Rowling J. K. „HARIS POTERIS IR IŠMINTIES AKMUO“

Autorius: Elžbieta Germanaitė
Data: 2001-12-23

cover Apie knygą: Joanne Kathleen RowlingHaris Poteris ir Išminties akmuo
Leidykla: Alma littera (2000)
ISBN: 9986029198
Puslapių skaičius: 246

Jis neveltui tituluojamas įžymiausiu vaiku pasaulyje. Ir visai ne dėl pramogų verslo industrijų noro jį tokiu paversti...

Haris Poteris gimė garsių burtininkų šeimoje, tačiau dar kūdikystėje jo tėvus nužudė galingas juodosios magijos žinovas Voldemortas. Haris kažkaip išliko gyvas, tačiau iš "laimingos vaikystės" jam liko tik žaibo formos randas kaktoje ir paslaptis, gaubianti tėvų mirtį. Berniuką apsiima auginti tetos šeima - "Ponia ir ponas Dursliai, gyvenantys ketvirtame Ligustrų gatvės name, išdidžiai sakydavo, jog jie, ačiū Dievui, normalių normaliausi žmonės. Nė nesitikėkite, kad jie įsiveltų i ką nors keista ar paslaptinga, nes tokių dalykų jie paprasčiausiai nepakenčia." Savaime suprantama, jie lygiai taip pat sėkmingai nekentė ir Hario, kuris kaip ir jo tėvai Durslių buvo laikomas didžiule šeimos gėda ir nesusipratimu. Liga, kurią reikia išgydyti... Tik "gydymui" buvo pasirinktos keistos priemonės: akiniuotas liesas dešimtmetis gyvena sandėliuke po laiptais, kuriame nevengiama jį užrakinti, neduoti valgyti bei skatinti tikrojo Durslių sūnaus patyčias, o per gimtadienį dovanų gauna drabužių pakabą ir senas dėdės Durslio puskojines... Tad ar stebina, kad vienuoliktojo gimtadienio proga gavęs žinią, kad yra kviečiamas mokytis Hogvartso Burtų ir Kerėjimo mokykoje, Haris apsidžiaugia... Tačiau ir čia jo laukia ne tik įdomūs ir paslaptingi nuotykiai, tikri draugai bei sėkmė, bet ir tyko pavojai, intrigos ir varginantis žinojimas, kad tu ypatingas, tėvų mirties aplinkybių atskleidimas ir ilgesys...

Įdomu tai, kad autorė nebrėžia aiškios ribos tarp įprasto ir burtų pasaulio. Jie abu vienodai tikri, abiejuose veikia panašūs žmoniškumo arba nežmoniškumo principai ir dėsniai. Burtų pasaulyje egzistuoja Magijos Ministerija, Burtų Lazdelių parduotuvės, visi rimti burtininkai skaito "Magijos žinias", turi po pelėdą nešioti paštui ir saskaitą burtininkų banke Gringotse, įkurtame giliai giliai po metro tuneliais (kurį valdo goblinai...) O kai kurie net paslapčia svajoja auginti drakoną... Ir visa tai tame pačiame Londone, kur žmonės niekada "neišeina" iš nuotraukų paplepėti su draugais, kur koledžai oficialiai nevadinami "Grifų Gūžta" ar "Klastūnynu", kur už vienaragio nužudymą nebaudžiama ištrėmimu iš Žemės, kur Gėrio ir Blogio kovos nevyksta gigantiškoje Šachmatų Lentoje ir kur niekada taip ir nebus rastas "Išminties Akmuo", nes jį gali paimti tik tas, kuris nenorės juo pasinaudoti...

Neveltui ši knyga giriama už tai, kad ji nors ir trumpam bet atitrauks vaikus nuo televizorių ir kompiuterių ekranų, padės klajoti po nuostabų Kerų ir Fantazijos pasaulį, bei mokys Gerumo, Drąsos, Atsakomybės, Išminties ir Meilės:

"- Tavo mama žuvo gelbėdama tave. Vienintelis dalykas, kurio Voldemortas nepajėgia suprasti, yra meilė. Jis nesuvokė, kad tokia stipri meilė kaip tavo mamos palieka žymę. Ne, ne randą, ne kokį regimą ženklą... net jei tave mylėjusio žmogaus nebėra, tokia didelė jo meilė visąlaik tave saugos. Ji gyva tavo odoje. Dėl jos Kvirlis, pilnas neapykantos, godumo ir puikybės, pardavęs savo sielą Voldemortui, ir negalėjo tavęs paliesti nenudegdamas. Gerumas svilino jam rankas.".

Skirta vaikams, tačiau verta Burtų Lazdelės...

Komentarai

Lina Krutulyte 2001-12-23 19:25:02
Dabar, kai sita knyga jau apzvelgta, gal reiktu diskusija is "neapzvelgtu knygu" perkelti cia?
vilija 2005-07-22 10:36:10
Kelios taisyklės skubantiems išreikšti savo nuomonę arba duoti naudingų patarimų:
1. Pagalvok, ką rašysi.
2. Pažiūrėk, ar tai jau nebuvo parašyta.
3. Parašęs patikrink - ar nepalikta klaidų ir ar tikrai norėjai TAI pasakyti.
4. Pagalvok, kokia tikimybė, kad tave supras TAIP, kaip norėjai, kad suprastų.
5. Įsitikink, ar atlikai 1 - 4 veiksmus.
6. Išsiųsk.

Spec. Linai: apsidairyk. Regintis lai išvysta :)
Vida 2001-12-24 10:52:26
Perskaiciau savo vaikui. Trumpa recenzija: 95 proc. reklamos, 5 proc. talento
Lina Krutulyte 2001-12-24 14:10:26
Redaktoriui: nieko nesupratau. Linksmu svenciu :)
E.G. Ermana 2001-12-24 14:15:14
Labai aciu Vidai uz ivertinima. happy

