Rekomenduojamos knygos

Autorius: Dalius
Data: 2008-06-19

Norėčiau atkreipti jūsų dėmesį į naują pasirinkimą meniu „Rekomenduojame“. Pagal jūsų ir kitų vartotojų knygų įvertinimus sistema jums asmeniškai rekomenduos knygas.

Kuo daugiau sistemoje bus įvertinimų tuo tikslesnė bus rekomendacija. Galite dabar įvertinti kelias knygas ir rekomenduojamų knygų sąrašą patikrinti karts nuo karto vėliau (nes priklausomai nuo kitų žmonių įvertinimų keisis rekomendacijos ir jums). Ir beje tam net nebūtina prisijungti naudojant OpenID, galite tai daryti tiesiog dabar.

P.S. OpenId rekomenduojama naudoti, jei norite skaityta.lt naudoti iš kelių kompiuterių.

Komentarai

agnius 2008-09-06 07:34:20

kas ce per nesamone ?Nustebęs

Dalius 2008-09-06 11:11:24

Agniau, o ar tau tikrai reikia atsakymo?

Rasa 2008-10-27 10:27:08

nesuprantu, tai ar reikia dar papildomai ivertinti kazkokias knygas tam, kad galeciau suzinoti, ka rekomenduojate, ar ne?

labai neaiskiai pateikta informacija - paspaudus nuoroda "rekomenduojame", iskart rodykit ka rekomenduojat;

painiai pateikta info tiesiog atstumia ir norisi ieskoti kito - aiskesnio - portalo.

apsvarstykit - manau, ne man vienai tokios mintys kilo.

Dalius 2008-10-27 10:42:34

Rasa, todėl, kad mes nežinome kokios knygos jums patinka ar nepatinka. Rekomenduojamos knygos parenkamos ne atsitiktinai ar pagal kažkokių autoritetingų žmonių rekomendacijas, o pagal tam tikrą algoritmą atsižvelgiant į tai kokios knygos jums patinka.

Dėl informacijos pateikimo pastabą priimu ir kai tik galėsiu sutvarkysiu.

Fredyss 2008-10-27 12:18:17

Kas žavisi GeorgeR.R. Martin knygomis ,norėčiau rekomenduoti dvi

Robin Hobb ( http://en.wikipedia.org/wiki/Robin_Hobb) . trilogijas :

Fredyss 2008-10-27 12:22:54

p.s. kodėl neturim funkscijos-taisyti-?

p.s.2 :dėkui Gedui už Hobb atradimą :)

p.s.3 : .....kurie pralenkė savo Mokytoją(aka pasekėjai) knygas. kaip Perumovas Tolkieną :)

Dalius 2008-10-27 12:58:27

Fredyss -> parašyk apžvalgą ;-)

O funkcijos neturime, nes dar nepadariau...

Ieva 2008-12-11 13:01:20

Klausykit, ar man atrodo ar cia nuo paskutinio mano apsilankymo pries koki menesi viskas pasikeite?? Ir ne viskas i geraja puse: anksciau surasdavau knygas pagal zanra, dabar kaip suprantu to padaryti nebegalima. Paieska tikrai pasunkejo ir kazkaip pasidare negerai viskas :|

Dalius 2008-12-11 13:06:18

Tikrai niekas nesikeitė :-) Vis dar gali ieškoti pagal žanrą (gaires) išplėstinėje paieškoje (ieškome meniu).

Iš funkcinės pusės pasikeitimų didelių tikrai nebuvo, nes dabar tvarkomi šiek tiek kiti dalykai.

Gedas 2008-12-11 19:39:16

o išties įdomu, kaip ieškoti pagal žanrą? Kur spausti, atsidarius centrinį skaitytos tinklapį? "Knygos"? "Išplėstinė paieška"?

