Piotr S. Wandycz „LAISVĖS KAINA“

Autorius: Vygantas
Data: 2002-09-09

cover Apie knygą: Piotr S. WandyczLAISVĖS KAINA
Leidykla: Baltos lankos (1997)
Puslapių skaičius: 348

Tai - gera knyga tiems, kurie domisi istorija, tačiau nėra studijavę ar dabar profesionaliai nestudijuoja istorijos. Ši knyga padės ne tik atgaminti užmirštas mokyklos laikų žinias apie mūsų artimų Rytų Europos kaimynų (Čekijos, Slovakijos, Lenkijos, Vengrijos), bet taip pat padės dar labiau užmiršti mokykloje diegtą (tiems, kurie mokėsi prie sovietų valdžios) marksistinį požiūrį į istoriją. Visą šio regiono istoriją, po šios knygos perskaitymo, aš dabar matau visai kitaip, nors iš esmės labai daug naujų faktų knygoje man ir nebuvo.

Autoriaus profesionalumas pasireiškia tuo, kad jis sugebėjo gana didelės apimties medžiagą išdėstyti pakankamai glaustai, nuosekliai ir aiškiai, todėl tie nepilni 300 puslapių teksto tikrai neužtruks perskaityti. Be to, visoje knygoje jaučiamas pamatuotas autoriaus požiūris į statistiką - daugelis išvadų patvirtinta skaičiais, tačiau tekstas nėra jais apkrautas ir jie pateikti labai vietoje.

Stipriausias argumentas knygos naudai yra tas, kad visa medžiaga pateikiama kaip lyginamoji analizė, nuolatos lyginant visas keturias aprašomas šalis, tačiau vis dėlto nepamirštant, kad visos Europos kontekste šių šalių istorija turėjo daug bendro - tiesiog istorija vertė jas ginti laisvę ir kovoti dėl jos dažniau negu daugelyje kitų kraštų.

Galiausiai, visiškai sutinku su knygos įvade pateiktais autoriaus žodžiais, kad nors ši knyga pirmiausia skirta Vakarų skaitytojui, supažindinant jį su šio regiono praeitimi, tačiau čekai, vengrai, lenkai, lietuviai ar slovakai per mažai žino vieni apie kitus, ir todėl tokia lyginamoji istorija padės jiems geriau suprasti ne tik kaimynų, bet ir savo pačių istoriją.

Išsilavinimui

Komentarai

Tabita 2002-09-09 07:08:38
Vertejo vardas ir pavarde - kazkur girdeti...
marmlo 2002-09-10 16:29:02
o orwela ne jis verte ?
Szefs 2002-09-11 06:22:08
Apmaudziausia, kad apzvalginikas taip ir neisisavino svarbiausios knygos informacijos - tai ne RYTU Europos saliu, bet VIDURIO Rytu Europos (t.y. rytines VIDURIO Europos dalies) saliu istorija.
O del pacios knygos tai ji tikrai savalaike ir vertinga.
Shefs 2002-09-16 06:11:18
Beje, marksistinio poziurio i istorija knyga neneigia (turiu omenyje dedogmatizuota marksizma, o ne sovietineje mokykloje brukta suvulgarinta marksizmo-leninizmo versija).
nelius 2003-08-12 20:50:12
Sveiki. Noreciau paklausti kur butu galima nusipirkti sia knyga, nes knygynuose jos nebera.
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.