Richard Bach „TILTAS PER AMŽINYBĘ“

Autorius: Sandra Vidauskaitė
Data: 2002-09-16

cover Apie knygą: Richard BachTILTAS PER AMŽINYBĘ
Leidykla: Alma littera (2001)
Puslapių skaičius: 285

"Jeigu kada jautėtės vieniši svetimųjų pasaulyje, jeigu ilgėjotės žmogaus, kurio niekuomet nebuvote sutikę, žinią nuo savo sielos draugo rasite nuostabioje meilės istorijoje "Tiltas per amžinybę",- na pasakykite, kuris iš jūsų bent kartą nesijautė panašiai? O kai knygos viršelis žada kažką panašaus, tiesiog nuodėmė būtų jos neatsiversti.

"Tiltas per amžinybę" - beveik autobiografinis Richardo Bacho romanas, pasakojantis apie sielos draugės paieškas ir meilės atradimus kartu su žmona Leslie.

Sutikau nemažai žmonių, kurie Richardą Bachą laiko vienu nuobodžiausių rašytojų. Šiame romane taip pat neišvengiama filosofinių svarstymų, mėgavimosi lėktuvų skrydžiais (Richardas Bachas yra lakūnas), pamąstymų apie tobulą moterį ir sielos draugę, tačiau jie glausti, paprasti, galų gale - neretai išskirti kursyvu, taigi, greitesnio veiksmo mėgėjai gali juos tiesiog praleisti (ir visas romanas neteks prasmės ir atrodys eilinė istorija su laiminga pabaiga). Ir dar vienas pastebėjimas - po ilgesnės petraukos knygą galima vėl atsiversti bet kurioje vietoje ir tiesiog imti skaityti. Užlieja švelnumas.

"- Kaip pažinti savo sielos draugą? - ramiai, tarsi tai būtų jai [Leslie] įprasčiausias dalykas, pakartojo klausimą. - Savąjį aš neiškart pažinau. Mes susitikom lifte. "Jūs aukštyn?" - paklausiau. "Taip", - atsakė jis. Nė vienas iš mūsų tada nežinojome, ką tie žodžiai reikš mums dabar."

Kaip lengva skaityti - paprastos frazės, tačiau nuo jų vis padvelkia liūdesiu, savotišku virpuliu, viltim ir šiluma... Neskaitykite šios knygos tie, kurie laikote principo reikalu pastebėti ir pirštu pabaksnoti į viską, kas dvelkia kasdieniniam gyvenimo ritmui gal ir neįprasta jautrumo aura. Net neimkite šios knygos į rankas. Būtų truputį liūdna, jei tokią švelnią istoriją apmėtytumėte aštriais komentarais tarsi kokiom nuodingom abejingumo strėlėm.

P.S. Richardas Bachas su savo žmona Leslie vėliau.... išsiskyrė. Milijonai rašytojo gerbėjų buvo šokiruoti - jie tikrai nesitikėjo, kad tokia meilės istorija realybėje gali baigtis taip banaliai, negi tai tik dar kartą įrodo, kad meilės nėra?! Tokios įvykių eigos ir skaitytojų reakcijos turbūt nesitikėjo ir pats Richardas Bachas, pripažinęs, kad romane "Tiltas per amžinybę" pamiršo parašyti paskutinį sakinį: "Viskas šioje knygoje gali būti neteisinga."

Gražu

Komentarai

Abstulbusi 2002-09-16 13:39:47
As sokiruota tik dabar apzvalgoj perskaiciusi kad Bach'as issiskyre :(. Tai kaip gi cia taip... ruosiausi dar karta skaityti si nuostabu romana...kaip patiketi kad egzistuoja tokia meile?... Ypatingas jausmas, vis delto neislaike isbandymu... Teisingai rytieciai sako - kad meile yra jausmas, kuris turi ne tik pradzia, bet ir pabaiga..neisvengiamai... Va tau ir tiltas per amzinybe :(
Todelcius 2002-09-16 13:56:09
Taip sakant, gydytojau, išsigydyk pats...
mia 2002-09-16 14:51:55
Meilė - dalykas apgaulingas. Negali žinoti, kada ateis, kada išeis... Liūdna. Bet knyga vis tiek labai gera.
Neamzinas Raimondas 2002-09-16 15:32:03
Todelcius pasake: "Gydytojau, išsigydyk pats"...

