Thich Nhat Hanh „RAMYBĖ SU KIEKVIENU ŽINGSNIU“

Autorius: Vilis Normanas
Data: 2006-03-07

cover Apie knygą: Thich Nhat HanhRamybė su kiekvienu žingsniu
Leidykla: Trigrama (2002)
ISBN: 9955477040
Puslapių skaičius: 155

Šių dienų pasaulyje vis daugiau žmonių ieško, kur galėtų pasislėpti nuo triukšmo, todėl tokios knygos, kaip ši, turėtų būti itin populiarios. Joje Thich Nhat Hant moko, kaip surasti dvasinę pusiausvyrą ir išmokti džiaugtis gyvenimu. Vienas iš patarimų - kuo daugiau šypsotis. Šis vienuolis budistas iš Vietnamo yra ne tik gerai žinomas mokytojas, bet ir kovotojas už taiką, todėl knygoje gausu aliuzijų į globalines problemas.

Kaip ir kiekvienas dvasinis vadovas, taip ir knygos autorius ragina daugiau laiko skirti sau, nesiekiant kuo daugiau nuveikti, bet ieškoti laimės ten, kur esi. Budizmu persmelkti pamokymai kasdieniam gyvenimui ir dvasiniam žmogaus pasauliui.

Žinoma, tokio turinio knygoms tiesiog privalu turėti pavyzdžių, kurie suteiktų daugiau įtaigos tam, kas parašyta. Be abejo, garsusis vietnamietis ne išimtis ir gausiai apiberia skaitytoją istorijomis apie tai, kaip jo pagalba žmonės tapo laimingesni ir ramesni.

"Ramybė su kiekvienu žingsniu" nėra radikalus veikalas apie gėrį ir blogį. Tai - šilta ir nuoširdi knygelė, kurioje nėra sudėtingų minčių ar, kaip pasakytų eilinis lietuvis, išvedžiojimų apie gyvenimą. Čia viskas aišku, paprasta ir konkretu, jokių įmantrybių.

Nuolat skubantiems ir blogos nuotaikos persekiojamiems žmonės ji iš tiesų gali atverti akis ir parodyti, kad taip gyvendami jie ne tik netaps laimingi, bet dar ir nugyvens beprasmį gyvenimą.

Taigi, visi ramybės ieškantys žmonės jau turi išeitį, kuri padės surasti pusiausvyrą ir pagerinti gyvenimą. Kadangi nesu budizmo fanas, nesiimu spręsti, ar šypsena, nusiteikimas ir panašūs dalykai gali padėti, tačiau, kad ir kaip ten bebūtų, manau, kad tai nėra pilstymas iš tuščio į kiaurą, tik galbūt sunku patikėti, kad tokie paprasti dalykai gali atnešti daug naudos.

Rytai visada garsėjo savo guru, siūlančiais meditaciją, jogą ir gyvenimišką išmintį. Pastaruoju metu būti budistu madinga. Thich Nhat Hant nesistengia priversti vakariečius tapti budistais, jis nori tik padėti beprotiškai greit skriejančiame gyvenime.

Ramybės visiems

Komentarai

Vaida 2006-03-13 18:49:47
Siūlau eksperimentą. Pavaikščiok savaitę, nuo ryto iki vakaro su šypsena veide, ir žiūrėk kas bus. Nereikės nė budistu tapti, o savijauta ko gero pagerės.
e-vil 2006-03-14 16:15:44
ne su shypsena, o su pozityviu pozhiuriu. netikra shypsena kaip melas
Vaida 2006-03-17 17:59:57
Sutinku, kad pozityvus požiūris yra geriausia, bet jeigu jo kol kas nėra? Todėl ir siūlau pradėti nuo šypsenos. Ir šypsotis ne tik viešumoje, bet visada, net kai niekas nemato. Gal pačiam atrodys kvaila ir nenuoširdu, bet tai tik iš pradžių. Paskui šyososis ne tik veidas, bet ir širdis.
Vilis 2006-03-17 19:29:05
oho, kokia filosofija, tikrai sukelia šypseną.
Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.