Stephen King „REIKALINGI DAIKTAI“

Autorius: Lina Krutulytė
Data: 2001-07-02

cover Apie knygą: Stephen KingREIKALINGI DAIKTAI
Leidykla: Eridanas (1991)

Kasl Roke atsidarė nauja parduotuvė. Jos savininkas - naujas žmogus miestelyje, todėl atsiduria visų dėmesio centre. Jis - savaitės naujiena, visiems baisiai rūpi, kuo jis prekiauja, kas jis per vienas ir iš kur atvyko. Niekas net nenutuokia, kaip jis pakeis ramų miestelio gyvenimą.

Išblyškęs aukštas senis savo parduotuvėje turi kaip tik tai, ko kiekvienas pirkėjas ieškojo visą gyvenimą: ko trūksta iki laimės. Kažkam labai trūksta gražios vazos, derančios prie tapetų svetainėje, kažkam - retos kortelės kolekcijai, dar kažkieno gyvenimo svajonė - kad dingtų artrito sukeltas skausmas. Visa tai galima nusipirkti "Reikalingų daiktų" parduotuvėje. Kaina? Galima derėtis. Pardavėjas paims tik tiek, kiek galite sumokėti, ir už nuolaidą paprašys mažutės paslaugos: iškrėsti kai kam pokštą. Na, gal pokštas ir piktokas, tačiau Jūs juk jo nepažįstate, tiesa? Jis niekada nesužinos, kad tai Jūsų darbas, pamanys, kad tai padarė kažkas kitas, ką jis pažįsta. Jie jau senokai nesutaria tarpusavyje. Ką Jūs pasiryžę mokėti už laimę? Net jei ji netikra?

Kingui atsibodo Kasl Roko miestelis, todėl šitas romanas skirtas jo sunaikinimui. Tuojau pat visi, ir taip prastai sugyvenę, išsikasa karo kirvius ir išeina iš namų, pasiryžę perkąsti vieni kitiems gerkles. Nuostabus, linksmas naikinimo, karo ir neapykantos žaidimas - viskas, kaip visada, dėl smulkmenų, nevertų antro žvilgsnio. Fantastiška įžvalga į žmogaus psichologijos gelmes ir tamsiausius jos užkaborius, kur pats savininkas bijo užsukti.

Po "Needful Things" Kasl Rokas nustojo figūruoti S.Kingo kūryboje, nes miestelio praktiškai nebeliko. Paskutinis žvilgsnis į Kasl Roką - lavkraftiškame apsakyme "It Grows on You" ("Gali priprasti") iš rinkinio "Nightmares & Dreamscapes"..

Įvertinimas: 9+

Komentarai

Alexis 2001-07-27 17:59:05
mano nuomone ivertinimas 9+ yra gerokai daugiau, nei turetu buti.
Gintas 2001-07-27 20:23:23
O mano nuomonee - kiek maziau, nei turetu buti :)
Lina Krutulyte 2001-07-29 19:44:18
O as manau, kad lygiai tiek turi buti, kiek parasiau :) Na, kolegos, nesolidziai cia jus - argumentuokit savo nuomone, ar ka...
Skaitytojas 2007-02-01 16:28:57
Knyga tai sauni, bet manau, kad apzvalga siek tiek trumpoka
offca 2007-08-10 06:01:19
Po vaikšiko 'Talismano' 'reikalingi daiktai' man šiek tiek pataisė nuotaiką ir norą dar paskaityti ką nors iš siaubo karaliaus repertuaro. Šiai[ seniai buvo laikas užbaigti su Castle Rock, nes jau ir skaitytojams jis buvo pabodęs. Šiaip puiki knyga, gal kiek pabaiga tokia animacinė nuvylė, kažkuo panaši į Bulgakovo 'meistrą' ir veikėjų dauguma ne visada leido susitvarkyti su supratimu kas yra kas. Rekuomenduotina skaityti mėgstantiems tuštybę ir shoppingą.
Skaitytojas 2007-08-26 15:16:37
Offca, kad castle rock'as nors ir "sprogo" yra ir toliau naudojamas Kingo kuriboje, net naujausiame romane "Lizes Istorija" kurios veiksmas vyksta Castle Rock'e, aprasyta, kad Norisas Ridzvikas susituoke, o padejes Endis dar gyvas (Reikalinguose Daiktuose buvo parasyta, kad jis po dvieju metu (1993) nuskes, kai ilus ledas Castle Rock'o ezere).
offca 2007-08-26 16:22:47
taigi ne mazas. moku internetu naudotis - http://en.wikipedia.org/wiki/Castle_Rock_%28Stephen_King%29
ne esme, kad jis dar naudoja ta miesteli, tiesiog, man visas sarasas Kingo kuriniu susijusiu su C.Rocku maziausia patinka is jo kurybos.
Skaitytojas 2007-08-27 10:54:12
Gal ir prastoki romanai ten, nu bet "Tylos Zona", "Tamsioji Puse" ir "Kunas" (ypac kunas, kadangi filma dievinu :D). Man labai patiko.
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.