Na taip, lengva nurasyti kitu isgyvenimus, jei pasirodo, kad tie zmones patys is ju nepasimoke. Taip ziurint, galima pasmerkti bet ka: Cercili (kaip gali alkoholikas vadovauti tautai?), Gandi (kaip gali zmogus, palaikes Hitleri, mokyti taikos ir sugyvenimo?), rytu mokytojus isivelusius i seksualinius skandalus (kaip jie gali mokyti ramybes ir nepasidavimo potraukiams?). Ir is kitos puses, galima pasmerkti bet kokius teiginius, suzinojus, jog juos palaike "nesvarus" zmones. Pvz. kaip galima palaikyti vegetarizma, suzinojus jog Hitleris buvo vegetaras?

Bet galbut svarbiau yra isigilinti kaip tik i autoriaus teiginius ir isgyvenimus. Ir surasti, kas yra teisinga, kas suskamba varpeliu konkretaus skaitytojo sieloje ir ka jis ar ji gali pritaikyti savo gyvenime. Ir neziureti ar tai tiko paciam rasytojui. "Tiltas per amzinybe" negarantuoja, kad Richardo ir Lesli ar Jono ir Onutes meile isliks amzinai. Taciau ji parodo viena is keliu, kaip meile gauna sansa isgyventi. Ir - panaudojant klise - jei bent viena pora sios knygos deka atras meile ir gyvens amzinai laimingai, tai jau didziulis pasiekimas.
gie 2002-09-17 13:34:22
Aj. Galima - pridesiu nuo saves: nei vienas is musu nenugyvens nei Bacho, nei Lesli, nei auksciau minetu Jono ar Onutes gyvenimu. Let's read book&enjoy! O jei sau ka surasim joje ir pritaikysim-tik geriau mums, Bachui ir musu artimiems
;)
Gera knyga. Tinka idealistams -> pavyzdziui ir pesimistams -> kritikai ir pasissriuubavimams apie savo nelaimingus gyvenimus.