Bet manau, kad net ir 95 proc. reklamos nepriverstu tiek daug viso pasaulio vaiku skaityti sia knyga ar ateiti i filma uzsidejus akinius a la H.P. Juk pirmiau buvo isleista knyga, po to pastatytas filmas.
O akiniai... Na, nezinau ar siais supermenu laikais jie vaikams asocijuotusi su populiarumu ar mada (ka bedarytu reklama). Vad. H.P. "pataike" i XXI a. vaiku samone, nuotykiu, fantazijos poreiki, ziniu troskima (kazkur net gi skaiciau, kad stulbinantis populiarumas atsirado del knygoje sprendziamu vaiku vienisumo ar skriaudimo problemu - t.y. kad vaikai isiklause i sia siuzeto linija). Tiesiog H.P. atitinka laika ir hmm, gal per drasu taip sakyti, taciau pamazu keicia nusistovejusius stereotipus. Ir visai ne i blogaja puse...
Ir talento ten daugiau, jei ivertinti autores vaizduote, nebandyma isiteikti skaitytojui, smulkmenu apgalvojima ir "atidirbima", retkarciais pasirodanti angliska jumora, knygos spalvinguma bei veiksmo dinamiskuma.darkglasses
Gintas 2001-12-27 16:00:28
Visgi prisiverciau ir perskaiciau. Ka begaleciau pasakyti? Didziule nuostaba - kodel? Kodel butent sis kurinys?.. Taip ir likau nesuprates tos psichozes, kuri kilo pasaulyje del HP. Visiskai nieko originalaus - nei siuzete, nei herojuose, nei destyme... Labai vidutiniskas skaitalas vaikams, nors ir neblogai (techniskai) atliktas.
Taciau - per daug triuksmo ten, kur ir kalbeti nelabai yra apie ka. Tox tas mano IMHO. :)
Gabija 2002-01-08 17:45:18
Visos masines psichozes yra dirbtinai sukurstomos, kad butu didziausias pelnas. Juokingiausia, kad, kaip raso spauda, labiausiai knyga pirko ir savo vaikams bei anukams kiso vidutinio amziaus ir pagyvenusios moterys. Reklamineje kampanijoje netgi atsirado Poterio autores lyginimas su Wiljamu Shekspyru. Daugiau komentaru turbut net nereikia.
Rapolas Iela 2002-01-08 19:51:05
Autore su Shekspyru turi daug bendra - ir ji, ir Viljamas mieliau renkasi vyrus... :)
E.G. Ermana 2002-01-08 20:13:55
Pagal statistika, kiek knygu buvo parduota internete, tu pagyvenusiu moteru labai ir labai nemazai :)
Be to ir daug geresnes knygas lyginti su Sekspyru butu juokinga... Tai tiesiog dar vienas reklamos perliukas muskietininks
Roo 2002-01-30 18:39:17
Si knyga yra tiesiog nuostbi!!!man ji labai patiko!As perskaiciau jau visas tris dalis ir labai laukiu ketvirtos dalies!kada ji pasirodys kniginuose?si knyga yra labai nuostabi!kitos tokios as niekad neskaiciau ir as manau kad J.K.Rowling yra geriausia rasytoja pasaulyje!per vasaros atostogas nusipirkau pirma dali(palangoje)perskaiciau du puslapius ir ta knyga mane tiesiog ytrauke i savo paslapciu pasauli!as dar ta pacia diena nubegau i knigyna ir nusipirkau antra dali abi knygas perskaiciau per dvi savaites ir tada jau labai pradejau laukti trecios dalies.man trecia dali nupirko pries pat kucias ir as ja per kaledu atostogu keturias dienas perskaiciau!po eglute radau H.P. lego konstruktoriu kuris man labai patiko!su juo zaidziu dar ir dabar!labai nekantriai laukiu ketvirtos dalies!atleiskit uz klaidas nes dar nelabai gerai moku rasyti as gi dar tik penktoke.
Reda 2002-01-31 17:25:05
Vis delto, vaikeli, geriau tau butu pirma perskaityti Astrid Lindgren, Ziulio Verno, Michalel Ende, Haufo, broliu Grimu ir pan. knygas. Tada bent lyginti turetum su kuo. O dabar... Ka gi, pazintis su pasaulio literatura prasideda nuo Potterio. Yra toks variantas.
Lina Krutulyte 2002-01-31 17:53:07
Man tai sita "penktoke" itartina pasirode. Kazkaip mazoka klaidu, ir "atleiskit" moka parasyti... :)
Gintas 2002-01-31 19:36:35
Na, ne visos penktokes berastes... dziaugtis reikia, kad apskritai skaito... :)
Gedas 2002-01-31 20:41:11
Pritariu Linai: vargu ar čia 5 - okė. Greičiau 12 - okė, pabandžiusi subtiliai išjuokti Poteriuką.Nors šiaip pats nei kn., nei filmo mačiau, tad nuo vertinimų didvyriškai laikysiuos -gal ir nebloga knyga...Šiaip įdomu kas būtų sukeitus "žiedvaldovio" Frodo, su akinuočių Hariu?
gie 2002-02-04 09:16:05
shiaip - kai paziurejau filma, po to nesinorejo knygos paimt. ziuret+skaityt siuo atveju reiske=susigadinti nuomone visai.
Rinktis viena(geriau - knyga) - recommended...
Lina Krutulyte 2002-02-07 18:40:53
Geriau tada pirma perskaityti knyga, po to ziureti filma. Tada ir pamatysit, kaip ziauriai knygas gadina niekam tike vertejai, o filmus - niekam tike mazameciai aktoriai.
shlyxtux 2002-02-08 07:13:54
Uhu, ir nuo saves pridesiu: o - komentaru svetaines -- niekam tike tolerancijos nuliai.piktas
Negaliu pasakyt, kad vaikuchiai buvo labiausiai uzhkliuvusi detale tam filme. Visai netgi patiko. Bet chia gi, zhinoma, niekingas ash, kuris ir Kinga supranta ne taip, kaip jis privalo booti suprastas...
Yabadabadoo 2002-02-08 07:47:46
shlyxtux, miajla mano, na kogi taip skriawsti Krutuliuka ir vadinti tolerancijos nuliumi? Lai ji sau kruta, kruta, gal ishkrutes kada nors ka nors; nors, pvz., du nulius, o tai jau yr "du" bent viena prasme :)
shlyxtux 2002-02-12 10:43:26
Na wa. Nors buvo tvirtas apsisprendimas neskaityti, bet Merfio desniai suveike kaip visada. Taigi, nepaisant prieshkaityminio l. skeptishko nusiteikimo del masines psichozes, knyga patiko. Patiko pakankamai, kad skaitychiau ir toliau. zaliux Kas do psichozes, tai negalima knygos del to kaltinti. Kaip tik tai daro knygai bloga paslauga: prisiskaitai 'ah-oh, nuostabu, stebuklinga, nepakartojama!', na ir tikiesi stebuklo, kaip tavo vaizduote anaji supranta. Nieko keisto tad, kad nusiviliama.
Be to, ne viskas, del ko kokie nors nestabiliu emociju individai puola isterijon, yra blogai ('The Beatles'), ir ne kiekvienas dalykas su ishpoostu merchandise irgi yra blogai ("Star Wars").
Kas del A.Lindgren, tai jos, zhinoma, niekas nepralenx. zaliux Itakos tam labai turi ir subjektyvios priezhastys -- Lindren mes skaitem toj laimingoj waikystej, kai ir dangus buvo melynesnis, ir zhole zhalesne, ir baldai didesni...nostalgija -- rimtas dalykas.
Aurika 2002-02-24 10:35:04
Sveiki , as labai nuliudusi ,kad jums nepatiko si knyga.Nesu penktoke, esu perskaiciusi galybe pasaku, Verno, Lindgren, Endes knygas ir manau , kad sios knygos yra nuostabios,vertos stovet
lentynoj greta visu auksciau isvardintu.
2 ir 3 knygas perskaiciau per 1 diena!!!!!!!!!!, o juk esu dirbantis zmogus.
Nuostabus , dinamiskas siuzetas, atomazgos niekaip neatspesi( jei esi vaikas),autores
ruostasi rimtai, kai kurie siuzeto vingiai uzsimezge 1 knygoj,isaiskeja tik 3ir t.t.
Gaila,kad parase tik 5 knygas ,kai minimum gali tiketis 7( ir laukti),gaila ,kad nemoku taip gerai
angliskai,kad galec perskaityt 4 ir5, o reik laukt
kol isleis lietuviskai
Senokai skaitydama vaikiskas knygas nejauciau tokio kaifo.Na, bet kiek zmoniu ,tiek nuomoniu ...
XOX 2002-02-24 12:45:43
Verciau paskaitykit Stephen'o King'o "Pet Sematary", o ne sitas vaikiskas knygiukstes.
Audeja 2002-02-27 13:04:20
Na kas del vertimo, tai Zita Mariene labai profesionali verteja ir vertimas tikrai geras. Perskaiciau knygas vien is smalsumo, ka tie vaikai skaito. Turiu pasakyti, kad tikrai itrauke, kad kikenau ir buvo linksma. Is tikro sios knygos atitinka 12 metu (mazdaug) amziaus vaiku poreikius, kad butu greitas veiksmas, intriga ir zinoma tokios atrakcijos kaip "vemimas sliuzais". O ginca del Lindgren ir Hario galima paprastai ispresti: tiesiog Lindgren knygose yra ta dvasine gelme, kuri leidzia kas karta is naujo perskaityti knyga ir vis rasti kazka naujo. Su Hariu Poteriu nemanau, kad taip bus, bet gerai, kad yra knygu vaikams, ir tokiu, kurios jiems patinka. Deja, jau atsirade kompiuteriniai zaidimai pagal sia knyga, gali irgi nukonkuruoti skaitymo malonuma.
Lina Krutulyte 2002-03-03 11:08:19
Sianakt teko nemiegot ir skaityt ketvirta "Hari Poteri" (angliskai; lietuviskai, kiek zinau, dar nera). Labai gerai skaitesi. Aisku, jauciasi skaitant, kad uztektu mazumele pagalvoti ir stebuklas dingtu. Bet kam galvot :)
Lina Krutulyte 2002-03-03 14:39:25
Verteja kaip verteja, is tikro mazai ten yra ka pagadint. Bet blin - kaip galima taip kreivai versti veikeju vardus ir vietovardzius? Granger - Ikyrele, Longbottom - Neveksla, Malfoy - Smirdzius (isivaizduokit kieta bica su tokia pavarde), Hogsmead - Kiauliasodis (sitas bent jau i tema, bet vis tiek nemaloniai skamba). Gerai dar, kad Howartso neisvadino Kiauliu karpomis ar panasiai. Velniam reikejo darkyt?
Juokingas toks stilius rasant vaikams. Amzinai kas nors is nustebimo issiziojes stovi arba ismeta ka nors is ranku. Ir visa laika kas nors ka nors izeidineja (blogieciai geriecius), o gerieciai verziasi duoti blogieciams i snuki, bet draugai juos sulaiko. Tokios stampuotos scenos.
Justinas 2002-03-03 14:50:26
Tiesą sakant, vertimas "Drakas Smirdžius" mane irgi labai nustebino - suprantu, blogietis, tačiau, pastebint, kad pastarasis visada pabrėžia savo kilmę iš garsios šeimos, tai... Įkyrėlė dar ne taip blogai - bet irgi kažkaip man taip neišsiverstų.
Lina Krutulyte 2002-03-03 17:06:38
Mano brolis irgi nustebo, kai isigijo kazkoki ten zaidima ir suzinojo, kaip "Smirdzius" angliskai. Dabar, sake, Poteri angliskai skaitys is naujo :)
Del Ikyreles - idomu, ka zodis Granger turi bendro su ikyrumu. Ir jei, tarkim, Nevekslai jo pavarde visai tinka, tai Ikyrele, pasirodziusi is pradziu ikyri, jau antroje pirmos knygos puseje pasidaro geriausia Hario drauge. Ikyrumo nelieka ne kvapo. Idomu, kas lietuviams leidejams ir vertejams sove i galva, kad tokiu nesamoniu privele i siaip visai nebloga knyga.
Audeja 2002-03-04 07:54:26
Manau, kad su vardu ir pavadinimu vertimais tokiose knygos ir yra daugiausia bedu. Ne visi vaikai moka angliskai, o jei knyga skirta tiems, kas jau laisvai kalba angliskai ir skaito, tai tada truputi keiciasi ir adresatas...gal lietuviski vardu vertimai ir nelabai vyke, bet pati vertimo kokybe bendrai yra gera..nepalyginsi su Tapino "ziedu valdovas"...vietomis nors stauk...vertimas meniskas, o tai labai svarbu. O is viso, tai aisku, kad geriausia knygas skaityti originalo kalbomis :)
aurika 2002-03-05 17:58:42
Ka ir besakyti,nuostabios knygos ir kuo toliau tuo idomesnes. Dazniausiai tesiniai buna arba ne i tema , arba nuobodus , arba nuspejami, bet cia ne.FANTASTIKA!!!!Ypac puiki 4-oji knyga,laimei,
rusiskam Hario Poterio puslapyje yra visos 4
knygos, bet varge varge kaip sulaukt likusiu, tu kurios dar neparasytos...
Tamplierius 2002-03-05 19:56:59
Gal galetumet kas nors konkreciau apie ta nuostabuma? Kur ji izvelgiate? Matyt, man jau laikas keisti akinius i stipresnius...
O apie "nenuspejamus" tesinius - apskritai patylesiu. Koks cia dar "nenuspejamumas", kai kiekvienos naujos dalies siuzetas uztemptas ant to paties, dar pirmoje dalyje isbandyto kurpalio?
shlyxtux 2006-03-15 09:09:20
Tamplieriau, sutinku, kad siuzetas nieko naujo, naslaitis internate su nuotykiais. Taciau tai skirta vaikams, skaityti! O tai svarbu, kad vaikai skaitytu, nes dabar jau daug vaiku pasaulyje vis maziau skaito, o daugiau zaidzia kompiuterinius zaidimus. Puiku, kad veiksmas greitai vystosi, netempia nuobodziai...na o aisku iki sedevro toloka, bet ;)pabandyk geriau parasyti
Tamplierius 2002-03-07 18:29:48
Negaliu gincytis su teiginiu, jog savrba, kad vaikai skaitytu. As tuo irgi galiu tik pasidziaugti. Pabandyk geriau parasyti - tai ne argumentas ginche, ar ne tiesa? :) Paprasciausiai tenorejau issakyti savo nuomone, kuri yra tokia:
1.Knygos (apie HP) nera vertos tos psichozes ir to populiarumo, kuris, deja, egzistuoja.
2.Yra n geresniu (IMHO) vaikisku knygu, kuriu niekas taip nereklamuoja ir negarbina - o tai liudna. Reikia pavyzdziu?
3.Noretusi, kad knygos, kurias skaito vaikai, be malonumo, atnestu ir dar kazko tokio... sielai. Deja, Rowling tuo nepasirupino.
REZIUME: dziugu, kad vaikai skaito bent jau HP, nors galetu skaityti, na, kad ir ta pacia Lindgren, Milna ar Janson.
Lina Krutulyte 2002-03-07 19:18:06
Tiesa sakant, vertos psichozes. Tokio itraukiancio dalyko, parasyto butent siuolaikiniams vaikams, dar neteko matyti. Jei kompiuterinius zaidimus idomumu lenkia, tai ka cia dar bepridurti?
shlyxtux 2002-03-08 14:55:58
Nu, psichozes nera vertas jox dalykas, IMHO. Kas del tu visu ivertinima --'yra vertos, nera vertos, yra vertesniu' -- tai chia mes sprendzhiam ish savo suaugusiuju varpines, kas nera labai objektyvu. Kaip ir nera objektyvus teiginys, kad yra n geresniu knygu: man irgi pvz Lindgren po shiai dienai 'nu kazhkas tokio!', bet prie to smarkiai prisideje tokie malonoos atminchiai dalykeliai kaip vaikystes prisiminimai ir pan.
Kas do 'kazhko tokio', tai del shito galiu twirtai pasakyti: vaikysteje man svarbiausia buvo, kad skaitymas neshtu malonuma. Ir bootent 'Trys mushkietininkai' buvo skaitomi, pasishviechiant su zhibintuveliu po antklode, o ne kokios Krylovo pasakechios ir kt. dalykai su moralais. Kazhkodel manau, kad shia prasme vaikai nelabai pasikeite.zaliux
HP tikrai labai itraukiantis ir parashytas geru stilium, o vieno tokio personazho ish knygos Nr 2 jau tik pasirodymas scenoje priversdavo mane isterishkai kikenti. Jau senokai buvau sutikusi toki tobulai ishbaigta literatoorini idiota.zaliux
Gintas 2002-03-08 19:42:44
Ka gi, ash pavyzdzhiui, pasiremsiu savo beveik jau 6-mecio sunaus autoritetu :) HP buvo nusviestas shalin, nors su malonumu buvo kremtamas Karlsonas, Hobitas ir netgi Alisa. Tad ne vien ish suaugusiuju varpines ziurint - HP ne shedevras.
kokosas 2006-03-16 07:45:27
O kaip jis reagavo i Ronja, plesiko dukteri ir "Mes Varnu saloje"? Imho HP skirtas mazumele vyresniems vaikams negu 6 metu.
Gintas 2002-03-09 16:21:26
Ronjos ir Varnu salos jis dar neskaite. Sutinku, kad HP orientuotas i kiek vyresnius vaikus, taciau ta pati galeciau pasakyti tiek apie Hobita, tiek apie Alisa - abi sios knygutes sunui labai ir labai "lipo". :)
Audeja 2002-03-10 18:52:39
na brangieji, manau psichoze del HP yra del tos pacios priezasties, kaip ir del "Titaniko". Visa ko priezastis REKLAMA. As dabar, beje, palyginau su "Ziedu valdovu" ir turiu pasakyti, kad daugelis dalyku, galejo buti perkelta i HP: pvz. besimusantis gluosnis..zodziu..na moteriske nelabai turi fantazijos ir matyt nelabai turi gysleles, kuri galetu tas knygas padaryti nemirtingas...vietomis as pamastau, kad labai gaila jog tokia knyga kaip "Balta stirna" yra pamirsta...taigi Tamplieriau sutinku as su tavo nuomone ir tiesiog norejau paieskoti geru pusiu HP
O siuolaikiniams vaikams reikia greitesnio veiksmo ir butent veiksmo, delto, kartais dusia lieka nuosalyje, o knygai veiksmo greiciu ir idomumu su cypianciais zaidimais sudetinga konkuruoti, deja
ana 2002-03-14 09:54:21
Gera knyga.Mano sunus nemego skaityti, kad ir kaip jam bandziau ipirsti Verno, Lindgren ar kitas,mamo manymu, geras knygas. "HP" perskaite su malonumu.Vien uz tai aciu autorei sukurusiai sia knyga.
Lina Krutulyte 2002-03-15 22:35:26
Gintai: kada minetas tavo sesiametis pataps desimtmeciu ir nores vien tik zaisti su kompais ir ziureti TV, tada ir bus laikas pakisti jam HP.
Butu dar geriau, jei perskaite HP neskaitantys vaikai uzsimanytu daugiau fantasy ir imtu grauzti Tolkiena, Lindgren ir visokias Alisas. Uz toki efekta J.K.Rowling butu ir Nobelio premijos negaila.
Gintas 2002-03-16 10:42:52
Bijau, kad pripratintiems prie popkornishko HP vaikams Tolkienas ar Le Guin bus nepakeliama nuobodybe... O uz tai ne Nobelio premija, bet ikalinima Alkazare iki gyvos galvos skirt reiktu... :)
Ermana 2002-03-16 12:07:07
Le Guin skaityti dar neteko. Taciau kodel HP negaletu mazesniu vaiku butent PASKATINTI skaityti Tolkiena, man visai neaisku. Na, nebent jie is tikruju labai susiprate ir ivada i pasaulio literatura prades nuo klasika tapusiu vaikisku knygu. Tuomet jiems paprasciausiai gali buti neidomu HP ir panasios rusies "lengvybes".
Bet kad HP taptu paskutine vaiko perskaityta fantasy knyga... Ypac kai ras "Ziedu valdova"... Netikiu.
Galu gale ir vaikai, ir suauge, jei megsta skaityti ir dar ypatingai domisi vienu ar kitu zanru, knygas renkasi "rimtejimo" linkme. Nebent is tikruju egzistuoja jega (siuo atveju J.K.Rowling), galinti pasauli pasukti atgal i amzina vaiku darzeli :) Ir nors knyga ivertinau labai gerai, autorei tokios visagalybes nesuteikciau.
Lina Krutulyte 2002-03-17 10:05:02
Ar reikia peikti Poteri vien del to, kad jis lengvai skaitomas?
Kol skaiciau lietuviskai, galvojau, kad jis ir parasytas prastai. Pernelyg lengvai iziurimos siuzeto gudrybes, kvaili vardai, pravardes ir kreipiniai, nerangus dialogai ir panasiai. Angliskai, pasirodo, situ trukumu nera. Va ir pasitikek vertimais.
O kas tikrai ikyri skaitant - be galo daug emociju dialoguose. Tas suklyke, anas susnypste, dar kazkas i kazka ziurejo "interestedly". Ugh.
Gintas 2002-03-17 11:43:54
Niekaip negaliu suprasti, kaip del vertimo gali atsirasti "...pernelyg lengvai iziurimos siuzeto gudrybes..."
Audeja 2002-03-17 19:48:42
Na manau, kad Ziedu valdovas vaikams per sunkus, o va HP supaprastintas variantas..na labai supaprastintas. Daugybe dalyku eina is ZV. Aisku neblogai, kad ji itraukia mitologija ir mitologinius veikejus, tai plecia vaiko akirati, gal paskui sitie dalykai vilios skaityti butent rimtesnes knygas panasaus pobudzio..o siaip skaitymas manau priklauso nuo seimos, auklejimo ir aplinkos, kurioje vaikas buna.Bet tai jau ne situ komentaru tema
Lina Krutulyte 2002-03-23 10:06:42
Gintai, vertimas, kuris iskraipo subtilumus, sugriozdina visa kalba, paprasciausiai panaikina malonuma skaityti. Tada pradedi detis galvon nebe malonias smulkmenas ir jausmus, kuriuos kelia gera knyga (pvz, Poteris man nuolat kelia pavydo jausma, taip noretusi mokytis Hogwartse). Pradedi sekti siuzeta, kuris pats savaime nera toks jau stebuklu stebuklas. Tada ir matai, kaip jis sukaltas ir is ko padarytas. Ogi pigus slamstas, kaip ir visos isgarbintos "idejos", kai isiziuri i jas atidziau.
Gintas 2002-03-23 12:30:28
Ash, ish principo, tik tiek ir tetvirtinau, kad HP - tai : "...Ogi pigus slamstas, kaip ir visos isgarbintos "idejos", kai isiziuri i jas atidziau..." (c) Lina Krutulyte :)
Malonu, kad sutariame :)
Lina Krutulyte 2002-03-24 11:42:26
Gintai, man atrodo, kad bet kurios knygos siuzetas, papasakotas trumpai, yra pakankamai nuobodus ir dazniausiai pigus. Kaip ir idejos, kuriu turi visi.
Gintas 2002-03-28 19:56:17
Kas skaitot rusishkai - cia
http://www.grani.ru/potter/articles/cult_film/
cool recenzija apie filma. Manau, dauguma teiginiu galima pritaikyti ir knygai :)
Lina Krutulyte 2002-03-29 12:10:02
Ta recenzija man paliko labai prasta ispudi apie jos autoriu. Atrodo, kazkoks mulkis sedi prie kompo ir raso kuo "juokingiau", pats visa gerkle zvengdamas is savo samoju. Gal dvidesimt posakiu panasiu i "figli-migli" ir "uti-puti", visiskai nesuprantamu, bet labai daug reiskianciu, is visko sprendziant. Siaubas, va sitie jo posakiai ir isvede is kantrybes, kur jus dar matet toki idiota, nemokanti kalbeti zodziais?
Nejuokinga, tik bjauru, kad toks luzeris lenda i akis su savo paties sukurtais ir ne i tema pokstais. Kaip iprasta rusams, pradejo rasyti nezinodamas, ka nores pasakyti. Galiausiai isvede teorija, kad filmo nevertejo statyti, butu uzteke vien masines isterijos del jo. Tikrai samojinga.
Tai pagal tave, Gintai, iseitu, kad ir knygos nereikejo, butu uzteke vien masines isterijos ir purvinu jos rasymo uzkulisiu?
Bežodis 2002-03-29 12:21:16
Citata: "Kaip iprasta rusams, pradejo rasyti nezinodamas, ka nores pasakyti." Tobula.
Lina Krutulyte 2002-03-29 12:46:23
Na aisku, jie taip dazniausiai ir daro. Pradeda nuo aplinkui, dalinasi padrikais ispudziais, tauskia bele ka, bando juokauti, o tada pagaliau isveda kokia nors teorija ir tuo baigia rasini.
mia 2002-03-29 13:55:59
Taip iprasta rusams? Taip jie dazniausiai daro? Gal gali pasakyti, kuo remiesi? Nes vienos recenzijos mazoka, kad darytum tokia isvada.
Valdas 2002-03-29 14:46:58
Aha, itariu visokie ten tolstojai, dostojevskiai, solzenycinai ir kiti panasus irgi rasydavo visiskai nezinodami ka nores pasakyti :)
Perlenkta lazda... Panelei Linai Krutulytei paciai reiketu pamastyti pries pradedant rasyti :)
RAGANA 2002-03-29 15:26:18
PRIE KO CIA PRIE HARIO POTERIO RUSAI???????
NUKLYDOT I LANKAS!!!
LINA, SUSITIKSIM HOGWARDSE, AS IRGI NORIU TEN MOKYTIS!
Lina Krutulyte 2002-03-29 17:27:13
Na gerai, ne visi rusai, o tik dauguma ju.
Ragana, issijunk Capslocka ir atsimerk, kai skaitai: apie rusus kalbame del to, kad vienas is ju labai ne i tema recenzavo filma apie Hari Poteri.
Deja, mano amzius jau toks, kad nebepriims i Hogwartsa mokytis, nebent gal destyti :)
lopp 2006-04-04 07:39:42
O man labiau patiktu Tishkucio akademija. Gaila, bet ten priima rods tik tuos, kuriu vardai ish "A" aides. Gal kas buvot atviru duru dienoj, zinot tiksliau?
Gintas 2002-03-29 18:56:53
Destyti??? O ne!!! Pakaks to, kad tu zhiobarams gyventi neduodi. :)
Lina Krutulyte 2002-03-29 21:38:20
Niekas juk neklause Hario, ar jis nieko pries, kad Sneipas destytu :)
Noreciau, kad jie ten atidarytu kokia nors vakarine mokykla suaugusiems. Nes mokytis burtus idomiau tikriausiai, negu juos destyti. O jei tektu destytojauti, noreciau direktore buti :)
Audeja 2002-04-01 17:59:34
Gintai pasikeisk varda, kAip Aloyzas Burbulas ;) O va man blogiau, nors vardas is A, bet rodosi man teks eiti mokytis pas Mere Popins.
Gintas 2002-04-01 19:47:03
Jei Krutulyte ten destys - ash nenoriu :)
shlyxtux 2002-04-02 06:54:31
Na o ash nei Krutulytes, anei Sneipo nebijau. Krutulyte kaip teisybes ieshkotoja garantuotai pas Gryffindorus nueitu, o mane visi online testai kaip susitare i Slytherina padeda.zaliux
Audeja 2002-04-22 18:15:58
shyxtux kur tokie testai? as irgi noriu paziureti, kur mane paskirtu ;)
shlyxtux 2002-04-23 06:59:10
Audeja: pac geriausias yra
http://hogwarts.7dragons.net/sortinghat.html
Kitu kazhkaip nepamenu, bet linkas po linko visur galima nueiti.zaliux
juste 2002-05-16 12:00:17
cool cool cool cool cool cool cool cool cool cool knyga!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
super-ego 2002-05-16 19:51:08
Ir kodel. Man jinai tik padejo suprast reklamos galia. Daugiau nieko. IMHO(ar kazkas panasaus; beje gal kas nors galetu iki galo paaiskint sito IMHO prasme).
Jonaz Krutuliz 2002-05-16 20:31:18
IN MY HUMBLE OPINION
Lina Krutulyte 2002-05-17 13:31:00
super-ego: kaip jau auksciau parase mano brolis, IMHO reiskia In My Humble Opinion = "Mano kuklia nuomone".
super-ego 2002-05-18 08:39:06
dekui
Ieva 2002-06-11 17:36:12
Tai pati idomiausia knyga, kokia esu skaiciusi...
Ieva 2002-06-11 17:42:10
Pati sauniausia, linksmiausia, smaiksciausia ir idomiausia knyga, kokia esu skaiciusi...
Lina Krutulyte 2002-06-11 17:43:35
Panasu, kad panele Ieva ka tik ismoko skaityti ir perskaite Hari Poteri. Kas bus toliau, gal koki lietuviska trileri isigysi?
Deima Ž. 2002-06-28 13:08:20
Knygos neskaičiau,bet mačiau filmą happy.
Antra knyga patiko labiau,negu filmas,tačiau geriausia tai trečia knyga.Manau ketvirta knyga bus geriausia.
Arunas 2002-08-01 11:03:43
Broliai lietuvaiciai ir visokios ten Krutulytes - ismokite gerbti kitu zmoniu darba ir nuomones.
Nenoriu moralizuoti, taciau darosi juokinga, kai kas antras komentaras vaziuoja ant ji parasiusio zmogaus.
pro šalį ėjau 2002-08-01 11:57:54
O tamsta jau mokate gerbti? Gal tai ir prademonstruokite... be "visokios ten".
Tikrai, daug grazhiau chia pasidarytu, jei bent elementaraus mandagumo prisilaikytume.
Lina Krutulyte 2002-08-01 11:59:42
Visoks ten Arunai, ne mokyk, o pats mokykis bendrauti taip graziai kaip mes :)
Jurgita 2002-08-22 13:48:06
Vienas žodis: fantastika. Ir man ypatingai patiko.
didelis 2002-08-22 18:06:32
klausimas negrazus bet kiek tau metu?
Aurika 2002-08-24 18:18:26
Klausimas buvo adresuotas ne man , bet ir as atsakysiu -man 30 metu ir man labai patiko HP!!!
Dziaugiuosi su visais gerbejais 4 knygos pasirodymu lietuviskai, gaila ,kad jau perskaityta.Nekantriai laukiu 5-osios pasirodymo.
Hermiona 2002-08-25 11:28:47
Jau perskaiciau 4 HP knyga!!! JEGAAAAAAA....
Geresne uz kitas........
Lina Krutulyte 2002-08-25 12:27:27
Hermiona: tikri fanai, pvz. as ir mano brolis, ketvirta knyga perskaite jau seniai - originalo kalba.
Todelcius 2002-08-25 12:52:03
O ką, Hermionai džiaugsmas dėl geros knygos nuo to (t.y. ankstesnio ar vėlyvesnio perskaitymo) bus mažesnis?..Pvz., aš ir visai jos neskaičiau...
Yabadabadoo 2002-08-25 19:48:00
Linute, tu už visus gudresnė, gražesnė ir lietuviškai neskaitanti :)
Valdas 2002-08-26 06:25:55
Linai: as pasirodo is vis esu nesubrendes knygu megejas, nes dazniausiai skaitau uzsienio autorius lietuviu kalba... :(
e-vil 2002-08-27 13:36:55
Pirmas tris perskaiciau angliskai. Turiu pripazint, produktas masiniam vartojimui geras. Kaip popcornas, mcdonaldsai, teletabiai... 4ta turiu irgi gera pusmeti, bet neprisiverciau perskaityt nei pastraipos. Autore neblogai ismano buitine psichologija, todel graziai groja neissipildziusiu vaikystes svajoniu styga.
Skaitytojas 2006-12-17 09:46:21
Teletabiai geras produktas...kandus Na ka chia bepridesi. Vienok kuo daugiau snobai shita knyga kritikuoja, tuo labiau man ji patinka. Tuoj ish kazhkada ishankstinio neigiamo nusistatymo neliks ne zhenklo. zaliux
e-vil 2002-08-27 15:19:05
Produkto gerumas rinkoje matuojamas uzdirbtu pinigu ir igytu vartotoju skaiciumi.
O kai prades patikti HP, siulysiu pasikeisti nicka i koki "shvelniux"
Su pagarba, pizhonas-snobas e-vil.
shlyxtux 2002-08-28 09:36:36
Ko nesuprantu, kai kodel vos ne visi chia pasisake kelia vargshui Poteriui reikalavimus kaip kokiam Shventajam Graliui. Gi chia vaikishka knyga -- o ash sunkiai isivaizduoju koki 9-12meti skaitanti, tarkim, Kundera ar besizhavinti aukshtaja poezija. Na aishku, kaip chia kazhkas pasake, yra Grimai, Lindgren, Milnas, etc..bet. Bet, mieli kolegos, negrazhu primetineti dabartiniams vaikams moosu pachiu vaikystes shviesius prisiminimus, nors oi kaip norisi. Leiskim jiems atsirinkti - be to, Grimai, Diuma, Vernas? Uzhpraeitas amzhius, ne visos knygos lygiaverchiai idomios. Lindgren -- baige rashyti, irgi ribotas knygu skaichius. Milnas -- parashe viena knyga. O vaikai -- tie kurie skaito -- skaito greitai ir daug. Shtai taip, mieli suaugusieji. zaliux

