3 dali... visus tomus moku atmintinai... laukiu nesulaukiu 5 dalies.....................................................Juokimasis

e kasnors zino kada atsiras 5 dalis? o del virselio, na juk leido nieko rimto..... ko dar is tu asilu tikites!?

libra 2010-04-22 07:20:11

Per knygų mugę kalbėjau su Nieko rimto leidyklos atstovu, žadėjo, kad 5 dalį išleis birželio mėnesį ir po to jau nebedarys tokių ilgų pertraukų tarp knygų. Laukiu nesulaukiu.

libra 2010-04-22 07:20:11

Per knygų mugę kalbėjau su Nieko rimto leidyklos atstovu, žadėjo, kad 5 dalį išleis birželio mėnesį ir po to jau nebedarys tokių ilgų pertraukų tarp knygų. Laukiu nesulaukiu.

King of Fantasy 2009-10-25 10:57:34

Jai leidykla nebutu uzdejusi tu kvailu virseliu,o butu panaudoje ka nors eridano stiliaus ir uzrase ant virselio, kad tai aukstos kokybes fantasty,sitos knygos butu buvusios pastebetos ir dabar butu isleistos visos 10(nors dabar jau apie 15 yra?).Kadangi kvaili virseliai suklaidino Lietuvos fantastu auditorija,jie nepirko siu knygu,ir Makso Frajaus isleidimas uzstrigo,nes komerciskai buvo nuostolinga.

"kodel ne vaikam,a?"-nezinau,gal siais laikais seksas patinka ir vaikam:)

skaitantis 2009-10-26 09:34:27

Nesupratau, prie ko čia seksas?

Dalius 2010-04-16 08:32:48

Į temą "Maksas Frajus turi problemų dėl leidimo gyventi Lietuvoje": http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/maksas-frajus-turi-problemu-del-leidimo-gyventi-lietuvoje.d...

james_s 2010-04-22 10:05:53

libra>Čia jau tikrai? nes jau esu pora užklausimų rašęs į leidyklą, tai apie jokias konkrečias datas man atrašyta nebuvo, tik patikino, kad seniai penkta dalis išversta ir paruošta leidimui.
O kad knygos sunkai perkamos... Taigi pas mus ne tik Maksas Frajus, pas mus Sapkovskis vaikų literatūros skyriun dedamas. Ką ten, ten net Tolkinas atsiduria. Dar pridėjus visiškai darželinukam skitus viršelius... Ką gi nebedaug liko laukt.

skaitantis 2010-04-23 09:22:49

Laukiam, tikrai labai laukiam

Anonimas 2010-06-02 11:10:59

James_s, tikiuosi, kad manęs Nieko rimto atstovas neapgavo. Jau birželio, laukiu Frajaus be galo :)

libra 2010-06-02 11:12:22

Prieš tai esančioje žinutėje aš buvau:)
Libra

Lile 2010-06-04 08:32:37

...nesuprantu, kodėl leidykla "užstigdė" tas knygas... Skambinau: sako birželis-liepa... Nu bandau tikėt :)

Tadas 2010-06-09 08:16:56

Super knygos! Neįtikėtina, kad Maksas Frajus moteris! Pagarba už tokią fantaziją ir nerealų žodyną! Dedu ragelį ;)

libra 2010-06-16 13:56:46

James_s neiškentusi ir aš į leidyklą parašiau. Cituoju atsakymą :)
"Smagu, kad klaidžiojate „Echo labirintuose“. Džiugi naujiena – penktoji dalis „Žalieji Išmos vandenys“ pasirodys jau rugpjūtį! J Sekite mūsų naujienas ir apsilankykite naujai sukurtame Makso Frajaus puslapyje www.maksasfrajus.lt"
Einu frajaus puslapio studijuoti :)

JoRo 2010-06-29 12:01:23

Tai visgi sulauksim! Rugpjūtį. Skelbiasi oficialiai maksasfrajus.lt ir DELFI. Įdomu, leidykla įtraukinėja skaitytojus į knygos viršelio kūrimą, taip kad knygos gal ir išsigabens iš vaikiškų knygelių lentynų.

http://whatson.delfi.lt/news/entertainment/culture/konkursas-sukurkite-virseli-naujai-makso-frajaus-...

