Simon R. Green „SĖLINANTI MIRTIS“

Autorius: Tomas Petrusevičius
Data: 2003-02-18

cover Apie knygą: Simon R. GreenSĖLINANTI MIRTIS
Leidykla: Tyrai (1995)

Jeigu kas nors bando skaityti šią epopėją kaip įprastą fantastinį "bojevyką", tai jiems turėtų atsibosti po trijų - keturių, na, itin kantriems - penkių knygų. Iš pradžių siužetas gal ir griebia už gerklės netikėtais posūkiais, bet greitai nuo variacijų tema "atėjo gerietis, išdaužė daugybę blogiečių ir išėjo" pradeda imti žiovulys. O dar kai šito gero ištisi vienuolika tomų, tai net ranka nekyla atsiversti. Bet tai - klaidingas požiūris, bent aš tuo visiškai įsitikinęs!

"Sėlinančią mirtį" reikia skaityti kaip mokslinės fantastikos labiausiai nuvalkiotų klišių enciklopediją, tada viskas sudrimba į savo vietas. Užtemptas siužetas? Kam enciklopedijai tokia prabanga - orginalus siužetas? Vienuolika tomų? Plonesnių enciklopedijų niekas nerašo!

Taigi, mokslnės fantastikos klišių enciklopedija, kodinis pavadinimas - "Sėlinanti mirtis". Turinys:

  1. Bent dešimt ateivių rasių, kiekvienas ras sau patinkančią. Visos itin išsivysčiusios, labai baisios ir kraugeriškos. Ir kiekviena "visiškai nesuvokiama žmogaus protui".
  2. Kibererdvė su visais privalomais atributais: kažkodėl kiberžiurkėmis pervadintais hakeriais ir siaubingosiomis AI, dirbtinėmis išmintimis, norinčiomis sunaikinti žmoniją.
  3. Net dvi modifikuotų žmonių rūšys: genetinėmis modifikacijomis išvesti vilkolakiai ir kiborgai - androidai hadenmenai, kurie, savaime aišku, nori užkariauti galaktiką.
  4. Psionikai, telepatai, pirokinetai ir visų kitų rūšių patai bei kinetai, besislepiantys po autoriaus arba vertėjo jiems duotu itin orginaliu "elfų" vardu. Dideliais kiekiais - labai tinkama priemonė užkamšyti siužeto skyles.
  5. Beveik visos kada nors sugalvotos ateities ir jau beveik dabarties technologijos: jėgos skydai, nanotechnika, teleportacija, klonavimas, hiperskrydžiai ir dar visos, kurias tik pajėgsite sugalvoti.
  6. Standartinis neįprastų tolimų planetų ir vietovių rinkinys: gladiatorių arena, vagių ir plėšikų pasaulis, industrinis pasaulis padengtas metalo sluoksniu, pabaisų pilnos džiunglės, siaubingi ateivių požemiai ir galiausiai šis tas orginalaus - miela žaislų - robotų - žudikų planeta, kurią valdo Santa Klausas.
  7. Didžioji baisioji Imperija valdoma pamišusios imperatorės, kilmingieji klanai, kontroliuojantys daugelį galaktikos planetų ir visą laiką besiriejantys tarpusavyje, ir, aišku, vergovinė santvarka.
  8. Kosminių kreiserių mūšiai, bet jų tik keletas ir tie patys labai jau išsikvėpę.
  9. Kovos kardais ir kitais šaltaisiais ginklais. Daug, labai daug, per daug, bet atlikta tikrai neblogai. Palyginus aštuntą ir devintą punktus, galima padaryti kai kurias išvadas apie autoriaus potraukius į tam tikras fantastikos atšakas. Priedo, kardai tikri, o ne kokie ten šviesiniai.
  10. Standartiniai superherojai, kurie po apsilankymo paslaptingame senoviniame ateivių labirinte kiekvienas įgyja nuosavų X-meniškų galių: vienas teleportuojasi, kitas ugnim svaidosi, trečias iš viso gali išsikviesti savo kopijas iš alternatyvių realybių.

Aišku, tai dar ne viskas, bet daugiau nevardinsiu, o duosiu patarimą: jeigu parašėte kokį nors mokslinės fantastikos kūrinuką ir norite patikrinti, ar jūsų mintis orginali, perskaitykite "Sėlinančią mirtį" - ir jei nerasite nieko panašaus tai jūsų idėja orginali.

