Sergej Lukjanenko „NAKTIES SARGYBA“

Autorius: Justinas Žilinskas
Data: 2004-02-25

cover Apie knygą: Sergej LukjanenkoNAKTIES SARGYBA
Leidykla: Eridanas (2004)
ISBN: 9955100745
Puslapių skaičius: 315

Ak, kaip nesaugu naktinėse gatvėse! Apie tai nuo ryto iki vėlyvo vakaro triūbija televizija, mirga "penktasis" ir kiti juodieji puslapiai. Tik grįžk vėliau, ir tave patykos! Dar gerai, jeigu viskas baigsis paprasta mėlyne! O jeigu pasitaikys pagal licenciją medžiojantis vampyras?! Tokio net Nakties sargyba nesustabdys, o tik abejingai stebės, kaip tuštėja tavo gyslos! Ką daryti? Ką kviesti? Miliciją? Žurnalistus? Bet juk net ir pats landžiausias TV korespondentas ar populiaraus laikraščio žurnalistas nepadės, jeigu tavo keliai susikirto su Kitokiais. Tais, kurie vaikšto Prietemoje ir valdo šį pasaulį!

Rašyti fantasy romaną apie šiuolaikinį pasaulį - nelengva, net jeigu tu esi ir aibę apdovanojimų pelnęs Sergejus Lukjanenko. Nors, jeigu paimtume tradicinį receptą… Tereikia kažkokių geriečių - tegul tai bus šviesieji magai, burtininkės, tigrolakiai. Ir kažkokių blogiečių - tegul jie bus vampyrais, juodaisiais magais, raganomis. Tarp gėrio ir blogio, be abejo, būtinai turi vykti amžina kova, nenurimstanti ir termobranduolinių ginklų amžiuje. Protagonistui, kad sudarytume psichologinės gelmės įspūdį, turi iškilti kažkokia pasirinkimo problema. Bet kadangi šiuolaikinėje Rusijoje (ir iš viso šiuolaikiniame pasaulyje) objektyvus gėris ir blogis - nepriimtina bei nuobodu, gerus reikia padaryti ne tokiais gerais (pvz., panašius į kokius nors sovietinius milicininkus su "žmogiškomis" silpnybėmis), o blogiečius - ne tokiais blogais (pvz., paaugliškai maištaujančius). Štai jums ir romano apmatai. Telieka parašyti… Ką S. Lukjanenko ir padarė, o V. Vasiljevas, perskaitęs pirmąją dalį, atbėgo šaukdamas "aš turiu dar idėjų!" ir pasiprašė į antrosios dalies bendraautorius. Kas gi išėjo?

Ogi nekasdienės istorijos, kurios turi kuo pasigirti. Pirmiausia - tai puikiu balansavimu tarp realizmo ir fantastikos. Aplinka, veikėjų problemos, poelgiai, mąstymas ir mintys - absoliučiai dabartinės, postsocialistinio pasaulio gyventojų. Įspūdis, kad visa tai vyksta čia (t.y. ten, Maskvoje), šalia ir IŠ TIESŲ - šimtaprocentinis. "Kitų" ir "žmonių" pasaulis supintas į vieną visumą ir akivaizdu, kad nei Kiti, nei žmonės nėra jo absoliutūs viešpačiai. Kitaip tariant - autoriai įtikina menama realybe. O tai jau - daug. "Sargybų" istorijose (mat kiekvieną knygą sudaro po tris istorijas) yra lyrikos ir grožio (pvz., toji scena kaip Antonas renka galią "Nakties sargybos" pabaigoje), originalių idėjų (pvz., pasakojimas apie veidrodį), o kai kurie epizodai, ypač pirmasis iš "Dienos sargybos", nuostabūs viskuo, pradedant atmosfera, baigiant erotika. Pagaliau, didžioji abiejų knygų dalis laiko skaitytoją tvirtai, padėti į šalį jos nesinori.

Tačiau yra ir kitko. Yra charizmos stokojantis pagrindinis veikėjas, kurį visi vedžioja už nosies, o skaitytojas priverčiamas kankintis per jo ilgą kelią į suvokimą. Yra primityvizmo - nes nežinau kaip kitaip pavadinti "šviesiųjų" visuomeninės inžinerijos bandymus. Yra gana nuobodaus, baisingai regzto - perregzto detektyvo ("trys apokalipsės raiteliai"). Yra komiškos sovietinių laikų nostalgijos (nežinau kaip jūs, bet aš iš "auklėtojo" linijos, kai paaiškėjo Gesero tikslas, kvatojau susiriesdamas). Yra didžiarusiško pasididžiavimo savimi bei paniekos visiems kitiems. Pagaliau, yra daug atsikartojančios "filosofijos", kuri labiau glumina ir verčia žiovauti, nei domina. Taigi, kartais tai primena prastoką brendį, nes jame aiškiai prasimuša spirito skonis. Kodėl taip yra?

Manau, atsakymas akivaizdus: S. Lukjanenko ar V. Vasiljevas yra nuotykinės literatūros rašytojai, o ne filosofai ar įžvalgūs psichologai. Būtent dėl to jų bandymai į nuotykinį siužetą per prievartą sukišti gausius gilesnius klodus nepavyksta. Aukščiau bambos neiššoksi, nors pamėginti galima. Kiek teko skaityti atsiliepimų, "Prieblandos sargyba", trečioji ir naujausia serijos knyga, tik patvirtino šią tezę.

Vis dėlto - pasibaręs, paburbėjęs nenoriu sakyti, kad "Sargybos" - banali vidutinybė, juk S. Lukjanenko yra neblogas rašytojas. Daugelį savo priekaištų aš taikyčiau pirmiausia "Dienos sargybos" antrajai pusei, na, ir gal "Nakties sargybos" pabaigai. Kita vertus, tai, pagaliau, ir skonio reikalas. Juk Rusijoje pagal šias knygas jau pasirodė filmas, sako, specialiaisiais efektais nenusileidžiantis "Šventosios girios" produkcijai. Todėl neskubėkite raukti nosių ir susidarykite savo nuomonę.

