The Iron Dragons Daughter

Autorius: Inkognito
Data: 2009-08-04

cover Apie knygą: Michael SwanwickGeležinio drakono duktė
Leidykla: Eridanas (2008)
ISBN: 9789986972440
Puslapių skaičius: 320

Michaelis Swanwickas yra originalus ir universalus anglosaksų rašytojas fantastas. Lietuvių skaitytojui jis jau pažįstamas iš romanų „Vakuuminės gėlės“ ir „Žemės kaulai“. Šiemet „Eridanas“ išleido jo romaną „Geležinio drakono duktė“. Šis romanas labiausiai mėgstamas rašytojo fanų ir vadinamas pačiu geriausiu. Būtent jis paskatino Vladimirą Vasiljevą parašyti „Raganių iš Didžiojo Kijevo“ .

„Geležinio drakono dukters“ istorija vyksta keistame, originaliame Swanwicko sukurtam pasaulyje. Romano žanras įvardijamas Science Fantasy (mokslinės magiškosios fantastikos) terminu, tai mokslinės ir magiškosios fantastikos mišinys. Science fantasy subžanrui galime priskirti ir Roger Zelazny, Thomas T. Thomas „Lokio kauke“, bet tai nepanašūs kūriniai.

Romano protagonistė jauna mergaite Džeinė kartu su kitais vergais dirba elfų valdomoje mechaninių kovinių drakonų gamykloje, ten ji susipažįsta su senu ir klastingu drakonu, kartu su juo ištrūksta į laisvę. Vėliau jie išsiskiria ir skaitytojas sekdamas Džeinės gyvenimą pasineria į keistos visuomenės sūkurį. Po įvairių nuotykių drakonas sugrįžta ir jo tikslai sutampa su Džeines - sunaikinti šio pasaulio deivę, gyvenančią paslaptinguose spiraliniuose rūmuose.

Knyga rekomenduojama tiems, kam atsibodo skaityti šablonų ir klišių prigrūstas knygas. 2009 metais pasirodė dar vienas romanas, kurio veiksmas vyksta šitame keistame, bet įdomiame pasaulyje „Dragons of Babel" („Babelio drakonai“), belieka tikėtis, kad „Eridanas“ išleis ir ją.

Swanwicko elfai nepanašūs į Tolkieno, jie labiau žemiški ir purvini. Elfai užima privilegijuotą padėtį kitų rasių atžvilgiu. Kai kurių personažų vardai labai savotiški. Romano kalba sodri ir vaizdinga, dialogai išraišking.

Man kur kas labiau patiko uz "Žemės kaulus". Tai tarsi keistas, bet neblogas kokteilis, suplaktas iš fantasy ir science fiction atributų.


Įvertinimas dešimtbalėje sistemoje: 8

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.