Fanė 2010-07-01 09:51:23

Jėėėėėėėėėėėėėėėėėėėėga, Maksas sugrįžta!

james_s 2010-07-02 09:30:51

O man tai dar ir iš leidyklos e-laišką parašė. Malonu. Gaila, visiškai nemoku piešt. Idėja yra viršeliui, tik va išpildyt... Na švelniai tariant nesugebėčiau.

libra 2010-07-02 10:42:38

Ir man parašė :)
"Matom Jus lyg realybėje"
Visą dieną nuotaika gera buvo :) Deja, konkurse nedalyvausiu - nesugebu, bet vis tiek malonu. Ir knygos jau labai labai laukiu, o jeigu vėl tokią ilgą pertrauką tarp knygų darys, tai spjausiu ir rusiškai perskaitysiu :)

james_s 2010-07-02 13:10:38

libra, jau ir man buvo kilusi mintis rusiškai pradėt, tik kad kirilica labai jau ne prie širdies, ir nors labai gerai suprantu rusiškai, o ir šneku ne ką prasčiau, su skaitymu, na, tarkim ne taip paprasta :D Bet gal ir ne pro šalį būtų įgūdžius atgaivint

Lile 2010-07-02 15:44:36

O čia tik du Makso gyvi fanai? ;) Smagu rast bendraminčių! Rusiškai bandžiau... Per sunku, nors regis irgi gerai kalbu rusiškai. Bet neatsipalaiduoji taip, kaip skaitydamas lietuviškai. Bandysiu dalyvaut konkurse su nuotrauka!

KaPa 2010-07-02 19:47:03

Tinkamas virselis? Juk akivaizdu :) Dvi pusnuoges ANIME stiliaus grazuoles,Maksas Ambero princo isvaizda,Geralto raumenimis,ir dzedajisku sviesos kardu(kad patraukti SF fanu demesi)+ kelios efektingos fantastiniu blockbusteriu virseliu klises...

james_s 2010-07-03 08:36:42

KaPa, na jau tamstelė persūdai truputį. Maksą aš greičiau ne su šviesos kardu, o su dideliu šaukštu įsivaizduoju :D
Lile , va tas ir sunkiausia užsienio kalba skaitant, tegu ir kūrinio originalo kalba. O jei dar žiūrėk, koks ganėtinai retas toj "šnekamojoj" kalboj žodis ar išsireiškimas panaudotas, kai ir "slavariaus" prireikia...

james_s 2010-07-03 10:26:06

http://g.delfi.lt/d/j/Maksas_Frajus_5D_istrauka.pdf
Pasimėgaukit. Ir dar labiau užsinorėkit šitos knygos

Lile 2010-07-07 06:12:08

James, aha! Dalies žodžių iš vis jokiam "slavarnike" nerasi (nes jie tiesiog išgalvoti), na nebent keliauji po kitus pasaulius ;)

Libra 2010-07-07 07:33:21

Jame_s, o aš kaip tik rusiškasi suprantu, skaitau, bet kalbėti nekalbu. Frajaus ištrauką jau perskaičiau,noriu dar :)
Lile, kaip tik užsinorėjau rusiškai paskaityti, nes smalsu kaip sektųsi.
KaPa, žiaurus viršelis. žiaurus...

james_s 2010-07-07 14:04:54

Mane tai ši ištrauka privertė išsitraukt senąsias Echo labirintų dalis iš lentynos :D Velniškai patrauklus rašymo stilius. Tik kad apetitas visada skaitant sukyla :D

skaitantis 2010-07-08 09:18:24

Bet man juk tikrai beskaitant Maksą Frajų labai norisi valgyti, o kaip jums?

Libra 2010-07-08 13:22:42

jame_s, nepatikėsi, bet aš tą patį padariau, dar kartelį pavartinėjau senąsias dalis :)
Skaitantis, ir man noras ir valgyti, ir gerti :) kyla...
Oi, kaip laukiu tęsinio.......

Terra 2010-07-08 15:31:58

Perskaiciau "Tamsioji puse".Deja nusivyliau,ko gero sios knygos tikrai vaikams.Autore tikrai nesupranta vyriskos psichologijos ,pagrindinis veikejas masto ir elgiasi lyg moteris.Visai nera stiprios itampos ,nes pagrindinis personazas pernelyg lengvai laimi.

james_s 2010-07-09 07:15:44

skaitantis, aš visiems kam skolinau ar rekomendavau Frajų, iš karto sakiau - skaityti tuščiu skrandžiu pavojinga :D

Libra 2010-07-09 12:28:32

jame_s, oi,kaip juokiausi, nes aš tą patį visiems, kam skolinau knygas, sakiau.
Beje, ar žiūrėjote siūlomus viršelius? Aš pati kol kas nieko už širdies griebiančio nepastebėjau...

skaitantis 2010-07-09 12:51:16

Na gerti tai kažkaip nelabai...
Bet šaldytuvo tuštinimo metas, kaip matau ne man vienam.
O tęsinio irgi labai labai laukiu...