To e-vil: achioo uzh pasioolyma, vienok pasivadinti 'shvelniux' bootu begedishkas zhmoniu apgaudinejimas.
bangis 2002-09-05 21:24:29
na, jei jau patapo milijoniere... tai kaip chia besmerksi... tikrai, nepatogu. :)
Pavydalius 2002-09-05 22:35:20
Kažin ar ji ir prieš tai buvo vargshe...
GirlForYou... 2002-09-05 19:06:47
Man si knyga labai patiko hm tiesiog fantastika...ir bukit geri nesmerkit rasytojos...vis del to juk ji is vargses su sia knyga pakilo i milijonierius...labai dekoju jai uz sia knyga ir nekantriai laukiu 5 knygos omanskraidyt

(cia buvo klaidu taisymas platus
Redakcija 2002-09-06 10:24:24
Girl, brangute, kitą kartą paišydama veidukus naudok \clipart <-- brūkšnį, nes matai, kaip jų nesimato... :(
ne shlykshtux 2002-09-06 11:18:25
shlykshtux - o kaip mes galetume kelti knygai kitokius reikalavimus, negu atsizhvelgdami i savo perskaitytu knygu konteksta, skoni ir, atsiprashau, pasaulezhiura? tegu vaikai sako, kad jiems smagu, o jei mums - nelabai, tai kodel reiktu pataikauti kitos kartos poziuriui?:}
GirlForYou... 2002-09-06 10:16:12
Pavydalius>tikru tikriausia tiesa...ji is vargsiu pakilo i milijonieres-teisybe tongue3 beje niekur nesu macius tokiu krutu veiduku kaip skaityta.lt pray
Deima Ž. 2002-11-03 11:33:26
Persaiciau TRECIA geresne.Zymei.Tiesa zinokit as HERMIONA as tikra knygu ziurke(man 9)
RAGANA 2002-11-03 13:46:14
Miela knygu ziurke Deima, kruopsciau pasimokyk rasybos ir skyrybos, tada tapsi tikra pirmune HERMIONA, neisizeisk -RAGANA.
Magical Me Raimondas 2002-11-17 17:45:26
Ispudziai is "Harry Potter and the Chamber of Secrets" filmo. Pastatytas kruopsciai, nepridedant ir neismetant dideliu gabalu is knygos. Kaip ir pirmasis, nedaug ka duoda knyga skaiciusiems, nors vaikams turbut idomus. 161 minute neprailgo...

Kenneth Branagh kaip Gilderoy Lockhart - puiku, nors butu buve labai idomu, jei ji butu vaidines Kevin Kline. muskietininks

Richard Harris - amzinatilsi.

Jason Isaacs kaip Lucius Malfoy - puiku, dar viena galimybe Geralto vaidmeniui. cheche
Deima Ž. 2002-11-19 18:11:24
Kodel neberasai ,RAGANIUKE?darkglasses
TunaZ 2002-12-08 15:20:34
Ko jus cia visi uzsisedot ant to Hario?Ne jusu amziuj tokias knygas skaityt.Kam nepatinka,tas tegul skaito tuos savo Grimus,Lindgren ir kt.
O vaikam duokit patiems apsisprest,ka jie nori skaityt.Cia nei smurto nera,nei dar ko,todel kaip mylintys ir suprantantys tevai arba siaip suaugusieji,tik dziaukites.Jei jie skaitytu kokius siaubo romaniukscius,tai gali pazeisti ju psichika,jie gali uzaugti labai negeri ir jum patiem pridaryti daug problemu,pvz.,isdauzyti langus,isilauzineti.Todel bukit mieli,baikit tas visas nesamones varyt ir uzsiimkit visuomenei naudingu darbu.
super-ego 2002-12-08 17:54:34
vad cia ir slypi visas pavojus, kad vaikai uzaugs mazais zombiukais tokiu knygu prisiskaite. as asmeniskai nesu pries sia knyga. esu pries jos brukima kaip geriausios literaturos vaikui. va cia jam kaip tik ir neleidziama rinktis.
RAGANA 2002-12-09 04:58:53
Ir inteligentu seimoj uzauga banditai,
ir lusnynuose isauga viens kits geras zmogus.
Nemanau, kad viena knyga gali stipriai pakeist asmenybe( gal ir gali, pirmiausiai pagalvojau apie Biblija), o gal vaikai paskaite Hari Poteri susidomes ir kitom knygom.

