Scott Adams „THE DILBERT FUTURE“

Autorius: Lina Krutulytė
Data: 2001-10-12

cover Apie knygą: Scott AdamsTHE DILBERT FUTURE
Leidykla: HarperCollins Publishers Inc. (1997)
Jei kada nors teko dirbti normalioje firmoje ir praleisti visą dieną prie kompiuterio, visą laiką mėginant išvengti sukvailėjusio viršininko dėmesio, Scott Adams komiksai pasirodys mirtinai juokingi. Ne visi, aišku, bet humoro juose daug. Kadangi cituoti komiksų interneto puslapiuose nesumokėjus negalima, eikite ir pažiūrėkite į juos oficialiame Scott Adams puslapyje:

http://www.dilbert.com/comics/dilbert/archive/

Knyga "The Dilbert Future" yra iliustruota šitais komiksais, tačiau svarbiausia jos dalis yra Scotto Adamso taiklios ateities pranašystės. Jos paremtos įsitikinimu, kad ateityje žmonės bus nė kiek ne mažiau kvaili, ištvirkę ir savanaudžiai negu yra dabar.

Jis išaiškina, kas tokie yra ufonautai ir kur jie gyvena (Šveicarijoje), kodėl ateitis tikrai nebus panaši į "Star Treką", kaip drabužiai taps protingesni už savo savininkus, kaip technologijų pažanga padės mums išvengti darbo, kaip bus panaikintas pramoninis špionažas ir skelbia dar daug kitų blogų naujienų ateities žmonėms.

Pavyzdžiui: seriale Star Trek yra veikėjų, kurie kiekvienoje serijoje įsimyli kitų planetų gyventojas. Adamsas sako, kad mylėtis su žmonėmis jau yra pakankamai sudėtinga. Nepaisant visų galimybių, kurias atvertų seksas su ateiviais, sumaišties tai atneštų kur kas daugiau.

Bandau mylėtis su ateiviu

Aš: Ar galiu tai paliesti?

Ateivis: Tai ne erogeninė zona. Tai atskiras padaras, kuris gyvena prisitvirtinęs prie mano kūno jau šešis šimtus metų.

Aš: Jis mielas. Gal jis sutiktų pasimylėti su manimi?

Ateivis: Tiksliai taip ir aš pasakiau prieš šešis šimtus metų.

(c) Scott Adams

ištrauka iš "The Dilbert Future", p.10, Scott Adams

Kadangi Scott Adams yra dar protingesnis, ciniškesnis, įžvalgesnis ir piktesnis už savo personažą Dogbertą (tai Dilberto šeimininkas, šuniukas su akiniais), jis labai atvirai komunikuoja su savo skaitytojais internete. Kuo ramiausiai išvadinęs tuos, kurie jo neskaito ar nemėgsta, "In-duh-viduals" (tai iš esmės reiškia tą patį, ką ir "idiotai"), jis sako, kad ištikimiausi jo gerbėjai, DNRC klubo nariai, yra patys gražiausi ir protingiausi žmonės pasaulyje.

Beje, kai Dogbertas užkariaus pasaulį, mes, DNRC nariai, jį valdysime, o visi "Induhviduals" bus mūsų tarnai. Todėl stokite į klubą ir nebūkite "Induhviduals". Keliaukite čia: http://www.unitedmedia.com/comics/dilbert/dnrc/index.html. Buvimas klubo nariu šiuo metu reiškia, kad maždaug keturis kartus per metus gausite Dilbert Newsletter (elektroninį laikraštį), kuriame bus daug humoro (bet nė vieno komikso), piktų juokingų atsakymų į idiotų laiškus, tikrų istorijų apie idiotus ir šiek tiek Dilberto gaminių reklamos.

Įvertinimas: 10

Komentarai

Justinas 2001-10-12 07:15:59
Iš apžvalgos įspūdis, kad autorius - pasikėlęs "frykas" ir ne daugiau. Mačiau gi tuos komiksus (tiesa, prabėgšmom) - nevertė jie manęs iš klumpių. Apskritai - niekinti kitus yra labai jau paprasta, gal geriau jau liksiu "In-duh-vidual", o ne pūsių į vieną triūbą su pataikūnais, įsivaizduojančiais, kad yra geriausi ir gražiausi pasaulyje, nes taip mano jų kažkoks sumautas "protingesnis, ciniškesnis, įžvalgesnis ir piktesnis" dievukas proud
marmlo 2001-10-12 09:09:43
Na, taaaip. Kiekvienam savo. Lina, tavo meilė Stephenui dar palyginus atrodo suprantamai, nu paaiškink man, prašau, KĄ po galais galima sau rasti šioje knygoje ??? Iš apžvalgos kažkaip nesusidarė įspūdis... Turiu prisipažinti, kad nesu vartęs nei vieno šio autoriaus kūrinuko, bet kiek komiksų peržiūrėjau (senokai tas buvo paskutinį karta, tiesa) - absoliuti nuobodybė vieną puslapį pervertus įkyri taip, kad norisi šveist į šiukšlių dėžę... alien
Lina Krutulyte 2001-10-12 12:34:04
Del komiksu turiu priminti: jie ne jums skirti. Speju, kad nedirbate dideleje amerikoniskoje kompanijoje.
Neskaicius knygos, aiskinti, kad ji niekam tikusi, irgi nera gerai. Ji labai protingai, kandziai ir izvalgiai parasyta. Sakyciau, paskutine depresine Erlicko knyga humoro lygiu Adamsas toli pralenkia, nors poziuris i zmones toks pat pesimistiskas.
Del kitu niekinimo. Niekas tu "kitu" per daug neniekina, nes turima omenyje, kad jie irgi bet kada gali tapti DNRC nariais. Taciau newsletter'yje yra pakankamai istoriju apie zmones, kuriu kvailumas is tiesu stulbinantis.
Zvilgantis_Kailis 2002-09-21 12:12:30
Lina Krulyte! Uz ta "komiksai: jie ne jums skirti" i skudurus gausi :)
Cia tik lietuviai nesuvokia, kad yra komiksu ne tik vaikams.
http://komiksai.tinklapis.lt
Lina Krutulyte 2002-09-21 13:36:54
Grybas tu, Kaili, as gi apie Dilberto komiksus kalbu. Taip, jie skirti truputi aiskiau mastantiems zmonems nei tu :)
Žvilgantis_Kailis 2003-12-18 14:08:59
Ka ta Lina išmano apie komiksus? Nieko!
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.