Malonaus pasiskaitymo!
Sapel 2002-09-18 14:25:17
Tikrai sios knygos skaitymas suteikia dideli malonuma.
Tik ar Jusu siek tiek neerzino tas tobulos moters ieskojimas, nerealiu reikalavimu sarasas.
Ir pati pabaiga - tos ju paskaitos, sielu klajones, kazkaip labai nebesiderino prie visos knygos nuotaikos (taip ir isivaizduoji pilnas sales amerikieciu, lyg klausytusi paskaitos - "Kaip sulieseti", ar pan.)Stai ir buvo uzkoduotas pirmas zingsnis skyrybu link knygos pabaigoje...
peleda 2002-10-12 13:54:15
Visiskai sukomercialejusi knyga, isspausta per prievarta, persmelkta amerikietisku saldumu. Kazkokie idealumo ieskojimai asocijuojasi su dar nesubrendusio paauglio samprotavimais ir lukesciais.
Migle 2002-11-18 09:01:43
Skaitytojams, alergiskiems fantastikai ir bukoms pasakoms, geriau vengti tokiu knygu.
Lina Krutulyte 2002-11-19 18:33:48
imho tiltas per amzinybe netraukia iki fantastikos ir pasaku. siaip zyzalai apie meile, bet nieko baisiai naujo ar grazaus.
pirmoone 2003-03-24 20:00:09
labai lyriska knyga..
Ricardas labai zmogiskas - jis turi baimiu, gyvena apsistates sienos, bijo artumo, bijo atsiverti, nevisada moka isreiksti jausmus.. lygiai taip pat, kaip ir kiekvienas is musu.. "Tilta per amzinybe" galima skaityti dviem budais: kaip grazu sielos paklydima.. klejone i meiles pasauli, pasaka, kuria gali isgyventi kiekvienas.. arba praktini vadova.. meiles esme - tobulejimas vienas kito atzvilgiu. tai labai graziai atskleista sioje knygoje. kodel nepabandzius eiti tobulejimo keliu kartu su jos autoriumi? ;)
Inga-Gabriele 2003-05-08 19:45:46
knyga parasyta rutuliojant graze minti-meile yra tiltas per amzinybe...
pardzioja intriguoja sio zmogaus pasaulis, idomu kas bus jo gyvenimo meile. Ar ja ras? Kaip sugyvens...
pabaigoje nusivaziuojama i fantastika,kuri visai netiko cia...
BachoFane 2003-05-10 16:32:49
Bet, Inga-Gabriele, nepaisant to nusivaziavimo i fantastika, Bachas uzdirbo pinigo daugiau negu daug is sitos knygos :) Pabandyk kuria kita is keturiu lietuviskai isleistu Bacho knygu paskaityt - gal pvz. "Dzonatanas Livingstonas Zuvedra", populiariausia jo knyga, patiks labiau :) Skanaus skaitymo :)
bagira 2003-05-10 20:21:00
kai buvau dar kudikis visiskas, "dzonatana zuvedra" vakarais per radija skaitydavo. ir patiko, ir sukrete, ir suzavejo- ispudi puikiai atsimenu iki siol, nors turinio- ne kiek. kazi kaip dabar skaitytusi :)
Krekas 2003-05-12 05:03:22
Perskaitytum labai greitai (knygutė šiaip ar taip labai plona) ir spėju, kad šiek tiek nusiviltum: "Žuvėdra" dabar pasirodytų primytyvesnė ir per daug tiesmuka...
bagira 2003-05-12 10:00:57
tai jau turbut... gal net ir krekas nepadetu zaliux
Krekas 2003-05-12 10:49:12
Galbūt taip baisiai ir nenusiviltum, kad reikėtų griebtis kreko bee
lione 2003-07-02 16:45:12
Nieko istabaus ar ypatingo. Amerikieriski pasiseilejimai. Saziningai pasakysiu kad niekaip nepajegiau suprast is kur tos liaupses. Manau knyga ju tikrai neverta
Raimondas ant tilto 2003-07-02 19:05:51
*Tau* lione - nieko ypatingo. O yra zmoniu, kuriems si knyga parode sunkiai pasiekiama kelia i meiles ideala ir kaip eiti tuo keliu. Tik tiek.
Karolina 2003-07-05 14:52:01
o jums ta knyga neprimena saves?:) man asmeniskai knyga padejo suprasti save kad ir kaip nenorejau to pripazinti.. vis sakiau skaitydama knyga jog bachas kvailas...del savo poelgiu, o pasirodo kad jis - taj dalis manes.. ash taip pat jauciuosi.... nemoku pasakyti to ka jauciu ir vengiu tokiu kalbu...bet jo deka tai supratau ir bandau keistis:)o tie kuriems ji nepatiko turbut nenori pripazinti to kad jie yra panasus i siuos herojus:)
Karolina 2003-07-05 15:00:52
Tik dar karta paminesiu kad tie kurie skaite sita knyga ir komentavo jog cia ne knyga... yra paprasciausiai "TIE, kurie laikosi principo reikalu pastebėti ir pirštu pabaksnoti i viska, kas dvelkia kasdieniniam gyvenimo ritmui gal ir neiprasta jautrumo aura"
lione 2003-07-07 09:59:40
Karolina Oi kaip nesutinku su tavo zodzias. Visiskai neturiu nieko pries "kasdieninio gyvenimo ritmui gal ir neiprasta jautrumo aura". Toli grazu, yra daugybe knygu kurioms tikrai galeciau pritaikyti siuos zodzius ir jos tikrai yra vienos mano megstamiausiu. Kas be ko man regis daugelio tikslas buvo ne pabaksnoti ir sukritikuoti, o daug paprastesnis tiesiog issakyti savo nuomone.

