Marian Keyes „RACHEL'S HOLIDAY“

Autorius: Lina Krutulytė
Data: 2002-04-29

cover Apie knygą: Marian KeyesRACHEL'S HOLIDAY
Leidykla: Penguin Books (1997)
Puslapių skaičius: 626

Tai labai rimta knyga apie priklausomybes: nuo narkotikų, nuo alkoholio, nuo maisto, nuo azartinių žaidimų ir t.t. Kai pirmą kartą perskaičiau šią knygą (o ji iš tų, kurias norisi skaityti po kelis kartus; kažkodėl labai maloniai susiskaito), pamaniau, kad simptomai kažkur girdėti... Ir supratau, kad esu priklausoma nuo KOMPIUTERIŲ ŽAIDIMŲ! Ištryniau juos visus iš savo kompiuterio (net Wingames'us, kurių turėjau gal 30 ir sugaišdavau jiems velniškai daug laiko). Nuo to laiko vengiu naujų žaidimų, nes žinau, kuo jie gresia.

Reičel Walsh anaiptol nėra narkomanė. Ji gyvena Niujorke, su drauge nuomojasi butą, dirba viešbučio administratore, turi daug draugų (bent jau į vakarėlius susirenka daug), madingai rengiasi, puikiai leidžia laiką ir džiaugiasi gyvenimu. Kokainą uosto tik retkarčiais, griežtai ribodama jo vartojimą atsipalaidavimo tikslams. Ji turi vaikiną, kuris daro jai gėdą prieš šaunią Niujorko publiką, nes rengiasi nemadingai (o siaube, jis netgi turi "Žiedų valdovo" marškinėlius ir juos atvirai nešioja).

Aišku, Reičel laikosi dietos, perka per mažus batus, nemėgsta eiti į darbą ir turi neblogą humoro jausmą. Todėl jos pasakojimas daug kuo panašus į Bridžitos Džouns dienoraštį - labai juokingas.

Tik, skirtingai nuo Bridžitos Džouns, Reičel turi tikrą problemą: po nedidelio nesusipratimo ją apšaukė narkomane, atleido iš darbo, paliko vaikinas (jis paliko ją, isivaizduojate, kažkoks atgyvenęs senamadis garbanius su odinėmis kelnėmis), o tėvai gimtojoje Airijoje nupirko jai bilietą į labai brangią narkomanų reabilitacijos kliniką. Štai taip.

Išgirdusi klinikos pavadinimą, Reičel apsidžiaugia: tai vieta, kurioje nuolat renkasi roko žvaigždės ir panašios garsenybės. Aišku, ten bus gimnastikos salė, baseinai, Jakuzzi, sauna, dumblių terapija ir t.t. Puiki proga pailsėti, atsigauti, suplonėti, susipažinti su garsenybėmis ir susirasti naują vaikiną. Aišku, baisu pagalvoti, kad teks apsieiti du kiaurus mėnesius be alkoholio ir kokaino, bet gal bent bus patiekiamas vynas per pietus? O gal žmonėms, neturintiems problemų (tokiems kaip Reičel), bus galima vakarais nueiti į barą? Žodžiu, Reičel įsitikinusi, kad blogai nebus, nutaria surizikuoti.

Klinikoje, apsupta tikrų narkomanų, alkoholikų, apsirijėlių ir panašių baisių žmonių (nė vienos žvaigždės, tik viena rašytoja), Reičel turės progą prisiminti viską apie savo šaunų gyvenimą New York'e ir vaikiną, kuris ten pasiliko, pasiuntęs ją velniop. Taip pat sužinoti viską apie priklausomybes ir ypač savo priklausomybę nuo narkotikų...