Pabandyti verta

Komentarai

siaip fantastas 2004-02-24 21:50:26
Nelabai man tas Lukjanenko patynka :/
O istorijos apie siuolaikini pasauly su vampyrais kazodel sutraukia vidurius [ vis prisimenu "Nosferatu", kuri kazkada eridanas isleido ].
Koks tolkas kisti "orkus su sautuvais" ten, kur laisvai galima apsieiti su "zmonemis su sautuvais"? :) [ cia apie nosferatu ]
taigi ir sitos knygiukstes ne itin vilioja kotais...
murmt 2004-02-24 21:54:39
Kotais tai tikrai nevilioja...
O vampyrai/ivairolakiai/magai/raganos - gi žmonės šiaip jau, apie kokius ten orkus ar panašius nežmogiškus reikalus kalba neina.
Justinas 2004-02-25 06:19:32
Emm... Ar tik nebūsiu persistengęs su kritika akiniai Kartoju, knygos nėra blogos, tiesiog nereikia iš jų tikėtis kažko TOKIO! gundau
e-vil 2004-02-25 09:03:49
Nesu didis lukjano gerbejas, bet knygos parasytos tikrai gerai. Yra viskas ko reikia fentazy. Na, gal tik sokiu su kardais nera. Apzvalgininkas turbut zanrus sumaise, nagrinejo kaip filosofine :)
Gedeas 2004-02-25 09:29:23
Na, parašyti galima įvairiai...
Nors posakis kad "knygos nėra blogos" savo logine prasme mažai skiriasi nuo posakio "neblogos knygos", imho, emociškai tas skirtumas kur kas didesnis...
Lina Krutulyte 2004-02-25 12:35:45
imho yra milijonai geresniu knygu ir tokiu "neblogu" tiesiog neverta skaityti.
tas kiekvieno ruso asmeninis pasikelimas ir isitikinimas savo dvasios didybe (budingas, beje, ir Lietuvos kaimieciams) is tikro slykstus ir gadina bet kokia rusiska knyga.
Gedas 2004-02-25 13:26:52
Lina, o tu tą knygą (-as) skaitei, kad jau gali spręsti, jog yra milijonai geresnių? Juk plačiai žinoma tavo "meilė" Lukjanenko kūrybai...
Sol 2004-02-25 13:54:40
Visai butu viskas fun, tik kad ta dizhiarusybe ir sovietine nostalgija tai kruminius apseme. Ir dar tai kad visi begioja, rankom mojuoja, o kai paaishkeja iš "prieblandos sargybos" žaidimas tai kazhkoks, kurio tikslo niekas net ir nezhino. net ir lukjanas.
O parashyta talentingai, jei vartoti po skyreli per menesi tai gal net ir uzh plienines zhiurkes geriau :P
Lina Krutulyte 2004-02-25 13:58:18
2 Gedas: taip, skaiciau abi pirmasias, ir dar originalo kalba :P Jos irgi nemaza dalimi prisidejo prie mano "meiles" Lukjanenko kurybai, nors, aisku, "Herojaus is Zemes planetos" niekas nepakartos
Valdas 2004-02-25 14:10:22
Jo, ka jūs čia visi suprantat... Vienintelis žmogus, vertas Rašytojo vardo yra didžiai gerbiamas S. Kingas :)
Gedas 2004-02-25 14:17:05
na ka tada padarysi.. Gal bandyk perskaityti tą Lukjanenkos, kurios daugelis (bet ne aš) nemėgsta - "Genomą"? Nors, aišku, yra milijonai...
Lina Krutulyte 2004-02-25 14:50:23
Net sioje diskusijoje matau bent pora rasytoju, kuriuos mieliau skaityciau nei Lukjanenko. Manau, kad tai pakankamas atsakymas tiek Gedui, tiek Valdui.
V. 2004-02-25 16:02:46
Lina, kad yra daug gersnių rašytojų už Lukjanenko aš sutinku. Bet kad "kiekvieno ruso asmeninis pasikelimas ir isitikinimas savo dvasios didybe is tikro slykstus ir gadina bet kokia rusiska knyga" - tai jau atleiskit. Tikriausiai neskaitei nei Bulgakovo, nei Strugackių, nei Dostojevskio, nei daugelio kitų.
Justinas 2004-02-25 17:38:55
Jeigu šiek tiek "eksplikuoti" apžvalgą, tai tuo požiūriu man labiausiai užkliuvusi scena buvo tuomet, kai amerikiečių kariškio paklausė, kas jam šventa. O visokių "smigtelėjimų" - ne vienas ir ne du, bet tai - Rusijos kasdienybė. Deja. :(
Tomas :P 2004-02-26 08:02:05
Justinai, ar negeda. Pavydas, paprastas pavydas, kad tu nesugalvojai nieko panashaus. Suprantu, man irgi pavydu, bet reikia tai laikyti savyje, o ne kabinetis. Tu "Lietuvos Ateitis" gerai perziurek, ir po to tik skelbk, kad Lukjanenko uzkietejes nacionalistas. Kas ten sakoma apie juodus katila ir puoda?
justinas 2004-02-26 08:15:23
Tomai, subine
Lina Krutulyte 2004-02-26 08:24:38
Tomai, jei tu pavydi niekam tikusiems rusu rasinetojams, tai dar nereiskia, kad taip jauciasi ir kiti. Neklijuok savo jausmu Justinui, kuris neturi ko pavydet.
2 V.: skaiciau. Jie - isimtys, kurios patvirtina taisykle, kad kiekvienam nepasikelusiam intelektualiam zmogui (ne butinai rusu tautybes) tenka milijonas pasikelusiu "didingos dvasios" pusprociu.
Valdas 2004-02-26 09:11:57
Tas pasikėlimas, man atrodo, būdingas visoms didžiosioms tautoms ir daugeliui maženiųjų (neišskiriant lietuvių). Lukjanenko tą didžiarusiškumą dar pakankamai santūriai išreiškinėja. O ir pasirodo jis ne visur.
Exon 2004-02-27 15:05:50
Visas tris "Sargybos" knygas perskaičiau su malonumu. Gal nieko ypatingai naujoviško Lukjanenko ir neparašė, bet jo gana nestandartinis požiūris patiko. Ir kaip nuotykinė fentezi knygos irgi geros.

To Lina Krutulyte
Ir kiek tada "nepasikėlusių intelektualių žmonių" tenka Lietuvai? D)
Linas 2004-02-28 09:34:57
Knygos yra net labai geros. Puikus siužetas, nuo texto negalima atsitraukti. O dėl rusiško pasikėlimo - tai jo SARGYBOJE nėra.
LIUX ROMANAI.
Gedas 2004-02-28 14:13:38
...O lietuviško leidimo "Dienos sargybos" be kita ko - ir labai puikus viršelis.
Algis 2004-03-04 08:35:18
Tikrai S.Lukjanenko yra velniškai įtaigus pasakotojas. Išgertuvių scenos iš viso - neprilygstamos.
Aiste 2004-03-05 20:43:26
"Manau, atsakymas akivaizdus: S. Lukjanenko ar V. Vasiljevas yra nuotykinės literatūros rašytojai, o ne filosofai ar įžvalgūs psichologai."

