Philip Pullman „AŠTRUSIS PEILIS“

Autorius: Lina Kulikauskienė
Data: 2003-11-22

cover Apie knygą: Philip PullmanAŠTRUSIS PEILIS
Leidykla: Tyto alba (2003)
ISBN: 9986163102
Puslapių skaičius: 376

"Daktarė Meloun pasitrynė veidą delnais, tad skruostai išraudo dar tirščiau negu ligi tol.

- Nuo visų šitų dalykų nesmagiai jautiesi, - tarė ji. - Ar žinai, kaip nesmagu minėti gėrį ir blogį mokslinėje laboratorijoje? Ar bent įsivaizduoji? Viena iš priežasčių, dėl kurių tapau mokslininke - kad nereikėtų galvoti apie tokius dalykus."

Pagaliau - ilgai lauktas P. Pullman "Šiaurės pašvaistės" tęsinys! "Aštrusis peilis" kiek skiriasi nuo "Šiaurės pašvaistės" tuo, kad pastaroji buvo kur kas išbaigtesnė, ją puikiausiai galima skaityti ir kaip atskirą knygą, tuo tarpu "Aštrusis peilis" nutrūksta įtempčiausioje vietoje. Tai aiškiai pakopėlė į trečiąją trilogijos dalį.

"Aštriojo peilio" veiksmas vyksta trijuose alternatyviuose pasauliuose: iš "Šiaurės pašvaistės" pažįstamoje Lairos Žemėje, mūsų pasaulyje ir dar viename, kuriame drąsiai gali jaustis vaikai, bet kuris pavojingas visiems suaugusiems, nes paslaptingi baubai gali suėsti jų sielą, arba, tų, kas jį turi - demoną… Čia Laira ir sutinka Vilį, berniuką iš mūsų pasaulio, kuris ieško prieš dešimtį metų paslaptingai dingusio tėvo. Vaikų rankose atsiduria Aštrusis peilis, galintis išpjauti duris į kitus pasaulius. Ponia Koulter tebepersekioja Lairą, o lordas Borealis siekia gauti aletiometrą ir Aštrųjį peilį. Lairos tėvas, lordas Asrielis, baisu ir pagalvoti, statosi tvirtovę ir renka didžiules armijas, idant mestų iššūkį Dievui, arba Autoritetui, kaip jį vadina jo pasaulio Bažnyčios tarnai. Jam į pagalbą skuba angelai ir raganos, kitų pasaulių būtybės, vėlės-kariai...

Šioje knygoje sužinosite, kas gi buvo Vilio tėvas ir ar jie pagaliau susitiko; kas sieja lordą Asrielį ir Latvijos raganų karalienę; kodėl Laira ir Vilis užsitraukė Čitagadzės vaikų neapykantą; kokia gi paslaptingoji bei svarbioji Lairos paskirtis ir koks šios mergaitės tikrasis, likimo, vardas; kaip mūsų pasaulyje vadinamos Dulkės… bei šiek tiek daugiau apie jas pačias; kodėl senovės žmonės ir hipiai "bei į juos panašūs" gręždavosi skyles kaukolėse; iš kur atsiranda langai į kitus pasaulius… Sutiksite naujus herojus: daktarą Grumaną, Latvijos raganų karalienę Rūtą Skadę, mokslininkę Merę Meloun bei sužinosite, kas nutiko kai kuriems seniesiems.

Ir ką gi - belieka su nekantravimu laukti trečiosios trilogijos dalies, - įdomu visgi, gavo Autoritetas į kaulus ar ne, ir už ką gi tai trečiajai daliai paskirta toji prestižinė premija…

Laukiam dar.

Komentarai

bronyte 2004-08-30 23:04:27
jau yra 3 dalis "gintarinis ziuronas"
Smile:D 2004-11-25 08:29:52
Man pirma dalis labiau patiko...
Kurkulis 2005-06-18 13:46:56
O man labiausiai patiko šita dalis... Nors trečios dar nespėjau perskaityti...
emilia 2009-04-25 10:00:39

sia knyga gavau per kaledas.skaiciau ja diena ir nakti.man ji labai patiko.idomesnes knygos nerasi(iskirus sios knygos tesini gintarinis ziuronas)

as 2011-02-28 19:33:28

nice. geros visos tos serijos knigos.

Agnė 2011-07-25 18:20:43

Įdomios ir nepamainomos visos sagos knygos. :) Tačiau man asmeniškai labiau patiko pirmoji dalis. Žinoma, visos dalys sukrečia ir stipriai paveikia, bet pirmoji parašyta itin talentingai.

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.