Viktor Burcev „DEIMANTINIAI NERVAI“

Autorius: Gintautas K. Ivanickas
Data: 2001-11-29

cover Apie knygą: Viktor BurcevDEIMANTINIAI NERVAI
Leidykla: Eridanas (2001)
ISBN: 9955100087
Puslapių skaičius: 288

Kroška syn k otcu prišel,

I skazala krocha:

Viktor Burcev - chorošo,

Viljam Gibson - plocho…

Madingi motušėje Rusioje ir aplink rašytojų tandemai. Tai ir rusų fantastikos klasikai Strugackiai, ir jau ne kartą "Skaitytoje" minėti (as) H.L.Oldie, ir nė karto neminėti M.ir S. Djačenko, ir dar visa galybė kitų, tiek vertų dėmesio, tiek ir nelabai.

Keistasis tandemas - Viktor Burcev - priklauso vertųjų paminėti kategorijai. Pažiūrėjau į ką tik parašytą sakinį, ir supratau, kad išsyk atsiranda neaiškumų: kodėl tandemas, jei autorius tik vienas, ir kodėl - keistasis? Pradėkime nuo pirmosios paslapties, kuri rusų fantastikos skaitytojams senokai nebe paslaptis - Burcevo pseudonimu prisidengę rašo Viktor Kossenkov (Talinas) bei Jurij Burnosov (Brianskas). Išsyk atsakiau į abu klausimus - pasirodo, bendraautoriai gyvena ne tik skirtinguose miestuose, bet netgi skirtingose valstybėse. Pasak jų pačių, nepatogumai dirbant bendrai kyla tik tuomet, kai neveikia pašto serveris, arba kai norisi kartu išgerti…

Dar vienas įdomus faktas - pusės autoriaus - t.y. Jurijaus Burnosovo - pirmoji publikacija buvo ne gimtąja rusų, bet lietuvių kalba. Kas skaitė žurnalą "Imperija", gal prisimins apsakymus "Numirėlis, kuris pabėgo" bei "Karpinė siurbelynė".

Na, pakaks pūsti miglą į akis, arba, kaip sakė didysis kombinatorius "Arčiau prie kūno", - t.y., keletas žodžių apie pačią knygą.

Žanriniu požiūriu - tai fantastinis veiksmo romanas. Tegul jūsų neapgauna kiberpanko dekoracijos: virtualioji realybė, DI ir visas kitas gibsoniškas anturažas. Svarbiausia šiame romane - veiksmas. Neieškokite knygoje kažkokių gilių filosofinių minčių - gali nepavykti. Tačiau nemanau, kad tai būtų labai didelis minusas. Kartais norisi tiesiog pailsėti su GERAI parašytų "action" tipo veikaliuku rankose. Jei ir jūs taip manote - čiupkite šią knygą, veiksmo bei gerai suregzto siužeto tikrai nepasigesite. Be to, man pačiam buvo pakankamai įdomus ir pasaulis, nupieštas šioje knygoje - toks panašus į mūsiškį ir tuo pat metu - visai kitoks.

Pats siužetas neįmantrus - paaiškėjus, kad yra sukurti "deimantiniai nervai" - naujo tipo neurojungtys prisijungimui prie virtualybės - prasideda šių medžioklė, kurioje dalyvauja visi kas netingi: valstybinės spectarnybos, ir japonų jakudza, ir Maskvos juodukų mafija. Be abejo, niekas neabejoja, kad pirmieji tikslą pasieks pagrindiniai romano herojai - žurnalistas bei programuotojas, tačiau pats finalas kiek netikėtas. Gal neužpyksite, kad nenupasakoju jo…

Vis dėlto, užversti šią knygą ir trumpam atidėti į šalį būdavo sunku - labai jau knietėjo sužinoti, kas parašyta sekančiame puslapyje.

Tiktų ir moterims, bet subalansuotas "action" mėgėjams

Komentarai

Pelene 2012-01-04 20:03:36

Aš moteris.Bet "knygą trumpam atidėti į šalį būdavo sunku"... Taip greičiausiai ir nutiks po kokių 20 metų.Realiai fantastiškas detektyvas

Skaityta.lt © 2001-2014. Visos teisės saugomos. Platinti puslapyje publikuojamas apžvalgas be skaityta.lt ir/arba autorių sutikimo NEETIŠKA IR NETEISĖTA. Dėl medžiagos panaudojimo rašykite el.paštu skaityta@skaityta.lt.