P.S. Visiems nepataisomiems romantikams kurie skaito knygas dėl meilės istorijų aprašymų. Neskaitykite šios knygos nes labai nusivilsite. Per visas vienuolika knygų pagrindinis herojus taip ir nesugeba užspausti pagrindinės herojės į kampą, drovus labai vargšelis.

P.P.S. Gal kas nors turėtumėte lietuviškų leidimų viršelius ir pasidalintumėte su redakcija?

Netgi praverčia praktiškai!

Komentarai

Todelcius 2003-02-18 17:01:52
Pretenduojanti į "ironišką" ir "taikliai geliančią" apžvalgėlė bei, gana nekorektiškas "Skaitytos" anonsas startiniame puslapyje (turiu omeny - "Klaikus fantasto sapnas" - įdomu, ar Justinas skaitė bent vieną iš romanų ar čia apžv. autoriumi pasitikėjo?).
Imho, "Sėlinanti mirtis" gana įdomi nuotykinė kovinė fantastika, visiškai tinkanti laisvalaikiui, atsipalaidavimui be jokių gilesnių pretenzijų. Deja, tokias labai patogu "sudirbinėt" žvelgiant iš nuobodžių filosofinių aukštumų ir bandant atrodyti intelektualais.
Lexis 2003-02-18 17:03:09
mmm...jooo...
na ka, Tomai, ziuriu jau ir ikisai koja i sh..., eee..., tai yra i gilu literaturini liuna. :) tai cia kazka parasineji, tai ten. sveikinu tamsta uz aktyvuma! ir toliau taip!
del Deathstalker'io net nezinau ka ir pasakytikaas. perskaiciau gal kokias 4 knygas. nei gerai, nei blogai- skaityti galima, neskaityti irgi. kada nors tikiuosi perskaitysiu visa serija, bet kada tai ivyks oj nezinau, nezinau... faktas yra tokis, kad Green'o "Kylantis menulis" man kur kas labiau patiko ir "Zemeje tarp numireliu" irgi. tas knygas pasiulyciau ir kitiems perskaityti, o Deathstalker'io gal ir nesiulau.
bangis 2003-02-18 17:26:21
Ash pabandysiu atrodyti intelektualas ir pasirashysiu po paantrashte "Klaikus fantasto sapnas". Skaichiau ne visas - gal pirmas dvi "Deathstalker'o" knygas - ir tai dariau tik zhiauraus "knyginio bado" priverstas... Dabar gaila to sugaishto laiko. Netgi kalbant apie nepretenzingas knygas "tiesiog laiko praleidimui" - shios yra ne pats geriausias tokios lit. pavyzdelis.
Todelcius 2003-02-18 18:13:27
bangi, gali but šališkas truputi, nemanai?...:) Aišku, maniškė nuom. irgi subjektyvi.
bangis 2003-02-18 19:01:56
Be abejo, ash esu shalishkas. O kas ish musu chia ishsako ne shalishka, o objektyvia nuomone? Ir ishvis, ar tokia egzistuoja, kalbant apie meno kurini? Jei viska galima butu pasverti, suskaichiuoti ir apibrezhti - matematika butu, ne literatura. :)
Todel 2003-02-18 19:48:23
bangi, tamsta gi iš konkuruojančios laidyklės, tfiu, leidyklos, tas šališkumas ir turėtas minty. T.y. išankstinis nusiteikimas. Beje žvilgtelėję į knygos pavadinimą, pamatysim, jog mirtis pakeitė lytį...:)
Valdas 2003-02-19 06:59:03
As nesu is konkuruojancios leidyklos, bet irgi pritariu bangiui ir apzvalgos autoriui. Ir ka?
Pajegiau perskaityti tik dvi pirmasias knygas...
klajunas 2003-02-19 10:49:22
mano vertinimu, visai gera serija. labai puikiai pavaizduotas pasaulis. ir nesutiksiu su recenzijos nuomone, kad cia kratinis. deja cia pavaizduota gana puiki ateities vizija. jus man parodykite bent desimt autoriu,kurie taip detaliai atvaizduoja pasauli. nedauk tokiu rasite.
daugumoje ateities psaulis prasideda ir uzsibaigia tuo, kad zmonija skrajoja tarp visatu ir keliais super duper ginklais.
ir skaitosi gana idomia,aisku jei cia tikites rasti techiniu aprasymu, kokiu principu skraido pilis ir is kokiu molekoliu sukurti buvo klonai tada suprantu si knyga ne jums.
bet jei notite pasinerti i tikrai idomu fantastikos pasauli tada si knyga jums.
aisku cia yra trukumu tai pagrindiniu heroju santykiai, pats veiksmas vietomis kiek lekstokas ir pabaiga ne visai tokia kokia galetu buti.
bet siaip gera knyga, gaila niekur negaunu dar dvieju daliu :(
shlyxtux 2003-02-19 11:34:45
Liuks recencija -- taikli ir konkreti! Daugiau tokiu -- l. padetu sutaupyti brangaus laiko. zaliux
Lexis 2003-02-19 18:29:09
shlyxtux, o man "recencija" nelabai patiko. pateikimo budas gal ir idomus, bet jeigu vertinti visa "recencija", tai pasakyciau, kad nelabai...
klajunas, kuriu truksta?
klajunas 2003-02-20 08:56:58