To Raimondas ant tilto

Dziaugiuosi kad si knyga Tau atskleide kazka kilnaus ir grazaus. Gaila bet man ne...
:D 2003-07-11 18:24:47
o ar skaitet jo kita knyga? "dzonatanas livingstonas zuvedra? nuostabi knyga... manau, kad mes visi turime sielas, kuriose is tiesu gyvena kazkas laisvoir neapriboto... taciau ne visi sugeba tai atskleisti...
Jurgiux 2003-08-08 11:43:35
Kad ir kaip ten butu, manau, kad geriausia Bacho knyga yra "Iliuzija"... O "Tiltas per amžinybę" mane nuvylė... Labai jau prastas autoriaus požiūris į moteris...
Pirmoone 2003-08-15 17:27:59
Jurgiux, "Iliuzijos" ;)
siaip Bacho knygos turi ta savybe, kad privercia noreti. ne kazkaip giliai mastyti ir kaip tu apmastymu pasekme, dazniausiai kankintis, bet palieka toki jausma, kad jei kazkam pavyko visa tai patirti, kad jei kazkas pasiekia TOKIA meile, toki tarpusavio supatima ir susibendravima arba tokia minciu galia kaip "Iliuzijose", tai kodel negaliu as?.. :)
Vaiva 2003-09-07 11:21:20
Knyga buvo idomu skaityti. Idomus Richardo poziuris i pasauli (ar pasaulius), moteris bei nuolatinis ieskojimas. Tiesa pasakius tikejausi, kad jis ilgiau jos neras...
O meiles idealas manes nesuzavejo, kaip ir happy endas.
As 2003-09-15 07:59:02
Vaivuze, neliudek del happy endo:) - jis tik knygoj:) - gyvenime, bachas su lesli jau senokai issiskyre...:) Bet tai jokiu budu nesumazina jo knygu vertes:)
Great Pretender 2004-02-19 18:46:51
Sita knyga kuri laika buvo mano mylimiausia. Taciau laikui begant supratau, kad tikrame pasaulyje taip tiesiog negali buti. ( O taip noretusi). Ta puikiausiai patvirtina kita Bacho knygos "Iliuzijos" vieta. Tiksliai neatkartosiu, bet kazkaip panasiai "Viskas, kas mus supa, tera iliuzijos"
Argi tai ne teisybe?
Grafas Montekristas 2004-02-19 21:35:50
Tikrame pasaulyje viskas imanoma...

tereikia laukti ir tiketis.
sita 2004-02-28 21:48:15
Great pretender,
ar niekada tau nedingtelėjo,kad visos knygos parašytos,remiantis gyvenimiška patirtimi.Visas menas tik atspindi gyvenimo nerealią realybę.Jis viso ko įkvėpimo šaltinis.O apie Majos skraistę teko girdėti?tik meilė gali nors truputį jos atidengti...
Ši knyga man labai patiko.Gal todėl,kad tuo metu man labai reikėjo tų paprastų tiesų.Na, kaip ten bebūtų,bet mano gyvenime atsirado ta ypatinga siela,kurią sutikus dingo viso pasaulio ilgesys mano akyse.Nors ir jo dabar nėra čia,mano mieste,mano šalyje,bet aš jį jaučiu.Tikiu,jog kasnakt sapnuoju jį ne šiaip sau,mūsų sielos susitinka mūsų sapnuose..:)
Tenoriu pasakyti:tikėkit,galvokit apie tai,stebėkit ženklus,įsiklausykit į save.
SĖKMĖS
DJ 2004-04-27 16:19:49
Jėzus Marija, moteriškė po sijonu pasikišo per daug gerai apie save galvojantį patiną, o tas ne tik kad nesuprato, bet dar iš to džiaugsmo ir knygą parašė. O dvasingos panelės su ašara akyse mato daug prasmių ir grožio tame, žaviuosi jų gebėjimais, keikvienam savo. Tiesa, knyga sentimentali, besikartojanti, žodžiu, labai vidutiniška, nors ir perskaičiau.
Boružė 2004-04-30 12:07:32
dar neperskaiciau visos knygos taciau ji man jau pradejo atsibosti. Kas per filosofinės mintys apie moteris. Kiekvienas žmogus turi savo idealą ir tegul jo siekia, o ne gilinasi į kitų žmonių mintis ir stengiasi jas įsisavinti. Aišku visuomet įdomu pažiūrėti muilo operą ar perskaityti saldžią knygą, tačiau niekada nepamirškite, kad pasaulis toli gražu nėra toks apie kurį kažkas parašė ar parodė, būkime realistai ir žiūrėkime į visa tai kaip į teiginius, kuriems labai mažai vilties išvysti saulės šviesą.
Audrius 2004-07-21 15:59:39
Gyvenimas yra labai sunkus dalykas. Kai kurie mastytojai (Kantas tarkim) teigia jog tureti idealus ir rimtai meginti jais sekti jau daug. Jei zmogus pasirode per silpnas - ka gi, jei imanoma, atleiskim, jei neimanoma - uzmirskim. Krikscionybe atrodo irgi panasios nuomones. Kaip toj pacioj "Zuvedroj" parasyta - nubaude patys save. Atleisk ir padek suprasti..
Jurga 2004-07-22 06:49:03
Kazkada visai patiko. atitiko tuometine nuotaika. Bet dabar kazkoks briedas.
Julija 2004-08-18 17:32:38
turbut niekada nemokesiu destyti savo jausmu zodziais taip kaip musu visu apkalbamas(nesvarbu teigiamai ar neigiamai) R.Bachas.Bet jis mano megstamiausias rasytojas.tai isiaiskinau visai neseniai.kai pabodo 4-ta karta skaityti jo garsiausia kurini "Dzonatanas Livingztonas Zuvedra" nusprendziau apsilankyti centriniam Vilniaus knygyne ir netiketai radau tris katik isleistas jo knygas.nusipirkau visas is karto,dvi is ju perskaiciau kelis kartus.o dabar jos guli mano megstamiausiu knygu fonde ir laukia pagausejimo:)tik gaila,kad kol kas dar nerandu nauju jo zodziu...
Julija 2004-08-18 19:59:36
komentara as jau buvau parasius ir gana ilga,bet kazkodel jo nematau tarp jusu nuomoniu.todel uzduosiu tik viena klausima.galbut kas nors zino kur butu galima gauti daugiau R.Bach'o literaturos?
Anonimas 2012-04-28 20:20:25

