Robert Bloch „PSICHOPATAS“

Autorius: Alexas Pitas
Data: 2003-05-26

cover Apie knygą: Robert BlochPSICHOPATAS
Leidykla: Eridanas (1994)

"Meri ėmė klykti, bet užuolaida atsitraukė dar plačiau, iš garų išniro ranka, spaudžianti didžiulį mėsininko kirvį. Šis kirvis po akimirksnio nutraukė jos šauksmą.

Ir nukirto galvą."

Kadaise, kai buvome 8-9 metais jaunesni, Lietuvos knygų padangėje galima buvo aptikti paslaptingą "Siaubų skrynelės" seriją. Deja, ši keista paukštė lakiojo neilgai ir gan greitai buvo mirtinai sužeista mūsų sudėtingos ir negailestingos ekonomikos. Nors pačios paukštės jau nebėra, bet keletą spalvingų plunksnų ji vis tik spėjo paberti. Viena iš jų - Roberto Blocho psichologinis siaubo romanas "Psichopatas". R. Blocho kūrinys sulaukė ne tik didžiulio pasaulio skaitytojų dėmesio, bet ir sudomino garsųjį kino režisierių Alfredą Hitchcocką, kuris pateikė šio kūrinio kino versiją.

Keletas žodžių apie nesudėtingą siužetą. Jauna 27-erių metų moteris Meri Krein nėra patenkinta savo gyvenimu. Jos mylimasis Semas Lumisas, gyvenantis mažame Fervilo miestelyje, yra parduotuvės savininkas. Parduotuvę jis paveldėjo iš tėvo, o kartu su parduotuve jam atiteko ir dvidešimties tūkstančių dolerių skola. Meri nori susituokti, bet Semas nesutinka to daryti, kol nesugebės atsikratyti skolų. O tai turėtų užtrukti dar bent dvejus, trejus metus. Merei atrodo, kad tai beprotiškai ilgas laikas, todėl ji ryžtasi vagystei. Iš Loverio agentūros, kurioje dirba, ji pasisavina 40 tūkstančių dolerių, tikėdamasi, kad šie pinigai išspręs visas problemas, ir keliauja pranešti džiugią naujieną savo mylimajam. Pakeliui pasiklysta ir užsuka į nedidelį pakelės motelį. Čia ir prasideda visi įdomumai, nes scenoje pasirodo nauji paslaptingi veikėjai - Normanas Beitsas, motelio savininkas, ir jo mama. Normanas, apkūnus 40-ies metų vyras, labai rūpinasi ne tik moteliu, bet ir sergančia motina. Tuo tarpu pagyvenusi motina savo sūneliui suteikia kur kas daugiau rūpesčių, nei motelis. Kokį vaidmenį vaidina jie šioje istorijoje nepasakosiu, tik pasakysiu, jog tikrai svarbų. Merei kelionė baigiasi būtent šiame motelyje. Kaip tai įvyksta, kodėl, kas dėl to kaltas, kaip paskui klostosi įvykiai - visa tai sužinosite perskaitę knygą, juo labiau, kad nuo šios vietos veiksmas įgauna pagreitį ir į jį įsitraukia kiti personažai: Lila, Meri sesuo, seklys Arbogastas, šerifas Čambersas. Prie jų prisijungs ir Merės išrinktasis Semas. Ne visiems iš jų ši istorija baigsis sėkmingai. .

Knyga skaitosi lengvai ir įdomiai. Aprašomi dalykai atrodo labai realiai, todėl greitai įsitrauki į veiksmą ir kiek nusivili, kad knyga greitai baigiasi. Bet "švelnių" siaubukų gerbėjai turėtų būti patenkinti, nes šioje knygoje yra visko po truputi, pradedant nuo įdomaus veiksmo, paslaptingų personažų, vienos kitos aukos, šiurpių scenų, ir baigiant ne mažiau intriguojančia atomazga.

Baisu.

Komentarai

nesupratau 2003-05-26 06:20:45
kokios dar nuotraukos?
Tabita 2003-05-26 06:54:18
MANIFESTAS. Reikalauju, kad būtų atnaujinta "Siaubų skrynelės" serija! Jei nebus taip padaryta dar šiemet, eisiu blokuot kelių!
aviukas dolis 2003-05-26 06:57:24
tam tau reikės pasidaugint kaip kokiam agentui Smitui;] Beje, Tabita ir Smitas netgi panašiai skamba;]
Tabita 2003-05-26 10:23:58
Aviuk, negi neisi su manim blokuot kelių????
apzvalgininkas 2003-05-26 12:29:38
jo, nuotraukos cia ne prie ko, sio uzraso neturetu buti. kiek suprantu jis atkeliavo is kitos apzvalgos :)
Vita 2003-05-26 18:22:38
Manau, kad filmas daug geresnis už knygą. Knyga nesukuria tokios atmosferos, kokią sugebėjo sukurti Hičkokas.
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.