:) Ar tikrai Lukjanenko ne psichologas? :)
Ir kuo blogas didžiavimasis savo tauta?
Justinas 2004-03-06 11:28:56
Didžiavimasis - gerai. Kitų niekinimas - nelabai :)
Tomas :P 2004-03-08 08:07:13
Trumpas sarašas
"Nežinomo teroristo dienoraštis" - kaip ten rusai vaizduojami?
"Prerijų kojotas" - Žiauriai tyčiojamasi iš amerikiečių.
"Vienas žmogus" - dabar jau lietuviai - išrinktoji tauta? Didybės manija, sunki forma.
"Laumės mėnuo" - kokią ten dalį Europos jau spėjome nukariauti?
Kodėl prie visų šitų kūrinių neprikibo kaltinimas nacionalizmu, o Lukjanenko jau nacionalistas? Dvigubi standartai Justinai. Matosi, kad neradai daugiau prie ko prisikabinti.
Justinas 2004-03-08 08:19:24
Tamstos teisė manyti, Tomai. Jos niekas nesiruošia atimti :)
Gedas 2004-03-08 08:26:45
Tomai, esi neteisus. Šitokiu matu matuojant - ir pas kokį Tolkiną tyčiojamasi iš goblinų, vorų ir bala žino dar ko, o elfai rodomi
maždaug "Viduržemio arijų" pavidalu.
O šiaip, pritarsiu Valdui - Lukjanenko didžiarusiškumą išreiškinėja labai santūriai ir tikrai neperspaudžia.
O jei norite gauti dozę "fantastikos nacionalizmo" - perskaitykit Gedgaudo "Mūsų praeities beieškant", Pichel "Žemaitiją", ar, galų gale, paskutinę S. Sinkaus knygelę (dzūkė moteris užstoja sužeistą žemaičių karį nuo musulmono ieties dūrio, baltų žyniai gieda prie lietuviškos statybos piramidžių, kurių pagalba visa mūsų tauta kraustosi į geresnius pasaulius neapsikentusi kitataučių puldinėjimų ir t.t.).
Tomas :P 2004-03-08 08:32:39
Šitokiu matu matuoju ne aš o Justinas, aš tik pateikiau pavyzdį, kas išeitų paieškojus nacionalizmo lietuvių fantastikoje.
Gedas 2004-03-08 08:38:43
Na manyti, kad žinai kaip mano kiti labai drąsu..;) Sėkmės demaskuojant dvigubus standartus!:)
Lina Krutulyte 2004-03-08 11:20:14
manyciau, Lukjanenkos problema - ne didziavimasis savo tauta, o kiekvieno atskiro herojaus didziavimasis savimi.
Justinas 2004-03-08 11:27:12
Nagi, Lina. Gal patikslintum mintį? Čia kas, Antonas savimi didžiuojasi?
Valdas 2004-03-09 07:45:33
Kažkaip nė vienoje skaitytoje Lukjanenko knygoje nepastebėjau herojaus didžiavimosi savimi. Atvirkščiai, visi jie ten kamuojami dvejonių ir kartais vos ne kompleksuoti. o ir Herojais tampa dėl aplinkos poveikio :)
Lina Krutulyte 2004-03-12 14:21:14
Justinai: visi blogieciai superpasikele + visi gerieciai laisvalaikiu, kai autoriaus demesys nukrypsta nuo ju ir jiems neprimetami dirbtiniai nepilnavertiskumo kompleksai + pats autorius.
Valdas 2004-03-12 14:57:36
Tam jie ir blogiečiai. Jei pati kelis šimtus metų išbūtum tokia "visagalė" paprastų žmonių požiūriu, ar nebūtum pasikėlusi? O pats autorius kur ypač pasikėlęs? Pamenu vieną vietą iš "Labirinto" ir "Veidrodžių", kur jis užvažiuoja ant amerikiečių kompleksų. Bet tose vietose aš jam pats pritariu :), kaip ir dalis mano pažįstamų, kuriems teko garbė susidurti su eiliniais amerikiečiais.
Kliugeris 2004-03-17 13:32:25
Lukjanenko yra Rasytojas. "Sargybas" jau spejau perskaityti po tris kartus. Nuostabios knygos. Nors "Labirintas" geriau. Jep.
Gedas 2004-03-17 16:12:39
Lukjanenko mažų mažiausia galima pavadinti profesionalu rašytoju - tuo, kuris sugeba pragyventi iš savo rašymo. Dauguma net Vakaruose rašančių fantastiką pragyventi iš to nesugeba.
Valdas 2004-03-18 08:00:14
Va, vakar pradėjau skaityti dienos sargybą ir tikriausiai jau radau vieną vietą, dėl kurios čia keletas purkštavo apie "didžiarusiškumą" :).
Viename sakinyje kalbant apie vieną magą yra kažkas panašaus apie išsidirbinėjančius/pernelyg galantiškus pabaltijiečius :). Ar šitas jums užkliuvo?
Justinas 2004-03-18 08:07:15
Ne, palauk, kol veiksmas vyks Prahoje.
bangis 2004-03-18 08:10:55
Na, vel bus vazhiavimo ant amerikosu.
Tai ir yra "didzhiarusishkumas"?
Justinas 2004-03-18 08:19:35
Važiavimas važiavimui nelygu.
SPOILERIS
"Sibiro kirpėjo" ideologijos lygis. Cha, amerikonui šventa - "Chicago Bulls", o rusui - viso pasaulio skausmas...
Aš nesakau, kad amerikiečiai - genijai ar pan., bet dėti tokius kontrastus - primityvoka, što li...
Tomas :P 2004-03-18 12:23:52
O kaip važiuoja ant amerikonų lietuviai? Pvz. nesenam GLF yra apsakymas "Prerijų kojotas", kur amerikonai vaizduojami 10X baisiau nei pas Lukjanenką ir šiaip padariau išvadą, kad prie nacionalizmo Justinas prisikabino tik todėl, kad nerado daugiau prie ko prisikabinti, o labai norėjosi "padaryti" Lukjanenko.
justinas 2004-03-18 12:43:52
Tomai, yra skirtumas, kai rašomas humoristinis / groteskinis ir nehumoristinis kūrinys.
Valdas 2004-03-18 13:03:03
"Prerijų kojotas" buvo humoristinis?!
(priminkit man, ar tai kartais ne apie alternatyvią istoriją, kai ameriką valdo musulmonai?)
Gedas 2004-03-18 13:10:56
Tomai, vaizduojami net 10X baisiau?...
O ir vaizduojami, atsimink, pagrindinio herojaus, nekenčiančio amerikiečių, akimis - sakyčiau, tuomet autoriams pavyko įtikinamai atskleisti herojaus požiūrį...;)
Pati apsakymo forma, kai situacija apverčiama aukštyn kojom, dar nereiškia jokio amerikiečių žeminimo. Tik parodoma, kad nėra išskirtinės tautos ir tie patys amerikiečiai, pakliuvę po kokio diktatoriaus padu ar nesugebėję išaugti į supervalstybę būtų taip pat sėkmingai pasaulio bendruomenės akyse apšaukinėjami visokiausiomis "blogio ašimis".
Gedas 2004-03-18 13:12:11
Įdomi interpretacija, Valdai...;) Žiūriu, čia vos ne "klausimėlį" galim žaisti...
Valdas 2004-03-18 13:39:16
Tai aš ir noriu paklausti, ar aš tą apsakymą prisimenu kaip "Prerijų kojotą" ?
Nes, kad skaičiau, tai tikrai žinau.
Gedas 2004-03-18 13:43:24
O man atrodo, kad maišai alt. ist. apsakymą "Nunegalėtieji", kur musulmonai valdo Lietuvą su "Prerijų kojotu", kur JAV vaizduojama Irako vietoje. Peržiūrėk GLF-ų aprašymus.
Valdas 2004-03-18 17:46:28
Na kažkas panašaus. O JAV Irako vietoje, tai ne JAV valdoma musulmonų ir amerikiečių terorizmas kaip savigyna? Man kažkodėl taip atmintyje vaidenosi - reikės pasitikslinti :)
Klia 2004-03-22 15:26:55
ypatingo rusų savęs aukštinimo nepastebėjau, konfrontacija su amerikėnais - normos ribose, nieko naujo ten nėra: būtų juokinga, jei nors ir Kitokie, bet rusai broliautųsi su politiniais priešininkais. aišku, amerikonai sukarikatūrinti, na ir kas?
apskritai visai nieko skaitinys, nors 'rimta knyga' ir nevadinčiau. nuotykiai, santykiai, intrigos. personažai, artefaktai. visada smalsu sužinoti apie Jėgą. įtikinama tiek, kad kai kas pradeda traktuoti šviesiųjų ir tamsiųjų karą kaip realų dalyką, pirštais nerodysim.
kas nervino - rusų roką aš mėgstu, bet tiek citatų ima užknisti. ir dar apie kiekvieną dainininką pradedama svarstyti - buvo jis žmogus, ar buvo nežmogus, ir jei nežmogus, tai kam jis priklausė...
KiecMags 2004-03-26 05:03:31
Baisu, amerika lukjanneko nuskriaude, rusija isaukstino. Turbut sekancios knygos net neverta skaityt, ar ne Linut? :)
Patiko: magijos pateikimas, veikejai, pasvarstymai balta-juoda ir rasymo stilius
Nepatiko: susipainioja Lukjanneko su savo baisei slaptais ir gudriais planais :) Kai skaitytojas nesupranta tai dar nieko, bet kai jau pats autorius nebesusigaudo.
Antihero 2004-03-26 17:15:44
Na, nežinau. Kažkaip ypatingai Lukjanenko manęs nesupainiojo. Užtat žaviuosi jo rašymo stiliumi ir tuo, kad jo knygas skaityti yra VELNIŠKAI įdomu ir malonu.
Valdas 2004-03-27 12:49:58
Mane painiojo burtininko skirstymus į Didžiuosius. Ten apšaukia Svetlaną didžiąja, nors daugelyje vietų iš konteksto galima susidaryti vaizdą, kad Geseras ir Zabulonas irgi yra tos Didžiųjų prabos. todėl kartais atrodydavo keista, kad visas triukšmas vyksta dėl nieko.
sorlac 2004-03-29 05:32:08
geseras su zabulonu nebeklasifikuojami magai, bet nedidieji. jei gerai supratau, zinoma. o siaip pusiau nelogisku vietu yten pakanka. tu kitokiu labai mazai, bet vaziuoji metro ir matai bent pora kiekvienam vagone...
o siaip atrodo kai Men in blacksukryzminti su Lazarevo "Karmos diagnostika".
shlyxtux 2004-03-31 10:06:59
Ne visai i tema, bet tokia info negalejau nepasidalinti.