Kygybuose

Anonimas 2012-04-28 20:20:25

Kygybuose

Anonimas 2004-09-06 16:23:21
Prasau padekite! man reikia parasyti analize is R. Bacho knygos "Dzonatanas Livingstonas Zuvedra" sios pastraipos.
-------------
- Dzonatanai, ar pameni, kad esi kaidaise sakes, jog Buri reikia taip labai myleti, kad uztektu pasiryzimo i ji sugryzti ir padeti kitiems mokytis?
- Zinoma
- Nesuprantu, kaip galima myleti ta beprociu minia, kuri ka tik bande tave nuzudyti.
- O, Flecai, aisku, kad nereikia myleti beprociu minios. Niekas nereikalauja myleti neapykantos ir blogio. Taciau turi preatintis matyti tikraja zuvedra, izvelgti geri kiekvienoje is ju ir padeti joms pacioms tai pajusti. Butent taip ash suprantu meile. kaip igundi, tas teikia daug dziaugsmo.
magyla 2004-09-06 17:53:30
Anonime, rašyk pats - čia už tave niekas to nepadarys.
shlyxtux 2004-09-07 09:11:28
Nu kodel nepadarys? Va, pvz:

Analizas Nr. 1

Shios atkarpeles lyriniai herojai...nors ne, lyrinis tik vienas. Kitas labai prozaishkas. Tai va, lyrinis ir prozaishkas herojai yra porele narkomanu. Prozaishkas herojus, vardu Flecas (ir teisingai. Kur su tokiu vardu i lyrinius herojus?) , vartoja LSD ir uzhtat mato baisias vizijas, kur ji bando nuzhudyti beprochiu zhuvedru minia (Speju, kad neseniai jis pasizhioorejo filma 'Paukschiai'). Veikejas lyrinis, t.y. Dzonatanas, rooko zhole ir greichiausiai yra hipis, todel visur mato grozhi ir geri, o taipogi taika ir meile. Sprendzhiant ish paskutinio sakinio, su seks laifu pas ji irgi viskas tvarkoj. Mistinis 'Buris', del kurio prozaishkas Flecas konsultuojasi su lyriniu Dzonatanu, yra narkotinio apsineshimo metafora. A la nirvana, kazhkas panashaus.

Analizas Nr. 2

Chia kalbasi du ornitologai. Bent vienas ju, Dzonatanas, priklauso kokiam 'Greenpeace' ar PETA -- bootent jiems tipishki kliedesiai a la 'izvelgti geri kiekvienoje ir padeti joms tai pajusti'. Antrasis ornitologas, Flecas, panashu, priejo per arti zhuvedru boorio (matyt, norejo ish archiau apzhiooreti ta tikra zhuvedra tarp kokiu nors ne visai tikru) ir vos ishneshe sveika kaili, nes zhuvedros - banditai, o ne paukschiai (zr. filma 'Paukschiai')! O antrasis ornitologas ji ramina. Pokalbiai apie meile leidzhia itarti, kad shitas ornitologas ish PETA yra tas hipis ish analizo Nr.1.

