R. A. Salvatore „THE SILENT BLADE“

Autorius: Martynas Karčiauskas
Data: 2002-05-30

cover Apie knygą: R. A. SalvatoreTHE SILENT BLADE
Leidykla: Wizards of the Coast (2000)

R.A. Salvatore – žymus JAV rašytojas fantastas, kuriantis nuo 1982 metų. Per šį laiką buvo išleistos daugiau nei 30 jo knygų. Kelią į šlovę Salvatorei atvėrė žymiausiais jo personažas – tamsusis elfas Drizzt iš „Forgotten Realms“ pasaulio. Autoriaus profesionalumą įrodo ne tik pardavimų skaičiai, bet ir tai, jog kompiuterinių žaidimų kūrėjai „Black Isle“, kurdami netrukus pasirodysiantį „Icewind Dale II“ remiasi būtent šio autoriaus sukurtu Icewind Dale vaizdu.

„The Silent Blade“ – pirmoji serijos „Paths of Darkness“, susidedančios iš keturių tomų, knyga. Joje autorius supažindina skaitytoją su pagrindiniais sagos herojais. Teisingumo pusei atstovauja tamsusis elfas Drizzt Do‘Urden - charizmatiškas Menzoberranzan pasaulio atstovas, aplink save subūręs tvirtą ir ištikimą bendražygių grupelę. Į ją įeina nuolat alkanas ir viskuo nepatenkintas nykštukų karalystės valdovas Bruenor; jo įsivaikinta žmonių padermės atstovė Catti-brae, ne tik traukianti vyrų akį, bet ir puikiai valdanti lanką; iš paslaptingo demonų gniaužtų išvaduotas barbaras Wulfgar, kuris negali iš naujo prisitaikyti prie savo senų draugų rato, tad palieka grupelę ir patraukia į kalnus, kur tikisi išvaduoti savo mintis nuo slegiančių prisiminimų. Penktasis grupelės narys – hobitų giminės atstovas Regis, anksčiau buvęs galingiausios Kalimšano gildijos vadas.

Po Wulfgar išvadavimo, Drizzt iš demonų irštvos pagrobia paslaptingą artefaktą, kurį reikia kuo greičiau sunaikinti, tačiau tai padaryti gali tik galingas burtininkas Cadderly, gyvenantis už Baldur‘s Gate miesto. Tad grupelei nuotykių ieškotojų tenka palikti gimtuosius Icewind Dale kalnus ir keliauti į pavojingą, įvairiausių nuotykių ir išbandymų kupiną kelionę, nes kitoje Forgotten Realms pasaulio dalyje, nusikalstamumo sostinėje, Kalimšano mieste, iš naujo įsikuria garsiausias Karalysčių žudikas Artemis Entreri. Šis tipas, kelis metus praleidęs juodųjų elfų požemiuose Menzoberranzan, stengiasi susigrąžinti prarastą šlovę. Tačiau susikaupti žudikui trukdo giliai širdyje įsišaknijusi neapykanta elfui Drizzt, kuris jį nugalėjo jau dviejose dvikovose. Artemis Entreri darbuojasi durklu nuo 12 metų ir per tą laiką nesutiko nei vieno, stipresnio už save, tad elfo jėga žudikui sukėlė tikrą vidinių prieštaravimų bangą. Kalimšane visų gildijų vadai, drebėdami dėl savo galvų, susivienijo ir nuspendė pašalinti netikėtai pasirodžiusią grėsmę. Atrodo, jog Entreri netrukus turės pustytis padus, tačiau netikėtai pasirodo pagalba iš to paties Menzoberranzan... Tamsieji elfai nori, jog žudikas perimtų vadovavimą Kalimšano gildijoms. Už tai jam pasiūloma tai, ko jis taip ilgai laukė – dvikova su Drizzt.

R. A. Salvatore išties meistriškai įtraukia skaitytoją į įvykių sūkurį. Žiaurios kovos su goblinais, milžinais, orkais ir kitomis Karalysčių padugnėmis, muštynės purvinose miestų tavernose tikrai neleis užmigti bevartant knygos puslapius. Kiekvieno skyriaus pradžioje laukia atokvėpis – ištraukos iš Drizzt memuarų, kurios sustato įvykius į savo vietas.

Skaitant “The Silent Blade“, kyla daugybė intriguojančių klausimų: ar Wulfgar nepaskęs alkoholio ir monotonijos jūroje, ar Artemis Entreri tikrai laimingas tarnaudamas juodiesiems elfams, plėtojama ir meilės tema ir tenka spėlioti, kurį iš herojų pasirinks gražioji Cattie-brie.

„The Silent Blade“ – tikrai smagi knyga. Ji skaitosi greitai, nėra nuobodi. Ji tikrai turėtų patikti herojinės fantasy fanams. O dar labiau tiems, kurie domisi „Forgotten Realms“ pasauliais. Šie skaitytojai knygoje galės iš arčiau susipažinti su vagių sostine Kalimšanu, pasižvalgyti po Icewind Dale kalnus.

Herojinė fantasy

Komentarai

Gedas 2002-05-29 20:18:47
Arba aš kažko nesupratau, arba užmiršta patikslinti knygos žarną, tfu, žanrą..;) Istorinė beletristika?
super-ego 2002-05-29 21:06:33
jo ir man ntas neaisku. Be to gal klystu bet pagal aprasyma kazkur is labai toli kvepia ziedu valdovo idejom.
Valdas 2002-05-30 06:20:08
O siap, ar kartais "ashmenys" nera daugiskaitinis daiktavardis? :) Ne taip jau daznai isgirsi zodi "ashmuo" :)
Gedas 2002-06-29 15:45:14
Sorry, drauguži, kiek pavėlavai- anksčiau šiknyga buvo apibūdinta kaip istorinė beletristika, bet dabar klaida ištaisyta ir žanras nurodytas teisingai. O herojinę fantasy, žinia, žinau..:)
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.