Apie Shtatu shvietimo sistema: pasirodo, kai kuriose valstijose anglu k. mokytojai neturi teises (!!!) taisyti mokinuku gramatiniu klaidu, o jei ir pataiso, tai mazhinti pazhymio uzh tai ni-ni. Kadangi, matote, vaikutis ir paauglys yra trapi, jautri bootybe, ir jokiu boodu negalima ju traumuoti sakant, kad jis yra ne pats geriausias, nuostabiausias ir kitaip -iausias. Bo jo self-esteemas nukentes, o jei teveliai agresyvesni, tai dar paduos mokykla teisman uzh ju atzhalai padaryta moraline trauma.
(Amerikonu hobis teistis - dar viena maloni temele) Ir anglu k. mokytojai -- ne ishimtis chia.

Taip kad nesukarikatoorino Lukjanas amekonu. Kaip tik - 'nedakarikatoorino'. O vat Michalkovas su savo ideja "Rusijos protu nesuvoksi" gali apsivozht. Ne ta valstybe. bee
Amerikonas 2004-03-31 10:34:20
Labai lengva metytis "o man viena bobute sake" tautu karikaturomis. Galbut butu verta bent kelis metus pagyventi salyje, pries pradedant reiksti autoritetinga nuomone.

Bet lietuviams tai netrukdo. Juos galima butu apibendrinti, kad jie nuostabiai tiksliai zino, kaip visas pasaulis turetu gyventi ir elgtis. Ir moko visus kiek galedami.

Atleiskite, paskutine pastraipa buvo - dalinai - ironija.
shlyxtux 2004-03-31 10:54:29
Amerikone, uzh ironija dekui, geras daiktas ir neprapuls. O ar gali paneigti ta "viena bobute sake" ganda apie shvietimo sistema? Labai padekochiau -- rimtai. Bo pachiai nesinori tiketi, kad kazhkur pasaulyje egzistuoja tokio lygio idiotizmas. Ash gi toj pachioj planetoj gyvenu, blin!
shlyxtux 2004-03-31 10:57:22
A, dar apie mokyma. Man kaip tik atrode, kad chia suamerikoneje lietuviai megsta grizhe Lietuvon mokyti tautiechius, kaip reikia teisingai(=amerikonishkai) gyventi...bee
Amerikonas 2004-03-31 11:19:18
Shlyxtux, man atrodytu, kad pirma tu turetum pateikti savo informacijos saltini. Tada galima ziureti ar jis patikimas.

Mokymas, deja, pastebimas is visu lietuviu - tiek buvusiu uzsienyje, tiek niekad neisvaziavusiu is Lietuvos. :( Negaliu pasakyti ar tai bendra buvusio socialistinio bloko savybe.
shlyxtux 2004-03-31 11:44:38
Amerikone, taip ir maniau, kad atmushi man atgal ta klausima. Vienok nepateiksiu - diskusija privachiam forume, kuris nelabai susijes su shvietimu, kilo visai atsitiktinai. Tachiau paklausiu tu amerikiechiu mokytoju, kurie ta tema ishkele, gal zhino kokiu linku. Ar bent jau savo valstijas ivardys.