Lile 2010-07-10 05:38:38

Libra, yra visai įdomių viršelių!.. Spėju, kad leidėjai nori pataikyti su platesnei auditorijai skirtu viršeliu. Sigutė Ach gražu, na bet matyt per vaikiska... Interviu skaitėt?

Libra 2010-07-10 06:30:08

Skaitantis, aš ne alkoholį turėjau omenį, o kavą... Maksas taip poetiškai kavą prisimena, kad skaitydama visada jos užsinoriu, nors nesu didelė kavos mėgėja... Ir dar Džubatiko kvaitalo norėčiau, ir Melamori dėdės vynų... :)
Lile, įdomių viršelių yra, bet... na, būna viršelis, kuris sugundo pirkti knygą, nors net nežinai apie ką ji, o čia tokio nepamačiau. Tiesą sakant, man Sigutės Ach viršeliai labai gražūs buvo :)O tau kuris viršelis patinka?

skaitantis 2010-07-10 09:27:43

Libra, Šiaip aš irgi ne alkoholį turėjau omenyje. Beje o džubatiko kvaitalas kartais ne stiprus alkoholis? Bent jau man tai taip pasirodė.
O dėl viršelių, tai turinys vis dėlto yra turinys.

james_s 2010-07-10 10:14:11

Na bet juokingiausia man pasirodė, kad dalyvauja žmonės net nesugebantys užrašyt teisingai pavadinimo ar juo labiau Frajus :D Šiaip pora viršelių visgi gan neblogi pasirodė, beje Ach stiliaus :D
O Džubatiko kvaitalas pagal aprašymą ne mažiau 38 "abarotų" turėtų būt. "Macnas" kitaip tariant :D Beje, kažkaip keista, kad niekas alaus negeria,vynas, likeriai, kvaitalas. Man kažkaip Kofai geras bokalas šviesaus derėtų

Libra 2010-07-10 11:31:50

Skaitantis, na taip tave supratau... Žodžiu, Frajus mane kava vilioja. O Džubatiko kvaitalas pagal mano supratimą stiprus turėtų būti, kažkodėl įsivaizduoju jį panašų į lietuvišką midų :)

skaitantis 2010-07-12 09:18:47

James, pasižiūrėjau ir aš viršelius. Na deda žmonės bet ką, bet kaip. Tikėkimės nors nebloga reklama knygai gausis. O tie, kam patinka Frajus pirksim nors ir visai be viršelių.
Libra, man džiubatiko kvaitalas labiau miško pasaką primena( tą 50-60 "abarotų"), nors žinoma dėl skonio nesiginčysim...

james_s 2010-07-12 10:13:01

skaitantis, gal ir bus ta reklama, tik man geriausiu buvo šičia, skaitytoj, recenzija Atėjūno. Ir žinoma esi teisus, kai šitoks turinys, į viršelį nusispjaut. Ir miško pasaka(samanė kiek spėju) ne 50-60, o 60-70. Pageidautina dzūkiška, ar bent žemaitiška trigubo destiliavimo. Ech nemažai pastarosios "sustudijuota" :D

skaitantis 2010-07-12 13:23:37

James, teisingai spėji.

Libra 2010-07-13 08:19:37

Aha, su miško pasaka susipažinę, o su lietuvišku midumi - nea... Nuoširdžiai rekomenduoju lietuvišką midų "Suktinis" ir "Žalgiris" :))) O jeigu miško pasaka, tai tik dzūkiška :))))
Ech, greičiau Frajų išleistų, jau bais nusibodo laukti... laikas lėtai eina...

james_s 2010-07-13 14:31:27

Libra, nebijok, ir su šituo dalyku susipažinęs :D Bet va midus (stiprus bjaurybė, bet skanus)ir Džubatikas man nesiderina, net nežinau kodėl. Kažkaip greičiau į gerą viskį, ar dar geresnę krūminukę panašėja.
P.s. Melamori mėgiamias likeris "Karaliaus prakaitas" - man su Vanna Talin asocijuojasi. Saldus velniškai ir macnas ganėtinai

