Michael J. Gelb „NORĖČIAU MOKĖTI DARYTI STEBUKLUS“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2005-12-16

cover Apie knygą: Michael J. GelbNORĖČIAU MOKĖTI DARYTI STEBUKLUS
Leidykla: Jotema (2004)
Puslapių skaičius: 327

Kas yra stebuklas? "Dalykai, kuriuos mes matome, jaučiame, bet nesugebame paaiškinti yra vadinami stebuklais", - Vytautas V. Landsbergis, "Traktatas apie stebuklus".

Michaelas J. Gelbas, remdamasis Leonardo da Vinčio palikimu išskiria septynis principus, būtinus genialiems dalykams atlikti. Knygoje autorius bando parodyti, kaip pasinaudojus didžiausio visų laikų genijaus patirtimi patirti asmeninį ir profesinį renesansą.

"Norėčiau išmokti daryti stebuklus" (tai frazė, kurią vaikystėje ištarė Leonardas) - savotiškas vadovėlis kiekvienam žmogui, siekiančiam save tobulinti ir ugdyti, atverti savosios dvasios galią. Jame suplakama istorinė medžiaga, buzaniški pamokymai, kad mes, neva, veik nesinaudojame savo smegenų galiomis, ir paties autoriaus mintys, grindžiamos įvairių mokslinių tyrimų rezultatais.

Informacija pateikiama taip, kad ją suprastų kiekvienas. Juk bestseleris. Akivaizdu, jog visa pagalbinė redaktorių komanda padirbėjo puikiai. Nėra nereikalingų lyrinių nukrypimų, viskas aišku, konkretu, sklandu. Tai vienas iš knygos privalumų. Apie Da Vinčį teko skaityti daug knygų, tačiau ši išsiskiria puikiais praktiniais pavyzdžiais, susietais su teorine medžiaga. Kita vertus, tai - plačiajai visuomenei adaptuota knyga, pažintis su Leonardu da Vinčiu ir jo gyvenimu. Kartais norėtųsi šiek tiek gilesnių žinių, tačiau autoriaus užduotis buvo kitokia. Bet kuriuo atveju, tai taip pat puikus kūrinys apie didžiausią visų laikų genijų. Autorius aukština garsiosios "Džokondos", "Paskutinės vakarienės" autorių, kuris peržengė ne tik savo gyvenamąjį laikmetį, bet ir įrodė, ką gali pasiekti atkaklus žmogus, kuris nuolat ieško ir trokšta žinoti. Be abejo, talentas, kuriuo jis buvo apdovanotas milžiniškas, tačiau kas žino, ką Leonardas būtų pasiekęs be savo vidinės stiprybės. Kas iš tiesų buvo Da Vinčis? Dailininkas, mokslininkas, filosofas, gamtininkas... Sąrašą galima tęsti ir tęsti.

Nežinau ar įmanoma nesižavėti šiuo žmogumi. Atrodytų, jog tai - asmenybė, kuri neturėjo trūkumų. Perskaičius M. J. Gelbo knygą galima ir šiek tiek nusivilti. Kodėl? To, ką pasiekė renesanso genijus neįmanoma atkartoti. Jis iškėlė tokią kartelę, kurią vargu ar kas nors sugebės pasiekti. Kai kalbama apie Leonardą Da Vinčį, tobulybė atrodo taip netoli.

Michael J. Gelb parašė išties dėmesio vertą knygą, nesudievindamas Da Vinčio, o priešingai, parodydamas, kad kiekvienas žmogus savyje turi genialumo, ir galėtų pasiekti daug daugiau, jei tai suprastų. Ši knyga tiems, kas tiki stebuklais ir tiems, kurie nori jais patikėti, bet neranda pakankamai įrodymų. Leonardas da Vinčis yra didžiausias žmonijos stebuklas. Jis nepastatė Egipto piramidžių, tačiau ar "Monos Lizos" šypsena ir žvilgsnis yra ne tokie pat didingi? Tikriausiai manote, jog neįmanoma vien pažvelgus į šio genijaus gyvenimą ir darbus išmokti daryti stebuklus. Tikriausiai žinote garsiąją citatą iš filmo "Spąstai": "neįmanoma, bet galima padaryti". Ar norėtumėte išmokti daryti stebuklus?

Tai ar norėtumėte?

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.