Pergalingas Sapkowskio triumfas?

Autorius: Inkognito
Data: 2009-05-29

cover Apie knygą: Andrzej SapkowskiEžero valdovė
Leidykla: Eridanas (2007)
ISBN: 9789986971887
Puslapių skaičius: 445

Andrzejaus Sapkowskio Lietuvos publikai pristatinėti jau nereikia - šis lenkas  savo fantasy apie raganių Geraltą palengva pavergia Europą - jau pasirodė jo knygų vertimai ir JAV. Gal toliau laukia Holivudas? Deja, pačių lenkų sukurtas serialas ir filmas nesulaukė pasisekimo, bet sukurtas kompiuterinis žaidimas "The Witcher" sudrebino rinką.

--- Šiame paragrafe atskleidžiamas turinys ---

Romanas "Ežero Valdovė" yra jau septintasis (nors pirmieji du greičiau jau apsakymų rinkiniai nei romanai) ir paskutinysis grandiozinės Raganiaus sagos romanas. Jame pasakojama kaip Geralto globotinę Ciri (nors jos vardas man gražiau skamba netrumpinant - Cirile) patenka į elfų karaliaus valdovo Auberono šalį, kur elfai siekia priversti ją susilaukti kūdikio nuo jų valdovo, bet nesėkmingai - valdovas lytiškai neįgalus (taip labai įdomi vieta...). Galiausiai Cirilė pasprunka. Geraltas pristabdo kelionės tempą ir smagiai leidžia laiką Nilfgardo provincijoje Tusente. Pasaulį apėmęs karas pasiekia kulminaciją ir įvyksta grandiozinis mūšis. Geraltas susitikęs su Ciri stoja į kovą prieš charizmatišką burtininką Vilgefortcą, žūva daug antraeilių geriečių (buvau net išsigandęs ar išgyvens Vėdrynas, laimei Sapkowskis jo pasigailėjo) ir galiausiai sekė pabaiga. Pabaiga nėra labai linksma, bet realistiška.

--- Toliau skaityti saugu ---

Sapkowskio elfai tarsi antitezė Tolkieno elfams, romane gausu įvairių kontekstų, ypač gausu aliuzijų į viduramžių romanus apie karalių Artūrą. Humoras, nugludintas stilius ir ištobulinta rašymo technika, įdomus siužetas, įtrauklumas leidžia mėgautis istorija. Sapkowskis stengėsi, kad jo knygos patiktų kuo platesniam skaitytojų ratui todėl romanas daugiasluoksnis ir pasižymi žavinga atmosfera.

Pristabdžius liaupses vis dėlto mane šiek tiek nervina Sapkowskio pasakojimo stiliui būdingas šokinėjimas ir bandymas sudaryti įspūdį, kad kai kurias istorijos vietas pasakoja patys personažai, bet tai vienintelis minusas. Šis romanas labai aukštos kokybės fantasy ir rekomenduoju perskaityti kiekvienam. Vertinant dešimtbale sistema įvertinčiau 9, nes tokio vientisumo ir tobulumo įspūdžio kaip Lord of the rings nepajutau.

Nežinau, kiek yra vilties, kad naujausi Sapkowskio darbai: istorines fantasy trilogija Narrenturm ir romanas Viper (2009) apie karą Afganistane mus pasieks, bet vien šios 6 "Eridano" išleistos knygos apie Geraltą yra puikus pasiekimas.

Komentarai

offca 2009-05-31 15:48:29

aha, būt smagu sulaukt holivudinio varianto, nes lenku series tai silpnos labai ir norėtus pamatyt pastatymą pagal romanus, o ne pagal apsakymus

Justinas 2009-06-01 07:39:49

Tikrai nemanau, kad Holivudas ekranizuos. Nebent koks P. Jacksonas perskaitytų, kas irgi mažai tikėtina. Mane labiau sudomino informacija apie naują romaną apie Afganistano karą! Reiks tikrai pasiieškoti.

http://magyla.livejournal.com/ 2009-06-01 09:40:03

Tikrai labai verta dėmesio visa serija apie Geraltą :)

Dagilis 2009-06-01 20:01:56

Na, P. Jacksonas galėtų perskaityti, kadangi  angliškai dvi "Raganiaus" knygos vis dėlto išleistos. Aišku, leidžia "lievai", nes pasirodė "Paskutinis noras" ir "Elfų kraujas", o "Likimo kalaviją" lyg ir pamiršo.

Incognito629-tasis 2009-06-02 17:07:24

jai kam idomu tas romanas apie kara afganistane angliskai viper,o lenkiskai zmija ar kazkaip panasiai

hmmm 2009-06-10 10:40:32

Gaila kad lenku pajegumai tokie mazi,del holivudo neaisku,o kaip....rusai! jie juk sukure filmus pagal lukjanenko nakties sargyba ir strugackiu gyvenama sala ,gal jie susidomes?

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.