Rick Sky „THE SHOW MUST GO ON: THE LIFE OF FREDDIE MERCURY“

Autorius: stiksė
Data: 2004-10-04

cover Apie knygą: Rick SkyTHE SHOW MUST GO ON: THE LIFE OF FREDDIE MERCURY
Leidykla: Carol Publishing Corporation (1994)

Redakcijos prierašas: su šia knyga yra nutikusi labai bjauri istorija. Tolimais 1994 m. Kaune veikianti tikrai skandalinga leidykla "Europa", leidusi bulvarinį laikraštpalaikį "Europa", išvertė šią knygą į lietuvių kalbą, ant viršelio nepalikdami nei tikrojo autoriaus, nei tikrojo pavadinimo. Kažkokia dar moteriškė drįso užrašyti savo pavardę prie "sudarytojos". Vogtoji versija vadinosi "Fredis Merkuris: Bohemiškoji rapsodija". Ją ir skaitė mūsų apžvalgininkė. O jūs geriau pasiieškokite angliško arba rusiško leidimo.

Dažna šiuolaikinė muzikos žvaigždė net savo karjeros viršūnėje ne itin domina plačiąją visuomenę kaip asmenybė. Tačiau yra ir kita garsenybių rūšis, kurių gyvenimas kelia smalsumą net po jų mirties. Prie tokių priklauso ir Fredis Merkuris, legendinis grupės "Queen" vokalistas.

Ši knyga nėra tipiška, susidedanti vien iš atsiminimų. Joje galima rasti Fredžio Merkurio interviu, grupės narių, šeimos, draugų atsiminimus, nuotraukas, jo paties ir "Queen" diskografiją. Kiekviename iš 12 skyrių pateikiamas vis kitas F.Merkurio ar "Queen" kūrybos tarpsnis, po kruopelytę atskleidžiamas intriguojantis dainininko gyvenimas. Kiek moterų ir vyrų turėjo F.Merkuris? Kokie santykiai tarp grupės narių? Garsieji vakarėliai… Ir paties Faruchos Balsaro (tikrieji Merkurio vardas ir pavardė) prabangi buitis apie kurią girdėjome ar matėme tik nuotrupas.. Ar žinote, kiek jis turėjo kačių? O lovų? O tai, kad kepėjų sugadintas tortas buvo skubiai išrašytas dueto su Monserat Kabaljė "Barselona" partija? Kas kurdavo ekstravagantiškus kostiumus "Queen" pasirodymams ir vaizdo klipams? Ar tiesa, kad "Queen" tai nebuvo vien tik F. Merkuris, bet draugiškas kolektyvas, kur kiekvienas muzikantas (Brian May, Roger Taylor, John Deacon) - originalus ir visapusiškas, kūrė tokią muziką, kuri iki šiol žavi viso pasaulio muzikos mėgėjus.

Knyga atskleidžia ir kitą - liūdnesnę - vienos iš ryškiausių XX a. žvaigždžių gyvenimo pusę. Pasirodo, Fredžio Merkurio sėkmė scenoje ne visada sutapo su sėkme asmeniniame gyvenime. Jis buvo kuklus, kartais nedrąsus, ko niekad nepasakytum, matydamas jį scenoje. Kartais jam būdavo lengviau dainuoti šimtatūkstantinei miniai, negu artimiausiems draugams. Ir dar - Fredis labai troško turėti šeimą, nors žinojo, kad tai - jam nelemta. Ir tikrai fatališkai nuskamba maždaug dešimt metų prieš mirtį duotas interviu, kuriame į įkyraus žurnalisto klausimą: "Kaip manote, ar jūsų kas nors klausys po dešimties metų?", atlikėjas atšovė: "O koks mano reikalas, mielasis. Aš jau būsiu miręs".

Kad ir kaip ten būtų, Merkuris buvo žmogus, apie kurį visad sukdavosi daugybė įvairių pažiūrų ir sluoksnių atstovų. Jų susibūrimai buvo plačiai žinomi to meto pramogų pasauliui, apie jo organizuojamus vakarėlius sklido legendos, o gimtadienis Ibicoje įėjo į istoriją. Žinoma, linksmintasi toli gražu ne nekaltai (ar pamenate jau pomirtinį klipą "Livin' On My Own"?), ne veltui F.Merkuris mirė dėl AIDS… Bet tuo metu tai nelabai kam rūpėjo - tik po atlikėjo mirties kitos žvaigždės atsitokėjo ir ėmė rengti didžiulius koncertus, steigti labdaros fondus kovai su AIDS.

Knygutė parašyta žurnalisto, įdėmiai sekusio visą "Queen" ir F. Merkurio karjerą, lengvai skaitoma ir nereikalauja didelio susikaupimo ar pasiruošimo. Užvertus paskutinįjį jos puslapį giliai atsidūsti ir tegali ištarti: "O čia tai buvo geras!"