Analizas Nr. 3

Chia kalbasi du zhuvedrai (vyr. g. zhuvedros, t.y.). Flecas (o vat zhuvedrui chia geras vardas) skundzhiasi Dzonatanui, kad ji uzh kazhkoki epizode nepaaishkinta dalyka ishgroodo ish Burio, nesvarbu, kas tai yra, bet Flecas nori ten grizhti ir kitus mokyti. Ish to sprendzhiam, kad Flecas arba ikoore kokia nauja religija, arba pabuvo uzhsienyje ir dabar shventai tiki, kad jo pareiga ishmokyti tautiechius zhuvedrus ir zhuvedras teisingai gyventi. Tiek vienu, tiek kitu atveju visai nekeista, kad Buris (kas tai bebootu) jo nekenchia.

Tuo tarpu meile ir dziaugsmas isduoda, kad Dzonatanas yra moosu senas pazhistamas hipis-ornitologas, kuris gyvenimo paivairinimui pabande grybuku ir dabar isivaizduoja, kad yra zhuvedras.


Ar tiek uzhteks? Galiu ir dar paanalizuoti.angeliux
Klia 2004-09-07 09:35:31
žuvėdrai:)
konteksto praplėtimui siūlau susirasti j.erlicko eilėraštį apie žuvėdras. labai gražus, gale visi žūsta ar panašiai.
Indraja 2004-09-07 10:37:32
O, analizai... Mokykloje visai patikdavo.

Dera atkreipti dėmesį į kalbą, demonstratyviai imituojančią kai kurių žiniatinklio vartotojų stilių: be lietuviškųjų raidžių, su klaidomis. Tai pabrėžia autoriaus siekį kreiptis į šiuolaikinį jaunimą. "Buri" tokiu atveju reiškia "Būrį" - bendruomenę, kuri atstūmė vieną ar abu veikėjus. "kiekvienoj is ju" nurodo, kad Būrį sudaro gana agresyvios moteriškos lyties atstovės. Džonatanas ir Flečas - jaunuoliai, palaikę ryšius su tomis merginomis. Džonatanas bando atskleisti Flečui gilesnę tų ryšių prasmę. "tikraja zuvedra" gali būti tiesiog jaunuolių žargono pavyzdys. Bet meniniame kūrinyje svarbi bet kuri detalė: "zuvedra" - paukštis, o paukštis simbolizuoja dvasią (šv. Dvasia vaizduojama balandžio pavidalu), jo skrydis asocijuojasi su žmogaus laisve. Džonatanas aiškina, kad tikra meilė tik ta, kuriai svarbi ši žmogaus pusė. Myli, jei matai ir padedi turtinti mylimosios dvasinį pasaulį. Tačiau žodis "igundi" nepriskirtinas aukštajam stiliui ir verčia skaitytoją prisiminti žemiškąją vyro ir moters santykių pusę. Rašytojas siekia atskleisti fizinių ir dvasinių ryšių harmonijos svarbą, leisiančią visomis prasmėmis pajusti žmogiškąjį skrydį, net ir ant nugaros...

(atsiprašau, čia gal "S" ... prašom trint)
e-vil 2004-09-07 14:28:32
Bravo shlyxtux. Kur butu galima rasti Joosoo parashiita kitu Bakcho kooriniu analiza?
shlyxtux 2004-09-07 19:12:54
Indraja, koks tau chia S. Daugiu daugiausia PG, taip kad vysks normalei.

