Michael J. Gelb „IŠŠIFRUOJANT DA VINČĮ“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2005-12-20

cover Apie knygą: Michael J. GelbIŠŠIFRUOJANT DA VINČĮ
Leidykla: Jotema (2005)
Puslapių skaičius: 208

Leonardas Da Vinčis. Po Dano Browno bestselerio "Da Vinčio kodas" - žmonių sąmonėje prisikėlęs, o gal naujai užgimęs didžiausias visų laikų genijus. Knygų apie jį išleista pakankamai. Da Vinčio gyvenimas nebuvo lengvas. Nepaisant to, jis sugebėjo nuveikti tiek daug, kad žmonijos istorijoje visiems laikams užsitikrino deramą vietą.

Michael J. Gelb, bestselerio "Norėčiau mokėti daryti stebuklus" autorius, ir šį kartą norėjo pagal septynis Da Vinčio principus padėti žmonėms ugdyti dvasinį potencialą. Deja, knygoje pirmiausia į akis krinta eiliniam skaitytojui pritaikytas žinių lygis. Man norėjosi kažko šiek tiek pikantiškesnio, gilesnio - didaktika taip pat čia visai netinka ir primena pigius amerikietiškus šarlatanų skaitalus.

Nemažai komentarų skirta "Da Vinčio kodui", visiškai paneigiant Browno iškeltas absurdiškas idėjas ir teorijas. Keisčiausia tai, kad M. Gelbas vis tiek žavisi garsiuoju detektyvu ir su nekantrumu laukia pagal jį sukurto filmo.

Nepaisant šių minusų knyga verta dėmesio. Ne tik dėl to paties Da Vinčio septynių principų analizės, bet ir labai išradingai pateiktų veik visų didžiųjų religijų minčių. Knygoje gausu daosizmo, hinduizmo, judaizmo, islamo ir, be abejo, krikščionybės tiesų. Pasitelkiama daugybė garsių žmonių idėjų, informacija pateikiama įdomiai, išradingai, įvelkant ją net į atrodytų visai su tuo nesusijusių įvykių kontekstą.

Nors "Iššifruojant Da Vinčį" pristatoma kaip knyga, padedanti atrinkti, kas tikra ir kas - išgalvota Browno šedevre, mano manymu, šis reklaminis triukas padės daugybei detektyvo gerbėjų atidžiau pažvelgti į Leonardą Da Vinčį, žmogų, kuris norėjo išmokti daryti stebuklus ir jam tai pavyko.

M. Gelbas parašė knygą, kurią galima nuolat atsiversti ir pasisemti dvasinių jėgų. Aišku, daugelis išvydę tokią mintį - nusijuoks. Šiais laikais knygynai lūžta nuo įvairių guru pasakų kaip pasiekti laimę. Visgi, "Iššifruojant Da Vinčį" nėra dvasinio gyvenimo vadovas. Tai knyga, kurioje populiariai nagrinėjamas svarbiausias klausimas - kas yra žmogus? Da Vinčis vienas iš pirmųjų suvokė, kad visi atsakymai glūdi mumyse.

Šią knygą sunku su kuo nors palyginti. Kad ir kaip bebūtų, man rodos, kad ji tikrai vertinga, o tiems kas apie Da Vinčį pirmą kartą išgirdo iš Dano Browno, tai puiki galimybė užkamšyti nemokšiškumo prarajas. Kitaip tariant, "Da Vinčio kodas" - puiki laisvalaikio knyga, bet atstogos anksčiau ar vėliau baigiasi. Ateina laikas susimąstyti apie ateitį, galbūt gilintis į savo vidų. Tik nesakykite, kad viską apie save jau žinote. To nežinojo net pats Leonardas.

Iššifruojant save?

Komentarai

magyla 2005-12-20 07:15:50
Gal tau reikėjo apie knygą "Iššifruojant Da Vinčį" rašyti vienoj apžvalgoj kartu su "Norėčiau mokėti daryti stebuklus" gal iš dviejų sulipdžius vieną ji būtų daug geresnė negu atskiros dvi... o be to antrojoj vis tiek kartoji apie Da Vinči darantį stebuklus... amba
Darius 2005-12-21 22:33:33
Negrazu zmogu trypti.
shlyxtux 2005-12-22 11:43:13
Aha, tikrai negrazhu, batai apkimba visokiais smegenais ir kaulu atplaishais, fui. piktasliezuvis
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.