Libra 2010-07-14 05:56:14

James_s, supratau. Dėl skonio nesiginčijama :) Aš kvaitalą saldų įsivaizduoju, o kodėl net nežinau... "Karaliaus prakaitas" - Vanna Talin :) Čia gera paralelė, saldus, lipnus, gana stiprus... Super :)))))))

james_s 2010-07-14 07:52:05

Na o man dėl to specifinio kvapo su viskiu ar samane kvaitalas siejasi. Ir tokiu atveju saldumas jau niekaip neįsipaišo. Apie vynus nieko tik neišmanau, o tai irgi būtų galima paspėliot, kas kurio prototipas :D

Libra 2010-07-27 11:27:30

Matėt, kokį viršelį naujai Frajaus knygai išrinko? Oi-oi-oi...

james_s 2010-07-27 13:47:41

Jau yra? Nerandu nei Delfi nei maksasfrajus.lt

james_s 2010-07-28 13:28:33

Švelniai tariant geresnių buvo (blogesnių irgi aišku. Bet net tarp "paguodininkų" buvo tokių, į kuriuos daugiau darbo įdėta. Viršelis nuvilia

james_s 2010-07-28 14:00:06

Dar kartelį pažiūrėjau, tai tas žalumas net mano dešinę stiklinę akį pjauna. Iš tų finalininkų žymiai gražesnis pirmas Jurgos Sirvydaitės darbas. O ir permetus akimis komentarus, jie ryškiai prieš šį viršelį.

Libra 2010-07-29 08:07:48

Prajuokinai :) ... dešinę stiklinę akį... man irgi laimėtojas visai nepatiko... nors... velniai nematė to viršelio, apsilenksiu :) tegul greičiau knygą leidžia...

james_s 2010-07-30 09:08:54

Libra> na kai tikrai turiu stiklinę akį, tai kiek mažiau juokinga :D Tikiuosi jau mėnesio vidury ta žaluma mano rankose atsidurs :D

james_s 2010-08-10 14:54:47

Jau galima pirkt leidyklos puslapyje, bet teks palaukt, kol pagaliau atves ir i mano miesto knygyną

skaitantis 2010-08-11 09:10:47

Aš irgi laukiu. Labai laukiu...

Libra 2010-08-13 09:04:40

O aš jau perskaičiau :)))))))) Patiko, nors vertė kitas vertėjas ir tai jaučiasi šiek tiek. ir korektūros klaidų yra. Smulkmenos. Noriu dar :)))))

skaitantis 2010-08-13 09:19:18

Libra, truputį pavydžiu. Tiesa, kaip ten- vienas apsakymas viduje ar keletas?

Libra 2010-08-13 11:38:39

Ten viena plonyyyyytė mažyyyytė žalia kišeninio formato knygelė, kurioje yra pirmoji knygos Haliucinacijos (Наваждения)dalis. Labai labai lėtai skaitydama perskaičiau per porą valandų. Ir vėl kankinuosi, bei audžiu mintį, skaityti Frajų rusiškai.

skaitantis 2010-08-13 18:25:50

Siaubas, ar tikrai?

Libra 2010-08-20 13:40:36

Patikėk manim, tikrai. Draugei, kuri labai labai lėtai skaito, knyga per du vakarus suėjo ir ji irgi pikta, nes... nori DAR.

Migle19990320 2010-12-29 10:54:35

Dar neskaiciau, bet tikiuosi, kad ji idomi.As ja turiu.

james_s 2010-12-31 11:16:58

Na savo turiniu tam kas jau išleista nenusileidžia. Ale labai jau mažai. P.s. gal kas jau girdėjot kada žada likusią Наваждения dalį išleist? Man ko tai nieko neatrašo leidykla

james_s 2011-05-12 07:53:47

Na pagaliau vakar ir pas mane knygyne (o tada jau savaime suprantama ir namų bibliotekoje) atsirado Saldieji Gravio sapnai. Bet, knyga kad ir gera, tiesiog pernelyg mažai... Vos vienam vakarui užteko

Auste 2011-05-16 17:29:52

Kaip supratau, tai tos dvi knygos "žalieji išmos vandenys" ir "saldieji gravio sapnai" sudaro vieną knygą "haliucinacijos"?