Kolege sake, kad jos dukte, per naktis skaito "15 metu kapitona" ir atsiplest negali...
Super - ego, kas ji bus kai uzaugs?
super-ego 2002-12-09 11:25:38
tai jau viskas aisku kas jinai bus - apgaudinejama karjeriste:)
na as niekad ir nesakiau kad nusikalteliai hari poteri skaito. mane tik erzina kad ji paliekama kaip vienintele alternatyva kokia turi buti gera knyuga vaikams. vat paskui ir uzaugs vienodi hariai poteriai.
shlyxtux 2002-12-09 12:18:13
Super-Ego, mano jaunystes laikais visi skaite 'Tris Mushkietininkus'. Ir patikek, neishaugo vienodi Rishelje. zaliux
Krekas 2002-12-09 15:12:10
Shlyxtux, ar tavo jaunystės laikais "Trys muškietininkai" buvo "knyga, gražinusi vaikams knygas", sukurta vargšo genijaus Diuma, išgelbėjusio pasaulį ir vaikus? Ar D'Artanjanas buvo herojus, sužavėjęs ... mln. vaikų ir n savaičių karaliavęs kokiame-tai-labai-labai top'e? Ar tai buvo vienintelė(!) knyga, kurią visi skaitė?
RAGANA 2002-12-09 18:05:56
Musu laikais tu TOPU nieks nerinkdavo, o visi vaikai skaite 3 muskietininkus, Raiteli be galvos ir dar gal Vinetu.
Jus pykstat ant sios knygos reklamines kompanijos!!!! O knyga cia prie ko?
super-ego 2002-12-09 20:22:55
na, as isvis pykstu ant knygos todel kad man danti skauda. bent jau dabar
RAGANA 2002-12-09 21:12:14
Uzjauciu.Nepatikesi, bet as kaip tik siandien "susitaisiau"(aisku, ne pati) paskutini skaudama danti, ka ir tau patariu padaryt.
O nuo neapykantos iki meiles - tik vienas zingsnis, manau , tai liecia ir meile knygom.
Krekas 2002-12-10 07:10:14
Raganai: Būtent - mano (mūsų?) laikais knygą skaitydavai, kad ji, kaip dabar sakoma, "veža", o dėl HP abejoji, ar ji iš tiesų tokia nuostabi, ar tik išpūstas muilo burbulas? Į galvą lenda knygos apie Zojas Kosmodenjanskajas - tarybinių laikų karo didvyres - jos irgi buvo brukamos kaip puikių knygų ir herojų etalonas.
P.S. Perskaičiau pirmas 2 knygas apie HP. Dėl žodžio "gera" nesiginčyčiau (gal vienam patiko labiau, kitam - mažiau), bet teigti, kad jos nuostabios, vienintelės ir etc., tai jau smegenų plovimas ir kulto darymas.
Valdas 2002-12-10 09:37:20
Gal tai ir kvaila, bet man del tos reklamines kampanijos net nekyla ranka pabandyt skaityt sias knygas. Is karto itarimas, jei taip reklamuoja, vadinasi be tokio remimo jos taip neskaitytu...
Pvz.: tarybiniais laikais isleista "Hobita" prarijau vienu kasniu be jokiu reklamu ir dar tuo paciu jokiu reklamu neziuredamas nusipirkau visa lietuviska "Ziedu valdova" kai tik ji isleido.
shlyxtux 2002-12-10 09:48:33
Valdai, vat bootent del shitos priezhasties /me laaaaabai ilgai spyriojosi skaityt ta knygute. (Dar paika ekranizacija, pamatyta priesh skaitant, ineshe indeli). Bet, kaip jau minejau, nesigailejau, kad perskaichiau. zaliux
Krekas: hehe, kiek pamenu, Zojoms Kosmodemjanskajoms nepadedavo jokia agitacija, ar ne? zaliux
Krekas 2002-12-10 09:58:25
slyxtux: Tikrai nepadėjo! alauz.
P.S. O knyga dėl tų pačių priežasčių aš irgi tik prieš mėnesį perskaičiau shuffle
Klia 2002-12-10 15:11:46
šita... aš skaičiau apie zoją kosmodemjanskają pradinėse klasėse ir tai buvo viena baisiausių mano kada nors perskaitytų knygų:(
bet dėl to neišaugau nei naciu, nei atvirkščiai:]
Valdas 2002-12-10 15:27:25
O ar patikesit, kad vaikystej Lindgren knyga "Broliai Liutasirdziai" isgulejo mano lentynoje po akim ir nelieciama ~2 metus kai as tokiom knygom intensyviausiai domejausi :)
Cia gal but vienas is atveju, kai kokia nors "skaityta.lt" ar kokia kitokia apzvalga butu gelbejusi. Jokiu budu nesakau, kad reklama. Nes su itin brukamu uzklasinio skaitymo knygu sarasu (pamenat toki?) amzinai turedavau bedu, nes dazniausiai skaitydvau ne tai ka nurodydavo :)
Deima Ž. 2002-12-10 17:35:50
Krekai,ko dabar uzsipuoliai ant Diumos.Labai fainos jo nygoshappySkaiciau 1 bet man jos pakako!
Valdai,jai ne reklamos tai PV as nebuciau perskaiciusi visu 4 HP daliu.Pritariu (siuo atveju) Krekui.Tos knygos ne tokios jau ir gerosakiniai.Tarkim ,,Begaline istorije" ar ,,Ziedu valdovo" dalys.Na apie trecia nieko sakyti negaliu.Dar neperskaiciau.Bet baigiu.Labai faina_leia
Krekas 2002-12-11 06:53:39
Aš užsipuoliau Diuma??? angry Aš, kuris Tris muškietininkus, Po dvidešimt metų ir Vikontą de Braželoną iš draugo nešėsi per du kartus, nes per vieną kartą neturėjo jėgų pasiimti visas knygas... _bukas Apkaltintinti mane Diumos užpuolimu!?! _kosmaras
Agnė 2002-12-22 12:28:13
Nematau Hary Potery nieko blogo.Tegu waikai skaito kas jiems patinka.Tačiau, žinoma, nereikia iš knygos daryti kažko TOKIO... čia tik knyga, kaip ir Žiedų Valdovas, Karlsonas.Juk čia irgi tik knygos, anaiptol ne genialios.Kas žino, gal mūsų tėvai irgi Karlsoną vadino "baisiu padaru, atplėšiančiu vaikus nuo tikrovės".Nė viena knyga nėra tobula, Tolkienas taip pat nėra tox genijus.
O kad Rowling viena knyga nepasisekė, dar nereiškia, kad Haris Poteris blogiausia knyga.Kiek žmonių tiek nuomonių, nereikia to pamiršti.Tai tiek ir tenoriu pasakyti.
super-ego 2002-12-22 21:06:02
tolkienas genijus:)
Wampe 2002-12-23 08:20:09
super ego, bet jis nera kazkas super.knyga gana nuobodi (kalbu apie ziedu valdova) bent pradzioj.ir taip pat nera tobula. :) ir poteris tox anaiptol nera. tik erzina (ir gerokai erzina)
kad poteris tox super, geras, sportininkas, geras mokinys, o kad ir smirdzius neturi ne laso gerio.nors sako kad septintoje knygoje dreikas "sugeres".tai irgi truputi per ryski riba.
Saint 2003-01-02 21:15:02
Na, man haris poteris labai ir net labai patiko, nors aš nei kokia penktokė, nei jos mamytė. Iš tieų kažkas teisingai rašė, kad poteris - tai neišsipildžiusios vaikystės svajonės, o hogwartsas - mokykla, kur laaaaabai norėtusi mokytis. Asmeniškai aš harį perkaičiau be jokios reklamos, visi atsitiktinai, ir visai nesigalėjau, o kitos šios poterio dalys prašėsi būti skaitomos be jokių pesimistiškų minčių, kad tai - devinmenčio skaitalas, ir kad vien dėl to, kad knyga labai reklamuojama, tai bus visiškas šlamštas. Tiesiog knyga ant bangos, kadangi daugeliui ji patiko. Juk nesiimsi reklamuoti kažko niekam tikusio :)
Deima Ž. 2003-01-04 11:26:07
Skaiciau kaskur ,kad 7 knygoje Smirdzius susidraugaus su Hariu Poteriu ir kovos pries blogi...ant_zirg.Na ,o Hogwartse ir as noreciau mokytis!Na pagal amziu tai DAR netikciau be to ir galiu neturiu..._bukasO gaila shuffle19_indifferent
Ragana 2003-01-04 11:32:38
Deima, nenusimink, Haris irgi nezinojo,kad turi galiu,kol jo nepakviete, tau dar viskas priesaky!
Va,daugumai is musu, tai jau saukstai,tiksliau, burtu lazdeles, po piet ...
Saint 2003-01-04 19:46:20
O žinot, įdomu, kad ir suaugusiem ši knyga patinka (aišq kai kuriem tik, nes pvz mano mama tai nežinau, kažkaip nelabai su tuo poteriu susidraugavusi). Va. Tai paklausiu tiesiai šviesiai - kas ten jums patinka toj knygoj, a?
Deima Ž. 2003-01-06 13:30:51
Aciu ,kad suteiket viltiesgelyte
Anonimas 2003-01-09 14:26:42
Si knyga labai idomi!!!Siulau,kas dar neskaite, perskaityti ir paziureti filma... gelyte
Skaiyti ikrai idomu!!!
Deima Ž. 2003-01-12 11:18:47
Tik dabar perskaitei (Anonimui):)
Ms.Leopard 2003-02-26 15:11:15
Jei jau jus,tamsuoliai,pavydit savo vaiku demesio,nes jie skaito Hari Poteri,tai bent tyliai pavydekit.O jei pavydit autorei,nes ji viena turtingiausiu pasaulio moteru,tai bent nedriskit peikti jos talento!Kazkokia bobute,neiperkanti Hario Poterio pasake,kad tai tik reklama,ir visi teveliai pradejo bobutei melstis,skelbti jos minti.ATSIPEIKEKIT!
Hari Poteri nusipirkau gal 2000 metais,net nenumanydama apie jo populiaruma.Pradejau skaityti,ir jau po pirmo puslapio nusprendziau,kad knyga NUOSTABI!Ji ikunija didziausias vaiku svajones-nuostabius draugus,neitiketinus nuotykius ir nepakartojama mokykla,kurioje viskas kitaip,nei bjaurioje realybeje.
Hari Poteri dievina visi vaikai(bent iki 10m.amziaus-po to tiesiog nelieka laiko svajoti).Jums tikrai neverta didziuotis,kad jusu brangiausias rubuilis pavargo klausydamas ir uzmigo.Siulyciau rimtai susirupinti savo vaiko psichika,nes ateity ji gali pasireiksti-uzauges bus uzkietejes skeptikas ir zmogus,viska matantis tamsiais akiniais.Liudna,kad yra tevu,kurie"apsiseileje"peikia ta nuostabu fantazijos pasauli,kuri autore sukure vaikams,liudna...
K.i.b.e.r.i.s. 2003-03-06 16:30:07
Galiu tvirtai pasakyti, kad si knyga ir jos tesiniai yra verti savo sloves ir netgi dar daugiau!!!!!! Perskaites ir skaitydamas trokste troskau, kad visa tai is tiesu egzistuotu ir jau buvau bepradedas tuo tiketi... Jei teorija, kad daugelio zmoniu mintys ir troskimai kazkur materializuojasi, yra teisinga, trokste trokstu atsidurti tenai, kur visa tai yra. O man gi 15 metu... J.K.Rowling talento tikrai netruksta!!!
Ragana 2003-03-06 18:33:51
Gi 15 metu, tai cia gerai ar blogai?
Eovyna 2003-03-06 19:11:36
Gal gerai?Dar galima mokytis Hogwase!!!
shlyxtux 2003-03-07 06:47:43
Kaip tik blogai. Geriau jau ten destytojauti ir statyti tuos pasikelusius mokytoju lepoonelius Gryffindorus i vieta, vo. bee
K.i.b.e.r.i.s. 2003-03-07 08:43:11
Shlyxtux, bootent. :)
Ragana 2003-03-07 16:07:38
Mokytis priima nuo 12, o 15-kos jau velu...As tai dar norec pasimokyt, buciau tkia peraugus mokinuke...
Ms.Leopard 2003-03-07 16:30:48
Gal geriau nesimokyti,o viska jau moketi(pvz.,bunant mokytoju:))
gilthoniel 2003-03-07 18:09:57
ash tai nzn ko jus taip nortit i ta raganu moksha.man tai ten kazhkodel visai neatrodo faina but nei mokytoju nei mokiniu, ir ish vis ten nieko faino ner:)
nu bent jau ash nematau ten jokio idomumo, ishskyrus, gal tik kad pozhemiai yra...:)
shlyxtux 2003-03-10 07:09:04
Giltinel -- kiekvienam savas hobis. Negi visi privalo kliedeti apie elfishka ishminti ir smailias ausis?proud
gilthoniel 2003-03-12 12:15:11
niex CHIA ir nekliedi apie elfiska ishminti ir smailias ausis!!!!!!!!!!!!!!!!
K.i.b.e.r.i.s. 2003-03-12 13:24:57
gilthoniel, o ka gali zinoti, gal prades dar kas... Kuo tau raganu mokslas nepatinka?! Vot as tai susideciau su Voldemortu (drebekit is SIAUBO!!!) ir eiciau tokiu ziobaru kaip tu naikinti. Nu ir apskritai visu ziobaru.
Valdas 2003-03-12 17:03:26
Giltinel (labai patiko sis shlyxtux kreipinys :) : o kas ten kokiuose 200 paskutiniu atsiliepimu "Ziedu valdovo" rubrikoje svaigo apie elfu kardus ir kur ju isigyti? :)
Ragana 2003-03-14 20:17:18
Ka gi sulaukem moterisko Hario Poterio varianto-"Dina, Gedytojos dukte".Gal kas nors jau skaitet? Pirma daly jau isleido, dar dvi jau parasytos, 4 , baigiama kurti...
K.i.b.e.r.i.s. 2003-03-19 08:53:44
Blin, taigi cia plagiatas!!!
gilthoniel 2003-03-19 14:45:58
nu tai ten gal ir swaigau, o gal ir ne(chia jau mano reikalas), bet chia ash apie jokias smailias elfu ausis ne zhodeliu neuzhsiminiau!
to K.i.b.e.r.i.s. nzn, kas ishtwertu susidejes su Voldemortu, kaip jus sakot:)man tai jis juoka kelia...geras
shlyxtux 2003-03-19 16:56:02
Giltinel, o tu manai, kad nueisi i kita pokalbiu thread'a, ir jau niekas taves nebeatpazhins, a? kandus
O Voldemortas, ja, nykshtukelis palyginus su Sauronu Didzhiuoju, ane? pray
gilthoniel 2003-03-20 11:06:56
aha.
K.i.b.e.r.i.s. 2003-03-20 12:22:13
E, as pries Saurona Didiji nieko neturiu!!! Tiesiog kiek per sunku ji surasti. :) Na, o Voldemortas pagal knyga tai tik dabar neseniai musu laikais prisikele. Isvada- kas gyvas, tas ir galingesnis, o kas galingesnis, ta ir reikia palaikyti. Nu ir kodel, Giltinel, sakai, kad as su juo neistverciau? Juk manes nepazysti.
Ragana 2003-03-20 16:12:19
Rusu autoriaus "Tania Groter"- tai tikras plagiatas, o cia gal ne...
gilthoniel 2003-03-21 11:37:17
gal tu ir ishtwertum, k.i.b.e.r.is., su woldemortu, ash tai nzn, uzhtat taip ir parashiau, kad NZN kas su juo ishtwertu.
K.i.b.e.r.i.s. 2003-03-21 12:24:23
Istverciau, istverciau jei tik jis su manim kaip su Kirmiu nesielgtu. Jei elgtusi, tai imciausi saviveiklos.
Ragana, as tai manau kad cia irgi plagiatas.
Ragana 2003-03-24 16:36:43
Kiberi, nezinau, dar neskaiciau, bet is anonso pasirode, kad gal nelabai, senokai parasyta pirma dalis, o dabar jau rasoma 4, nors uzsieny, aisku, HP anksciau isverte i kitas kalbas... Paskaitysim, tada matysim, o vien is to sprest, kad plagiatas, kad minimos raganos, tai..ka as zinau!
Eovyna 2003-03-24 19:24:44
O ka reiskia plagiatas chego
www 2003-03-24 19:30:55
Bet man tai atrodo ,kad 15 m. galima mokytis Hogwase ( atsilikeliu grupej ) akiniai
pf 2003-03-26 14:41:09
ragana - tania groter - parodija, o ne plagiatas. kapiš?;)
Ragana 2003-03-28 16:46:01
Tu sakai, tu zinai...o as neskaiciau , tai ir nesigincysiu...
Vyresnis Raimondas 2003-03-31 19:19:17
Hmm, pasirodo, Haris Poteris is tikro yra "ir maziems, ir vyresniems". Ar bent jau vibruojancios Nimbus 2000 sluotos, kurias perka ne tik suneliai, bet ir mamytes. ragana