e-vil, duok ishtrauka, suanalizuosiu. Bo koks tu bebootai grozhis ir geris, vien del taves Bakcho neskaitysiu. bee
Tomas S. 2004-09-09 06:17:58
Shlyxtux, 15 balų pagal 7 balų sistemą ir ovacijos atsistojus !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (čia daug besišlapinančių šunų)
Agnes 2004-09-15 19:55:18
Mirstu is juoko. Geresnes diskusijos dar nesu skaicius.
pergale 2004-11-06 11:50:00
...is ties skaitau sia jo knyga siuo metu vien tik vardas ir pavarde pasako kad si knyga patekusi i mano rankas tikrai paliks sioki o gal net labai dideli ispudi apie jo knyga ar knygas, skaiciau iliuzijas (ne tokia buvo kaip kitos siek tiek prastesne gal but neisigilinau labai) po to palike uzuovejas ir tiltas per amzinybe tik dar negavau apie zuvedras ir pan, jo knyga pavadinimo neatsimenu,,,bet noreciau kad jo knygu tikrai butu daugiau, na bet gerai kad jis neraso pavirsutiniskai ir begales tokiu knygu geriau ilgiau bet subtiliau originaliau ir isskirtiniau :) dievinu si autoeriu jo mintis...na zinoma jis praejes studijas ar paskaitas apie psichologija ir pan, tad daug ismano:)
just_for_fun 2004-11-09 18:07:58
dieviška knyga. sakyčiau, suteikia viltį. kai už lango lya, kamuoja sloga, o mobiliakas taip ir nėesskamba, juk visaui gera patikėti, kad kažkur vistik yra žmogus, kuris... vieną dieną tiesiog paskambins. ir būsit viens kitam vieninteliai. graži pasaka.
Aiste 2004-12-19 13:15:15
Tiltas per amzinybe - vadovelis, kuri reikai ismokti atmintinai apie tai, kaip tapti nuosatabiam, leisti sau myleti...
Martynas 2005-01-16 20:46:25
Kazkur kitos visatos krastelyje Richardas ir Leslie tebegyvena kartu, pasaulyje, pripildytame meiles ir svaigaus skrydzio, taciau tai tera viena is milojono galimybiu, tai yra alternatyvus Richardas ir Leslie gyvenimas.
Siedu, kurie gyvena musu visatoje, suklydo, kazkur padare mazyde klaidele ir ju santuoka issiro....
Taciau juk visa tai tera akimirka amzinybeje, ar ne? Jie dar turi visa likusi pasaulio laika viska pradeti is naujo.
Angel 2005-03-23 18:02:35
Kaip tik baigineju skaityti si romana... Pilna vidiniu isgyvenimu, milijardai pokalbiu su savimi, apmastymu, kas butu jeigu butu, i akimirka zvelgiama su dideliu atsakingumu, juk nuo DABAR priklausys tolesnis gyvenimas, sekantis zingsnis.. Kita vertus, nemaniau, kad apie lektuvus galima parasyti tiek daug ir taip subtiliai.. Pries pora metu si knyga butu palikus didesni ispudi..
x 2006-06-19 06:12:44
Jau arteju prie pabaigos ir man sis romanas labai patinka....Gaila kad jis tikroveje issiskyre su ja ...Jis labai geras rasytojas pasineri i siuzeta, aplink viskas susilieja o tu skaitai, nors aplink nieko nematai...
Skaitytojas 2007-07-28 14:01:44
As sia knyga dar tik ypusejau skaityti. Susizavejau perskaiciusi galini virseli ir tiesiog neiskenciau nenusipirkusi. kolkas ji man atrodo tikrai nuostabi. ypac patik eileastis sukurtas Ricardui. O meile... nezinau,turi ji pabaiga ar ne,taciau visgi kad ir su pabaiga,ji yra nuostabiausias jausmas pasaulyje.
Skaitytojas 2007-08-10 09:09:11
Labai dideli prašymą turiu... Jei kas turit ,,Tiltas per Amžinybę" pdf Formatu, tai brukstelkit E-maila. Cilautoja@gmail.com Sia knyga jau skaiciau... nepakartojama...
Laurlka 2008-01-04 18:31:08
Sveiki. norejau paklaust, ar niekam is skaiciusiu TILTA PER AMZINYBE nekilo minties, greiciau gal klausimo, kodel herojai Ricardas ir Lesli, jei tokie gilus jausmai juos siejo ir jiedu taip puikiai suprato gyvenimo prasme, tai kodel jie nesusilauke vaiku..? Neseniai antrakart perskaiciau knyga, ir neduoda ramybes sis dalykas, kuris lyg ir nesiderina su tobulu meiles rysiu, tegul ir tebeegzistuojanciu tik romane..
Morpho 2009-01-22 20:58:00

Aš Dievinu šitą Knygą Susigėdęs

dite 2009-06-19 18:08:26

nuobodybe

aga 2009-08-12 18:01:37

būtent, dėl vaikų man taip pat kilo klausimas beskaitant

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.