dabar nepamenu reikia paziureti, bet atrodo 4 ir6 .
siaip jau butu idomu suzinoti kokio stiliu megsta recenzijos autoriu. jei grinai mokslini na tada jau suprantamas jo nusistatymas. siap jau butu visai nieko jei recenzijas rasytu zmones, kurie ir domisi konkreciu stiliumi: tie kurie fantastik adomisi laiau is mokslines puses nagrinetu tas knygas, o tie kurie domisi daugiau veiksmo nagrinetu veiksmo.
o tai gaunasi man nepatiko, nes ten ieko nera mokslisko. ar gi cia recenzija
Anonimas 2003-02-20 09:13:50
klajunas - rashyk recenzijas, kurios patiks visiems, manu redakcija su dzhiaugsmu priims kiekvieno pagalba.
shlyxtux 2003-02-20 09:18:31
Hm, no offence, bet klajunui, priesh rashant recenzijas, nepakenktu parashyti bent keleta diktantu. zaliux
klajunas 2003-02-20 09:18:45
deja, neesu didelis rasytojas. man labiau sekasi keliais zodziais apsakyti, nei parasyti
o del recenziju kiek zmoniu, tiek ir nuomoniu. pvz. cia kai kurie autoriai giria Lemo "Futurologu kongresa", man asmeniskai si knyga grinas nesamoniu kratinis. iki siol jos neperskaiciau. niekaip negaliu iveikti pirmu 12 puslapiu, nes pamirstu ka skaiciau ir visai nesusigaudiau apie ka pasakojama :( :)
klajunas 2003-02-20 09:19:55
sorry uz klaidas, skubejimas :), beje gal kas paaiskins, kaip cia tuos veidukus daryt reikia???
Variagas 2003-02-20 11:24:32
Deathstalkerio saga - puikus laiko praleidimo būdas. Su malonumu "prarijau" visas dalis ir nekantraudamas laukiu naujų. Dėl recenzijos... Galiu pasakyt tik tiek - Tomai, neįsižeisk, bet iš pradžių išmok SKAITYTI tokios apimties kūrinius, o ne tik permesk akimis ir sudirbinėk!!! Tai tokia būtų mano nuomonė.
Valdas 2003-02-20 12:57:29
Skaityti tokios apimties kurinius? Ar kiekis visad reiskia kokybe? O siaip del skonio nesigincijama. Man asmeniskai nepatiko tuo, kad daug veiksmo nieko neaiskinant, ne vienos idomesnes temos labiau neuzkabinant, tiesiog kratinys apie viska. Kaip ir pamineta recenzijoj. Ir dar vienas bruozas, kuris man niekad nepatinka - daznai herojus kritinese situacijose atranda kokia stebuklinga iseiti apie kuria niekad iki siol niekas nezinojo, kurios veliau nereikes ir kuri siaip is kurinio kontekso nepaaiskinama. Panasaiai kaip ir Ziurke, amzinai suranda koki super duper stebuklinga ginkla, kurio niekada neturi priesininkas ir net neitaria apie tokio egzistavima...
Krekas 2003-02-20 13:59:10
Man recenzija tiko: perskaičiau ir supratau, kad šių knygų man skaityti neverta, nes nepatiks. Geriau laimę pabandysiu su kitomis.
marmlo 2003-02-20 14:41:50
pirma patiko. antra nuobodi. kitu nei maciau nei skaiciau bet manau visai pamanoma kramtoma guma smegenims, tikrai geriau uz plienines ziurkes ir mirties planetas. alien
Variagas 2003-02-20 15:00:49
Šiaip tai aš šią sagą palyginčiau su A.Diuma "Trimis muškietininkais". Tik Deathstalkeryje kur kas daugiau siužeto linijų kurios meistriškai supintos, o Grand Finale - RULES FOREVER!!! Bet kaip teisingai pastebėjo Valdas - "dėl skonio nesiginčijama". Man tik nepatinka kai, žmogus nemėgstantis vieno ar kito stiliaus, netgi sakyčiau- nekompetetingas toje srityje, puola mint į žemę kūrinį, tuo pačiu atmušdamas norą, dar neskaičiusiems, su juo susipažinti! Kas, kaip jau pastebėjau, ir įvyko. Štai kas labiausiai mane siutina.
bangis 2003-02-20 15:28:40
Ir kas chia buvo nekompetetingas, a? Net idomu... :)
Todelcius 2003-02-20 17:03:53
Aš čia buvau subtiliai užsiminęs, ale matau, kad subtilumo niekas "nepagauna", tad trumpai drūtai: ar redakcija nesupainiojo knygų, nes manau, kad diskutuojame apie knygą "Sėlinanti mirtis", o ne "Sėlinantis mirtis".
Variagas 2003-02-21 06:39:50
Bangi, neapsimetinėk nesuprantančiu. Recenzijų rašymas, tai ne šiaip nuomonės pateikimas, o darbas įtakojantis kitų žmonių sprendimus ir atlikti jį tiap liap, net nebandant, ar nesugebant, rasti pozityviųjų pusių, negalima. Trypti ir mėžti, nejaučiant atsakomybės - lengviausia.:(
shlyxtux 2003-02-21 07:49:26
Variage, o tu i pagrindini puslapi buvai kada uzhsukes, ar eini tiesiai i komentarus ginchytis?
Jeigu taip, leisk pacituosiu:

"Be abejo, jos[apzhvalgos] bus SUBJEKTYVIOS ir MĖGĖJIŠKOS - nesame literatūros kritikai, bet juk ir skaitytojams reikia tribūnos."
bangis 2003-02-21 07:50:14
Neapsimetu. Tik man ish tiesu idomu - o kas gi ish chia apzhvalgas rashanchiu yra kompetetingas? Juk apzhvalgos - "SUBJEKTYVIOS ir MĖGĖJIŠKOS - nesame literatūros kritikai" (c) - tai apie kokia kompetencija kalbame? Ir kas, po galais, turi teise apspresti ar kuris pasisakymas kompetetingas ar ne? Kokia nors galutine instancija? Didzhiulis autoritetas tuo klausimu? Ivardinkit toki. Idomu gi. :)
Tomas Petrusevičius 2003-02-21 08:00:51
Variagui:Deathstalker perskaičiau bent keturis kartus, ir tu tikrai blogai supratai mano recenziją, aš nesakau, kad šios knygos nereikia skaityti, aš tik siūlau kitą požiūrio tašką.
Variagas 2003-02-21 09:19:29
Gerai, chebryte, atleiskit aistringam S.R.Green`o fanatikui - gal kiek ir pasikarščiavau. Beje, Shlyxtux`ai, kreipinys yra "Variagai", o ne "Variage". Tomai, čia gal iš kitos operos, bet tavo "Medžiojamo žvėries savaitė" man visai patiko - pakankamai neblogas darbas.
Justinas 2003-02-21 10:51:37
Variage, apie kreipinius nereikia aiškinti - mat juos nustato kalbos taisyklės, o ne individualūs kaprizai, vadinasi, tamsta esate "variage", kadangi tai jūsų niko šauksmininko linksnis. . Taigi, VARIAGE! wink
Variagas 2003-02-21 11:55:38
Tai reiškia, kad mano nikas taip pat sėkmingai gali būti ir Variagė. I am weasel... tpfu, tai yra - Variagas. Anyway, dėkui už lietuvių kalbos pamokėlę, Justinai.:)
MB, uzknisantis ilgais komentarais 2003-02-21 17:55:09
Nesiginchysiu apie recenziju kokybe ir profesionaluma. Tiesiog keista kad nei recenzijoje, nei komentaruose niekas negali apibudinti kurinio zhanro, o mano nuomone jis viska paaiskina. Mano nuomone (IMHO) tai yra puikiausias kosmines operos pavyzdys. O ko reikia gerai space operai? O gi, spalvingu kostiumu, dramatishku posukiu, gigantishku mastu, neiveikiamo herojaus ir dinamishko veiksmo. Visa tai Deathstallker'yje atlikta nepriekaishtingai. Kam chia ieshkoti siuzheto originalumo ar mokslines fantastiko bruozhu? Star Wars irgi tuo nepasizhymi, na ir kas? juos garbina milijonai ir niekas geriau nepopuliarina fantastikos. Taip, nereikia slepti - DS yra popsas. Bet svarbu, kad tai labai kokybishkas, pakankamai idomus hack'n'slash stiliaus popsas, sugebejes beveik visose 11 knygu ishlaikyti gana aukshta stiliu.
Lina Krutulyte 2003-02-21 18:18:18
ne
MB: "spalvingu kostiumu, dramatishku posukiu, gigantishku mastu, neiveikiamo herojaus ir dinamishko veiksmo"