Del mokymo, tai IMHO chia nepriklausomas nuo tautybes dalykas. Bent jau ash nieko mokyti ne nenoriu. Ir ish kur tu ishtraukei, kad pasibaisejimas _vienos konkrechios valstybes_ durna shvietimo sistema = "Juos galima butu apibendrinti, kad jie nuostabiai tiksliai zino, kaip visas pasaulis turetu gyventi ir elgtis"? T.y., man apie amerikonus generalizuotai ir be irodymu negalima, o kai tu sakai "Juos [lietuvius] galima butu apibendrinti" -- tai jau ou-kei?
Amerikonas 2004-03-31 12:30:32
Taigi sakiau, kad apibendrinimas apie lietuvius - dalinai - ironiskas. Tiek pat neteisingas ir beprasmis, kaip ir apibendrintas pasibaisejimas svietimo sistema, paremtas keliomis nuogirdomis.

O paneigti neturint konkreciu faktu, deja, neimanoma.
Tigriukas iš Ano Pasaulio 2004-03-31 16:01:07
Labai intelektualus ginčas. Tik ką bendra jis turi su Lukjanenko knygomis?????????
Justinas 2004-03-31 18:14:40
Bendro turi ta, kad, kai kuriu cia esanciu nuomone, amerikieciai ten vaizduojami labai vienpusiskai.
Shlykshtukui: shvietimo sistema JAV yra tokia ivairialype, kad nenustebchiau, jeigu ten butu ir toks variantas. Kaip ir nesistebiu, kad Lietuvoje vis dar yra mokyklu, kur nera kompiuteriu.
Na, o amerikonu hobis teistis man labiau priimtimas uz hobii lyginti snukius arba pilstytis purvais per spauda. Bet is tiesu, siai diskusijai cia nelabai vieta.
shlyxtux 2004-04-01 11:36:38
Justinskai, ta ir turejau omeny. Gi rashiau - 'kai kuriose valstijose'. Del hobiu, man labiau priimtinas snukiu lyginimas, nes tame mazhiau falsho ir laiko gaishimo, bet chia tik skonio reikals.
O daba Amerikonui keli linkai:

ne apie gramatika, bet i tema -- l. konkretus pavyzdys. Pirmoonu skatinti jokiu boodu negalima, bo tai pakenks beraschiu self-esteemui!

evoliucijos teorija -- kiek supratau, kalba eina ne apie pasirinkima, bet apie bendra draudima valstijoje;

panashi lygiava ne kur kitur, o NY -- o ash visada maniau, kad lygybes zhenklas tarp talento ir berazumio yra socializmo trademark'as...

Na, ir truputis subjektyvios teorijos del bendro ishsilavinimo:

spausti chia

yra melas, ir yra statistika

P.S.: Nevazhiuoju ant Amerikos kaip valstybes, bo IMO shaipymasis ir vazhiavimas ne tas pats. Nesuprantu, kodel Amerikona visada taip nervina tarptautinis shaipymasis, bo taip visada buvo ir bus, prancoozai koore ir kurs anekdotus apie belgus ir anglus, anglai apie prancoozus ir airius, ir t.t, ir pan. Jei kas sakys "O pas jus Lietuvoj shvietimas irgi sux!", jokiu boodu neprieshtarausiu, bo ans tikrai sux. Tiesiog Amerikonas prashe pavyzdzhiu, ir va jam pavyzdzhiai. zaliux
Amerikonas 2004-04-01 13:27:25
Shlyxtux, tureciau nemazai pastabu apie medziaga tavo nurodytuose linkuose (pvz. priespaskutinis linkas ismeta privacia kazkieno teorija, kuri skamba kaip paskutine paranojine mura - aha paranoja amerikiecius galima kaltinti :) ; is kitos puses, informacija apie evoliucijos teorijos eliminavima - teisinga), bet is tikro cia ne vieta. Pasiulyk tinkanti foruma arba paprasyk redakcijos permesti ten zinutes, galesim diskutuoti toliau. Cia as toliau nerasysiu.
shlyxtux 2004-04-01 13:37:38
Aliuo, redakcija? ishtremkit mus kur i ramu uzhkampi, prashychiau. O kas del linko, taigi ne veltui ash tuos 2 nuo faktu ackyriau. ;)
Lina Krutulyte 2004-04-02 23:06:14
aik tu sau shlyxtux, skaitau paskutinio linko medziaga ir stogas vaziuoja. oi kaip grius amerika po velniu... bus blogiau negu rusija.
Valdas 2004-04-03 16:39:21
Dėl paskutinio shlyxtux linko: nereikia toli i vakarus važiuoti. Man bestudijuojant bakalaurą aukštąją matematiką buvo privaloma graužti 2 metus. Kai mūsų kursas jau pasiiminėjo diplomus fuksams bereikėjo tik 1 metus. Nesakau, kad ta matematika reikalinga visais gyvenimo atvejais, bet tendencija irgi yra...
Buomzas 2004-04-09 12:31:31
Sergej Lukjanenko, pernai metais vykusiame EUROCON 2003 pripažintas geriausiu fantastikos rašytoju Europoje, visiškai rimtai svarsto galimybę emigruoti į JAV. Tai jis pareiškė po to, kai Rusijoje buvo uždraustas filmas „Nakties sargyba“, pastatytas šio autoriaus kūrinio motyvais.

He he he he...
ko gero 2004-04-13 06:38:54
Buomzas, veluojate smarkiai su naujienomis :)
Klia 2004-04-13 10:46:54
...ir dar paskelbtomis balandžio pirmosios proga.
Justinas 2004-04-13 11:11:33
...bet turint omenyje žinutės autoriaus pasisekimą pranašaujant!..
Lina Krutulyte 2004-04-14 06:18:01
o ka, taip ir atsitiko, kaip ispranasauta?
Ragana 2004-05-25 16:13:10
Pasirodo birzelio menesi "Eridanas" isleis Lukjanenko "Sutemu sargyba"!!!!!!!!!!!!!!!
neplauta galva 2004-05-25 16:55:20
Idomu, gal jau ir filmas yra?
Neplautai galvai 2004-05-25 17:10:45
"Nakties sargybos" ekranizacijos premjera numatoma 2004 m. pabaigoje, o "Sutemų sargybos" - 2005 m.pavasarį. www.sf.amc.ru/lukian
Patikslinu 2004-05-25 17:18:29
"Nakties sargybos" premjera - 2004 m. liepa, "Dienos sargybos" - 2004 m. rudenį, o "Sutemų sargybos" - 2005 pavasarį.
Justinas 2004-05-26 04:55:25
Na, va :( Kodėl sutemų, kodėl ne "prieblandos"?
bangis 2004-05-26 06:01:26
Todel kad pagal prasme - sutemos, jokiu budu ne prieblanda.
Warum 2004-05-26 06:14:10
...o kodėl ne "Pavakarių sargyba"? Na kodėl?_bukas
Ragana 2004-05-26 14:21:14
Palaukit, bus jums ir pietu, ir pavakariu, ir visu kitu laiku kitos sargybos!
shlyxtux 2004-06-09 13:41:06
Chia galima atrasti keleta 'Sargybos' treileriu. zaliux
Sargybinis Raimondas 2004-10-04 13:23:17
Pagaliau perskaiciau visas trys Sargybas. Filosofiskai stiprios knygos, verciancios pamastyti. Nors trumpai morala galima sutraukti i tris eilutes:

SPOILERIAI!!!???