Ok, spaudžių išplėstinė paieška. Kur ten žanrai? Kur jų sąrašas? Argi negalima sudėlioti žanrų sąrašo nuorodų pavidalu, kad tereiktų tik spragtelti ant pasirinkto, o ne ieškoti per paieškos sistemą, įrašant spėjamo žanro pavadinimą.

Dalius įdėjo į skaitytą žiauriai daug darbo, bet, bent jau man naujoji sistema - klaidus ir nelabai logiškas miškas...

Dalius 2008-12-11 19:59:47

Gedai, aš visada priimu pastabas ir nė viena jų nedingsta. Pagrindinė mano problema, kad aš neturiu itin daug laiko ir pavyzdžiui dabar užstrigęs prie tokio elementaraus dalyko kaip senų apžvalgų tvarkymo – kasdien sutvarkau 10-20, bet daugiau laiko niekam ir nebelieka. Gerai tai, kad jau artėju prie pabaigos.

Dėl žanrų sąrašo – ten iš tikro labiau yra gairės (tag'ai) nei žanrai, taigi sąrašas gali būti labai ilgas (dabar yra 379 skirtingos gairės). Aišku galima padaryti vadinamą gairių debesį (tag cloud), kur pačios populiariausios būtų išryškintos. Galbūt taip ir padarysiu, kai tik sugalvosiu, kur tai padėti, kad nepasidarytų dar painesnis miškas :-) O šiaip paieškoje vedant gairės pavadinimą sistema tau pasiūlys ją užbaigti.

Na dėl logiškumo galima ginčytis – galbūt tiesiog specifinė logika, bet ji gimė iš tam tikrų reikalavimų, kurie net nėra mano. Jei būtų nelogiška – patikėk, sistema neveiktų išvis.

O dėl painumo matyt būsiu priverstas sutikti, bet aš su mielu noru išklausysiu pasiūlymus kaip galima padaryti sistemą aiškesnę. Aš pats turiu idėjų ir jas bandysiu įgyvendinti po truputi, bet su mielu noru priimsiu idėjas kaip pvz. galėtų atrodyti naujas dizainas, patogesnis meniu išdėstymas ir kiti panašūs dalykai. Galite man atsiųsti savo pamodeliuotus dizaino variantus (screenshot'us ar pan.). Galite tikrai prisidėti daug ir įvairiai. Net išreikšdami savo nepasitenkinimą jūs pasakote, kad kažkas turi būti keičiama.

Gedas 2008-12-11 21:31:19

>Dėl žanrų sąrašo – ten iš tikro labiau yra gairės (tag'ai) nei žanrai, taigi sąrašas gali būti labai ilgas (dabar yra 379 skirtingos gairės<

ne, gairių debesies nereikia, ačiū..:)

Man užtektų 10-15 (ar kiek ten jų) žanrų sąrašo. Va, reikia man vienos fantastinės knygos, bet autorių ir pavadinimą miglotai prisimenu, tik žinau, kad skaitytoj buvo. einu į žanrus ir pračekinu fantastios ar maginės fantastikos žanrus. Man lengviau spustelti ant užrašiuko, nei įvedinėti į paiešką spėjamus tagus, ypač, jei tik miglotai žinai ko ieškai.

O žanrų juk nėra daug, 379 tikrai nebus...;)

Arba apžvalgų paieška pagal datas. 1,2,3..ir 48. Ar neišeitų pvz suskirstyti į 2008, 2007, 2006 m. apžvalgas ir pan.? Nes jei man reikės apžvalgos, kuri yra, pvz35 puslapyje - kieksyk reikės spragsėti, kol, kaskart po tris apžvalgas prisikasiu iki jų?..

Tiek pamąstymų.

 

 

Dalius 2008-12-12 05:33:50

Gedai, jei apsiimtum uždėti žanrus esamoms knygoms tai su mielu noru padarysiu tokią techninę galimybę. O kas garantuos, kad ateityje žanrai bus uždedami teisingai taip pat? Na galima išrinkti populiariausias gaires ir vadinti tai žanrais.

Dėl datų gera idėja.

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.