http://www.business2.com/articles/mag/0,1640,47750|4,00.html

Tik ka daryti teveliam? 11_confused
bangis 2003-03-31 19:44:02
Teveliai gali ramiai sau gerti alu, kol mamytes "skraido" ant shluotu :)
Skraidantis tfu geriantis Raimondas 2003-03-31 21:04:19
O gal mamytes todel ir skraido and sluotu, kad teveliai ramiai sau alu geria? _cartman
bangis 2003-03-31 21:31:56
gera versija, kolega :)
Ragana 2003-04-01 16:37:14
Amzinas uzburtas ratas...
shlyxtux 2003-04-02 14:42:40
Beje, apie shluotas: kazhkur skaichiau, kad del kazhkokios fizikos taisykles (lygtai svorio centro, bet galvos neguldychiau) yra praktishkai neimanoma skristi ant shluotos taip, kaip pieshiama ir filmuose rodoma, bo natoorali zhmogo padetis ant shluotos yra zhemyn galva. Zhinau, kad baidares ish tiesu megsta tokius pokshtus, bet va kaip su shluotom -- gal yra kas ishmanantis? zaliux
hehe 2003-04-02 19:50:51
o kam skraidyt. atsisedi ant sluotos. vibruoja. tvarkoj. kur dar skrist?
Ice Tea 2003-04-03 06:59:18
ukrypot nuo temos sakyciau. Bet gal jau viskas ir pasakyta. Mums H.P. unike skaityt priverte, kad susipazintume su vaiku idealais. Tyrinejimo aspektu skaityti dar imanoma, bet jau literatura tai tikrai niekam tikus. Nors veiksmas ir itraukia, kaip ir muilo operos itraukia. Veiksmas geriau isvystytas, bet sakau, tekstas, tai sorry... Filma ziureti - tai dar bent garsas ir vaizdas grazus...
shlyxtux 2003-04-03 09:11:17
Nu nu. Man filmas pasirode toks jau stereotipinis Holivudinis, kad net pikta del knygos. Nors, jei tave itraukia muilo operos, tai nieko stebetina...nuostaba
Ice Tea 2003-04-03 11:11:49
Aisku kad filmas holivudinis, bet knygos knyga irgi nepavadinsi. O atsakyti galeciau, kad "nieko stebetina", jeigu tave tokia knyga patraukia...
shlyxtux 2003-04-03 12:44:24
Hm, nematau logikos. Muset studijuoji koki humanitarini moxla pedagoginiam, atspejau? zaliux
Ir raukiam shita nukrypima nuo temos, blin. Visvien -- kiek zhmoniu, tiek skoniu.
anne 2003-04-07 18:21:58
jei gerai prisimenu, ati per pirma filmo dali teko gerokai panuobodziauti. Nors aplink mane ir sedejo keliasdesimt "naujuju laiku" vaikuciu. bet ka padarysi... Po to, jei neapgauna atmintis, teko perskaityti, kas gi vyksta toliau. Truputi nustebau - nors knyga is tiesu perdetai isgirta ir tt., bet tenka pastebeti, kad autore naudoja panasias priemone spritraukti skaitytoja, kaip ir tokei grandai, kaip A.Diuma, V.Hugo, S.Kingas (as JOKIU BUDU Rowling su jais nelyginu!). taigi tos knygeles, gana profesionaliai parasytos, kazkaip sugebejo paveikti zmoniu samone. Tik idomu, kas ten taip zavi: berniukas burtininkas? Draugyste? paslaptys? manau - visa tai... Net keista, bet Haris Poteris - misina tais dalykais, kurie zmogaus vaizduote veikia lengviausiai ir itaigiausiai... Prisiminkime, kad knyga vis tesiama, t.y. demesys koncentruojamas ne ties charakteriais, o ties veiksmo rutuliojimosi.
Bet as ne taip jau peikiu:)
siiap ketvirta dalis visai nieko - tai reiskia - idomi. gal knygos paslaptis ir yra idomume?
vis tik vaikai geriau literatura atranda su senovinem pasakom, kurios netustina pinigines, o ne su berniuku - stebukliuku. Nors si tema ir filosofijoje pasireiskai.
ka tie antzmogiai!:)
mama 2003-04-08 17:53:54
Vat ir man tas klausimas vis rūpi: ką vaikai mato šitam HP? Teko žiūrėti filmą Danijoj- tai ten jie visi ten taip klykė iš pasitenkinimo ties kiekviena smulkmena.. Kaži kas ten taip užveda: super-berniukas, į kuri visi nori būti panašūs, ar šiaip veiksmas.. O gal tai, kad filmų vaikams statoma ne kažin kiek, taigi nėra su kuo lygint, ir HP atrodo kaip tobulumo viršūnė?.. Girdėjau, čia tarp jūsų vaikų psichologų esama, tai gal paaiškintumėte šitą HP fenomeną?..:)
Indraja 2003-04-09 08:54:42
(Apie knygą. Ne v. ps.) Gana intriguojančio siužeto užtektų sudominti ne tik vaiką. Įdomumo prideda fantastikos elementai. Patraukia aprašyta mokykla, gerokai smagesnė už įprastinę. O įdomumo priklausomybė nuo meniškumo nėra tiesinė... Bet, jei vaikas skaito ne vien tokią "paprastą" literatūrą, žalos jam ji tikrai negali padaryti.
wewe 2003-04-09 10:31:43
Tania Groter pralaimėjo prieš Harį Poterį. Skaitėte turbut spaudoje visi. Taigi, Amsterdamo teismas nusprende, kad rusas Emecas nukopijavo nuo angles tiek siuzetines linijas, tiek veikejus ir t.t. O jo knygos tikrai neprastos, bent jau jumoro gera doze yra, tačiau šis nuosprendis neleis Emecui būti išverstam, kad ir į lietuvių kalbą.
shlyxtux 2003-04-09 10:50:58
Ir teisingai. Dar to betrooko, kad toki nagla plagiata bootu galima laisvai platinti.21_irked
K.i.b.e.r.i.s. 2003-04-09 12:19:57
Jep.
wewe 2003-04-11 23:12:35
Jusu komentaruose pasigedau esminio pastebejimo. J.K.Rowling reiketu statyti paminkla, nes jos Haris Poteris sugrazino prie knygu milijonus vaiku visame pasaulyje. Grazino jiems skaitymo malonuma. Atitrauke juos nuo kompiuteriniu zaidimu, priverte pasidometi ir kitomis knygomis. Tai labai gerai.
Be to si knyga irode, kad vaikai zymiai greiciau bresta nei mes, kad jiems ikandama ir didesnies apimties vaikiski romanai. Vadinasi, vaiku lietraturos kurejams kilstelejo kartele aukstyn. O tai gerai - bus priversti tobuleti, procesas igaus naujas, idomesnes kryptis.
kol kas nehermionine ANNE 2003-04-12 16:36:50
wewe, o tamsta apie kokia nors a.Lindgren girdejo? o apie a.Diuma? M.Tvena? Z.Verna? - kitaip tariant - klasika... jie savo laiku irgi atitraukineja vaikus nuo kompiuteruio...
bet del apminklo - sutinku. Tik ji reiketu pastatyti uz tai, kad milijonai vaiku tais kompiuteriais (internetu) pirko visokiausius s... suvenyrus, skaite panegirikas ir recenzijas, ziurejo "treilerius", po to ejo i kino teatrus, slamste popkornus, mete popierius, o internete priviso nezinomas skaicius hermionu ir hariu... Irgi saunus pasiekimas...Dar pamirsau prideti, kad milijonai vaikuciu net neturejo galimybes susipazinti su realia, visapusiska knygos analize, isreiksti savo nuomone, t.y. pasakyt, kad tarkim, visai nebaisus yra lordas Voldemortas... pabandytu - iskart butu apsaukti jaunaisiais teroristais... ir kas keisciausia - tegu skaito, tegu dziaugiasi - gal ir nieko knygele, bet, bukit malonus, ziurekite realiai net ir i nerealius dalykus!
wewe 2003-04-12 19:25:11
rašote: "ziurekite realiai net ir i nerealius dalykus!"
Siūlyčiau žiūrėti blaiviai.
Pirma. Jūsų paminėtus klasikus skaičiau, ir drįstų teigti, kad jų laikais kompiuterių nebuvo, o ir kinas nesikrovė tokių milijonų kaip dabar.
Tvirtinate, kad Rowling viena iš blogybių, kad vaikai nuėjo pasižiūrėti filmo, ten šlamštė popcorn, šiukšlyno... O iki pasirodant Hariui Poteriu, jie nežinojo kelio į kino teatrus ir filmai vaikams buvo demonstruojami tuščioms kėdėm, o pro teleką nesuisuko "mordabojus" TOMAS IR DZERIS, kuris akivaizdžiai verčia juoktis kad du gyvūnėliai dubasina vienas kitą?

Jo, Poteris mostelėjo lazdele, ir atsirado kino teatrai.
Vaikams neleidžiama išreikšti nuomonės? Šios dienos "KLAIPĖDOS" dienraštyje pirmame puslapyje rašoma apie jauną berniuką, kaip ši knyga gražino prie kitų knygų ( ...pradėjo skaityti ŽIEDŲ VALDOVĄ), o ir VAKARŲ EKSPRESE buvo apklausa, kas patinka Poteryje, kas ne.