1 knyga: Sviesieji geri, Tamsieji blogi
2 knyga: Ir Sviesieji ir Tamsieji - kiaules
3 knyga: Kiaules isizeidusios, kad jas palygino su ^%&***$% Svetimais
tolerancija

O siaip, tai skaityti idomu, nors intrigos galu gale tampa triskart perpainiotom. Galima butu tiketis, kad tukstantmecius isgyvene politikai (tfu, magai) suprastu, kad per daug sudetingi planai niekada nepavyksta.

Svetimuju magijos paaiskinimas 3 knygoje idomus, gal siek tiek netradicinis, bet kartu skamba neitikinamai. Jei ji priimti, tai atrodytu, kad kiekviena zmogu galima padaryti svetimuoju paprastu budu (nespoilinsiu, gal niekam neidomu wcj).

Be to galima Svetimuju pasauli apkaltinti Star Treko sindromu: visokie atradimai ("Fuaronas") ir artifaktai sukuriami VIENA KARTA istorijoje, o po to ju sukurimo metodas uzmirstamas ir neatgaminamas. Gal tai siek tiek pateisinama tuo, kad po Sargybu neagresijos susitarimo "moksliniai" ginkluotes tyrimai ribojami, bet vis delto keista, kai autorius "paaiskina" visa mistika Svetimaisiais, o po to pats grizta prie jos padarydamas "senoves ismincius" galingiausiais artifaktu kurejais...

Skaityti verta, i moralines problemas isigilinti verta, Lukjanenko svolocius, bet geras rasytojas foreva. hash
shlyxtux 2004-10-04 13:31:59
O kodel svolochius?
ragana 2004-10-04 14:30:20
Tikrai,kodel svolocius?
Justinas 2004-10-04 15:07:13
Pritariu - tikras svoločius. Karinis spaudimas buvusioms SSRS respublikoms, mlin. Dozorininkas nedamuštas subine
Emocionalus Raimondas 2004-10-04 16:56:39
"Svolocius" - emocinis ivertinimas ir i klausima "kodel" neatsakoma. bee

Norincioms intelektualiu ivertinimu, sakysim "cinikas" ir "nihilistas". rtfm
shlyxtux 2004-10-04 17:34:56
Nu nivelnia, nihilistas ir cinikas yra gerai ir su postringavimais apie 'karini spaudima' nederinasi. bee Beje, ish kur informacija, Justinskai?

Kad nebootu visai ne i tema: manes tokie jo ishsireishkimai nenustebintu. Gi pirmam Dozore jis ishreishkia minti, kad komunizmas labai geras dalykas, va tik realizuoti jo nemokejo. Ka chia bepridursi. elefant
Cinikas Raimondas 2004-10-04 18:00:37
Shlyxtuxui - gerai. Man - ne. Bent jau Lukjanenkiskas cinizmas. Prie to ir sustosim. violin

O del komunizmo - gal nepradedam vel diskusijos, nes paskutini karta ji buvo ilga ir niekeno nuomones nepakeicianti. wounds
Gedas 2004-10-05 05:56:45
Iš čia:
http://www.livejournal.com/users/doctor_livsy/22004.html#cutid1

O komunizmo prašom nekaišaliot! O tai primena Mumbo Jumbo čiabuvį, vartantį kokį "vinčesterį" ir burbantį kokia bloga lazda, va, gentainiui, ketinusiam ja užtvatinti šerną, pykšt-pokšt padarė...
Justinas 2004-10-05 06:26:48
Perskaičiau viską. Sena tiesa triumfuoja - geras rašytojas tai nebūtinai... :(
shlyxtux 2004-10-05 06:38:56
Na, kadangi tenka kartais pabendrauti su Rusijos piliechiais, nebuvau labai shokiruota. Kazhkodel net ir kitais atzhvilgiais teisingiems individams tas nelemtas shovinizmas ("Juk su mumis jums bootu geriau!") kaip iauges i smegenis.

Del komunizmo analogijos visishkai nesutinku -- bet nesiginchysim. :P
Gedas 2004-10-05 06:49:28
Na, manyčiau reiktų būti atlaidesniam Lukjanenko - emocijos, dar karštas Beslano vaikų kraujas ir t.t.
raww 2004-10-05 09:57:41
Na, ne zurnalistini straipsni juk raso...
Valdas 2004-10-05 10:01:53
Ne žurnalistinį, bet matyt dalies visuomenės nuomonė...
ieškantis 2004-10-06 09:06:11
Kaip keista, skaitau fantastinę knygą, o visa Rusijos politika, jos žmonių požiūris į mus( artimajį ir tolimajį užsienį) kaip ant delno. Nereikia net politika besidomėti.
Man tik įdomu ar tai pačio Lukjanenkos pažiūros, ar tiesiog konjuktūra?
plakis 2005-04-21 12:46:18
man jo rusomanija liaudiškai išsireiškus kaip "deguto šaukštas medaus statineje" - vienintele gera uzsienio salis Čekija, nes ten alus geras, broliai latviai vis kliuva (pats tapo propogandos auka), gal ir mes prisiminus “radioaktyvias pabaltijo lygumas“, vaikiskai kabinejas prie amerikieciu, tarsi rusai jei įpirktų patys hamburgerių nekimštų ir iš gero gyvenimo apie “feminizmą“ (šiaip tai amerikoj visi pamišę dėl lygių galimybių) nepaistytų. Nors norėtųsi tikėtis kad tai primesta iš šalies, bet mažai tikėtina, matant kaip tai eina per visą jo kūrybą. Trūksta tik čėčėnų. Būtų geras rašytojas - dabar tik geras rusų rašytojas.
Indraja 2005-04-21 13:08:29
Būtų įdomu išgirsti jūsų nuomones - ar "Sargybų" meniškumas bei įdomumas geresni už "Atspindžių labirinto"? (Beje, "Labirinte" didžiarusiškumas ir man akis badė...).
plakis 2005-04-21 13:20:50
nežinau kaip dėl meniškumo bet kaip geimeriui atspindžių įdomumas geresnis
Valdas 2005-04-21 14:32:28
Man abu patiko. Bet "Sargybos" tokios hmmm... su užmoju didesniu :) Globalesnės, ar kaip čia išsireiškus.
plakis 2005-04-22 10:46:27
man patinka kad temos skirtingos įdomu skaityti, o kai pasiimi kokį h.harisoną tai tas pats per tą patį tolerancija
Lisa 2005-07-09 18:20:59
as apskritai esu lukjanenko gerbeja. jo "labirintus" skaiciau ne po viena karta, bet senokai, ir pastaruoju metu buvau isitikinusi, jog beveik megstamiausio mano rasytojo vieta uzima Haruki Murakami... bet neseniai pagaliau isigijau ir paskutine "sargybu" dali... vel prisiminiau ta itraukianti lukjanenko stiliu, ir kazkokia nostalgija apimancia po kiekvienos knygos... norisi tik sedeti ismeigus akis i kazkur ir galvoti.. tik gaila, kad niekas nesusigalvoja.. net pati nezinau is kur ta nostalgija gimsta.. ypac ryskiai tai pajutau "labirintuose"... skaitant antra dali, taip ilgejausi pirmos... vnz, as ne apie tai =] mane suzavejo kelios "sargybu" dainu citatos... uzsimaniau isgirsti, kaip skamba pvz Julijaus Burkino "du berniukai".. na, svelniai tariant, lietuviskas vertimas man patiko daug labiau... originalas parasytas tokiu prasciokisku stilium a la "odno stal banditom, drugoj stal mentom"... o stai lietuviskas vertimas visiskai neatitinka originalo... tai pirmas kartas, kai vertimas man pasirode daug geresnis uz originala =]
bangis 2005-07-11 06:59:53
Burkino atliekami "Du berniukai": http://burkin.rusf.ru/music/mp3/09_dva_malchika.mp3

