Nežinomas „RELIGIJOS. BAŽNYČIOS. TIKĖJIMAI“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2006-05-03

cover Apie knygą: NežinomasRELIGIJOS. BAŽNYČIOS. TIKĖJIMAI
Leidykla: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas (2005)
Puslapių skaičius: 244
Žinynas. Sprendžiant iš šio žodžio, tai turėtų būti knyga, kurioje "sudėtos" žinios. O kaip atrodo žinios? Vargu ar tai tėra paprasti faktai. "Religijos. Bažnyčios. Tikėjimai." - viskas, ką reikia žinoti kiekvienam, kuris nori turėti fundamentalias žinias, susijusias su religijos pasauliu.

Tokios knygos yra tam, kad žmonės, neturintys laiko gilintis į religijos istoriją, galėtų susipažinti su ja, nesugaišdami tam pernelyg daug laiko.

Koncentruota informacija pateikiama paprastai ir aiškiai. O ko daugiau reikia? Kita vertus, knygoje nerasite kontroversiškų idėjų, kurios absoliučiai skirtųsi nuo pripažintų "tiesų". Tai truputėlį liūdina.

Priešingai nei tikėjausi, šis žinynas pakankamai išsamus. Aišku, tai nėra specializuotas leidinys šios srities žinovams, tačiau žintant tai, kas jame parašyta, į klausimus, susijusius su religija, užduodamus per televizojos laidas, be vargo atsakysite.

Taigi, čia galite sužinoti kas yra Opus Dei, Juodieji musulmonai, Anglikonų sąjunga ir pan. Taip pat norėčiau paminėti, jog šioje knygelėje daug dėmesio skirta su religija susijusiems asmenims. Jų tarpe yra ne tik garsiausi pranašai, bet ir mažiau plačiąjai visuomenei žinomi veikėjai, tokie kaip Christian Rosenkreutz, Sabatujus Cvi, Banna al Hasan ir kiti.

Šiuo metu pasaulyje gausu įvairių religinių grupuočių ir sektų, kurios teigia, kad bendrauja su Dievu ir žada išganymą. Manau, kad kiekvienam žmogui pravartu susipažinti su įvairių religijų ištakomis ir pasidaryti savas išvadas.

Ką dar galima pasakyti apie šį žinyną? Skaitykite ir semkitės žinių.

Žinių versmė iš religijų šaltinio

Komentarai

Suleima 2006-05-03 06:43:49
Aš tai tokį Hasan al Banna žinau, o kas tas Banna al Hasan?
Paprastai tokie žinynai nuvilia visai neišsamiu faktų pabėrimu. Kažką sužinai, tačiau bendro vaizdo nesusidarai. Įdomu, kaip šiame, reikės pavartyti.
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.