Taigi, siūlyčiau žiūrėti blaiviai. Ačiū, kad skaitėte.
anne 2003-04-13 19:07:52
siaip minetu rasytoju ekranizacijos sukasi ir siu laiku kino teatruose. o ju knygos, kurios kartais vertesnes ( o gal visiskai lygios, ar net blogesnes) uz rowling, taip pat gali grazinti prie literaturos. nereikia kalbeti, apie tai, ka stebukladarys Haris Poteris padare vaiko samonei, kad jis "grizta prie knygu", o kodel taip padare. Sakote, vaikiukas skaito "Ziedu valdova"? puiku! Gera knyga. taciau pasakykite, kaip jis i ta knyga ziures? didele tikimybe, kad i staciakampi daikta, kuriame aprasytus padarus galima isigyti zaislu parduotuveje. manau, reikai kalbeti apie komercija, kuri tryksta is Poterio. Dar blogiau, ji daroma net ten, kur to visai neturejo buti ir nereikia. Gal ziurejot filma, kur disvyriskai vaizduojami mazojo burtininko tevai? Man tai juokinga...
Vaikiukai senai keliavo i kino teatrus, tarp kitko, ir knygas skaite. Bet va i Poteri jie buriais traukia. Kodel? Gal kad rowling sukure nepakartojama pasaku pasauli? abejoju. tas pats Ziedu valdovas buvo parasytas gerokai anksciau ir taip pat trauke zalia jaunima prie knygos. Niekas to neprisimena.
Del blaivaus ziurejimo - paminklai statomi dviem atvejais: kazkas kazko labai bijo (prisiminkime Huseina, Stalina, Napoleona) , arba kazkas kazka labai gerbia (tolstojus, partizanai ir tt.) nesupykit, bet jei statote paminkla motyvuodamas, kad milijonai kazka atrado, tai statykite ji produseriams, leidejams, reklamos agenturoms - komerciniam sou pasaulio elementui - visagaliams mases valdytojams...
Jei norime ziureti blaiviai - ziurekime ne pro ju mums parduota prizme...
wewe 2003-04-13 20:05:36
Nu uzuojauta Jums, kad mano fraze "statyti paminkla" priemete tiesiogiai. Rodos, Jusu pamineta rasytoju plejada kaip tik ir skatino vaizduote, bet, atrodo, tas procesas Jusu nepaliete.
As atsimushu argumentais, o jus man toliau plaunate smegenis:) Koks "Ziedu Valdovas" buvo musu laikais? Ar susigaudote laikmetyje, ar tebegyvenate tame ishmatavime kur tebeskamba ABBA ir BONEY M ? Kodel tvirtinate, kad Rowling rasydama Poteri, nesukure nieko naujo? Duokite pavyzdi, i kokia knyga panasi jos Haris Poteris?
Kad jums juokinga ziureti kai kuriuos filmo apie Hario Poteri epizodus, tai juk nieko keisto! Nera ko stebetis ir piktintis, juk jus ne vaikas, jums ne 12 - 13 metu!!!
O kad Rowling padare perversma vaiku literaturoje, to niekas nenugincys. Tik man nesuprantama, kodel tie tarybiniu laiku uzauginti skaitytojai putojasi? Gal kad ne ruse, o angle parase? Pionieriskas kaklaraistis trukdo atmerkti akis? Pasakykite, na ir kiek metu dar vaikai turi skaityti Tuve Janson, ar Lindgren? Dar visa 100 metu? Ar literatura yra gyva ir teka kaip upe, griaudama visas uztvankas?
Juk jei neatsinausin, istiks kataklizma. Maniskis perskaite "Trolius mumius", bet taip "neveze" kaip Rowling. Uzaugo nauja karta. Ji bresta kur kas greiciau, nei mes. Zinoma, jei jus ir siandien skaitote kokia nors Lazdynu Peleda ir klausotes ABBA, tada as jus suprantu :)
Valdas 2003-04-14 07:09:38
wewe: Nereiketu maisyti meno kuriniu su kazkokiais laikinais dalykais. Jei jus manote, kad visi literaturos kuriniai po tam tikro metu skaiciaus turi buti atideti i sali vien del to, kad jau praejo, tarkim, 100 metu, manyciau klystate. Kuo jau tas Poteris super siuolaikiskas? Kad smekscioja tokie civilizacijos atributai, kaip automobilis, telefonas ar pan.? Kazkodel fantasy zanras lieka populiarus nepaisant to, kad lanku ir kardu amziai negriztamai nugrimzdo i praeiti (o magijos faktiskai niekada net nebuvo isauses).
Asmeniskai man malonu kartais pabegti nuo visos elektronikos, automobiliu ir nuolat cirskianciu telefonu i kita pasauly. Ir nesuku sau galvos, kad pvz. "Broliai Liutasirdziai" su Katlom, Tengeviliu ir kitais buvo parasyta pries keliasdesimt metu. O del vaiku, tai esu mates, kaip koks nors papildomas saldainis suvilioja prie nelabai megstamo dalyko. Taip kad nenuvertinkit prodiuseriu ir reklamos, nezinia kas cia dar didesni poveiki padare...
wewe 2003-04-14 13:31:31
Valdui.
Poteris - laikinas dalykas?
Tirazai ji senai istume prie visu kitu knygu, kurios yra laikoma klasika.
Toliau.
Ko Jus isikandote ta komercija? Juk as del to nesigincyju. Tvirtinu, kas ivyko esminis luzis, ir tai matosi nuejus i knygyna, pavarcius naujas knygas apie burtininkus ir burtininkes. Apskirtai, tvirtinu, kad tokia padetis l. gera, nes vaikus skatina dometis literatura, o ne vien kompiuteriniais zaidimais.
Apie mena. Skaiciau kaip tik straipsni, kuriame gincyjosi literatulogai, kas yra menas? Pasirodo, tai apibrezti neimanoma, niekas nepriejo vieningos ishvados, o Jums Valdai, viskas aisku. Nera menas, sukurti originalu gera siuzeta? Tai nereikaulaujo jokiu kurybiniu pastangu? O menas - argi nekuryba? Va taip kaip vis didejanti sniego kamuoli situs samprotavimus gali risti zemyn...
Nesuprantu vieno - kodel taip liguistai burbat prie Rowling ir arsiai kimbate i trolius mumius ir kita klasika. As tik konstatuoju fakta - ledai pajudejo. Ir dekui visam komerciniam promoushianui, kad prisidejo prie to, uzuota reklamaves dantu pasta ir iklotus.
Ragana 2003-04-14 20:04:08
Siaubas! " Uz artimus Hario santykius su Roniu", naujoje knygoje, ji jau apkaltino zydrumu! Ale ir fantazija tu zmoniu, tikrai,kaip jau kazkas anksciau paminejo =- rasytojas raso, o visi kiti izvelgia jo kuryboj tokias gelmes, apie kurias rasytojas net nenutuokia!
Balandinis Raimondas 2003-04-14 20:23:33
Ragana: kartais tavo zinios ne is balandzio 1d. "Savaiteles"? platus
bangis 2003-04-14 21:35:33
labas
mh 2003-04-14 22:05:06
o ko Poteriui zydram nebuti- juk knyga, kaip cia kazkas dziaugesi, tokia siuolaikiska, aktuali ;)
Valdas 2003-04-15 08:30:31
wewe: nerasiau, kad Haris laikinas dalykas. Norejau tik atsakyti i tamstos replika, kad kitos knygos pasenusios ir jas reik ismest (kaip koki susidevinti daikta). Neneigiu ir pramogines literaturos (kuo as laikau Hari). Man paciam daznai visai smagu paskaityt nieko neipareigojancia knygute is kurios po kiek laiko nieko atminty nelieka. Bet sakyt mazdaug taip: "Haris Poteris daro perversma, o visokios Lindgren, Janson ir pan. pasenes dalykas ir t.t. ir pan." tai jau sutikit, lazdos perlenkimas. As ta ir norejau pasakyti.
O Hario Poterio tikroji isliekamojo verte paaiskes jei ir po keliasdesimt metu ji su tokiu pat pasisekimu spausdins.
Ir kaip jau minejau nera blogai ir tai, kad yra "pramogine" literatura.
shlyxtux 2003-04-15 12:00:32
Mane labiausiai linksmina, kad 'Hario' kritikai beveik vienbalsiai laiko jo pelninguma didzhiausia nuodeme. Itariu, kad chia pasireishkia socialistines propagandos liekanos pasamoneje, arba ish knygeles apie koki Juliu Janoni isigytas stereotipas, kad tikras rashytojas -- tai alkanas, purvinas, piktas, ir -- svarbiausia! -- nepripazhintas. zaliux

Tarp kitko, apie paukshchiukus. Kaip tada su tuo stabuku P. Coelho, mielieji? Va, shiandienos 'Verslo Zhiniu' duomenimis, 'Vagos' tinklo Top 10 jo knygos uzhima 1-2, 5-6 ir 10 vietas -- 50% pelno nuo parduodamiausiu knygu nesha, gyvate! bee
Valdas 2003-04-15 14:25:48
Nu aisku, koks jis talentas, jei yra pavalges, gyvena viloj su baseinu, per atostogas plaukia nuosava jachta i kokia nors nuosava polinezijos sala ir ten nieko neveikdamas guli po palme gerdamas salta kokteili :) Taigi burzujus :))))
wewe 2003-04-15 21:41:49
Valdai, gerbiu tavo nuomone, bet neprimesk man tokiu teiginiu, kuriu nera mano mano kalboje. As nerasiau, kad Lindren ar T.Jannson reikia svilpinti lauk is asm. biblioteku. Klausimas ( o jis visas aktualus) kas gali sujudinti, nori nenori - nusitovejusius kriterijus vaikiskoje literaturoje? Pasirodo, Rowling, kuri raso neimantriu stiliumi, nekrauna i vaiko galva metaforu. Primityvokas Rowling stilius, bet boba su fantazija. Populiari. Gerai. Atsiras vaikams poreikis ir filosofijai, nes laikui begant Rowling klises nusibos, reikes kazko naujo, duok die - sudetingesnio.
SLYXTUKUI
teisingai pastebejai - kai kuriems tarybines propogandos pagirios eina.
Del COELHO
Tu tiki VAGOS 20 - tukais? :)
tai savireklame kompanija. Pagal visa logika, jei ALCHEMIKAS jau 3 metai kaip stovi pirmoje vietoje, tai jo tirazas turetu virsyti pati POTERI, nes VAGOS topuose 1 - 2 vieta uzima knygos, kuriu yra parduodama per menesi apie 700 vnt. Vaga turi 16 knygynu, o visoje Lietuvoje yra apie 100. Labai grubiai skaiciuojant pagal tokia logika Lietuvoje ALCHEMIKA per tris metus butu pardave apie 100 000 egzmp. Jei tai butu tiesa, trimituotu visi laikrasciai. Tai VAGOS savireklama.
anne 2003-04-16 17:32:03
wewe, tamsta matyt paniskai kratotes ne tik tarybinio laikotarpio, bet ir mano isvardytos "rasytoju plejados", dargi keliate mane 40 metu atgal ir siulote megiamiausiu knygu lentyneleje laikyti Lazdynu Peleda.:) Na nieko... Galiu ir taip, jei pasakysite, kuo istiesu tos praeities kulturos apraiskos blogai? sakote, kad Poteris - tai siuolaikines civilizacijos pasiekimas, norint issivaduoti is kanonu, apsukrios ir talentingos moters pergale pries uzknisusia klasika. Cia jusu nuomone ir dziugu, kad kuo toliau, tuo arsiau jos laikotes. Bet pasistengsiu atsakyti i "smegenu pudrinima" ir tt.
Pirmiausia, ar nemanote, kad pats Poteris - geriausias smegenu plovimas? Sakote - geras, originalus siuzetas - jusu tiesa. Negaliu ivardinti konkretaus rasytojo, kuris rase butent tai... Bet mitini , kitoki pasauli kure: Tolkienas(tas pts is kitu laiku), S.Rushdie, F.Kafka, Hofmanas ir kiti. Sakysite - tai visiskai ne tas pats! Kodel gi ne? Rowling pasieme (sukure) netradicine erdve, panaudojo anglams iprasta mokyklos - bendrabucio vaizda, surezge blogio linija, naslaiti berniuka - viska, ka Holivudas daro jau 4 desimtmecius... Todel ir abejoju, ar Rowling padare perversma - tiesiog jos kurinys tapo galutine kulminacija XXa. pabaigos masieni kulturai.
Neginciju, kad Poteri skaityti idomu. Pripazistu, kad pati perskaiciau knygas ir laukiu tesinio. Bet tai lemia:
a) kurinys ir rasomas su tesiniais, kad labiau masintu skaitytoja
B) stebuklingi ivykiai domina:)
taciau taciau... Rowling nuopelnas rtas, kad sugebeja atrasti nuotykiu stebuklingame pasaulyje nisa... O reklama uzbaige darba...
Taigi nereikia manes (ir kitu) kaltinti senamadiskumu - neturite tam pakankamai informacijos:)
P.S. Del vaizduotes ugdymo: nezinau, keik tai daro Poteris, taciau klasika mano vaizduote pakankamai isugde, kad suvokciau Poterio populiaruma - sablonai, apvilkti graziais rubais. Galbut to nenugincysit:)
wewe to anne 2003-04-16 19:29:31
Jūsų vaizduote ne tik kad išugdyta, bei ir išaudrinta:) Kas yra šablonas? Vaizduote čia nepadės. Šablonas, tai pavyzdys, pagal kuri masiškai gaminami vienodi daiktai. Todel ivardinkite, prie kokios knygos reiketu padeti Poteri, kad galetu pasakyti - stai, tos dvi skirtingu autoriu knygos yra visihkai vienodos:) Juolab, kad pati sutinkate, cituoju:"Sakote - geras, originalus siuzetas - jusu tiesa. Negaliu ivardinti konkretaus rasytojo, kuris rase butent tai..."
šablonu virtęs kūrinys yra laikomas šablonišku, o tai reiškia - nuvalkiotas, banalus, įgrisęs, nusibodęs. Tuo Rowling irgi negalima kaltinti. O kas Poteryje buvo, pasak Jusu, suregzta blogio linija, paprasciau tariant- kova tarp gerio ir blogio, tai cia juk amzina tema, dauguma pasakų, vaikisku romanų parasytos laikantis sitos temos. tai ne šablonas, ne modelis o TEMA. Negi jei kazkas kur nors rase apie naslaitį berniuka, jau niekam nevalia liesti tos temos? Ypac jei sukuri (jusų žodžiai) originalia erdve... sugeba atrasti nisha stebuklingame nuotykių pasaulyje
Vadinasi, tai nera šablonai, kaip jūs tvirtinate. Štai Jūsų pačios žodžiais ir atsakiau į Jūsų pačios teiginius.
anne 2003-04-16 20:01:18
ir vel to wewe (puikiam mano zodziu interpretuotojui):
nezinau ar skaitet , ar ziurejot hario poterio epopeja, bet remsiuosi ir tuo ir tuo> Pirma, nekeiciu savo nuomones, kad Rowling paeme tokius sabloniskus dalykus, kaip:
internato/bendrabucio gyvenimas (Salingeris, ta pati Lindgren),
draugu kompanija (na cia be to neapsieisi, ar ne?),
burtininkus("merlinas", Proistletis),
blogis (amzinoji tema per visagali isgelbetoja ir toki pat visagali zlugdytoja) - gavosi puikus miksas, bet is sablonisku dalyku. Gal as vel perdedu? ka padarysi, jei tokie jausmai:)
tiesa (gal ir bandau issisukti), bet man Rowling asmeniskai panasi i Tolkiena, t.y. kuriamas pasaulis ir pasakojimo principas... bet toli grazu ne viskas...
va... atsakiau sau... kieno zodziais?
wewe 2003-04-16 22:31:32
As kartoju - tai nera sabloniski dalykai. Tai amzinos temos. Sablonas - kai banalu, lekshta,igrise ir nuobodu. Rowling ne nuobodi. Jei manai, kad uztenka situ "sablonu", pabandyk pati parasyti. Nieko neiseis. Nes reikia dar kai ko daugiau. Talento. O tu stengiesi man irodyti, kad Rowling biezdarna boba, kad Poteris vien masines reklamos produktas. O Tolkiena su Rowling lyginti gali tik lakia vaizduote turintis zmogus. Ir be reikalo abejojate del perversmo. 100 milijonu "Poterio" tirazas viska pasako.
shlyxtux 2003-04-17 11:12:57
Anne, ne Holivudas ishrado 'bendrabuchio vaizda, blogio linija ir nashlaiti berniuka'; ir ne Lindgren turim dekoti uzh toki literatoorini elementa kaipo 'draugu kompanija'. Jei nagrinet HP per tokiu apibendrintu lit. terminu prizme, aishku, kad jis neoriginalus. Kaip ir ta pati Lindgren (draugu kompanija, pamanyyykit. Visi apie tai rasho), nei Tuve Janson (troliai, mumiai...skandinavu pasaku plagiatas, boo!), nei S. Rushdie (o vat Markesas pimiau gimines istorija su fantastikos elementais parashe, vo!) -- 'shablonu' sarasha galima testi be galo be krashto. zaliux
Kaip teisingai wewe sake, shablonas (ang. terminas garesnis, IMHO -- cliche) nuo temos skiriasi.
Vive Le France Raimondas 2003-04-17 15:45:19
Shlyxtux: cliche - prancuziskas terminas. muskietininks zaliux
mh 2003-04-17 23:04:45
jei jau kalbant apie isliekamaja verte, tai aiski tendencija, kad susizavejimas tokiais kuriniais ateina palaipsniui, o ne staigiai ir masiskai. o jei dar autorius pripazistamas tik po mirties- tai cia jau isvis idealus variantas;) deja, HP atvejis visai ne toks: taigi rowling- gyva, o del knygos is proto eina viso pasaulio vaikai. cia gi, marketingistu terminologija, grynu gryniausias "fad"!! dar pora metu ikyriai ir per visus galus bus persamos knygos, filmai, zaislai ir kiti niekai HP tematika, kad tik suspet kuo skubiau susirinkti pinigelius, nes akivaizdu- sita aukso gysla oi neilgalaike..;)
wewe 2003-04-18 00:05:29
Kodel neilgalaikė? Rowling neturi nė keturiasdšimties. Viena turtingiausių Britanijos moterų. Prisisamdys "literatūrinių negrų", sugalvos naują herojų ir pavarys dar ne viena romaną. Jinai vien savo vardą gali parduoti kitam autoriui už kokius 5 milijonus. O ir nauja karta auga, vis nauji pypliai pramoksta skaityti. Ir skaitys Poterį, nes patars vyresnieji broliai ar seserys. Taip kad karusele suksis ilgai.
shlyxtux 2003-04-18 05:47:37
Galiu galva det, kad priesh ~40 m. kritika panashiai rashe apie toki reishkini, vad. 'The Beatles': marketingas, reklamos sukelta masine isterija, 90% plauku, 10% muzikos...toliau paraleles patys ishsivesit. zaliux