O čia - jo "Metodas" iš "Labirinto" (o gal iš "Veidrodžių"? - nebepamenu): http://burkin.rusf.ru/music/mp3/10_metod.mp3
Justinas 2005-07-18 08:26:40
Lisa, tai kad vertimas, jomajo, pameta svarbų momentą - "no krast' eto greh - kriljev ne hvatit dlia vseh", gi lietuviškame rašo "kad negalima svetimo liesti" ir visai nelieka pagrindo - dėl to, kad sparnų visiems neužteks, t.y. iškeliama mintis, kad sparnai skirti ne visiems. Vertėja gi visai pameta šią mintį, verčia tiek literatūriškai, kad neįmanoma atpažinti originalo - kodėl prie "vagies" pridėjo "bet sparnų nepaimtų net jis" - iš viso neaišku, voliuntarizmas kažkoks :(
magyla 2006-01-04 08:10:11
na taip, ir policininkas kazkaip tapo kareiviu =D
bet as siaip kalbu, apie menine puse =] o kad minties neatspindi, tai tikrai...
beje, gal kas zino, kaip originale aprasyta ta scena, kai "dienos sargyboj" antram pasakojime Veidrodis vaziuoja metro ir ant lango stiklo vietoj "prasome nesiremti i stikla" pastebi tik keista tvirtinima "rasome ne i stikla"? kaip tai skamba rusiskai? siaip klausiu, is gryno smalsumo =]
Valdas 2005-07-18 14:55:16
spėju, kad rusiškai parašyta kas nors panašaus į: "...ne kosatsia..." (spėju, kad kirilicos čia gali neužrašyti).
Ką iš to galima padaryti - kiekvieno fantazijos ir sugedimo reikalas :)
naktinėtoja 2005-07-18 21:37:44
Nežinau, apie kokį vertimą jūs čia kalbate, bet ta poezija, į kurią čia duota nuoroda - absoliučiai tobulas grafomanijos pavyzdys. Ieškoti jame kokios nors prasmės... na kaip čia pasakius. Kas tai parašė? Kiek metukų autoriui? 12? Ar jau visi 15?
musių musė 2005-07-19 04:54:23
reiktų suprasti, kad dainos tekstas skiriasi nuo sau pakankamo eilėraščio. na, jei tu dar nepriaugai iki tokio suvokimo, tada taip, sudėtinga. tada atsiprašau už toną. ir už tai, kad nepaaiškinu, kas autorius ir kiek jam metų, nes manau, jog bent tiek sugebėti surasti galėtų net ir internetą turintis pradinukas.
bangis 2005-07-19 07:34:44
Rusiškai vietoje "ne prisloniatsia k steklu" - bu vo "ne sloniatsia".
Tipo - neslampineti :)
Jei teisingai pamenu.
arba 2005-07-19 10:04:25
"ne dramblinėti".
Lisa 2005-07-19 15:53:37
bangis> arba> aciu =]
naktinetoja> cia kalbama apie sitos dainos lietuviska vertima knygoje "Dienos sargyba", o autoriui tikrai daugiau nei 15...
DOMINYKAS 2005-09-17 16:56:24
As manau kad Lukjaenko raso nuostabiai maisydamas fantastika ir tikra gyvenima be to ideja neiprasta viskas subtilu sviesa tamsa parodoma dvejopai cia ne kokie gerieciai blogieciai pvz maksimas ir jegoras beto man patiko kad knygoje tiek daug paslapciu ir sunku nuspeti atsakymus
Pops_trumpiau 2005-10-18 21:34:05
Apie Lukjanenko kuryba negaliu pasakyti nieko blogo-MANAU TAI IR YRA SVARBIAUSIA
dzuna 2005-10-24 14:00:39
skaiciau nakties sargyba.knyga idomi intriguojanti (kaip ir kitos s. lukjanenko knygos).puikiai suderintos siuolaikines aktualios visuomenei problemos ir svelni atpalaiduojanti fantastika.knyga verta geriausio apdovanojimo.
Shadox 2006-02-04 22:59:28
na pradziai sorry kad paveluotai replikuoju :)
pirma: lukjanenko kritikuoja amerikiecius pagristai, nors to publikavimas knygoje yra kiek amoralus.
antra: "sargybos" labai gerai irodo teigini kad nera nei gerio nei blogio, o tik laikinos zmoniu nustatytos elgesio normos.
trecia: heroju pasikelimas? gal, bet manau tai tera ju sumisimas ir nezinojimas kaip elgtis situacijoje. yra vietu kur jie nesinaudoja savo KITU sugebejimais kad nusipirkt bilietus ar ka nors panasaus, nes jiems nuo to jau seniai galva skauda. isivaizduokit save tokiu zmoniu vietoje, pasikelimas isgaruotu per menesi. jus turit galia bet ji apribota, cia ne keltis reikia o jaustis nuskriaustam.
ketvirta: lina tavo replikos vaikiskos, tu zvelgi ne is tos puses i zodzius rasomus knygoje.

na lyg ir viskas kol kas :) gal atgis diskusija
freddyss 2006-02-05 06:44:39
Skaitau dabar ,,Paskutinė sargyba''. Pirmosios trys man pasirodė nepatrauklios. O šita visai kitokia , net keista ,kad tęsinių tęsinio parakas net nesudrėko...
Žodis dozor - argi čia sargyba ? Gal žvalgyba?
mama 2006-02-05 19:09:21
Priežiūra ;)
Justinas 2006-02-06 05:46:57
fredi, yra toks daiktas žodynas. Pažiūrėk, nereiks abejoti. Ir mums tuo pačiu papasakosi :)
Shadox 2006-02-06 15:36:52
nutolom nuo esmes :)
Shadoxui 2006-02-06 17:35:07
O ar buvom prie jos priartėję.... Filosofinis klausimas...
:)
mama 2006-02-07 11:10:18
Išsiunti prižiūrėtojus ;)