Vakaras su žvaigžde

Komentarai

Justinas 2004-10-05 13:15:41
Pamenu, kokiu klaikiu greičiu lėkiau, kai sužinojau, kad į "Draugystę" atvežė šitos knygos rusišką leidimą tada, seniai... Beje, ji buvo pirmoji knyga apie F. Merkurį, tokia visiškai žurnalistinė, gana sausoka. O paskui pasipylė - meilužių prisiminimai ir t.t. Štai ir šiandien "Vagoje" mačiau kažkokią knygą apie "Queen". Vis dėlto, gerbėjams susipažinti su veikalu - verta. O "Europai" - snukį išdaužyti.
Raimondas 2004-10-05 13:44:39
Baik Justinai, kam "europai" ta snuki dauzyti?(beje kazi ar sugebetum) sutinku kad jie pasielge negerai, bet kaip skaitytojui ir Queen megejui man visai dzin ar ta knyga legali ar ne, svarbu kad isleido ir kad ji pasieke skaitytojus. nepamirsk kad tuo metu tai buvo pirmoji knyga apie F.M. bet kuriuo atveju tikrai gera knyga. nors nuotrauku kokybe ir irisimas siaipsasu.
Kitas Raimondas 2004-10-05 14:01:20
Autoritetingai pareiskiu, kad virsuje kitas Raimondas. :)
Justinas 2004-10-06 05:20:35
Sugebėčiau ar ne - kitas klausimas. O kad verta - tai faktas. tolerancija
Krekas 2004-10-07 14:26:28
Koks įdomumas skaityti, kiek kačių ir lovų turėjo Freddie - kitas reikalas klausytis Queen muzikos hm
Beje, kažkada labai nustebau, kai sužinojau, kad didžiausius Queen hitus sukūrė ne F.Mercury, o B. May ar R. Taylor hash
Justinas 2004-10-07 16:46:27
Krekai, dėl hitų esi ne visai teisus. Pvz., Bohemian Rhapsody sukūrė Merkuris, Bicycle Race - Merkuris. Žymesni Mėjaus - tai We Will Rock You, na, dar Save Me ar Fat Bottomed Girls, o štai We Are The Champions - ir vėl Merkuris. Taylorui priklauso tik pora tikrų hitų - Radio Ga Ga ir A Kind of Magic, kaip ir Deaconui - Another One Bites The Dust ir I Want to Break Free. Beje, nuo 1989 metų albumo "The Miracle" Queenai ėmė slėpti autorystę ir visas dainas kūrė visi. Bet įgudusi ausis gali nesunkiai pasakyti, kad "The Invisible Man" - matyt Dykono darbas, o "I Want It All" greičiausiai Mėjaus. Gi The Miracle, Innuendo, I' m Going Slightly Mad - jau Merkuris. Vis dėlto, net ir autorinių hitų skaičiumi Merkuris lenkia kitus, patikėk seno Queenofilo žodžiais :)
Kerkas 2004-10-08 05:42:11
OK, patikėsiu Queenofilu, nes pats nesu toks senas zaliux Kadaise teko tik patylėti diskusijoje, kurioje kalbėta apie Queen muzika ir jos kūrėjus, ten va ir buvo mušamasi dėl Queen autorystės pagrojam
Vel Raimondas 2004-10-11 14:23:02
Justinui (ne timberleikui)Nors vienoj vietoj sutinkam kad QUEEN muzika jega, gi man labiausiai patinka Rodzerio kuryba, ypac jo paskutiniai 2 albumai, butinai paklausyk. O del to kad tu senas Queenofilas, tai is veido nepasakytum, greiciau atvirksciai :)))
Ir vel kitas Raimondas 2004-10-11 15:52:30
Hmm, gal reikes registruotis, nes Raimondu daug pradejo atsirasti. _cartman