Priekabiautojui Raimondui: zhinau, kad cliche (ant paskutines e dar toks kirtis, jei jau booti visai tixliems) prancoozishkas zhodis, gi! Tuo pat metu jis yra tarptautinis terminas, sutinkamas ir anglishkai parashytose knygose, vat ir ishsproodo.
Nepazhadu pasitaisyti. bee
bangis 2003-04-18 07:01:50
shlyxtux, galvos nedek :)
taip, apie 90% plauku ir apie 10% muzikos rashe... bet marketingo ar reklamos nebuvo jokios. Nekalbant jau apie tai, kad "The Beatles" turejo itin "gabu" prodiuseri B.Epstein, katras zhmogus buvo geras, bet per savo nesugebejima tvarkytis ir panaudot ta pachia "reklama" - prarado grupei tiesiog zhverishkas (bent jau pagal tuos laikus) sumas :)
anne 2003-04-18 14:23:24
Na lyginti "toki reiskini" kaip The beatles ir gerbiama Rowling mano nuomone truputeli (svelniai tariant) ankstoka ir tam nera jokio pagrindo. Pirma, mineta grupe pati uzsitarnavo susizavejima, ir jis buvo bent jau ne is penkaimeciu auditorijos, kaip kad Rowling atveju. Dar veinas dalykas - nemalkim muzikos ir literaturos. Sakysit - menas, bet vistik turi kelis skirtingus aspektelius:)
aisku, dabar sunku prognozuoti, kiek ta Rowling dar laikysis, o gal verciau reiketu sakyti, kiek laikysis Haris Poteris? kazkaip nebijau teigti, kad populiarus aksinis berniukas bus iki paskutines knygos isleidimo, na dar kelis metus po paskutinio filmo. auganti naujoji karta bus uzliuliuota kitais sedevrais, o dabartiniai gerbejai (visia galimas atvejis ) gana greitai pamirs nepakartojamas vaikystes naktis kartu su hariu... Nors kas zino...
to wewe:
vel dekui uz originalia interpretacija (Rowling - biezdarna boba!) :) bandote mane itikinti, kad poteris - originalus, netiketas sprendimas, civilizacijos perliukas ir tt. O as kazkaip ikyriai nesutinku, Ka padarysi - galiu remtis savo pacios ispudziais perskaicius knyga. gal todel ir netrimituoju, kad tai perversmas, kitas lygis ir tt. Nes nepajutau nieko ypatingo skaitydama, t.y. ir demesio koncentravimas ir susidomejimas ivykiais nieko nesiskiria nuo to, ka jauti skaitant Pvz. Ziuli Verna, vadinasi, mano, akip eilines, kiek viresnes nei penkiameciai skaitytojos Poteris ipatingai nepaveikia. O tai jau si ta kalba. Amziaus knyga, arba bent jau daugiau nei idomi knyga turi paveikti, o Poteris tokios galios neturi. Jei laikysime ji laisvalaikio literatura, net tada nekelciau jo auksciau minetu klasiku. Ta biezdarna boba, ir kiti biezdarni rasytojai, kad ir turedami talenta, kad ir sukurdami originalu (arba ne) siuzeta, kad ir isvengdami sablonu(jusu zodziais) ir naudodami amzinas temas nesukurs daugiau nei Idomios knygos.:) Nes idomiu yra daug - tiek vaikams tiek suaugusiems. Tad jei vadinate Poteri daugiau nei originalia knyga - t.y. perversmu, drisiu priestarauti... Tokia mano teise...
P.S. Negaliu pasakyti konkretaus rasytojo, kuris rase kazka labai panasaus. Tokio nera. Bet tai nei iskelia Rowling, nei ja menkina. Varikli vienu metu sukure du zmones, taciau niekas ju nekaltina plagiavimu, taciau dabar visi automobiliai gaminami tobulinant pirminius variantus:)
shlyxtux 2003-04-18 14:32:42
Anne, tu galvok ka nori, o manes neitikinsi, kad gauja spiegianchiu ir asharojanchiu isterishku panienku protu pranashesne uzh penkiamechiu auditorija. zaliux
anne 2003-04-18 14:48:54
siulau sita aspekta panagrineti po 40 metu:):
siais poteriniais laikais sunkoka rasti gauja spiegliu moteriskiu, kad ir labai nostalgiskai nusiteikusiu, taciau tada nedaug penkiameciu terorizavo tevus del teletabiu ir hario suvenyru:)

(beje, kazkaip the beatles muzika pati atkeliavo i siandiena)...
Ragana 2003-04-18 17:35:38
Na, reklamos aukoms galima ipirsti pirma knyga, na gal antra, bet toliau nebepirktu jei butu neidomu! Ir dar taip masiskai...Kartais man atrodo,kad jumyse kalba elementarus lietuviskas pavydas, kad kazkokia moteriske sugebejo parasyt faina knygute ir dar tiek pinigu uzsidirbo!
mh 2003-04-18 18:46:12
tai kad ne. as vis dar niekaip neisikertu, kas sukele ta masine HP isterija. sakot, ne reklama? tada lieka tik unikalumas. bet juk ir sito nerasta.

shlyxtux: isteriskos mergiotes- tikrai ne pagrindine bitlu auditorija;) net ir tokie visokie autoritetai kaip gerulaitis juos giria;)
bangis 2003-04-18 19:47:02
ir tokie neautoritetai, kaip bangis :)
mh 2003-04-18 20:24:10
tai spaudziu desine;)
wewe 2003-04-18 22:13:57
to anne
esi tikrai keista. Juk rasiau, kad Poteris isejo 100 000 000 tirazu. Jei butu sh..., jokia reklama tokio kiekio neishsuktu.
Apie kokius tu penkiamecius skaitytojus kalbi? Nuo kada penkiameciai skaito? Jei stengiesi gincytis, tai bent nekalbek tokiu marazmu, kad penkiameciai skaito. Lygiai taip pat, kaip anksciau kad tvirtinai, jog A.Lindgren, A.Diuma, M.Tveno ir Z.Verno laikais buvo kompiuteriai!!!
JUk as taves neitikineju, kad ta knyga butinai turi patikti. Kalbu apie Poteri, kaip apie neilini reiskini. Bet tu vis stengiesi sumenkinti FAKTUS. Tvirtini, kad Poteris nera originalus kurinys. Ar tu bent suvoki zodio ORIGINALUS reiksme? Tai - savotiskas, nepanasus i kitus, tikras, autentiskas, kurinys, nesekantis kokiu kitu autoriu. O kad Tolkiena lygini su Rowling, tai jau nonsensas. Visishkas. Atleisk - tai absoliuciai ne to svorio kategorijos, tai skirtingi dalykai.
Matyt, teisi Ragana sakydama, jog kalciausias elementarus lietuviskas pavydas, kad kazkas uzsidirbo milijonus.
anne 2003-04-19 09:50:16
wewe, bet tamstos nesupratingumas ir isikandimos vienos minties, kad poteris yra viskas (o tokia tamstos zodziu interpretacija irgi imanoma) jau pradeda nervinti. Net ir toks keistas padaras kaip as (tavo zodziai) neissigalvos apie kompiuterius 100 metu iki ju atsiradimo! taigi reikai skaityti, kas rasoma...
Bandote irodyti, ka dpoteris Originalus... kUO??? kazkaip pasakau savo nuomone, kad ir koks jis originalus (gal ir taip), bet jis neipatingas! juk ir Spiderman istorija ORIGINALI, taciau Dieve mano, kiek jai dar truksta...
Taigi neissigalvokite ir nebandykit ipirsti to savo tirazo... Biblijos ne ka mazesnis... Tai geriau jau prisiminkite tai, arba bent jau nerekite, kad Poteris - perversmas... NES taip nera! ir tokia yra mano nuomone... Kas del lietuvisko pavydo, tai neneigiu, kad skaiciau knyga, ir kaip jau anksciau rasiau, laukiu tesinio... Bet, atleiskite, panasiai butu su beveik visa nuotykiu literatura..
DEl Tolkieno: pabandykite pavedzioti paraleles... Bus idomu...
:) NEPIKTAI>>>
Indraja 2003-04-19 10:24:09
wewe, kad penkiamečiai skaito - ne marazmas. Vaikai skaito nuo tada, kada juos to iškmoko, o tai priklauso nuo tėvų sąmoningumo mokytojas
Indraja 2003-04-19 10:25:28
Išmoko...
wewe 2003-04-19 13:10:13
to Indraja
100 milijonu skaitanciu penkiameciu? Vienetai ishmoksta.
wewe 2003-04-19 13:59:18
anne,
7 metai sedžiu leidyboje. Maišausi tarptautinėse mugėse, tai gal geriau nei tu matau kokios tendecijos knygų pasaulyje, o ne tavo knygų lentynoje? Frankfurte tarp leidėju skrajojo tokia frazė: " Yra du Dievai - Jėzus Kristus ir Haris Poteris". Aš tavęs nesistengiu įtikinti, konstatavau faktą ir viskas. Kad nėra taip, kaip sakau - nė vieno argumento nepateikėte, vien asmeniški įspūdžiai ir tušcios emocijos, siekiant bet kokia kaina sumenkinti Poterio fenomeną. Tada kas jums išvis telpa į sąvoką "Perversmas" literatūros rinkoje?
Dėl replikos apie kompiuterius. Rašėte. Cituoju; " Net ir toks keistas padaras kaip as (tavo zodziai) neissigalvos apie kompiuterius 100 metu iki ju atsiradimo! taigi reikai skaityti, kas rasoma..."
Gerai. Skaitau jusu zodzius. Cituoju:"wewe, o tamsta apie kokia nors a.Lindgren girdejo? o apie a.Diuma? M.Tvena? Z.Verna? - kitaip tariant - klasika... jie savo laiku irgi atitraukineja vaikus nuo kompiuteruio..."
Perskaite, ką pati parašete? Gerai.
Toliau."Bandote irodyti, ka dpoteris Originalus... kUO???"
Prieš tai savo viename iš komentaru rašete:"Sakote - geras, originalus siuzetas - jusu tiesa. Negaliu ivardinti konkretaus rasytojo, kuris rase butent tai..."
Prieš tai sutikote, kad mano tiesa - originalus, o dabar ir vėl iš naujo. Ir dėl penkiamečių skaitytojų nustokite garuoti. Kiek Lietuvoje vaikų kurie turėdami penkerius metus moka skaityti ir nori skaityti tokias storas knygas kaip apie Poteri? Kam tyčia stengiatės sumenkinti Poterio skaitytojus? Juk skaito ir tėvai, pripažįstama, kad tai kone universali knyga.
Jei ginčyjatės, tai bent nesimėtykite, nesukinėti savo nuomonės kaip kiaulės uodegėlės.
Ragana 2003-04-20 16:04:15
Nuotykiai nuotykiai ir dar karta nuotykiai ir kaip geram detektyve - netiketa atomazga, nezinai kuris tas tikrasis blogio genijaus padejejas...Jau 4 knygoj, perpratus stiliu, galvojau- va tas tikrai, ale ne, gal tas, o gal... kol susipainiojau pati galutinai ir su susidomejimu skaiciau iki pabaigos...
O su tuo gejiskumu...raustu...nors man kazkodel atrode, kad skaiciau laikrasty... Taigi dabar del zydrumo visi pamise- jei jau teletabi Dipsy gejum- transvestitu isvadino...
mh 2003-04-20 20:52:18
beje del HP populiarumo.. kiek pamenu, berods tik po filmo visi eme masiskai is proto eit?
pro šalį ėjau 2003-04-21 08:20:19
Blogai pameni - po filmo psichoze tik paashtrejo :)
anne 2003-04-21 12:59:40
kaip visada tamstai wewe,
nors man jau atsibodo si diskusija, t.y. jusu irodinejimas, kad Poteris - genialu, kai tuo tarpu mano kiauliskai uodegine nuomone pasilieka prie to, kad Poteris - gerai, bet toli grazu ne tobulai parasyta nuotykiu literatura. Kaip sake Ragana - nuotykiai nuotykiai... Kazkaip sitas zanras ne Rowling israstas, ar ne? Puiku, kad turite gera darba ir tt, bet kazkaip jau nebeidomu gauti ta pati argumenta - tiraza... Gal prisimenate pacioje nepriklausomybes pradzioje atsiradusia kasete "Balius"? Net ir nesitrindama leidyklu versle zinau, kad ji sumuse visus lietuvos rekordus, ir jos klausese ir penkiameciai ir penkiasdesimtmeciai, taigi kad ir koks imponuojantis veiksnys Frankfurtui, leidejams ir visuomenei yra tirazas, kazkaip liksiu prie nuomones, kad tai dar ne kokybes irodymas.
Sakote, nepateikiu argumentu? Velgi interpretacijos klausimas... is jusu gavau vis pasikartojanti tirazo motyva ir kuklias zinias apie jusu darboviete:)
Del kompiuteriu: galbut nemoku rasyt (visai imonoma), bet rasydama apie klasikus, atitraukiancisu vaikus nuo kompiuteriu, turejau galvoje, kad skaitydami knygas vaikai nebutinai turi dar ir saudytis kompiuteriniuose zidimuose ir tt.:)
Del originalumo: keista, bet nepavadinciau savo nuomones kiauliskai uodegiska, jei sakau, kad poteri galima skaityti. Nes , kaip ir jusu pazistami , tevai ir tt, perskaiciau knygas (gal kartosiuos, bet laukiu tesinio), taciau ir jusu tevai, ir tie patys pazistami skaite nemaza kitu knygu, kurios jiems taip pat brangios. .. Bet griztam prie originalumo, kuris man kai kur islenda per sablonus (bet ne esme, ar ne? :))... Nebandziau nugincyti jo buvimo, tiesiog klausiu, kaip normaliose diskusijose: isreikskite savo mintis, kur jis yra toks SUPER didelis, kad kila visa sita tirazine poterine manija...
Savo EMOCIJINIU, ASMENISKU ir visokiu kitokiu ruoztu, as tas (mano galva ) originalias ir idomias vietas zinau. Velgi klausimas, ar jos vertos (o jei vertos, tai kodel butent jos ) tokios pagarbos..
Ir is viso: skaitykite, dziaukites, lyginkite Jezu Kristu ir Poteri... as lauksiu tesinio... Toliau girdesiu: "tyčia stengiatės sumenkinti Poterio skaitytojus". Deja, to visai nesistengiu... net nesakyciau, kad menkinu knyga. Tiesiog kalbu...
Kazkaip keistai nemegstu stabu...
wewe 2003-04-21 15:51:57
Vel uzdavineji tuos pacius klausimus. Tai ikyrumas! Ir nenoras prisimininti kas buvo rasyta! Vietoj to, kad prisipazintum, kad perlenkei lazda statydama kompiuterius ant 50- tuju metu kartos stalo ir susigriebusi, kad penkiameciai ne ta masine auditorine, vartojantys Rowling produkta, toliau kapanojiesi savo ishvedziojimuose, vel garuoji apie sablonus. Atsiversk tarptautiniu zodziu zodyna ir isikirsk viena karta to zodzio reiksme! Arba mano ankstesni komentara pasakitytk! Prikibote prei fakto, kad ne Rowling isrado nuotykiu zanra. Virsune! Vadinasi, plagiate? Apkalrtinkite dar, kad ne ji pirmoji pasaulyje knyga isleido! Ar jauciate kaip nusisnekejote? Nuo kada vaiku rasytojai isradineja zanrus??? Koki zanra ishrado Tuve Jannson ar Markas Tvenas? Pati jau susipainiojote savo mintyse. Pries rasydama komentara perskaitykite savo ankstesnius komentarus. Gal nors taip suvaldysite nieko vertus pliauskalus. Ir Baliaus kasetes klausesi toli grazu ne visa Lietuva, kaip ir Aliukus ar kitoki marazma. Jei tai jums rodiklis, tada sorry, nebegrybaukite.
anne 2003-04-21 20:19:41
poteri irgi ne visi pasaulyje megsta... jei jum skitu nuomone - s... ir jei taip megstate perfrazuoti mintis, atsiverskite psichologijos zinyna, ir issiaiskinkite, ka tai reiksia... jei neklystu - nepilnavertiskumo kompleksa... ir dar didele netolerancija...
beje, kadangi savaja lazda jau sulauzete, ir tai matosi is jusu protrukio, tai linkiu atsisesti ir pagaliau ne tik ismokti pagaliau skaityti tarp ieluciu, ko dideliam Poterio litaraturos zinovui reiketu, bet ir pagaliau truputi pakilti virs mases... kolkas jus - vienas is jusu garsiuju 100 milijonu... ka gi - sekmes...
matyt ir Baliaus kasetes jums nesvetimos...
labos nakties.
wewe 2003-04-21 21:33:32
Kai argumentu pritrukstamas, lengviausiai oponentui mestelti - O tu durnas! :) Grynai lietuviskas budo bruozas. Ir kokias mintis perfrazavavau? Juk citavau... Kam meluoti? O Baliaus kasetes jus paminejote, as nei kada klausiausi, nei girdejau. Matyt, mielesnis jums tas marzamas ir uz lietaratura.
Tai kas yra sablonas?
Kiek penkiameciu Lietuvoje skaito?
Kada atsirado kompiuteriai?
Koks rasytojas sukure pasaulyje nuotykini zanra?
Nugalek savo nepilnavertiskumo kompleksa ir atsakyk i situos paprastucius klausimus. Suprantu, prisipazinti klydus, yra kur sunkiau.
wewe 2003-04-21 21:51:54
anne,
norejau daugiau argumentu, gerai - pametu informacija, kokias premijas susislave tas "sabloniskas" kurinelis apie Hari Poteri.