Fe fe ne nenoriu nenoriu nenoriu, niekada neskaitysiu ne uz ka!

na gerai, ne visi MB isvardinti dalykai blogi, bet toks pokstas kaip "neiveikiamas herojus" man uzmusa visa kita. neskaitysiu! ne
MB 2003-02-21 18:22:28
O Star Warsus zhiurejaj? Kaip gi su Luku Skywalkeriu? Kaip su Hanu Solo? Galu gale nereikia net Space operos... Va pvz skaichew toki rashinuka "Morunos pilnatis" vadinasi, taj ten kazhkokis neivejkiamas pagrindinis herojus - mergyte, kuri 9 vyrus galima sakyti patvarko. Bet taigi nereishkia, kad ji kazhkokia ten super, ji tiesiog pora pianinu krumuose randa. Tai va taip ir su Tuo DeathStallkeriu. Paskaityti verta. :)
Lina Krutulyte 2003-02-21 18:25:43
Viena yra apsakymas, visai kas kita - 11 knygu. Be to, tai mergytei supjausto suknele, o tai baisi netektis 6_tongue
Ir ner ten jokiu pianinu!
MB 2003-02-21 18:34:28
Na pianinu gal ir nera, bet... violin 6_tongue
Lina Krutulyte 2003-02-21 18:39:50
Griztant prie space operos: is tavo apibudinimo vis tiek sprendziu, kad tai visiskas slamstas.
klajunas 2003-02-22 09:02:35
zinai pirma paskaityk, o paskui spresk pati. jei tu renkies tik is to, ka sako kiti zmones, tai taves galima tik gailietis
Lina Krutulyte 2003-02-22 19:17:11
Manau, anksciau ar veliau vis tiek busiu priversta skaityti, tai nors pasispardysiu pries tai :)
Lexis 2003-02-26 22:16:28
Lina, jeigu paklausytum manes, tai siulau neskaityt, nes tau, mano manymu, turetu nepatikti
Tomas P. 2003-02-27 08:06:04
Skaityk Lina skaityk, kuo daugiau skaitysi, tuo mažiau komentarų siuntinėsi.
MB 2003-02-27 14:23:40
Tomai P. > siulau tau pasikeisti parasha i Tomas :P
Haldir 2003-04-23 15:34:06
Skaiciau as "tai" skaiciau... ir nedaskaiciau... pirmos dvi knygos - labai labai gerai, toliau galejo ir nebut.
Neskaiciau tik dvieju paskutiniu... nes jau toooooooks diiiiidddddeeeeeeeeliiisss Shhhhhhhhhhhhhhh..... pasidare... Savais zodziais pacituosiu istrauka :

"ir jis telepatinemis savo savybemis isdaraske milijarda priesu i gabalus.... bet kai priesu atsirado dar daugiau - jie sujunge savo protus ir telepatiskai isdraske i gabalaus dar daugiau priesu..."