Beje, kai norėjau DVD išsinuomoti, tai nuomoje irgi tvirtino, kad tai ne jokia ne sargyba.
freddyss 2006-02-07 20:42:33
Apie Dienos sargybos dvd kalbi?
mamai 2006-02-08 12:39:33
Prižiūrėtojai (rus. "nadsmotrščiki") būna tik durnynuose ir kalėjimuose.
mama 2006-02-08 20:48:10
Įvesk google žodį "prižiūrėtojas" ir gausi maždaug 18.600 nuorodų į puslapius, kuriuose aprašomi ne tik tamstos minimi prižiūrėtojai ;) Na, jei rusų kalboje nadsmotrščikai būna tik tose vietose, tai nereiškia, kad lietuvių kalboje negali būti ir kitokių prižiūrėtojų :)

Fredi, pavadinimus aš painioju, tai pasakysiu, kad to senesnio filmo ieškojau.
mamai 2006-02-08 22:23:29
Mama, o tu tikra, kad tau toje nuomoje ne "Rembo" pasižiūrėti davė? Jeigu jau taip viską painioji ir žodžių reikšmės "gooooooooogle" ieškai? Žodžių reikšmės būna surašytos žodynuose. Lietuviškų žodžių reikia ieškoti čia:

http://www.autoinfa.lt/webdic/

Ten, beje, rašoma, kad dar būna darbų prižiūrėtojai ir gyvulių prižiūrėtojai. Bet kadangi nežinia, kokį filmą matei, tai sunku pasakyti, kuri reikšmė labiau tiktų. Ten buvo labiau daugiau apie tvartus ar daugiau apie statybas? Pagal tai reikėtų ir rinktis.
freddyss 2006-02-09 06:46:19
Žmogui be vardo : paskaityk Sargybas .Pastebėjai,ką Tamsieji galvoja apie žmones? Tad jie tikrai yra žmonių prižiūrėtojai....
mama 2006-02-09 12:31:08
Na, tikrumo dėlei, galiu čia nukopijuoti žodžio "prižiūrėtojas" aiškinimą iš Mamai nurodyto žodyno:

***
prižiūrė|ti, prižiūri, ~jo
saugoti (tvarką), rūpintis saugumu, gyvenimu: P. tvarką. P. vaikus, ligonius. P. gyvulių fermą. P. sodą, bites.
~jimas (1)
~tojas dkt. (1): Darbų ~tojas. Kalėjimo ~tojas.
~toja dkt. (1)
***

"prižiūrėti" viena iš reikšmių, kaip matome yra "saugoti". Tvarką, vaikus, ligonius, sodą, bites. Asmuo, kuris prižiūri, kaip matome iš žodyno aiškinimo, yra prižiūrėtojas.

Tai gal Mamai galėtų atsakyti, kas prižiūri vaikus. ligonius, sodą ir bites: kalėjimo, durnyno (beje, žodynas nenurodo, kad tokių būna) darbų ar gyvulių prižiūrėtojas?
Lisa 2006-02-12 17:04:00
I diskusija nesikisiu, bet uz zodynus - bolshoe sposibo =]
be vardo - lizai 2006-02-12 18:11:46
Bolšoe ne za čto! :)
Net mintis tokia atėjo dabar: juk galėtų būti kokia nors atskira tema, ar skyrelis. Nuorodų į žodynus ir gal net enciklopedijas visokiom kalbom. Ar ne? Juk dauguma knygų verstinės, vertėjai visokie neprikajannyje :) aplinkui brodiat. Moksleiviai, studentai - opiat' že. :) Gal naudinga visai būtų?
target_head 2006-03-15 14:49:23
Mmm. Skaityt Lukjanenko, tiesa sakant, vienas malonumas, tik malonumas ir verte, tiesa sakant, anaiptol ne tas pats... Yra toks senas geras rusiskas terminas - "dostojevscina". Ar cia mano apsiskaitymo spragos, ar sitas terminas kazkaip neitikietinai gerai tinka apibudinti visai rusiskai fantastikai (na gerai, didziajai daliai)?
mohaukas 2006-03-17 03:52:41
Paskaityk Vera Kamša parašytas knygas ir žodelis dostojevščina pasikeis į afigenai...
Lokys 2006-07-16 14:32:31
Dėl paties primojo posto, apie orkus ir automatus. Va tuo man ir labai patiko "Nosferatu" - o kodėl visur su automatais turi būti tik žmonės, kodėl kažkurie fentezi elementai negali pakeisti tų kasdieniškų realaus pasaulio elementų? Arba kodėl fentezi turi būti vien kalavijai ir vienaragiai? Jei parašytą geru stiliumi, mielai suskaityčiau Žiedų Valdovo remeiką, kuriame nazgulai lakstytų harliais, Gondoras būtų ginamas kulkosvaidžių ugnimi, o Sarumano rūsiuose būtų rastas ne Ragpūčių ar kieno ten tabakas, o žolė :D

OK, apie Lukjanenko ir Sargybas. Recenzija labai tiksliai sutampa su mano nuomone. Pasaulis, savo alternatyvos pasiūla, labai įtraukiantis. Kai kurie "gilumai" labai pritempti ir nevykę. Knygų pabaigos neretai nuvilia. Nemėgti negaliu :)
BananaMan 2006-07-16 15:04:40
Fantasy - tai kaip tik kuriniai apie burtus, drakonus, elfus ir t.t. Niekaip negaliu isivaizduot orko su kulkasvaidziu. Magija ir technologijos - dvi priesingybes.
greitoji pagalba 2006-02-06 11:17:01
Beje devynias galybes aiškinamųjų ir visokių kitokių rusų kalbos žodynų galima rasti čia:

http://www.gramota.ru

Labai patogu naudotis. Daug patogiau ir išsamiau už visus popierinius žodynus - tik įrašai žodį į langelį "proverit" ir gauni atsakymą. Yra visi tarmiški, pasenę ir retai vartojami žodžiai, "sparnuotų" frazių aiškinimai, žodžiu - viskas, kas tik iš viso gali būti.
Yra net nusikaltėlių žargono ir visokios rusiškos materščinos moksliniai žodynai. :)
Sėkmės. :)
freddyss 2006-02-06 14:48:41
,,Vyslali dozor''...
mama: kaip gali išsiųsti priežiūrą?
Justinas: kai pasiklysi kokiame mieste , kreipkis į mane - visada padėsiu....duosiu miesto schemą :)
greitoji pagalba:mėgstu tik vieną greitąją pagalbą-finansinę. :))
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.