Vienuolis ir lama

Autorius: Lina Kulikauskienė
Data: 2013-11-16

Autorius: Frederikas Lenoiras
Leidykla: Aidai (2007)
Puslapių skaičius: 254

Ši knyga – dialogas tarp budisto ir krikščionio. Tarp dviejų vienuolių. Tarp dviejų konkrečių vienuolinių tradicijų atstovų: katalikų benediktinų ir Tibeto tradicijos, Kagyupa šeimos. Abu jie bendraamžiai, abu – savo bendruomenių vadovai, giliai išmanantys savąsias tradicijas ir ne taip giliai – vienas kito, atviri dialogui ir siekiantys pažinti Kito tikėjimą, o ne primesti jam savąjį (tik tarp tokių pašnekovų ir galėjo vykti šis pokalbis).

Pokalbį veda, klausia ir klausosi prancūzų sociologas, religijų tyrinėtojas Fredericas Lenoiras, knygos sumanytojas. Ką reiškia būti vienuoliu? Kas yra Dievas? Kas yra siela, laimė, blogis? Klausinėjami F. Lenoiro ir klausdami vienas kito, pašnekovai atranda, kad tarp katalikybės ir Tibeto budizmo yra kur kas daugiau panašumų, nei buvo galima manyti. Skaitytojui ši knyga – puiki galimybė susipažinti su budizmo pradmenimis, o Lietuvos skaitytojui, kurių dauguma krikštyti katalikais – dar ir proga susimąstyti, kaip gerai jis pažįsta savąjį tikėjimą. Anot F. Lenoiro, čia „dažnas krikščionis atras daugelį menkai žinomų katalikų dvasingumo aspektų: malonės teologiją, dieviškas ir kertines dorybes, septynias Šventosios Dvasios dovanas, tris mistinio gyvenimo etapus, penkias jungimosi su Dievu pakopas, eschatologiją bei paskutiniuosius laikus ir t. t.“ O savo baigiamajame žodyje tėvas Robertas Le Gallis sako: „Vakariečiai dažnai yra pamiršę savo pačių krikščioniškąją tradiciją, kurią kartais vėl atranda eidami per pažintį su budizmu.“

O aš pagalvojau, gal ir dėl šių katalikybės bei Tibeto budizmo bendrumų Tibeto laisvės klausimas randa tokį atgarsį Lietuvoje? :)

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.