APDOVANOJIMAI
Rašytojos Joanne K.Rowling knygaI "Haris Poteris ir Išminties akmuo" skirta daug premijų:
1. Smarties Auksinė premija 1997 metais;
2. Britanijos vaikų metų knygos premija 1998 metais;
3. FCBG vaikų knygos premija 1998 metais;
4. Amerikos knygynų metų knygos premija 1999 metais;
5. Austrijos vaikų metų knygos premija 1998 metais. Šią premiją skiria Jaunųjų skaitytojų žiuri;
6. Italijos vaikų knygos premija 1998 metais;
7. "Prix' Sorciere" 1999 metais;
8. Žurnalo "Mokyklų bibliotekos" geriausia metų knyga;
9. Amerikos bibliotekų asociacijos geriausia metų knyga jaunimui 1998 metais;
10. "Publishers Weekly" geriausia metų knyga;
11. Niujorko viešosios bibliotekos geriausia metų knyga;
12. "Žurnalo tėvams" metų knyga 1998 metais;
13. "Guardian" premija už grožinės literatūros kūrinį 1998 metais;
14. Vokietijos jaunimo literatūros premija 1999 metais;
15. Tris kartus britų vaikų metų knygos apdovanojimas.
wewe 2003-04-21 21:53:07
dar faktas.
PRINCAS ČARLZAS APDOVANOJO ORDINU
Joanne K.Rowling - vaikų bestselerio "Haris Poteris ir Išminties akmuo" autorę 2001 metais kovo 2d. princas Čarlzas apdovanojo Britų Imperijos ordinu. Šis titulas leidžia ateityje prie savo pavardės pridėti raides O.B.E. Tokiu būdu rašytoja yra pagerbta už indėlį į vaikų literatūrą
wewe 2003-04-21 21:59:05
Skaitytoju nuomones (lietuviai)
Reikia pripazinti, kad ir man pirmas klausimas buvo, kokio amziaus zmones yra HP forumuose. man 30, bet HP amzius neturi jokios reiksmes. issilavinimas taipogi. sitas knygas skaito ir studentai, ir destytojai, ir ju vaikai.
Deborah

jo visom keturiom pritariu:) mano kumai 25 ir ji tas knygas irgi labai pamego sake kad jos skirtos vaikams bet labai tinka suaugusiems.
Akvilytė

Asmeniskai as esu skaicius labai daug visokiu idomiu knygu bet nei viena taip nera pranokus HP, nes kazkiap ne taip visas knygos siuzetas pritraukdavo ir sudomindavo...
nu siaip tai grai kad net pats Haris POteris toje knygoje nebuvo aprasytas kaip apastalas nusileides is dangaus... Haris turejo daug geru savybiu bet ir siek tiek blugu.
As tik dziaugiuosi kad nereikia skaitant HP verkt neseniai viena knyga perskaiciau tai nusiverkiau nerealiai labai liudna buvo
Akvilytė
wewe 2003-04-21 22:01:07
O taip paie Hari kalba italai(atkreipk demesi, ten penkiameciai neskaito, tik musu runkeliu kraste tokie vunderkindai)

Labas, Hari, esu 11 m. mergaitė, dabar skaitau 4 tavo knygą “Ugnies taurė”. Iš tiesų neįtikėtina, kaip tau pavyksta tokie dalykai!!! Šiaip ar taip turiu tau pasakyti, kad esi labai gražus ir norėčiau susipažinti su tavimi iš arčiau. kaip jau sakiau, skaičiau visas tavo knygas išskyrus “Azbakano kalinį”, nes nuobodokas. Labiausiai man patiko “Paslapčių kambarys” ir tikiuosi, kad kitos bus tokios pačios įdomios. Siunčiu tau linkėjimus ir tikiuosi greitai gauti nuo tavęs e-mailą.
mergaitė

Labas, Hari, jau perskaičiau 4 tavo knygas ir nekantraudama laukiu 5. norėčiau įsirašyti į Hovartso magijos mokyklą, kad galėčiau panaudoti magiją prieš karą ir perkelti ukentėjusius vaikus į naują taikų ir brolišką pasaulį.
Džianluka (10) Bolonija

Esu 10 m. Nicolo mama. Žinoma, Nicolo yra Hario gerbėjas ir aš tuo džiaugiuosi, nes jis geras pavyzdys vaikams, skatina svajoti, jau nekalbant apie tai, kad įkvepia norą skaityti!!! Pripažįstu, kad atpratau nuo magijos ir svajonių, todėl dėkoju tau Hari, kad atsiradai Nicolo pasaulyje, padedi jam augti, o ypač, kad atsiradai manajame.
Nicolo mama

Mielas Hari, man 15 m., seniau neskaičiau beveik nieko, buvau prilipęs prie TV ir kompiuterinių žaidimų, bet paskui atradau tavo fantastišką knygą, kuri nuneša į svajonių šalį. Tavo dėka atradau gražiausią pasaulį, kokio anksčiau nebuvau matęs ir neturėjau progos pažinti. Niekada neatsibosta skaityti tavo knygas, kurios man sukelia tiek jausmų. Svarbiausia man dabar esi tu ir tavo pasaulis, kuris mane tiek daug išmokė. Ate.
Damianas

Mielas Hari, esu Liudovika, man 11 m., mane sužavėjo tavo nuotykiai.Aš su drauge esame aistringiausios tavo knygų skaitytojos klasėje, taigi įkūrėm HP klubą, kur aiškiname apie visus tavo knygos personažus ir įvykius. Tavo pasakojimai be to, kad nuneša į fantazijos šalį, praverčia ir namie, nes, kadangi mano tėvai jų neskaitė, tai galiu pravardžiuoti juos kaip noriu (pvz. Malfoy). Grįžk greičiau į knygynus. Liudovika Mankuzo (11) Ena
Liudovika Mankuzo (11) Ena

Mielas Hari, mano vardas Silvija, man 17m., gyvenu Italijoje, Kremonoje. Jau seniai tave skaitau ir dėkoju tau už viską, ką man davei. Mielasis, atsiųsk man savo e-mailą ir aš tau duosiu slaptą savo dienoraščio puslapį apie tave. Linkiu laimės.
Silvija

Mielas Hari, man gėda prisipažinti, bet aš, būdama 24 m., skaitau tavo knygas. Tu mane privrtei vėl svajoti, kaip tai darydavau, kai buvau dar maža mergaitė. Svajoti niekada nevėlu! Sėkmės.
Marija

Mielas Hari, man bevei 9 m. ir jau skaitau tavo knygas… tiksliau man jas skaitė mano senelis prieš miegą. Jos nuostabios, ypač pirmos 2 - sapnuoju atmerktomis akimis. Tikiuosi, kad viso pasaulio vaikai gali tave skaityti ir svajoti…
Ana

Mielas HP. Mano vardas Ilarija, man 11 m. rašau tau šį laiškutį, kad savo magija padėtum įtikinti mano mamą nupirkti tavo knygą, kurios pirkti ji nenori. Ji mano, kad esu per maža skaityti tavo nuotykius, tikiuosi, kad nuves bent jau į filmą… labai prašau tavęs, Hari, padaryk stebuklą ir įtikink ją, esu tikra, kad padėsi. Ate.
Ilarija
wewe 2003-04-21 22:06:19
O cia nuomone, kuo ta knyga vertinga vaikams (ne vien nuotykiai, ne vien...)

Didžiojoje Britanijoje ligoninių personalas "Hario Poterio" knygas dalina sergantiems vaikams. Gydytojai įsitikinę, kad vaikams, turintiems psichologinių problemų, tai puiki gydomoji priemonė. Vienos Londono ligoninės atstovas sako: "Haris Poteris įrodo, kad gyvenimas turi prasmę. Jis turi tokių problemų, kaip daug sergančių vaikų - jis neteko tėvų, neturi šeimos, jam tenka susirasti naujų draugų naujoje, jam nepažįstamoje vietoje. Haris Poteris turi ir gerų, ir blogų savybių, bet jis parodo, kaip galima gyvenime pakilti ir kopti aukštyn...Kaip galima daug pasiekti, nors pradžia ir nekokia...O tai svarbu vaikams, kurie turi panašių problemų. Hario knygos vienam vaikui pad&#235;jo atsikratyti baimės jausmo...".

Ar dar reikia argumentu? Bijau, kad ufloodinsiu.
Redakcija 2003-04-22 05:55:03
2 diskusijų puslapis. Wewe, kartais nuoroda yra geriau negu kopijavimas...
joginte 2009-01-12 15:26:23

kas gali pasakyti kaip reikia ispresti rebuysa? as taip rasau bandau tik neisiaina.Verksmaskoks didizuasas akmuo?

Gabi 2012-10-22 15:21:05

Fainas filmas bet tai knyga... :/

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.