O Queen - yra gerai. hm
alatar 2004-10-14 18:01:48
Skaiciau as ta leideju snkuio isdauzymo,anot Justino verta, knyga..tai visgi..tais laikais,kad ir kaip dabar atrodytu,pats isleidimo faktas buvo geris:)
mors muzika yra dar didesnis geris :taip
beje,o gal kas zinot ka nors apie "Teo Torriate"...priedainis japoniskas,bet kada ji sukurta,ir kur galima butu zodzius gauti?
Raimondas 2004-10-15 05:45:09
alatar>> Turiu viena rusiska knyga kuri vadinasi Queen o Queen ten yra beveik visu dainu tekstai anglu kalba ir salia vertimai rusiskai. Bandyk susirasti kur nors.
Justinas 2004-10-17 07:04:00
Alatar: "Teo Torriate" yra iš albumo "A Day at the Races" (1976) (kartu su tokiais hitais kaip "Somebody to Love", "Good Old Fashioned Lover Boy" (čia tai mano baisus favourite :))), parašyta specialiai japonams, kadangi Queen pirmą kartą pasijuto žvaigždėmis būtent Japonijoje, dar iki "Bohemian Rhapsody" skrydžio. O tekstas - štai čia.
alatar 2004-10-17 15:04:52
oi!!soklys simtas aciu Justinaialauz
braskyte 2004-12-21 18:13:42
zmogeliukai muzika valdo :) :smart: :banane:
QUEEN-gerbeja amzinai 2005-03-21 09:34:51
man yra 12 metu .isijungiu QUEEN kompakta ir dainuoju.man buna labai gera. kai perskaiciau ,kad freddie mire nuo narkotiku labai werkiau.wakarais lowoje taip pat werkiau.net kalbedawau su freddie.wisalaika ziuriu i QUEEN kalendoriu jauciu kaip asara nurieda
QUEEN-gerbeja amzinai 2005-03-21 09:43:48
kaip gerai,kad yra toks nuostabus puslapis:)
murmt 2005-10-26 18:45:42
geras hm Atleiskit, negalėjau susilaikyti. Labai patiko pastarasis komentaras.
Pops_trumpiau 2005-10-28 19:42:16
siaip ne nuo narkotiku numire, jeigu ka.
marija 2005-07-15 21:53:01
Jo, Mercury buvo tikra zvaigzde.Nors man atrodo, vadybininku auka. Aisku, slovė susuko jam galva, prasidėjo narkotikai ir pan. Bet muzika fantastiška.Ypač "We will rock you" "I want to break free" .o mirė jis, kiek žinau susirgęs kažkokia liga...turbūt nuo narkotiku....nesu tikra
Dalius 2005-07-23 15:38:05
Skaudu kad jis mire, kokia saunia muzika dabar butu kures!!! F.M. buvo pats sauniausias atlikejas... Nors prasmingai ir teisybe dainavo....
shimgong 2006-01-17 09:16:31
na jau tas jaunimelis :),pasiust galima .Viskas jiems "saunu,puiku".Kai apie koki Amberi taip sako,mat juos galas,bet kai apie tokius dinozaurus kaip QEENAI,sako puiku,saunu.....:(
martynas 2005-08-24 08:08:17
QUEEN jega!
Justinas 2005-08-24 08:16:32
martynai, nežinojom! :)
viktorija 2009-03-29 15:00:47

Freddie Mercury yra pats mylimiauses mano atlikejas as negaliu istverti nei vienos dienos be jo dainu. Man labai gaila kad negalejau isgirsti ji gyvai dainuojant, nes as dar nebuvau gimus man tik 14 metu. As zaviuosi grupe queen be galo!! ir ju niekada neuzmirsiu. niekada niekada niekada. myliu juos labai labai. Freddie Mercury bus gyvas visada mano sirdyje. Jo kuryba jo balsas yra nepakartojami ir dar milijonai zmoniu klausysis ju dainu ir jie nebus pamirsti niekada!

poisonous.fumes 2010-01-14 17:03:12
Aš skaičiau ir turiu lietuviškąją (nukopijuotą, "Europos") versiją. Aš šiaip netoleruoju tokių dalykų kaip plagijavimas ir dar pasirašymas, kad parašei TU. Bet, šiaip ar taip, man labai patiko skaityti knygą, likau apstulbus ir sužavėta. Ir šiaip, man jis labai patinka, r aš taip pat esu jauna (13 metų nesenai suėjo), tad negalėjau jo pamatyti gyvai dainuojant. Dėl to man labai liūdna. Šiaip su "Queen" muzika augau nuo pat vaikystės, ir labai juos mėgstu. Na, žodžiu. Šiaip ar taip - esmė ir yra esmė, o knyga - nuostabi.
james_s 2010-01-15 15:00:50
bet ir surask žmogus apžvalgą seną taip laiku - kai Under Presure visu garsu ausinėse skamba. :D Ir nors šiaip tokiųvagysčių nepakenčiu, bet tą vogtą LT variantą perskaityt norėčiau. Gal turit kas?
Anonimas 2011-11-18 08:08:03

Gal žinote kur galima įsigyti sia knyga"Fredis Merkuris
Bohemiškoji rapsodija" ? :)

Anonimas 2012-03-09 12:56:07

Šią knygą rusišką ir lietuvišką radau biblitekoje. Dievinu Fredi, jo balsą, dainavimą. Negaliu susitaikyti su faktu kad jo jau nebėra... net 20 metų.

Elita 2012-05-28 15:30:14

Paskaiciusi komentarus ryt eisiu i biblioteka. Knygynuose nieko panasaus nerandu :( Namuose Fredis, darbe Freis, masinoje Fredis, vietoje jogos-Fredis, begimo takeliu-Fredis... O asara po siai dienai rieda... Todel ant mano rankos istatuiruotas puikuojasi Fredis ir Bryan May'us :) Nes nieko niekada nebus tobuliau ir genialiau!!!

Daiva 2012-11-09 09:35:57

Pritariu Editai, aš taip pat esu priklausoma nuo Fredžio Merkurio balso. Jis daugiau negu dieviškas, nes klausant jo kyla toks jausmas, kurio niekaip negaliu paaiškinti, toks ilgesys, toks grožis, jis toks nepasiekiamas savo tobulybe, to grožio net nėra šiam gyvenime, net ašaros rieda ir gumulas įstringa gerklėje.Kodėl dangus iš mūsų tave etėmė, niekaip negaliu suprasti

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.