:)))))))))))))))))
Ridlah 2003-04-23 18:07:26
O cia jau nusinekejai. Pateik konkrecia ishtrauka - suprimityvinti visada lengva
Tomas :P 2003-04-24 07:03:58
Pasakyk, kur čia radai tokia citatą, nes skaičiau 5 kartus visas ir nieko panašaus tikrai nepastebėjau, gal pas tave kokio nors rusų genijaus vertimas?
Haldir 2003-04-24 16:46:43
na visu pirma tai BUVO : "Savais zodziais pacituosiu !!!!!!!!" o ne "nurasiau zodis i zodi" :PPP . Ridlah - Siaip apibendrinus viska ir suvedus i viena vieta gautusi BUTENT tai ka as parasiau. Kas nesutinka matyt neskaite sios knygos. As beje irgi ne 1 kart skaiciau... jaunystej [ ne tokioj jau tolimoj ]tai buvo mano megiama knyga. Bet biski suaugau, surimtejau ir nusprendziau kad "buna geriau" . ir tos knygos nereikia "primityvinti" .. ji ir taip...

beje daugiau gyvenime neuzeisiu skaityt tolesniu atsiliepimu :) galit nesivargint su klausimais "is kur istraukei" ir pan.
Todelcius 2003-04-24 17:11:13
Tai išgąsdinom vargšą Haldirą...:) O būdas cituoti (cituoti?) "savais žodžiais" - čia, matyt, amžiaus literatūrinis išradimas? Bent jau žmogelis rašytų "susidarė įspūdis", "perskaičius knygą, man atrodo" ir pan. Bet ne - jis, viską apibendrinęs, CITUOJA. Iš kur?.. Pasirodo, tiesiog iš savo įspūdžių ir požiūrių mišinio, kuris tikriausiai išleistas atskirais raštais ir puikuojasi knygynų vitrinose. Autoritetingas šaltinis...kandus
Hald 2003-04-24 20:13:42
as uz buda cituoti savais zodziais tuoj gausiu nobelio prmija , o jus liksit it musia kande :)
Gerai nebesigincykim :) kaltas - nusisnekejau.
Todel 2003-04-24 20:25:40
Blin, nelaukiau. Kokia Krutulyte spirtųsi dvi savaites bet neprisipažintų. Pagarba už tiesumą.kaipbliudas
Tomas 2003-04-25 13:08:10
o gal galetu kas nors isvardinti visas Selinacios mirties serijos knygas? Nes dabar galvoju ar visas perskaiciau ar ne...? :)
Variagas 2003-04-28 08:43:09
Galėčiau (jei suklysčiau - rytoj pasitaisysiu): Sėlinanti Mirtis 2 kn., Sukilimas 3 kn., Karas 2 kn., Garbės kaina 2 kn., Lemtis 2 kn.
Variagas 2003-04-29 05:16:18
Suklydau, taisausi: Sukilimas 2 kn., Garbės kaina 3 kn.
MB 2003-04-29 15:34:00
Variagai, gal visas turi ir teiktumeisi paskolinti paskaityti? Senokai neskaichiau...
BUchiau dekingas. (mes shape pazhystami rl gabaliuka, tikrai grazhinchew po to) :)
Variagas 2003-04-30 06:18:12
Apie ką kalba, MB, aišku teikčiausi ir paskolinti ir paskaityti:) Problema tame, kad šiuo metu ši saga yra paskolinta ir įnirtingai skaitoma. Taip kad jei šiek tiek pakentėsi - gausi vos knygelėms sugrįžus pas teisėtą šeimininką:)
MB, ish anksto dekingas 2003-04-30 11:38:05
oki, laukiu :) kai atgausi - duok zhiniu.
Variagas 2003-04-30 12:07:14
Būtiniausiausiai:)
Variagas 2003-05-29 06:59:42
OK. Stok į eilę už MB.:)
Ignas19 2003-09-24 06:07:18
Dabar tik pabaigiau skaityti . Raso gal ir gerai siuzetas tikrai geras bet su juo paciu kazkas negerai kiek jis ten gali varyti ta pati per ta pati kaip tik pradeda nauja skyriu ir varo ta pati per ta pati Ovenas buves istorikas Imperijos paskelbtas uz istatimo ribu o dabar maistininkas susidejes su ..... ir t.t.
KazE 2004-01-16 02:03:04
Na neperskaichiau visu komentaru todel nuomone gali kartotis. Na pazhvelgta i kurini tikrai ish aukshtai, gal net truputi per aukshtai. Pirmos knygos tikrai geros, na galas kaip visada uzhtemptas. Enciklopedija, na ir kas cia blogo tik pujku, kad autorius sugebejo aprashyti tiek ivairiu technologiju ir rasiu. Mano manymu chia ir yra viena stipriuju kuriniu pusiu. Mane labai patrauke ta technologiju ir rasiu ivairove. Aisku deathstalker nera stipriausias greeno kurinys, Blue moon rising ir jo tesiniai tikrai geresnis.

