Sergejus Azanovas „MĖNULIO PASLAPTYS“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2006-05-21

cover Apie knygą: Sergejus AzanovasMĖNULIO PASLAPTYS
Leidykla: Medicina visiems (2006)
ISBN: 9986578329
Puslapių skaičius: 272

Mėnulis - natūralus Žėmės palydovas, artimiausias Žemei kosminis kūnas. Būtent apie šio kūno paslaptis ir yra naujoji Sergejaus Azanovo, Lietuvoje išgarsėjusio parapsichologijos, astrologijos ir liaudies medicinos temomis parašytais straipsniais.

Kadangi čia ir vėl „ieškoma” paslapčių (pastaruoju metu tas žodis klijuojamas veik prie kas antros istorinės, religinės, ar, kaip šiuo atveju – parapsichologinės knygos), stengiamasi pririnkti kuo daugiau pikantiškų detalių, visiems - „oho, ar žinai?” gurmanams.

Knyga pradedama nuo mitų, simbolikos ir viso kito, ką apie mėnulį „galvojo” įvairių kultūrų senieji gyventojai. Gera pradžia – pusė darbo. Vėliau prasideda tai, ką įvardyčiau kaip „Mėnulio kalendorių”, kurį kasmet su savo broliu ir išleidžia gerbiamas autorius.

Be abejo, kuo toliau į mišką... Prasideda liaudies medicina ir visi kiti „mistiniai” gydymo būdai, kaip ir kada geriausia pastoti (verta dėmesio!), ką valgyti ir panašiai, tačiau kulminacija kitur – skyrelis „Mėnulis ir rūkymas“, manot, čia nėra sąsajų? Klystat. Kaip mesti rūkyti pasak Sergejaus Azanovo? Jeigu nusprendėte mesti rūkyti - Kuo nors užimkite rankas, kai jos iš įpročio tiesiasi prie cigaretės. Tam tiktų netgi pieštukas. Tikti čia gali daug kas...

Žodžiu, knyga laviruoja tarp pretenzijų į mokslinį darbelį ir kaimo bobučių išminties. Kartais jau atrodo, kad tam naivumui nėra ribų – vis tik ne viduramžiais gyvenam, bet vis dėlto, šioje knygoje apie Mėnulį yra turbūt daugiausia medžiagos, kokią tik yra pateikęs koks nors lietuvių autorius.

„Mėnulio paslaptys” – į aukšto pilotažo viražus nepretenduojanti skraidyklė, kuri labai tinka tada, kai užsimanai nueiti pas būrėją. Tiesiog atsiverti knygelę ir matai, kodėl nesiseka - juk Mėnulio fazė nekokia. Kita vertus, knygoje yra ir gan nemažai naudingos medžiagos, įdomių paveikslėlių iš senų alchemijos vadovėlių.

Pagrindiniu trūkumu nenumaldomai išlieka per didelė dozė to, kas nei patikrinta moksliniais tyrimais, nei turi logišką paaiškinimą.Šią knygą rekomenduočiau skaityti auditorijai, kuri nėra tokia skeptiška visiems „abrakadabra”. Šiais laikais jaunimas žino du neginčijamus dalykus – enter & escape. Mėnulis jų gyvenime svarbus tik tada, kai vėlai naktį reikia grįžti namo, o kelio nesimato, bet mėnesiena tokia nuostabi, net dainą apie ją galima sukurti.

Saulutė nusileido, Mėnulis patekėjo ?

Komentarai

Tatjana 2012-03-20 07:32:14

labai noreciau sios knygos,bet niekur nera,kaip ja gauti?

Tatjana 2012-03-20 07:34:02

visus knygynus apskambinau,leidejams taip pat,ar dar yra kokia galimybe ja nusipirkti?

Anonimas 2012-05-06 19:45:28

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.