Atsargiai, gali priversti susimąstyti

Komentarai

Shadow 2002-05-01 12:59:20
he, ir apie ka ji privers susimastyti? Nebent pati heroje susimasto, kad jankilande ne visiems viskas ok.
O siaip tai nelabai apie ka mastyti yra visokiose "Bridzitos" tipo romaneliuose - kazkokia serijos "Noriu. Galiu. Pasieksiu" atmaina... :/
Lina Krutulyte 2002-05-01 15:23:41
Negerai, jei susidare ispudis, kad "Rachel's Holiday" yra Bridzitos tipo romanelis. Sakyciau, kad priklausomybe, kuria zutbut neigi, nors ji tave zudo, yra kur kas rimtesne problema uz "I need a boyfriend NOW!"
Lina Krutulyte 2002-05-01 16:53:17
Btw, Redaktoriau, Keyes, o ne Keynes...
Redakcija 2002-05-01 18:45:29
Ačiū, pataisyta :)
Lina Krutulyte 2002-05-02 10:13:46
Nepataisyta :)
Nezinau, kurioje vietoje taisei, bet sito puslapio antraste vis dar su "Keynes", kaip ir antraste diskusiju "medyje". :)
Lina Krutulyte 2002-05-07 18:34:57
Aciu, Redaktoriau :)
Lina Krutulyte 2002-05-07 20:55:01
Beje, jei ka isgasdino bjaurus knygos virselis, tai galiu pasakyti, kad yra ir kitokiu, grazesniu sitos knygos leidimu. Pvz, to egzemplioriaus, kuri as turiu, virselis ryskiai rozinis su ispaustu paveiksleliu, kuriame vaizduojami ryskiai salotiniai atviri (ir dviem numeriais per mazi: beauty is pain) Racheles bateliai.
Skaityti sita knyga paskatino, kitaip tariant, "uzkabino" trumpas Racheles situacijos aprasymas ant virselio: ji tikejosi patekti i "grozio ferma", kur sheria vaisiais, vynioja i baltus ranksluoscius ir kiaura diena masazuoja, o pateko i apsilaupiusia narkomanu reabilitacijos klinika, kurioje pilna besielektrinanciu uztiesalu ir pusamziu storu alkoholiku. O siaube, is Niujorko i tokia skyle, ir dar iskart po to, kai boyfriend'as pamete...
szefs 2002-09-02 06:03:43
Atsiprasau, bet niokoti hebraisku vardu nederetu (turiu omenyje Rachele, butent).
Justinas 2002-09-02 06:08:34
Hmmm, o kaip tada dėl Džono, gal jį irgi Jonu vadinti? :)
Klia 2002-09-03 14:19:10
Justinai - Jona:P

szefs - juokinga, anglu kalboje apskritai visi tarptautiniai zhodzhiai ishkraipyti - musu ausims, tai ka dabar daryti? svetimos kalbos desnius keisti?
Lina Krutulyte 2002-09-04 06:18:34
Knygos heroje - ne hebraju tautybes, ir kalba ne hebrajiskai, del to nematau reikalo vadinti ja hebrajiskai.
Shefs 2002-09-04 08:33:54
1) pastaba gera, bet vis del to Jonas (turiu omenyje ivairias jos formas) tarp krikscionisko paveldo tautu (leisiu sau taip jas pavadinti) yra paplites, o Racheles paprastai turi zydisku saknu (pvz, "pet semetary" pagrindinio herojaus zmona);
2) prie ko cia ausys? Eina kalba ne apie fonetika o ortografija;
3) hebraju tautybes is viso nera ir niekada nebuvo, o hebraju kalba kaip snekamoji irgi seniai nefunkcionuoja (nebent sumodernintas jos variantas - ivritas). Cia irgi ne visai apie tai kalba (Racheles Creed tevas, berods, kai reikia uzvaziuoja kieksmu jidis klb.).

P.S. O siaip tai nepriimkit mano replikos (turiu omenyje 2002-09-02) uz pikta, nors gal ir piktokai nuskambejo.
ne Sara 2002-09-05 11:34:33
Szefs, o va ash pamenu tokia Reichel ish 'draugu' serialo, ar ji irgi zhyduke?;]
Shefs 2002-09-13 06:05:55
Negaliu pasakyt bo neziuriu.
Anonimas 2004-09-13 11:15:27
Labiausiai vykusi is Keyes knygu.
Tuom ji ir pranasesne uz Bridzita Dzouns, kad sioje knygoje gvildenamos tikros problemos kaip priklausomybe nuo narkotiku, alkoholizmas (knygoje Lucy Sullivan is Getting Married), vezys (Last Chance Saloon), neistikimybe, ankstyvi arbotai ir pan.
Ksenija 2011-11-13 00:47:12

Nuotaikinga knyga, pasiemus, negali padet, Reicel yra jauna mergina inikusi i narkotikus, perdozavus, ja vos isgelbsti kambarioke, bet pati Reicel yra spalvota ir idomi asmenybe, su praeities krepseliu. Tevai susiruoine del dukros parsiveza ja i Dublina ir uzregistruoja i Zalingu iprociu centra, kuriame Reichal turi praleisti 2 menesius. Ir cia prasideda linksmoji knygos dalis, savos nuotaikos isgyvenimas, saves analiuzavimas, o linksmiausia tai kad Reicel sutiko vaziuot i si centra kadangi jai buvo pazadeta kad ten sutiks daugybe Zvaigzdziu Kaio Madona ir panasiai. Jinai pradzioj nori pabegt, bet po to supranta, kad niekur jinai nepabegs ir tada sutinka su jos gydimu. Siaip tikrai gera knyga, Reichel praeina visa gydima isejus i laisve, susitinka su ten buvusiu Ligoniu ir su juo permiega, bet po to..... cia jau jums ir paliksim kas nori paskaityt.

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.