Merfis kišenėje; Antologija I, II „R.MIKALAUSKAS“

Autorius: Mirmeka Alba
Data: 2001-12-04

cover Apie knygą: R.MIKALAUSKASMerfis kišenėje; Antologija I, II
Leidykla: Ūlos tėkmė (2001)

Įstatymo taisyklė: jei faktai prieš jus, užginčykite įstatymą. Jei įstatymas prieš jus, užginčykite faktus. Jei ir faktai, ir įstatymas prieš jus, rėkite kaip pasiutęs.

Klysta optimistai, manantys, jog pasaulis gyvuoja pagal Niutono dėsnius. Iš tiesų viskas vyksta kur kas blogiau ir juokingiau, o apibendrinama tai Merfio dėsniais.

Ne pirmą dešimtmetį jie stebina savo taikliu ir šmaikščiu pesimizmu, ne kartą įvairūs rinkiniai buvo išleisti ir pas mus.

Šiais metais pasirodė ir kišeninis variantas, - dvi mažutės, ne itin gerai įrištos knygelės. Šnekėti "apskritai" turbūt neverta, tik noriuperspėti: pirmojoje, mėlynoje antologijoje rasite visą merfologijos klasiką (sistemine ir abėcėline tvarka). Užtat antrojoje… Koks proto bokštas sugalvojo pavadinti šį rinkinį Merfio dėsnių antologija? (Matyt, visgi, sudarytojas…). Čia daugiausia surinkti gana banalūs juokeliai, migruojantys internete, laikraščių puslapiuose, ir nuo vaikystės girdėtos patarlės ir kiti pastebėjimai, kurie nuo tradicinės merfologijos visiškai skiriasi tiek struktūra, tiek esme. Vienas kitas skyrelis (tarkim, apie NT) gal ir nieko, bet jau kalba kalba… Na, įveikus pusantros knygelės, jau pripranti prie nuolatinių netaisyklingų konstrukcijų "kad (jei) plius bendratis". Tačiau štai pamatai be jokių kabučių įtėkštus tokius žodžius kaip "zaraza", "bardelis" ir "rūžava antklodė" (ačiū, kad dar ne "kaldra!"), ir akys ant kaktos iššoka. Be to, daug kas pažodžiui išversta iš rusų kalbos, todėl atrodo apgailėtinai. Taigi, mano manymu, verčiau jau pirkti mėlynąją antologiją, kuri iš tiesų persunkta Merfio dvasia, o raudonoji - deja, nevėkšliška profanacija.

Ilgą laiką egzistavo hipotezė, kad jei milijoną beždžionių pasodintum prie rašomųjų mašinėlių, tai pagal tikimybių teoriją po tam tikro laiko jos parašytų "Karą ir taiką". Dabar, vystantis "Internetui", mes žinome, kad tai netiesa.

P.S. Taip... Padarius apžvalgą ir pabandžius ją įdėti, paaiškėjo - serveris lūžęs. Vat tau ir dėsniai...

Tai, kas autentiška - 10 balų; netalentingo epigonizmo vertinti nedrįstu

Komentarai

bangis iš pragaro 2005-07-13 07:40:04
Merfio desniai kaip tik tiems, kurie mano, kad ju gyvenime jau blogiau negali buti. Gaila, kad nepastebejau knygynuose sios knygutes.
Tomas 2001-12-05 11:00:19
Tėvai, yra anksčiau išleista geltonais viršeliais knyga "Pilnas Merfio dėsnių rinkinys". Tikrai kai kuriuose (o gal ir visuose) knygynuose dar yra. Paieškok, rasi. Rekomenduoju- atgausi optimizmą. Netgi labai greitai. Be to, nėra pridėta jokių nesąmonių, tik dėsniai ir loginės išvados.
Lina Krutulyte 2001-12-07 19:31:25
O dar anksciau buvo isleista "Parkinsono ir Merfio desniai", geriau uz visus tuos siuolaikinius surogatus.
stikse 2004-05-29 10:43:21
Ilgai negalėjau atsitraukti nuo šios knygutės, tiksliau kelių knygučių.Nusirašiau keliasdešimt, o keli iš jų tapo mano gyvenimo vadovais. ;) Profilaktiškai siųlyčiau visiems paskaityti.Kaip Tėvas sakė "kaip tik tiems, kurie mano, kad ju gyvenime jau blogiau negali buti" liux
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.