Ir finale Tomai nu negi taip pasirodyt magejo :D
Tomas :P 2004-01-21 10:14:07
Perskaityk komentarus, ten aš jau viską paaiškinau.
Anonimas 2004-01-21 17:20:30
Perskaiciau visas Gryno knygas, kurios tik yra isliaistos. Nei viena knyga nenusivyliau.
t 2004-09-15 18:25:50
Ar yra lietuvoj isleitos kitos knygos? as tik sesias radau ir tikrai noreciau gaut kitas
morgas 2005-01-27 12:44:49
t- visos yra pas perpardavejus ieskok
Aistis 2005-08-28 08:47:16
Labai gera knyga... turiu deathstalker 1ir2 ir noriu nusipirkti daugiau...NUOSTABI KNYGA!!! man labai patiko tik tiek kad man 14 ir man idomu siaip nuo kiek metu galima ja skaityti...
bakoozhe 2005-08-28 17:07:21
nuo tiek, nuo kiek supranti viska, ka skaitai ir ka raytojas nori pasakyti tuo, ka raso
Gerdas 2005-11-23 00:40:28
taip...sita saga perskaiciau kai man tebuvo vos 17 m...ir visalaik zavejausi ja!turiu ir dabar visas leidyklos 'Tyrai" leistas knygas.10Balu!!
Kristina 2005-12-07 18:29:44
Perskaiciau tik septynias knygeles ... NES neradau likusiuju :( Bet knyga man labai patiko!Ir mane supykde tas asilas, kuris aprase knyga... EIK TU VEL-NIOP! Dievazi, tavo nuomone mane supykino...
Skaitytojas 2007-11-12 12:12:29
Vaikai, vaikai... Deathstalker'į reikia skaityti originalo kalba, nes už tą penktoko robotuko perpasakojimą pavadintą "vertimu" tai ausis nusukinėti maža. Klaviatūra per nagučius reikėtų pastuksenti kad mažiau chaltūra užsiiminėtų. Iš Green'o kūrinio liko pionieriškas atpasakojimas "kaip aš praleidau vasarą tolimoje galaktikoje".
arturas 2008-04-08 13:54:46

jei kas turite simon green knygas apie Deatstalker , arba Ron Hubbard knygu-mielai nupirkciau

parasykit man i e-maila

aciu

hehe 2008-07-21 14:37:52

Kur gauti paskutines 3 dalis lietuviu kalba? Ar ju nera isleista? Kalbu apie legacy, return ir coda.

sad 2009-07-09 15:32:41

kodel eridanas neisleidzia nei vienos L.Rono Hubardo knygos?

minde 2010-06-16 15:03:09

gal kas galit isvardinti visu knygu pavadinimus .nes as turiu 9 dalis 1 truksta kur ,imperatore loustoun (ar kaip ja ten )nudejo.
Gal kas pasakyti galit kaip ta dalis vadinasi.
turetu buti pries paskutine knyga

aciu.
PS:del recenziju .tai kas vaizduotes neturi tai ir neisikerta i knyga.tipo jai knyga praplecia akirati duoda nauju ideju tai man tinka.

HOrde 2010-06-16 18:01:57

Hmmm ,kad jau uzsiminei turiu knyga Selinanti mirtis "Karas antroji dalis" ir joje ivyksta labai ilgos ir grandiozines skerdynes ir kautynes,kol pribaigiama imperatore Lajounston,matyt tai ir bus ta knyga.Recenzijos autorius neskaite issamiau apie sia serija,si knygu serija is pat pradziu buvo sumanyta kaip SF klisiu parodija.

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.