Auste 2011-05-16 17:33:21

Ir ar verta būtų laukti pilnos "haliucinacijų" knygos? Ar iš viso ją išleis pilną? O gal nuo šiol visos "echo labirintų" knygos bus tokios mažos?

james_s 2011-05-20 08:43:31

Auste, tai kad velniai juos žino. Bent man nieko neatsakė net į tai, kada Gravio sapnai pasirodys, kai jų to klausiau, juo labiau apie būsimų dalių formatą tyli. Visgi tikiuosi, kad toliau neskaidys tais taip, ir grįš prie Sigutės Ach viršelių, nes nors jie kad ir kiek vaikiški, bet kur kas jaukesni už "išskaidytas" Haliucinacijas".

Auste 2011-06-06 16:47:04

Pas mus tai net "Žaliųjų Išmos vandenų" į knygyną neatveža... Pardavėja skambino į leidyklą, tai jai pasakė, kad jų leidykla yra "Nieko rimto", tai nieko jie negali garantuoti...

james_s 2011-06-09 14:45:35

O tai į kurį pasvietį taip neužveža? O Saldieji Gravio sapnai jau seniai perskaityti, gaila, kad faktiškai vienam vakarui teužteko...

Tai kad 2011-06-09 17:39:01

tiražai šiais laikais mažesni už knygynų skaičių, bibliotekų nebeminint...

Murka 2011-08-09 08:21:36

Sios knygos man pasirode fantastiskos! Negalejau nieko kito skaityti kol nebaigiau sios serijos! Aciu resytojai!

james_s 2011-10-07 16:54:18

Na ką, pamačiau puikią naujieną, ir jau žinau, ką artėjančio gimtadienio proga pasidovanosiu - nauja Echo labirintų dalis išėjo. Gaila, tik, kad vėl suskaldyta knyga į keleta dalių bus, ir teužteks vienam-dviem vakarams. Telieka knygyne savo užkampio sulaukt ir Ugurbado sugrįžimas prisidės prie kitų dalių

skaitantis 2011-10-14 07:00:15

Tikrai puiki naujiena, būtinai reikės aplankyti knygyną. Žinoma daug malonesnės skaityti buvo pirmosios knygos(dėl formato),na bet marketingas yra marketingas...
James sveikinu su artėjančiu gimtadieniu ir linkiu dar daug daug Makso knygų, na ir kad džiubatiko kvaitalo gimtadienyje nepritrūktų.

james_s 2011-10-14 14:45:56

Skaitantis, ačiū. Šiandien reikėjo anksčiau iš darbo išeit, tai spėjau ir knygyne apsilankyt, ir savo nuostabai, jau radau Ugurbado sugrįžimą. Gravio sapnų tako žyyyymiai ilgiau laukt. Na bet savaitgalio dalis jau "užkalta". Prisipilsiu puodą kavos, prisidegsiu cigaretę (ech, kad galėčiau kaip Maksas jomis apsirūpint, brangios bjaurybės) ir... Vistiek gripas kabina, ir niekur neišlėksi

james_s 2011-10-14 23:29:34

Ech, gaila, bet neapsirikau, Makso uzteko tik vienam vakarui (nors, paziurejus i laikrodi, greiciau nakciai), bet, kaip ir kitos knygos, taip ir si suteike tamsiamgistriskai dideli malonuma, atmiesta nemenka liudesio (ji dar sustiprino pora taureliu musisko "Dzubatiko kvaitalo" - dzukiskos) doze. Kodel net neuzsiminsiu, perskaitysit patys (o kurgi dingsit, jei Echas isiurbe, nelyginant, akivaras Cepkeliu raiste ar kokioj savo gerimo su "abarotais" neturincioj pelkej:))
, bet...
Spoileris: didzioji intriga - ar bent sekancioje dalyje, kurios, tikiuosi ir vel ilgai laukti neprireiks, Mirtis karaliaus tarnyboje pagaliau atskratys savo gauru?
Spoileris Nr2: ar ir Eche Karlsonas devi kelnes su propeleriu? :)
P.s. ir vistik neskaitykit alkani ir be dumo tie, kurie ji traukiat. Dedu rageli

james_s 2011-10-14 23:52:01

DJmorka 2012-02-05 13:57:13

man 11 ir pirmoji serijos knyga dabar guli ant mano stalo.pries pora metu nesupratau apie ka cia o dabar super!kesinuosi sugrauzti visas keturias lietuviskas...

nusivylusi 2013-03-28 13:59:43

siaubas,buvau knygu mugei ir sake ispirko visas pirmos dalies knygas "atejunas" so.. gal kas jau perskaite ir galit parduot?
rasykite i dignak3@gmail.com :)

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.